Burgerlijke stand der stad voetbal biljart gerrebolling basketball handbal St-Maarteninstituut Aalst Kampioen van Oost-Vlaanderen Van 13 tot en met 19 februari 1968 Overlijdens Gustaaf De Gols, zb, 66 jaar, echt van Rosalia Monsieur, Zekens- weg 1 Moorsel. Pieter De Bock, zb, 81 jaar, wedr van Maria Dereuse, echt van Maria De Schepper, Wellestr. 8 Denderleeuw. Maria Van den Berghe, zb, 67 jaar, wede van Petrus De Maese- neer, Europastr. 36 Baardegem. Lodewijk Van Nuffel, landbou wer, 73 jaar, ongehuwd, Immer- zeeldreef 44 Aalst. Maria Petit, zb, 78 jaar, wede van Jan Meuleman, echte van Ro bert ïroch, Marktweg 20 Aalst. Petrus Troch, zb, 81 jaar, echt van Helena Baetens, Kasteeldreef 41 Lede. Marie Baeten, zb, 80 jaar, on gehuwd, Dorp 99 Aaigem. Maria Claeys, zb, 80 jaar, wede van Gustaaf De Rybel, Terbekestr. 14 Hofstade. Augusta Rombaut, zb, 77 jaar, wede van Alfons Merckx, St. Gu- dulastr. 8 Aalst. Antonius De Brauw, handelaar, 55 jaar, wedr van Maria De Jae- gher, echt van Maria Boelaert, Korte Zoutstr. 36 Aalst. Joannes Matthys, smid, 63 jaar, echt van Joanna De Gendt, Felix de Hertstr. 3 Aalst. Jan Van Goethem, gemeente werkman, 61 jaar, echt van Maria Rombaut, Achterstr. 14 Hofstade. Marie Vandesype, zb, 75 jaar, ongehuwd, Grote Steenweg 119 Oordegem. Honorine Wauters, zb, 71 jaar, echte van Lodewijk Heiremans, Kokstr. 38 Moorsel. Philomena Thimpont, zb, 75 jaar, wede van Philemon Grysouille, Jasmijnstr. 3 Aalst. Maria Geldof, zb, 86 jaar, onge huwd, Varenlaan 4 Aalst. Jan Van der Jeught, zb, 76 jaar, wedr van Maria Schollaert, Brus- selbaan 95 Erembodegem. Charles Van der Hoeven, zb, 81 jaar, wedr van Maria Van Box- stael, Haezenakkerstr. 26 Zonne- gem. Celesta Nunnink, kloosterzuster, 83 jaar, Kapellestr. 10 Aalst. August Van Langenhove, zb, 73 jaar, echt van Maria De Ridder, Klaarhaag 11 Meldert. Angelus Troch, meestergast, 57 jaar, wedr van Sidona Roelandt, echt van Rachel Debaene, Stoof- str. 18 Aalst. Camiel Sergeant, schilder, 63 jaar, echt van Maria De Bolle, Nieuwstr. 10 Mere. Julietta Callebaut, zb, 82 jaar, wede van Theophile Roelandt, en van Leo Roelandt, Dendermondse- stg. 60 Aalst. Frans Monsieur, zb, 79 jaar, wedr van Virginia Moyersoons, Brusselbaan 63 Hekelgem. Louisa Janssens, zb, 58 jaar, wede van René Roegiers, echte van Prosper Uyttersprot, Spoor weglaan 8 Denderleeuw. Huwelijken Jozef Buyle, technicien. Drie Sleutelsstr. 35 Aalst, met Jeanine D'Haese, steno-typiste, V. De Sae- deleerstr. 62 Aalst. Frans Corten, ijzerdraaier, Voor- uitzichtstr. 198, Aalst, met Marie- Paule De Saedeleer, dozenmaak- ster, Merestr. 91 Aalst. Gabriel De Bondt, bloemist, Schendelbeekhofstr. 2 Aalst, met Elise De Gols, regentes, Berge- kouter 63 Aalst. EENDRACHT ZONDER MOEITE De Gentenaars van Racing zijn nooit gevaarlijk geweest voor Een dracht. Het werd immers voor elk een van bij de start duidelijk dat de Stroppen naar Aalst gekomen waren met de enige betrachting om een puntje uit de brand te redden. Hierin zijn zij niet geslaagd daar zij met een vlugge winst van de Eendrachters vrij spoedig voor de werkelijkheid werden gesteld. Juist een half uur hadden de wit- zwarten nodig om een 2-0 winst op het bord te brengen. Zeggen we maar onmiddellijk dat Eendracht tijdens dit eerste half uur een zeer goede indruk maakte. Alles ging tijdens deze periode immers zo zwierig en vlot dat men heel wat open doekjes van de kijkers in ontvangst mocht nemen. In die geslaagde inleiding heeft Etienne Collijns alvast een ruim aandeel genomen. Hij nam niet alleen het eerste doelpunt voor zijn rekening, doch had ook een groot aandeel in de tweede voltref fer, die door de listige Dré Denul tegen de touwen werd geknald. Collijns heeft een moeilijke periode achter de rug, nadat hij voordien in het middenveld geruime tijd de grote figuur was geweest. Nu is het gebleken dat hij stilaan maar zeker weer de oude wordt, wat alleszins met de komende lood zware opdrachten in het vooruit zicht, een geruststellende vaststel ling is. Wie ook zeer goed is mee gevallen is de jeugdige Rudy Van- denhaute, die van langsom meer het vertrouwen van de Eendracht- dirigenten krijgt. Om nu nog even terug te komen op de wedstrijd tegen Racing, kun nen wij vermelden dat er na een half uur sterk Eendrachtspel, nog weinig mooie dingen te zien waren. Daarvoor was de autoriteit van de Aalstenaars te groot. Tijdens de tweede helft bleef alles dan ook beperkt tot enkele persoonlijke nummertjes, die natuurlijk niets op leverden. Eendracht is dan ook twee punten rijker geworden zon der er veel inspanningen te hebben moeten voor leveren. EENDRACHT THUIS TEGEN MARCHIENNE De partij tegen Racing Gent is voor Eendracht dus een rustige aanloop geworden naar de beslis sende wending van de kompetitie, die over enkele dagen volop zal worden aangepakt. In afwachting kan Eendracht het met de komst van Marchienne nog eens rustig aan doen. Het gaat hier om de uit gestelde wedstrijd van 14 januari, zodat Eendracht met de Aaisterse karnaval in de arena moet. De opdracht tegen de Walen is zoals wij hoger zegden, absoluut niet zwaar en als de Eendrachters zich niet bezondigen aan overdre ven zelfvertrouwen moet men zon der veel moeite zijn slag kunnen thuishalen. Met welke ploeg Eendracht in het veld zal komen is nog niet ge weten. Het staat immers vast dat Gaston Van der Eist er nog niet zal bij zijn, terwijl ook Lockefeer nog onzeker is. Zo is het best mogelijk dat volgende formatie het vertrouwen krijgt Van Hoorne; Teirlinck, Bossaer, Van Den Eynde, Boone; Taelemans, Collijns; Lecocq, Schollaert, De Nul en Vandenhaute. SPORTKRING KAMPIOEN Nu Sportkring ook Heldergem heeft verslagen en de rivalen van Wetteren en Denderleeuw het on derspit hebben moeten delven, wordt het van langsom meer een zekerheid dat Sportkring de ver loren Volhardenplaats in 1e Prov. zal heroveren. Het is dus alleszins een gelukkige zondag geworden voor de Aalstenaars, die nu drie punten voorsprong hebben op de naaste achtervolgers. De valbijl heeft nochtans te Hel dergem geruime tijd gevaarlijk dicht boven het hoofd van de Aal stenaars gehangen, daar men aan de rust een 2-0 achterstand had goed te maken. Niemand gaf de Aaisterse leiders dan ook nog een kans, behalve de spelers zelf, die na de hervatting aan een offensief begonnen waartegen de thuisploeg geen verhaal had. Het moet noch tans toegegeven worden dat het een zeer moeilijke opgave was voor de Aalstenaars, die nu pas besef fen hoeveel zware dagen er nog te wachten staan. LUC DAUW UITBLINKER IN UVINBEKER Na de jongste schiftingswedstrij den voor de wisselschaal Octaaf Uvin kan worden gezegd dat het tornooi ;in een beslissend stadium is beland. De ploegen die reeds de kwalificatie hebben afgedwon gen werden echter beheerst door de schitterende individuele verrich ting van de Sint Annaspeler Luc Dauw. Hij vertrok in zijn wedstrijd met een achterstand van 64 punten en vermits hij hierbij nog 225 pun ten in kader moest spelen, stond hij voor een loodzware taak. Met twee series van 42 in 15 beurten bracht hij echter zijn ploeg nog in de beslissing. Een prestatie die heel wat applaus uitlokte van de biljartliefhebbers in de Sint Anna- kring. Uitslag van de 1e boiling gehou den in café «Het Vosken» op za terdag 17 februari jl. 1. Roelandt Jeanne, De Ridder Jan en Laurent Camiel, 3 bollen. 2. De Buck Ray, Lievens Yvonne De Vylder Rosine, Lievens Paula en Gits Leonard, 2 bollen. 3. Welleman Jan, Anné Frans, Visart Mathilde, Gits Jozef, Pode- vijn Julia en Vinck Pros, 1 bol. Wat tijdens deze eerste bolling bijzonder is opgevallen is het feit dat voorzitter Van der Eist, die zich verleden jaar Prins Verloren Maandag speelde, er niet in gelukt is de eer te redden. Volgende bolling op zaterdag 16 maart e.k. te 20 u. in café Vrede plein. OKAPI KAN BETER Het is nu weer eens bewezen dat Okapi bij de drie groten Lier, Avanti en Destelbergen nog steeds een stukje onder ligt. Deze ziens wijze werd weer eens beaamd tij dens het bezoek van de Aalste naars aan Lier. Inderdaad, de jon gens van Okapi hebben er een zware nederlaag moeten slikken en hebben er vrijwel nooit de lokalen kunnen verontrusten. Men lag wel iswaar niet zo veel onder bij de gastheren, doch de afwerking bij Okapi liet veel te wensen over en is trouwens ook de oorzaak van de grove nederlaag. Er is nu precies niet zo heel veel gelegen aan dit puntenverlies, daar de Ajuinen nog steeds veilig de vierde plaats in de klassering bezetten en deze vermoedelijk ook zullen behouden. OOK NIETS VOOR BLACK BOYS Black Boys heeft niet kunnen bevestigen tegen de gastheren van Gasbol. Het werd een afgetekende nederlaag voor de jongens van de Volksplaats, alhoewel Nolf, Sonck, Goubert, Van Nuffel en Van Den Daele af en toe mooie dingen deden. OSIRIS WEER IN DE KIJKER De jeugdige formatie van Osiris blijft regelmatig in het brandpunt fungeren. Het werd nu een nieuwe zege tegen Bavi, die niet opgewas sen was tegen de ontketenende Aaisterse bezoekers. De voetbalploeg der juniores- scholieren van het Sint Maarten instituut Aalst werd op woensdag 14 februari II. kampioen van Oost- Vlaanderen in een onvergetelijke finale op het terrein van Gantoise tegen het Sint Hendrikskollege van Deinze. De uitslag was 1-1 en na liefst vier reeksen van 50 straf schoppen dus in totaal 40 slaagden de spelers van het Sint Maarteninstituut er in de prachtige wisselbeker van het Bisdom Gent te veroveren. Het was het voorlopig eindpunt van een reeks schitteren de wedstrijden tijdens de maanden januari en februari. Op 17 januari wonnen de jon gens van Sint Maarten de «finale van de Denderstreek» tegen het H. Kruiskollege van Denderleeuw met 5-4, een wedstrijd waarin Kris Gabriels uit Lede en 'de Eendracht- speler Rudi Van Den Haute zich in beide ploegen schitterend in vedette speelden. Op 24 januari won de ploeg van Sint Maarten op het terrein van Racing Wetteren de «kwart finale van Oost-Vlaanderen» tegen de kampioenen van vorig jaar H.I.T. S.A. Gent met 2-1. De «halve fi nale» op het terrein van Sportkring Erembodegem op 31 januari stelde na loting Sint Maarteninstituut opnieuw tegen Denderleeuw. De uitslag was 1-1 en na een reeks KNAP WERK VAN EENDRACHT VRIJ Eendracht Vrij heeft beslist te gen Sundays een der beste wed strijden van het seizoen gespeeld. De Aalstenaars zegevierden met 21-7 cijfers, wat voldoende bewijst dat alles deze maal bijzonder ge smeerd liep. Vooral Gillade was de grote man bij Eendracht Vrij, sa men met Pol Van Den Eynde en Huylebroeck. Het werd een pracht vertoon van de Aalstenaars, die bij hun aanhangers met deze knal zege zeer veel geestdrift hebben verwekt. SPARTA MINDER GELUKKIG De Spartanen waren minder ge lukkig met hun verre reis naar Her stal. Zij misten er de gemoedelijke sfeer van de Guldenboomplaats en dienden er na een nochtans scherp verweer met vijf puntjes verschil de nederlaag te aanvaarden. OOK AJAX WIL DOORBREKEN De derde Aaisterse hanbalfor- matie Ajax heeft reeds veel open doekjes gekregen van de Aaisterse handbal-liefhebbers, doch is er tot nog toe niet in geslaagd om hoger op te klimmen. Zij willen nu tijdens het volgend seizoen alles op alles zetten om de titel te veroveren. Hiervoor zal men één ploeg vormen uit de huidige talentrijke jeugd, die dan Ajax op het voorplan zal moe ten brengen. DE GAZET VAN AALST weekblad Gesticht in 1945 3 maandab. 75 F 6 maandab. 145 F Jaarab. 275 F Kantoor Schoolstraat, 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 Op verzoek worden advertentietarieven toegezonden. van 10 strafschoppen won Aalst verdiend met 5-3 en speelde zich aldus voor het eerst in 22 jaar in finale. In deze halve finale deed de doelwachter van Sint Maarter,, Gilbert Galle uit Schellebelle, sterk van zich spreken. Bij de aanvang van de finale op Gantoise was Aalst zeer gevaar lijk, maar gaandeweg nam Deinze de leiding. Er werd koffie gedron ken bij een 0-0 stand. Dadelijk na de rust opende Deinze de stand vanuit een onmogelijke hoek. Toen nam Aalst het heft in handen, maar de stoere Deinze-verdediging liet niets door. Pas drie minuten voor het einde kopte Wilfried De Bolle uit Denderhoutem op pas van Eddy De Vidts uit Erpe het oververdiend gelijkmakend doelpunt binnen. De vier reeksen strafschoppen gaven als uitslag 3-3; 4-4; 4-4 en ten slotte de beslissende reeks 4-3 in het voordeel van Sint Maarten. In een dolle karnavalvreugde werd aan de kapitein de wissel beker overhandigd samen met de zegefanion. De spelers en verant woordelijke leraars ontvingen de herdenkingsmedaille. Het was een schitterende dag voor de voetbalsport in kollegever- band, spijts de modder en de ver moeidheid. Proficiat, Sint Maarten- instituut H.B.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14