De ingevoerde tweedehands wagens uit Duitsland Vorsten op bezoek Allerlei Boontje's laat slot op Mijn Kleine Oorlog Bedrog op grote schaaf Aktieve gezinsraad te Erem- bodegem Drie adviesorganen bij 't Land van Aalst KRONIEK m Di Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Pubilciteit Schooistraat, 26, Aalst Tel. 241.14 ONDERZOEK REEDS TEN DELE AFGESLOTEN Honderden tv/eedehands wagens met vervalst bouwjaar, ingevoerd uit Duitsland, zijn in de voorbije maanden aan de man gebracht. Dit blijkt uit het onderzoek van de gerechtelijke diensten van Ou denaarde en Dendermonde. In West-Duitsland komt inder daad niet het bouwjaar, maar wel OM EN BIJ DE 400 AUTO'S Zoals reeds gemeld kwam de zaak aan het licht toen een koper zich bij het gerecht beklaagde over het feit dat zijn voertuig niet beantwoordde aan de te verwach ten «kwaliteit». Een onderzoek van dit geval bracht de ganse zaak aan het rollen. Uit het onderzoek dat reeds te Oudenaarde werd afgesloten biiikt dat niet minder dan 300 wagens aldus op de markt gebracht wer den waarvan een groot gedeelte in de streek. Een viertal van deze het autotype in aanmerking voor officiële formulieren. Op deze wijze slaagden weinig gewetensvolle handelaars er in heel wat auto's naar Belgie te importeren, maar dan met een vervalsing van het bouwjaar, dat ingevuld op de for muleren aan de grens. De auto's werden enkele jaren jonger ver klaard en klaar was kees. invoerders zullen eerlang voor de raadkamer van Oudenaarde moe ten verschijnen. De gerechtelijke diensten zijn er in geslaagd van een groot aantal wagens, op basis van de door een bekende Duitse auto-industrie ver strekte gegevens, het werkelijke bouwjaar te achterhalen. Te Dendermonde is het onder zoek nog verder aan de gang. Ook daar betreft het een vervalsing van het bouwjaar van ca. 80 tweede hands wagens. 300 JAAR GERAARDSBERGEN. Geraardsbergen viert dit jaar zijn 900-jarig bestaan. Te dezer gelegenheid zijn een reeks feestelijkheden gepland. Zondag 10 maart zullen koning Boudewijn en koningin Fabiola een bezoek brengen aan de stad. Het feestkomitee heeft volgend pro gramma voorzien 15 uur Aankomst van het vorstenpaar, welkom- groet met hoorngeschal Aankondiging van het paardengevecht door Thebaanse trompetten Historische 'Krakelingenstoet met 1000 deel nemers onder regie van Frans Vroman Défilé van de stoet voor het vorstenpaar Optocht naar de Oudenberg voor de Krakelingenworp Deelname van de vorsten aan de plechtigheid en afscheidsgroet op de Oudenberg. De echtgenoten Joannes Van den Bossche-De Clerck vierden hun gou den bruiloft. Hier de jubilarissen samen met familie en schepen Van Sinay, die het geschenk der stad overhandigde. Cliché Hét Volk ALFONS VAN VAERENBERGH, voorzitter van de arrondissemen- tele beroepsvereniging voor haar- kappers, is in zijn vak alleszins een figuur. Herhaaideiijk laureaat in nationale en internationale wed strijden steit hij ook zijn talenten ten dienste voor de opleiding van jonge kappers. Als dusdanig is hij ook verbonden aan de N.C.M.V. beroepsopleiding voor kappers te Aalst. Ter gelegenheid van de re cente kapperswedstrijden te Aalst mocht hij overigens de dankbetui gingen in ontvangst nemen van de haarkappersvereniging. De gezinsraad van Erembode- gem heeft sedert zijn oprichting een belangrijke aktiviteit aan de dag gelegd. Tijdens de laatste raadszitting werd hiervan een verslag voorge legd. De gezinsraad behandelt hierin het vakantiepatronaat, de jeugdraad, de prijsvermindering op tarieven voor water- en eiektrici- teitsbedeling voor grote gezinnen, de verkeersveiligheid bij de jeugd, de kinderkribbe en het ophalen van het huisvuil. De gemeenteraad sprak zich lovend uit over deze aktiviteiten. Tijdens dezelfde zitting werd ook de lening goed gekeurd voor de plannen voor wegenwerken aan de Groenstraat en het Fonteinbos als mede voor het uitbetalen van de erelonen voor het opmaken van het bijzonder pian van aanleg door de groep Structura. Burgemeester Boel vroeg ook machtiging tot het instellen van een spoedprocedure voor de onteige ningen aan het Fonteinbos, de Scherrestraat en de Kromme Elle boogstraat. In de schoot van het bestuur van de Interkommunale Land van Aalst werden drie adviesorganen opgericht, die volgende doelstel lingen nastreven Ze hebben voor al betrekking op de industriezones, het ophalen van het huisvuil en de studie van het bodembeleid en de sociale woningbouw. Het voornaamste punt op de dagorde was het ontwerp van pro gramma en de begroting 1968. Tevens werden de industriezones bekendgemaakt. Deze liggen te Erembodegem, Erpe-Mere, Groten- berge, Nederboelare en Schendel- beke. Verder nog te Ninove, Aalst Wijngaardveld en Hofstade. SINT MAARTEN AALST KAMPIOEN VOETBAL JUNIORES SCHOLIEREN In de finale voor de titel jun'io- res-scholieren op het terrein van Gantoise B, heeft Sint Maarten Aalst tegen Sint Hendrikus Deinze de provinciale beker gewonnen. AMMONIAKDAMPEN IN BROUWERIJ In de brouwerij Zeeberg te Aalst is ontsnapping van ammoniak waargenomen. Werklieden werden door een prikkelende geur bevan gen. Het bleek dat een hoeveelheid ammoniak ontsnapt was, waardoor op de brandweer een beroep moest worden gedaan. De brandweer trachtte met behulp van gasmas kers tot bij de kraan te komen, maar de dampen drongen door de maskers. In allerijl werd een zuig- pomp aangevoerd, waardoor men er toch in 'Slaagde het gas af te voeren. Het werk nam verscheidene uren in beslag. Gelukkig waren er geen slachtoffers. ECHTPAAR ZWAAR GEWOND In de Hovenierstraat te Aalst werden de echtgenoten Dumont, wonende Slotstraat 9 te Aalst, ver rast door een personenwagen. Bei den werden zwaar gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. BRAND In de Klaterbaan ontstond er brand aan de lading van een vuil niswagen. De brandweer was vlug ter plaatse en slaagde er in het onheil snel te bedwingen. Meer dan vijfentwintig jaar geleden eindigde L.P. Boon of kortweg Boontje, zijn boekje «Mijn kleine ooricg» met de schreeuw van verontwaardiging «Schop de mensen tot zij een geweten krijgen.» Deze week is Boontje in zijn kroniek in «Vooruit» even teruggekomen op «Mijn kleine oorlog». Wat zin heeft het allemaal, vraagt Boontje, met Ondine, een van zijn roman figuren. Wat zin heeft het allemaal Want, vervolgt Boontje, na meer dan vijfentwintig jaar, «al schopt ge negenennegentig mensen een geweten, er blijft dan nog één smeerlap over en die wordt president. En als ge naar die durft te schoppen vliegt ge de gevangenis in.» C.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16