m t^&zerótribun^y PolE-kandidaten in C.V.P. voor de provincie voetbal basketball Verkeersveiligheid 14 Het verwondert ons ten zeerste te moeten vaststellen dat de petitie, neergelegd op 27 december 1967 bij het burgemeester- en schepenkollege van de stad Aalst, door de handelaars - inwoners van de Molenstraat tot het bekomen van beschermingsmaatregelen tegen het slipgevaar 'in deze straat waar op één jaar tijds veertien w.nkelruiten werden ingereden, tot heden zonder enig gevolg iis geble ven. De inwoners van de Molenstraat, die op zeer demokratische wijze hun wensen aan het kollege voorlegden, schijnen zelfs geen ant woord waardig te zijn Normaal zou elk verstandig politieker ten minste, en daarbij beleefdheidshalve, antwoorden dat de gestelde vraag aan een ernstig onderzoek zal worden onderworpen en dat er, na dit onderzoek, het passende gevolg zal aan gegeven worden. De kwestie Molenstraat is echter niet normaal Er 'is inmid dels wéér een wagen tegen een gevel aangereden en er is evenmin antwoord gekomen op de petitie De kwestie Molenstraat werd trou wens in volle gemeenteraad door de bevoegde schepen als onbelang rijk of onbenullig afgewimpeld. De door de inwoners van de Molenstraat 'in overweging ge vraagde maatregelen waren o.m. snelheidsbeperking, verkeer in enkele richting, beurtelings parkeren, voorzorgsmaatregelen die sinds jaren door bevoegde politieofficieren worden overwogen en die trouwens in de beide Zoutstraten en de Kattestraat de beste resultaten afwerpen. Wij 'krijgen de indruk dat de middenstanders hier, zoals over heel het land, véél te braaf zijn om gehoor te krijgen. Wij kunnen niets anders dan die mensen de raad te geven om; als hun «braaf» zijn voor naief zijn gehouden wordt, volgende maand bij wijze van protest HUN wagen voor HUN huis in HUN straat te parkeren. Wij zijn de mening toegedaan dat mensen die goed worden geacht om belasting te betalen voor hun wagen, voor hun huis en voor hun straat, ook recht hebben van medezeggingschap over de manier waarop hun straat wordt gebruikt. Er zijn in de Molenstraat als bij mirakel tot heden weinig of geen slachtoffers gevallen bij voornoemde reeks ongevallen. Wacht het kollege op slachtoffers om een beslissing te treffen Dan mogen zij zich vanaf heden mede-verantwoordelijk voelen. Met achtingsvolle groeten, Frans Van Audenhove, Referent voor Sociale Zaken, 174, Brusselbaan, Aalst. Kiesdistrikt Herzele-Zottegem De Buyst Michel, ambtenaar ge meenteraadslid, Velzeke; De Cremer Firmin, bediende sche pen, Erembodegem; De Leenheer Georges, ambtenaar schepen, Haaltert; Dubois Frans, bediende provincie raadslid, Herzeie; Otte Emiel, handelaar, Groten- berge; Schockaert Jan, veearts, C.V.P.- bestuurslid, Zottegem; Van De Meulebroucke Frans, be diende schepen, Zottegem. Kiesdistrikt Aalst Guns Roger, advokaat, Lid hoofd bestuur, Aalst; Mertens Albert, landbouwer ge meenteraadslid, Hofstade; Uyttersprot Raymond, ambtenaar burgemeester, Moorsel; Verleysen Wim, bestendig afge vaardigde, Aalst; Camu Alain, kabinetsadviseur, Aalst; Claus Gilbert, beheerder schepen, Aalst; Grepdon Alfons, bediende burge meester, Wanzele. Kiesdistrikt Ninove-G'bergen De Mol Elie, ambtenaar burge meester, Grimminge; Van Negen Frans, bediende pro vincieraadslid, Geraardsbergen; De Backer Gustaaf, handelsreiziger provincieraadslid, Denderleeuw. DE GAZET VAN AALST weekblad Gesticht in 1945 3 maandab. 75 F 6 maandab. 145 F Jaarab. 275 F Kantoor Schoolstraat, 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening 881.72 Op verzoek worden advertentietarieven toegezonden. DRE DENUL GERAAKT... Eendracht heeft geen greintje meeval en dat op een moment dat de zwaarste strijd in het titeldebat nakend is. Immers, nadat vroeger reeds Gaston Van der Eist en Fons Lockefeer ingevolge kwetsuren op het bankje dienden te blijven, was het nu puncher Dré Denul die in de wedstrijd tegen Marchienne ge raakt werd aan de knie en het veld diende te verlaten. De vreugde bij Eendracht om de puike overwinning tegen de Walen was dan ook niet volledig ingevolge deze nieuwe te genslag. Indien Dré Denui op zijn beurt uit de ploeg zou verdwijnen zou weeral het elftal moeten ge wijzigd worden en dat op een ogen blik dat alles vooraan zo voortref felijk gaat. Een geluk is het alleszins dat de jeugdige Rudy Vandenhaute zo goed meevalt. Hij heeft de rol van Gaston Van der Eist op uitmunten de wijze overgenomen en alles ziet er naar uit dat hij een vaste waar de zal worden in het fanionelftal. Dus bij al deze pech dan toch één lichtpunt. De Aalstenaars hebben het niet zodanig moeilijk gehad om de gas ten te overwinnen. Weliswaar duur de het meer dan veertig minuten vooraleer het eerste Aalsterse doel punt op het bord kwam, doch voor dien had Eendracht reeds bewezen dat men een klasse sterker was dan de bezoekers, want zij waren bijna steeds bij de bal, doch het individuele spel van de witzwarten was oorzaak dat een doelpunt zo lang uitbleef. Na deze eerste vol treffer volgde amper drie minuten later een nieuw doelpunt langs Dré Denul die een hoekschop van Jaak Lecocq op knappe wijze afrondde. Daarmee was aan de koffie reeds de zege van Eendracht veilig ge steld en toen nadien een aktie van het duo Vandenhaute - Schoilaert een derde doelpunt opbracht, was meteen alle twijfel weggenomen. OPGEPAST EENDRACHT Eendracht zal tijdens de komen de speeldag beslist stevig op de benen moeten staan om iets van de buit mee te snappen tijdens het bezoek aan de buren van Zotte gem. Inderdaad, deze laatsten zijn beslist niet de eersten de besten en hebben tijdens deze kompetitie al meer dan eens bewezen tot de allergrootste kopstukken te beho ren. Wij durven zelfs beweren dat Eendracht zeer gelukkig zou zijn indien men er één puntje uit het vuur zou kunnen slepen. Wij zou den echter geen ogenblik aarzelen om Eendracht in deze gloeiende derby groot favoriet te geven, in dien wij wisten dat alle witzwarte hoofdpionnen op het appel zouden zijn. Zulks zal vermoedelijk niet het geval zijn, zodat Eendracht zal moeten roeien met de riemen waar over men beschikt met de hoop op een gunstig resultaat. Het is anders tijdens de voorbije speeldag in het titeldebat voor de Aalstenaars weer meegevallen daar de rivalen van Bergen een puntje verspeelden op Moeskroen. Een hoekschop en een prachtige kopstoot van Dré Denul liet de Waalse doelman geen schijn van kans en het tweede doelpunt van Eendracht vloog tegen de netten. EVEN ZWAAR VOOR S.K. Heeft Eendracht dus een lastige opgave voor de boeg, dan kan het zelfde gezegd worden voor Sport kring, dat thuis het wispelturige Mere op bezoek krijgt. De Mere- naars zijn op sommige dagen zeer gevaarlijk en dan bijzonder als men tegenover grote bazen in het strijd perk moet. Het is niet de eerste kopploeg die door Mere in de schaar wordt gezet, zodat wij de Sportkringers de goede raad geven flink uit de doppen te kijken. Volgende formatie staat niette min borg voor een nieuwe punten- winst Vandermeirsch; Van De Perre, Mo- lem, Hooghe, De Schrijver; Van Royen, Roelandt; Clocheret, De Coninck, Belion en Doorns. Reserves De Coster, Picqueur. HET MOEDIGE AREND Arend heeft tijdens deze kom petitie nog niet veel voldoeningen mogen plukken en het is helemaal anders verlopen dan de dirigenten hadden verwacht. Arend had im mers heel wat versterking aange voerd, doch dit alles is een tegen valler geworden zodat bij vele spe lers de ontmoediging haar intrede deed. Daarom mag men niet den ken dat Arend er het moreel heeft bij ingeschoten, dat zeker niet, wat men nu trouwens met een sterke prestatie tegen de gasten van Moorsel hoopt te bewijzen. Cliché Het Volk OKAPI OP HET NIPPERTJE Okapi heeft deze maal niet laten begaan, hoe gevaarlijk de gasten van Brabo ook waren. Dat de be zoekers met geen vredelievende ge dachten naar de Ajuinstad waren gekomen bewees de heftige forcing die zij ontketenden toen Okapi met een lichte voorsprong het komman- do in handen had. Forcing die als gevolg had dat de onthutste Aal stenaars vrij spoedig met 22-29 cijfers in het krijt stonden. Geluk kig kon het Aalsters duo Cornelis- Pottiez tijdens deze kritieke perio de enkele geslaagde nummertjes voorschotelen waardoor men weer de leiding kon veroveren. Nog was echter de tegenstand van de gas ten niet gebroken, alhoewel het technisch betere Okapi gelukkig het laatste woord had. NOG SUKSESSEN Black Boys heeft tegen de gas ten van Wezenvrienden kostbare puntjes gewonnen die men in de degradatiestrijd best zal kunnen gebruiken. Het werd een zeer span nende en gelijkopgaande partij met bijna doorlopend een licht over wicht van de jongens van de Volks plaats. Het was dan ook logisch dat de Aalstenaars uiteindelijk met de bloemen werden gekroond. Osiris heeft korte metten ge maakt met de bezoekers van Modu die er praktisch nooit aan te pas zijn gekomen. Reeds van bij de start namen de Ajuinen voorsprong die zij tijdens het verder verloop nooit meer zouden afstaan. Zij tra den dan ook met eventjes 33 pun ten verschil als laureaten uit het strijdperk.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14