NOS CHIFFONS Serav TISSUS DE. FRANCE TISSUS DE LUXE S3 ploegstoffen wat eten-we deze week voor de lekkerbekken keuken geheimen klankjes uit de modewereld nuttige wenken vamoflex havermout - yoghurt chocoladedessert Tel. 053-276.08 vrouwen kroniek ZONDAG Garnalenkroketjes Kervelsoep Gestoofd konijn met pruimen Gekookte aardappelen Caramelpudding. MAANDAG Gebraden worst -Spruitjes Gekookte aardappelen Fruit. DINSDAG Gekookte eieren Gestoofde prei Gekookte aard appelen Havermout - yoghurt. WOENSDAG Stoofkarbonaden Gekookte aardappelen Choco ladedessert. DONDERDAG Frites Biefstuk Vanillepudding. VRIJDAG Kabeljauwstaart in de oven Aardappelpuree Citroen- rijst. ZATERDAG Spaghettischotel met ham en kaassaus Pannekoekjes. gestoofd konijn met pruimen BENODIGD 1 konijn (in stukken verdeeld), witte wijn, 2 uien, 2 worteltjes, 1 teentje knoflook, 1 takje tijm, 1 laurierblaadje, enkele peperkorrels, zout, peper, bloem, reuzel of boter, 100 g spek en 250 g gedroogde pruimen. BEREIDING Maak de avond voor de bereiding een marinade van de wijn met enkele schijven ui, worteltjes, knoflook, tijm, laurier en peperkorrels. Leg er de stukken konijn in. Zet ook de gewassen pruimen te week in koud water. Laat de volgende dag het vlees uit lekken. Droog het af, kruid het met peper en zout en wentel de stukken door de bloem. In een koekepan boter of reuzel smelten en de stukken vlees er -kleur laten in vatten. Ze er uit nemen en schikken in een diepe braadpan. In de koekepan nu het in reepjes gesneden spek bruinen en bij het konijn voegen, samen met enkele lichtgekleurde schijven ui. De koekepan met een scheutje marineervocht deglaceren en over de stuk ken vlees in de braadpan gieten samen met de rest van de gezeefde marinade. De pan goed afsluiten en het vlees op een matig vuur gaar stoven. Na een tijdje er een hoeveelheid van de geweekte pruimen aan toevoegen. Deze pruimen zullen tijdens het stoven mooi opzwellen. Het vlees is gaar als het van de beentjes loskomt. Kook de rest van de pruimen afzonderlijk gaar en geef ze apart bij het gebraden konijn. BENODIGD 3/4 liter yoghurt, 4 lepels vlug kokende havermout, 50 g rozijnen, 4 lepels honing en 2 appelen. BEREIDING Dit gerechtje maakt ge het best 4 of 5 uur voor het gebruik. Doe de yoghurt in een kom en roer er de rozijnen, de havermout, de honing en de gesnipperde appelen doorheen. Zet op een koele plaats of in de koelkast. Voor het opdienen verdelen over vier compoteschaaltjes en de bovenkant garneren met enige achtergehou den rozijnen. BENODIGD 2 stukken chocolade (fondant), 6 dl melk, 1 soep lepel suiker, 1 koffielepel koffie-extract en 60 g maïzena. BEREIDING De in grove stukken gebroken chocolade in een pannetje cjpen, er een halve liter melk en het koffie-extract op doen en de suiker toevoegen. Breng alles op een zacht vuur aan de kook en roer intussen met een houten lepel. Vermeng intussen de maizena met de rest van de melk en schenk dit, zodra de chocolademassa het kook punt bereikt, er bij. Blijf goed roeren en laat het mengsel enige minuten ■doorkoken. Klop het vervolgens goed op en schenk het in een omge spoelde puddingvorm. Na afkoeling opdienen. Vanaf heden stelt U zijn uitzonderlijke keus voor van de allerlaatste nieuwigheden uit Parijs. 38, GRETRYSTRAAT, BRUSSEL (Beurs) Parking Ecuyer. - Tel. 181966. 191, LOUISALAAN, BRUSSEL (Baillistraat) - Tel. 487966. -- Vis vormt ten alle tijde een uitstekend voedingsmiddel, op voorwaarde nochtans dat hij vers gegeten wordt. Bovendien volgt hier een kleine wenk die alle zee vis ten goede komt zet vis voor de bereiding gedurende 45 minuten -in koud water, dat twee of drie keer ververst dient te worden de vis wordt er tevens blanker door. Voor het koken van vis brengt men zoveel water aan de kook dat de vis juist onder komt te staan en men voegt 20 gram zout per liter water toe. Wanneer men de vis hier voorzichtig heeft ingelegd, brengt men het geheel weer aan de kook om de vis op een klein vuur gaar te laten worden. De kooktijden zijn filets, wijting 5 min. bot, schol, tong 6 a 8 min. schelvis 8 a 10 min. kabeljauw, vismoten: 10 min. tarbot 12 a 15 min. diepvriesvis 15 min. Neem de gare vis voorzichtig met een schuimspaan er uit. Bij gekookte vis hoort een saus. De keus is zeer gevarieerd. Men kan kiezen uit de volgende sma ken peterselie-, mosterd-, zure-, boter-, eier-, garnalen- of tomaten- Bij gekookte vis presenteren we altijd gekookte aardappelen. In ons land is het geen algemeen gebruik er ook groenten bij op te dienen. Nochtans smaken groenten als worteltjes, erwtjes, boontjes en gestoofde tomaten uitstekend bij gekookte vis. Een «wolkje» melk in de thee hoeft u als echte thee-lief hebber niet af te schrikken. Het smaakt best en men zegt dat het beter -is voor onze gezondheid. In ieder geval het Nederlands Insti tuut voor de thee raadt het ons aan. Zet u de thee dan wel wat sterker dan gewoonlijk en doe eerst het scheutje melk in het kopje en schenk hier pas de thee op. Elke vrouw droomt er van, er even prettig uit te zien in de keuken als In het salon. Alleen is dit niet altijd gemakkelijk. De thuis werkende vrouw, zoals zij wordt voorgesteld in dames bladen en advertenties, is die ideale vrouw die er altijd even opge wekt, fris en koket uit ziet, net zo goed naast het gasfornuis als op hei ogenblik dat zij de luiers van de baby ververst. En dat portret heeft beslist bij de vrouw zelf de wens doen ontstaan, aan dit ideaal te beantwoorden. Zij wil er daarom steeds verzorgd voorkomen en een prettige aanblik bieden bij het uitoefenen van de dagelijkse bezigheden. Lange tijd waren er de traditionele en o zo streng uitziende schor ten, die weliswaar praktisch waren en een goede bescherming boden bij het werk, maar het tevens zeer moeilijk maakten nog een greintje vrouwelijke charme over te houden. Sedert enkele jaren bestaat er nu een echte «thuis»-mode, een huishoudmode, die modelletjes voorstelt te kust en te keur, alle bestudeerd om funktioneel en praktisch te zijn, maar tevens char mant, ultra vrouwelijk en flatterend. Het wordt een spelletje zijn kleding voor thuis te kiezen en er steeds zo goed mogelijk uit te zien. Qua stijl hebben de huishoudkleedjes een paar algemene kenmer ken een eenvoudige en praktische snit, een vaak iets uitlopende lijn, gemakkelijke sluitingen met rits of knopen, een paar details om het modelletje op te vrolijken en te vervrouwelijken... maar die het onderhoud niet bemoeilijken. Waar het op aan komt is het weefsel en hier blijkt katoen on overtroffen en onmiskenbaar. Gezond, aangenaam om dragen, goed wasbaar en steeds fris en bovendien oneindig gevarieerd van uitzicht. Er zijn losse kleedjes in helgekleurde popeline en keper katoen, versierd met kontrasterende galons of biesjes, er zijn hemdjurkjes met doorgeknoopte sluiting in wazige madrasruiten of felle schotse ruiten, er zijn fijne vichy-katoentjes in nieuwe pasteltinten, voor kleedjes in «kleine meisjes»-stijl, met smocks en ballcnmouwtjes, er zijn sierlijke modelletjes in stevig katoen doek, bedrukt met een overvloed van bloemen of met geometrische motieven in een regenboog van kleuren. Elke huisvrouw kan haar keuze vinden in deze even kokette als praktische modelletjes. En niet zelden zal het gebeuren dat zij een dubbel gebruik toebedeelt en ze niet alleen in de keuken draagt, maar ze ook met genoegen opneemt in haar vakantie- garderobe. De myxomatose is nog slechts een vage herinnering, maar deze konijneziekte hoe onschul dig ook voor de mens heeft het prestige van het konijn een zware deuk gegeven. Misschien ligt daar de oorzaak van het uit de mode geraakt zijn van «lekker konijn eten op zondag». U mag echter gerust zijn, mevrouw. De konijnen die u bij uw wildhandelaar ziet liggen of hangen zijn gezonde die ren, die u in alle gemoedsrust voor uw gezin kunt toebereiden. Voor Gordijnen en Kleding Ontworpen en geweven voor mensen die hun omgeving een eigen kleur willen geven Wooninrichting MOLENSTRAAT 70 AALST zacht, zodat u het de volgende keer zo weer kunt gebruiken. Misschien heeft u reeds de onprettige ervaring opgedaan dat een nieuwe nylon onderjurk of jupon uw kousen beschadigde. Welnu, da"§rom een goede raad was het nieuwe nylon ondergoed voordat ge het gaat dragen, de harde kantrandjes worden daar door wat zachter en de kans klei ner dat ze nog schade kunnen be rokkenen aan uw kousen. Overal is nu jersey aan de meter te koop. En wel in zoveel verschillende kleuren en dessins, dat het moeilijk wordt er aan te weerstaan. Immers een paar meter van dit materiaal en wat handig heid en... wij zijn weer een kos tuumpje rijker. Een goede raad echter voor deze «doe-het-zelvers» U moet weten dat de stofvouw uit jersey niet uit te persen is. Wat u ook zult ondernemen, de stofvouw komt hardnekkig terug. Daarom moet u bij het knippen er voor zor gen dat de vouw buiten het pa troon komt te liggen ofwel dat h-ij juist in een plooi valt. Is uw boenwas op? Gooi de lege doos dan niet weg, maar berg er uw -inwrijfdoekje in op, waar u gewoonlijk toch geen raad mee weet. Het doekje blijft dan heerlijk in al zijn toepassingen tapijt als tapis-plain tapijt als traploper tapijt als vloerkleed geen valse kortingen, goede prijzen goede plaatsingen tevreden klanten honderden referenties m tapijt gaat denk in de eerste plaats aan firma: Kasteeldreef, 45, LEDE Teie'oon <0S3) 758.61 uw tapijtspeciallst topii-plains. traplopers of tapijten

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7