Maakt Osbroek kans als rekreatiecentrum Uitbundige sfeer in feesthaMe bij verkiezing v. Prins Karnaval 30 Ha. bosterrein in de agglomeratie Veel belovende inzet van Aalsterse karnavalfeesten met de toekomst beginnen... Een nieuw© keizer De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 7 zaterdag 17 februari 1968 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALSÏ EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aaist Tel. 241.14 In het Aalsterse Is het Osbroekbos met een oppervlakte van 30 Ha., grotendeels op het grondgebied van Erembodegem gelegen, een van de zeldzame relatief grote groenzones. Vanuit het oogpunt van de ruimtelijke ordening in een dicht bewoonde agglomeratie, waar eik stukje beschikbare grond bebouwd wordt, waar een mooi landschap gewoonweg niet meer te genieten valt, heeft een groenzone als het Osbroek bos een niet te miskennen betekenis. Het Aaisters stadsbestuur is een stap verder gegaan en heeft in een suggestieaan de studiegroep van het Gewestplan Aalst (zie onze vorige editie) de wens uitgedrukt dat de Osbroek, zoals het domein hier kortweg wordt genoemd, ais rekreatie-centrum zou aangeduid worden. Alieszino haakt deze suggestie in op een noodzakelijkheid, alvast voor de bevolking zelf van de agglomeratie, die in steeds grotere mate gebrek heeft aan openlucht-rekreatle. VERBODEN TOEGANG Inzake rekreatiecentra is Oost- Vlaanderen slecht bedeeld. Het overbekende Overmere - Donk reeds ten dele onherroepelijk ver knoeid door de Belgische toeris tische «way-of-life» en nog meer door een jungle-bouw is tijdens het hoogseizoen een mierennest en door een zekere exploitatie van wat vandaag als jeugdbehoeften geldt, voor menigeen ongenietbaar. Er is inderdaad dan de Kluis- berg, waar men op 't nippertje massale grondspekulatie heeft kun nen voorkomen, en die samen in het geheel van de Vlaamse Arden nen de ruimste aandacht geniet van het provinciebestuur. Recentelijk werd door het pro vinciebestuur ten behoeve vooral van de geïndustrialiseerde kanaal zone, het zg. domein Puyenbroeck verworven, dat als rekreatiecen trum met een oppervlakte van 400 Ha. van grote betekenis wordt. Wat de provincie daarbij aan natuurschoon bezit is niet ai- tijd bereikbaar voor wie er wil van genieten. Meer dan 90 t.h. van de Oostvlaamse bossen zijn noch min noch meer privé-bezit, waar het feodale privaat domein - ver boden toegang de natuurmin naar de pas afsnijdt. De streek zelf heeft aan grote bosdomeinen nog het Oorde- gembos (129 Ha.), het Res- sebekebos (211 Ha.), het Liedekerkebos (118 Ha.), het Neigembos (95 Ha.) en dan het grootste, sedert 1936, staatseigendom, het Buggen- houtbos (233 Ha.). Binnen de eigenlijke Aalsterse agglomeratie het Osbroekbos, waarvan de oppervlakte eer der beperkt is. ONBEKEND Uiteraard is «de Osbroek» aan de meeste mensen niet zo goed bekend, want eveneens privaat eigendom. In de nabijheid van de Dender, is dit domein altijd onderhevig ge weest aan wateroverbelasting. Niettemin blijft het een stuk ty pisch natuurschoon en mits enige verbeelding kan men zich voorstel len dat het op zijn minst als na tuurpark kan uitgebouwd worden, meer, dat men in sommige verant woordelijke middens dit domein aangewezen acht als een toekom stig rekreatiecentrum. «VERNIETIGING» VOORKOMEN Dat voor alles een oplossing zou moeten gegeven worden aan het probleem van de wateroverbelas ting, is vanzelfsprekend, maar stelt geen bijzondere technische moei lijkheden. Het vastleggen van de Osbroek als groenzone, de suggestie er in de toekomst een rekreatiecentrum van te maken, zijn zovele elemen ten die dit voor,deel bieden dat alvast zal voorkomen worden dat op een gegeven dag het ganse domein zou vernietigd worden ten behoeve van wat een bekend Frans socioloog onlangs de «welvaarts- woningbouw» heeft genoemd. Er zijn in het verleden met dit privaat domein overigens di verse andere overheidsplan- nen gemoeid geweest, via onteigening vanzelfsprekend. Het staat inmiddels wel vast dat van een verbindingslaan, dwars doorheen het domein, Erembodegem - Aalst niets in huis komt. Beide gemeente besturen voelen er niet zo veel voot. PROVINCIALE AANGELEGENHEID Ofschoon het behuod van na tuurschoon en het oprichten van een rekreatiecentrum niet altijd gemakkelijk samengaat, heeft het Aalsters stadsbestuur er toch goed aan gedaan de aandacht te ves tigen op de betekenis van de Os broek. Vanzelfsprekend is een der gelijk projekt de uitbouw tot rekreatiecentrum van die aard dat het de financiële mogelijkheden van de Dirk Martensstede te bo ven gaat. Dergelijk plan behoort nu eenmaal op het provinciale vlak te worden geregeld. Maar gesteld dat men daar inderdaad te Gent bereid zal zijn, dan is dit Os broek - rekreatiecentrum nog niet voor morgen. Het is dan ook de vraag of een projekt strekkende, na verwerving van dit domein, tot de ombouw van een natuurpark, niet meer aange wezen is. Een dergelijk projekt biedt alvast dit voordeel dat het ook voor de provinciale beurs beterkoop komt, dus gemakkelijker uit te voeren. Belangrijk in deze aangelegen heid is dat het gemeenschaps belang primeert, in die zin is de opvatting van het Aalsters stadsbestuur alleszins goed te keuren Vermijden dat het Osbroekbos een kaaikap wordt, met al wat dat tot ge volg kan hebben. 5 D.O.C. Voor de derde maal werd Kamiel I (Sergeant) Prins Karnaval en alzo verheven werd tot Keizer Karnaval. Wij zien hem hier in gezelschap van de bloemenfee, medekandidaten en leden van het feestkomitee. Na de betreurde Fransky heeft de Ajuinsiad een nieuwe keizer gekregen, met Kamiel Sergeant, die ai twee koer de scepter zwaaide en nu weer het vertrouwen kreeg van de uitgelaten massa die in de feesthalle was samengestroomd voor de verkiezing van de nieuwe prins 1968. Het is onbegonnen werk om de sfeer te schetsen bij deze verkiezing; wij willen er alleen aan toevoegen dat de feest- haiie nokvol stak, dat vele mensen geen plaatsje konden be machtigen en... dat wij een ogenblik hebben gevreesd dat de haiie het zou begeven onder het gejoel en lawaai van ratels en toeters. En in deze sfeer moest een nieuwe prins worden verkozen, nadat het orkest van Octaaf Boone de stemming nog meer op kookpunt had gebracht. Nadat de vier kandidaten door de lieve bloemenfee Marleentje Van Der Stookt op het podium waren geloodst, opende Edmond I (Edmond De Smet) de reeks en trachtte de massa te overtuigen met een aantal gesmaakte steken onder water. Rudolf I (Rudolf Maes) was de volgende en hij probeerde het met een stukje poezietalent. Ook Luc I (Luc Peerlinck) hield een ziedende toespraak, doch dit alles verwaterde toen Kamiel I (Kamiel Sergeant) op de proppen verscheen en onmiddellijk op een donderend applaus werd onthaald, wat voldoen de aantoonde dat hij DE opperkandidaat was. En zo is het uitgevallen ook, want nadat Kamiel I de Aalsterse leiders fijn had getypeerd en elk zijn deel had gegeven, was er geen twijfel meer over deze verkiezing, Het was schepen Claus die het verdict bracht van publiek en jury, riet Rudolf als vierde, Luc derde, Edmond tweede en Kamiel I als primus. Meteen wist men dat Aalst een keizer rijker was en het werd een bestorming in regel van de honderden supporters om bloemen en gelukwensen aan de nieuwe keizer aan te bieden. In 'ieder geval een veel belovende inzet van de nakende karnaval feesten.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1