De Hitparade D. KIECKENS In de film „De planeet van de apen" staat Charlton HESTON voor aap... ST-JORISCLUB 1 s 1. «RALDEGEDA» Jean-Paul (Philips) Het was te verwachten dat deze karnavaltopper met de eerste plaats zou gaan lopen. Als zoon van keizer karnaval is Jean-Paul de aangewezen persoon om ons aan te zetten het bier te doen vloeien.Reken maar 2. «GIVE AND TAKE.. Brian (Ronnex) Het is geen oneer voor de po pulaire zanger Brian om de eer ste plaats te moeten afstaan. Bij zulke gelegenheden kunt ge u trouwens aan alles verwach ten. Wie heeft er met deze da gen nog een houvast 3. ..JUDY IN DISQUISE» John Fred (Stateside) John Smith (Vogue) Maskers zullen dezer dagen in de mode zijn. Zowel John Fred als zijn platenrivaal John Smith hebben dat goed voorzien. Waarom zouden we Judy dan eens niet haar gangetje laten gaan 4. «AM I THAT EASY TO FORGET.. Engelb. Humperdinck (Decca) Het is best van deze dagen alles te vergeten dat ons narigheid heeft bijgebracht. Ten slotte hebben we het hardstikke no dig er eens uit te zijn, de oude gewaden af te leggen om eens te bewijzen dat we ook zorge loos kunnen de bloemetjes bui tenzetten... 5. «NOODLOT.. Annie Heuts (Olympia) Het bewijs dat we ons werke lijk aan alles kunnen verwach ten ligt in het terug uitbrengen van deze single van deze Lim burgse zangeres. Nee, met kar naval is er gewoonweg geen lijn in te trekken We hebben zo de indruk dat niemand ons scheef zal bezien omdat we ditmaal eens extra lang blijven stilstaan bij het geen er ons aan karnaval- plaatjes over het hoofd wordt uitgeschud. Al leven we in de eeuw van de elektronica en de ruimtevaart en ai kijkt de he dendaagse mens meer dan ooit naar de toekomst, toch betekent ook het verleden een waarde die voortleeft in heel wat folklore en volksgebrui ken. Dat zai de komende da gen meer dan ooit tot uiting komen «Oiisjteneers Zemmen» Jean-Paul Inderdaad, dat zijn we En het moeten er sterke zijn die ons van dat voorrecht kunnen afbren gen. Prins karnaval 1967 heeft op dit plaatje eens fijntjes uit de doeken gedaan waarom en hoe wij zijn. Aan gezelligheid ontbreekt het niet wanneer een nar de stad beheert en het nat de leute regeert I (Philips 319769) «La Felicidad» Digno Garcia Wanneer er feestelijke sfeer moet zijn dan komt het ensem ble Digno Garcia y sus Carios op de proppen. In een echt Zuid- Amerikaanse sfeer tokkelen en zingen zij er op los, zodat we niet de minste kans krijgen om onze voeten op de grond te hou den. Hetgeen ook de bedoeling ■is Of wat dacht ge (Palette 25726) «Hoe was da De Geuzen Dit Antwerps kwartet kan ge rust als tegenvoeters aangezien worden van dat andere kwartet m DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN Z!JN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83 KEIZERLIJKE PLAATS 02 r> Programma muziekbeluisteren tijdens de maand februari, zaterdagavond te 20.30 u. in de kleine klub. The Strangers. Het heeft ge woonweg geen naam hoe die jongens knal - imitaties brengen van topnummers, zoals deze versie van «Zabadak». Laat u niet kennen en zing mee (H.M.V. 243) «Tuut Tuut» Henri De Haes Wat een ambiance Dat trein tjesgeluid wordt een meehuiler van belang. Als ge u daarbij nog een fluitje aanschaft en tuut tuut-tuut over de dansvloer schuifelt, dan is het kompleet. Zo moeilijk is dat nu ook weer niet (Ronnex 20391) «La La La Lai» Mare Dex Gezondheid roept de Kempi- sche zanger Mare Dex. Hij weet dat het er jolig en nat zal aan toe gaan. Met zijn voorloper «O Clown» heeft Mare Dex het ons voorgezongen Kom maar binnen, kom maar binnen, Het spektakel gaat beginnen. Luid applaus nu voor koning clown. Het spiegelbeeld van knechten, boeren en magisters, bazen, metsers en ministers al hun glorie is maar fantasie I Deze La La La Lai is er een vervolgje op (Arcade 5050) «Hoem-Pa-Pa» Ria Valk Deze keer heeft de Hollandse zangeres Ria Valk het eens niet over haar zuster, die ge moet zien om er een oordeel te kun nen over vellen. In dit nummertje zijn de tararaboems en hoem papa's niet uit de lucht. Dat kunt ge u best indenken (Decca 10290) «Hi! Harmonica» Horst Wende Wat zai er gesleurd en getrok ken worden aan de accordeon. Horst Wende geeft er 'n staaltje van wanneer hij hits door zijn trekorgel jaagt. «Puppet on a string», «San Francisco» en «The last waltz» zullen 'n gang gaan wanneer de pinten zullen geheven worden. Allée de aller laatste misschien. (Polydor 52876) «Met handen en voeten» De Klokzeel Singers Wanneer «Een haan en dertig kiekens» uitgezongen zijn, dan houden we nog genoeg krachten over om het plaatje om te draa ien en ons met handen en voeten te binden aan de Klokzeel Sin gers die er nog geen klein stukje weten de stemming in te bren gen I (Granata 4455) «Funny familiar forgotten feelings» Tom Jones Wordt na «Green green grass of home» en «Detroit city» deze prachtige ballade een hattrick voor Tom Jones Best mogelijk. In dit Country and Wester ge tint nummer wordt struise Tom flink omringd door een puik akte- rend koor en orkest. De krach tige stem van deze in de belang stelling staande volksjongen komt knap tot zijn recht. Op het einde van de song gaat Tom over ■in speelse buigingen die achter het geheel een stevig punt zetten (Decca 26117) 17 februari J. Buil W.A. Mozart Pavanen en gagliarden Concerto voor fluit en harp K.V. 299 We zullen het maar direkt be kennen het is geen toeval dat we u nu dit beeld onder ogen brengen. In «The Planet of the Apes» zijn het nu eens de apen die de lakens uitdelen terwijl zij ons mensen als proefko nijnen gebruiken. Stel u voor !.-- Gelukkig speelt zich dal allea af op een andere planeet, zodat de filmakteur Charlton Heston slechts voor 'n tijdje voor aap staat. Maar hetgeen er merkwaardig is aan deze film, is het feit dat er een probleem ontstond hoe men de aap-akteurs zou voeden, terwijl zij toch een hele dag ver scholen gingen achter hun apen- masker. «Heel eenvoudig», op perde Chariton Heston, «geef ze vloeibaar voedsel door een rietje of een rubbersiangetje. Of anders zet ge ze op melkdieet, dan zijn ze meteen van hun maagzweer verlost ook Maar zo eenvoudig bleek het dan ook weer niet. De grimeurs werden bijeenge- trommeld. Het waren er 'n slor dige tweehonderd. Wanneer er voor die ene film massatonelen worden gedraaid, zijn er name lijk tweehonderd specialisten no dig om hoofdakteurs en figuran ten te schminken. In Hollywood waren er natuurlijk niet voldoen de beschikbaar. Daarom werd een half jaar geleden een spe ciale make-up school in het leven geroepen om voldoende grimeurs voor deze ene film te kweken. Een apart budget van 1 miljoen dollar (zegge en betale 50 mil joen frank) werd bestemd voor de make-up alleen. Een enkele hoofdakteur schminken duurt twee a drie uur. Een figurant moet het met anderhalf uur stel len. 's Avonds afschminken duurt nog eens een uur. Of dacht ge dat de aap-akteurs on-afge- schminkt naar huis gingen Om u 'n aap te schrikken De filmmaatschappij heeft er dan nog 'n bom duiten tegenaan gesmeten om scheikundigen op te trommelen. Samen met de generaals van het grimeurleger hebben die 'n make-up gemaakt die de aap-akteurs toelaat te praten en te eten als elke nor male mens in plaats van als half opgestijfde standbeelden. Boven dien kunnen de hoofdakteurs nu ook beter emoties op hun gelaat laten zien. Dat maakt dat de apen uit «De Planeet van de Apen» de mensen de stuipen op het lijf zouden jagen. Zo natuur getrouw werden zij elke morgen door het grimeursieger ge schminkt. Een dergelijke onder neming is enig in de annalen van de filmgeschiedenis. Nooit te vo ren heeft men een hele film met apen moeten bevolken. Zo zie je toch maar weer dat wij in karnavalstijd niet alleen staan met onze proble men. En zelfs dan zijn deze er om opgelost te worden J.R.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5