De Hitparade Op L.P. platenmarkt D. KIECKENS „De dag waarop de vissen..." is 'n kolfje naar Candice Bergen's figuurtje i We zitten volop in de feest stemming. Maar muziek kan er nog altijd bij. Of zulien we zeggen muziek is noodzake lijk Wie was het ook weer die zegde «Muziek verzacht de zeden» Geen belang... We denken er alleen maar aan hoe de psychedelic-zanger Jimi Hendrix het dan klaar speelde om bij zijn optreden in Duitsland voor 60.000 fr. schade aan te richten... Ge moet het maar kunnen Onze kwotering o goed; oo beter; ooo best 1. «RALDEGEDA» Jean-Paul (Philips) Het verwondert u toch zeker niet dat deze karnavalschlager alle wereldtoppers voor 'n tijd in de hoek weet te drummen... Het is maar ééns in 't jaar karnaval. 2. «GIVE AND TAKE» Brian (Ronnex) Hebben we het u niet voorspeld dat Brian een doordrijver is Als alles goed meeloopt kan hij het nog maanden volhouden als populaire zanger. Als alles goed mee wil... 3. «LES ROSES BLANCHES» Les Sunlights (Vogue) Wanneer we een ogenblik gin gen denken dat de rozen ver slenst waren, kregen ze een nieuwe injektie en gingen kaars recht en helder wit weer in de toppers-vaas tronen. 4. «Nr. 1 AU HITPARADE» Marc Aryan (Marka!) De Frans - Belgische zanger Marc Aryan had niet zo slecht gekeken wanneer hij zijn komst aanmeldde met een nieuwe hit, die, zoniet op de eerste plaats, dan toch dicht bij de top be landde. 5. «AM I THAT EASY TO FORGET» Engelb. Humperdinck (Decca) Wanneer morgen Humpie een andere song lanceert, dan dur ven we er alles op verwedden dat hij ook daarmee in de top vijf geraakt. Nu ja, a I i es ««En amour, en amitie» Claudia Sylva Het was een hele tijd geleden dat we van Claudia Sylva nog eens iets (goed) gehoord had den. Het meisje heeft zich flink herpakt en is van de Parijse studio's terug gekpmen met een nummer waarin we haar nog am per herkennen. Zo goed oo (Decca 23733) «What's it gonna be» Dusty Springfield Het blonde Engelse zangeresje weet er steeds iets fijn van te maken wanneer zij haar stem inzet voor een nieuw nummer. Het enige dat dit meisje man keert is een beetje lef en een tikje geluk om bij de hits te geraken. oo (Philips 326830) «Mien waar is mijn feestneus Toon Hermans We hebben lang moeten wach ten alvorens dit feestelijk num mer van de Hollandse Toon op de Belgische platenmarkt werd gesmeten. Maar gelukkig is Toon nog steeds op zoek naar zijn (feest)neus... ooo (Reiax 45081) «Noche de ronda» Raphael Deze Spaanse knaap is zowat de enige van zijn landgenoten die ons op variété-gebied weet te boeien. Van deze standaard song maakt de donkerharige Raphael een lyrisch nummertje om van te snoepen. oo (Vogue 17001) «Vogelvrij» Rudi Anthony Een jongen die zijn levensernst laat gelijk Jopen met zijn car rière die hij gewetensvol op neemt, is zeker deze Canzonis- sima-kandidaat. Rudi heeft zich de jongste tijd onder leiding van Jan Theys flink herpakt. Deze «vogelvrij» van Gerd Frank plaatst hem in de belangstelling. oo (Cardinal 3104) «Love is blue» AI Martino Bleu, bleu, l'amour est bleu, is nu wel een jaartje oud en nu pas worden er verscheidene versies van tentoongesteld. Van deze Amerikaanse crooner hadden we het nochtans minder mat ver wacht. o (Capitol 2102) «For once in my live» Tony Bennett Vorig jaar stond deze eminente Amerikaanse balladezanger voor een ondankbare taak bij zijn al te kort optreden voor de Neder landse televisie. Bij zijn plaat opnamen blijft Tony toch nog steeds een grote meneer. 00 (CBS 3209) «That lucky old sun» The Righteous Brothers Nadat deze song als standaard werd gepromoveerd door de ver tolking van Frankie Laine, we ten deze twee Amerikaanse showmannen er toch weer iets anders van te maken. Bij The Righteous Brothers zijn de ver rassingen niet uit de lucht. oo (Verve 53520) Op muziek van de onlangs vrij gelaten Griekse komponist Mikis Theodorakis, zingt, akteert en danst Candice Bergen in de film «The day the fish came out». Daarin leven we in het futuris tische jaar 1972, dat is het jaar waarop de vissen uit het water zullen komen en de ritssluitingen uit de mode zullen zijn Er werd herhaaldelijk een verge lijking gemaakt tussen de Ameri kaanse actrice Candice Bergen en Grace Kelly, nu prinses van Monaco. Gelijkenis is er inder daad. En niet alleen fysieke. Ook Grace werd een wereldberoem de vedette, zonder er ook maar enige moeite voor te doen. Het is nu maar te hopen dat Candice niet even vlug haar iiiustere voor- KLASSIEK «Lyric Pièces lil» De Noorse pianiste Liv Glaser vertolkt een reeks lyrische stuk ken van haar landgenoot Edvard Grieg. Deze virtuoze kan beter dan wie ook de sfeer weergeven die Grieg in zijn werken meende te vertolken. 00 (RCA 10062) «An der schonen blauen Donau» Melodieen van Johann en Josef Straus worden op meesterlijke wijze vertolkt door de Berlijnse Philharmoniker onder leiding van Herbert von Karajan. Onder Jo hann Straus worden zowel va der (1804-1849) als zoon (1825-1899) verstaan, ooo (DGG 139014) JAZZ «Basie's Beat» De negerpianist Count Basie mu siceert met zijn orkest in «It's only a paper moon», «Squeeze me», «St. Louis Blues», «I got rythm», «Happy House» en «Ma- kin' whoopee». ooo (Verve 8687) VARIÉTÉ «Parkett frei» Het is best de dansvloer vrij te maken wanneer het orkest Béla Sanders uitnodigt ten dans met «A Banda» (samba), «Who's sorry now» (Foxtrot), «Roses of Picardy» (langzame wals), gangster zal navolgen en de film studio's ruilen voor een prinse lijk slof... Maar intussen is het nog niet zo ver en staat zij nog steeds voor de camera. Nu naast Yves Mon- tand in de film «Vivre pour Vivre» van Claude Lelouche. In «De dag waarop de vissen...» is Candice Bergen een experte in oudheidkunde. Dat heeft met een het inslaande effekt van een fel kontrast oudheidkunde be dreven door een meisje, stralend van jeugd Regisseur Michael Cacoyannls zegt «Ik ben een Griek. Maar mijn films «Zorba» en «Elektra» zijn in Griekenland verboden. Mijn vriend Mikis Theodorakis, die de muziek voor deze films «It must be nim» (rtimba) en andere «Massachusets» (tango) oo (Philips 844309) «Tom Janes» Niet minder dan 13 smash hits smijt de Engelse vocalist Tom Jones er tegen aan met «Keep on running», «II never fall -in love again», «It's a man's, man's man's world», «Yesterday» en «You keep my hanging on», ooo (Decca 4909) «Hit Parade '42-'67» Enkel maar bij het lezen van de titels lekkerbekken we... Maar luister naar Nat King Cole (Darling je vous aime beaucoup) Peggy Lee (Fever), Louis Prima (Buona sera), Dean Martin «Memories are made of this) tot Anthony Quinn (I love you, you love me). ooo (Capitol 340607) «Caraveiii in San Remo» Het orkest Caraveiii haalt her inneringen op van de San Remo- festiva! «Le colline sono in fiore», «Nel blu dipinto di blu», «Al di la», «Quando, quando, quando», «Piove», «Non pen- sare a me» en «Dio, come ti amo». Ge moet er niet eens Italiaans voor verstaan... ooo (CBS 63020) «Merry go' round» Op 't Mortier-orgel «Madeleine» worden de meest populaire lied jes erdoor gedraaid. Er zijn marsen, spirituals, walsen en Zuid-Afrikaanse potpourri's. Er is «The third man», «Au bal musette», «Amor, Amor», en «Jingle bells». Kortom, er is voor elk wat wils. o (Palette 574) en ook voor «The day the fish came out» schreef, heeft het hard te verduren gehad. Maar we verliezen er de moed niet bij...» Wat niet wil zeggen dat dit een politiek getinte film is. Integen deel. «De dag waarop de vissen» is een satirische komedie, waarin men op zoek gaat naar atoom bommen, waarin geliefd, gemu- siceert, gedanst, gezongen en geleefd wordt. Dat Candice Ber gen daarin haar schoonheidsrol letje weet te spelen, bewees zij in haar twee voorgaande films «The Group» en «The Sand Peb bles». Voor de talentvolle Can dice is het dus nog maar een begin. En wat voor een J.R. IN DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5