Mini-Raadszitting op Aalsters stadhuis GROOTSTE KARNAVALSTOET SINDS JAREN... Burgemeest Blanckaert zaS ambtstermijn voleindigen r Escargot" gilde Ingeburgerd... Karnaval- snippers Produktiviteits- komitee Galerie «DE KEIZER» Gouden ajuin voor 15 jarige ajuin Gans de stad 9e Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 De Aalsterse raad, blijkbaar vermoeid na de karnavalfeesten, heeft woensdagavond tijdens een zeer korte zitting, amper een half uur, vergaderd. Van een pré-e-lektorale stemming was wein'ig te merken. De ganse zitting had overigens niet zo heel veel om het lijf. Ingevolge een schrijven van de gouverneur werd Aalst als brand- weercentrum gewijzigd Volgende gemeenten, behoudens de stad zelf, zuilen tot het Aalsters brandweercentrum behoren Aaigem, Baarde- gem, Bambrugge, Bavegem, Borsbeke, Burst, Denderleeuw, Erembode- gem, Erpe, Erondegem, Gijzegem, Haaltert, Herdersem, Hofstade, ld- dergem, Impe, Kerksken, Lede, Letterhoutem, Meldert, Mere, Moorsel, Ottergem, Nieuwerkerken, Oordegem, Ressegem, Smetlede, Vlekkem, Viierzele, Wanzele, Welle, Wieze, Zonnegem, Heldergem. Hekelgem valt voortaan buiten deze sektor. De raad keurde c.m. ook voorlopige kredieten goed. De advisering van de zaterdag <11. gewijzigde statuten tot oprichting van een inte-r- 'kommunale voor een ziekenhuis werden voor drie maanden verdaagd Inmiddels zullen ook de raden van de andere toegetreden gemeenten over deze gewijzigde statuten kunnen oordelen. Raadslid Bogaert, in een tussenkomst, legde de nadruk op de noodzakelijkheid dat de maatschappelijke zetel van de te Aalst inge plante bedrijven eveneens alhier zou gevestigd Zijn. AI met a-1 een verwonderlijke, kalme, bijna saaie zitting, waarvoor met de minste publieke belangstelling. INFORMATIE Naar uit goede bron wordt vernomen zou de heer Fr. Blanckaert, burgemeester van Aalst, zijn ambtstermijn voleindigen. De heer Blanckaert zou deze beslissing genomen hebben in de overtuiging dat hierdoor zowel de belangen van de stad als van zijn partij gediend worden in de huidige situatie. Er was tijdens de voorbije maanden herhaaldelijk sprake dat bur gemeester Blanckaert in de as. zomer zich uit het politieke leven zou terugtrekken. Als vermoedelijk opvolger werd het B.S.P.- raadslid de heer W. Vernimmen vernoemd. Burgemeester Blanckaert zou zijn inzichten reeds te kennen heb ben gegeven aan de partij-insianties. die deze beslissing zouden aanvaard hebben. Fusie en Vormen van Samen werking tussen bedrijven. In de reeks voordrachten van het Produktiviteitskomftee Dender streek met als thema «Fusie en verschillende vormen van samen werking tussen bedrijven» spreekt vrijdag a.s. 8 maart te 19 u. in de raadszaal van het stadhuis, de h. Le Paye, handelssekretaris, over «De kommerciele aspekten». —n SCHENKT UW VERTROUWEN AAN VLAANDERENSTRAAT, 6 AALST Tei. 242 81 ingang vrij 99 Aanvankelijk zag het er naar uit dat de Gouden Ajuin, die maandag jl. traditiegetrouw vanuit het Bel fort werd gegooid, zoek geraakt was. Tot een tijd -later de 15-jarige Willy Vermaut, wonende De Co- ninckstraat Aalst, er mee voor de pinnen kwam. De knaap was met zijn vondst eerst -huiswaarts ge keerd. Het jaarlijks bal van De Catha- rinf-sten kende dit jaar een overwel digend sukses en eindigde pas in de bekende vroege uurtjes. Aalst heeft de grootste karnaval- stoet sinds jaren gezien. Een jubi leumstoet met pit, overtuiging en nieuwe gedachten. Groots voorai omdat zoveei ranke personaliteiten in de stoet opstapten. Het "jaar der reuzen» is immers zeer goed meegevaiier,. De kieur- rijke reuzen die uit alle hoeken van Vlaanderen Aaisi henben beoreigct, hebben de passende schakel ge vormd tussen de Aalsterse groe pen en de drumbands, die in een karnavalstoet nooit mogen ontbre ken stemming, eigen Aaisterse tinten en nieuwigheden waren de hoofdthema's uit een optocht die beslist over de grenzen mag ge zien worden. De veie duizenden die Aalst tot in de kleinste hoeken hebben ge vuld en die het winterzonnetje zeer dankbaar zijn geweest, zijn wer kelijk onder de indruk gekomen van de veertigste kavalkade. ORIGINELE GEDACHTEN... Dat de Aaisterse groepen het leeuwenaandeel zouden opeisen, wist men vooraf. Zij waren dit kee< trouwens zo talrijk dat de kijker echt van het goede teveel kon slur pen. En dat heeft hij ook gedaan, al was de eerste reaktie van veie mensen een spontane bewondering van de jongens die dagen en maan den aan hun thema's hebben ge werkt. «Zonnekoningen», «Karnaval in Rio» en «Leuven Chinees» bouwt men niet in een oogwenk, al heeft de ganse schare van Aaisterse groepen in zijn geheei een peil be reikt dat nooit voorheen het gevel is geweest. Het was écht Aalsters, maar ook écht karnavalesk en dat is tenslotte toch hei hoofddoel. De manier waarop «Den Biok Ondereen» de slakkengang van de Aaisterse gemeentebestuurders aan de kaak stelde, kon worden geno ten door mensen die in het verre Limburg misschien hetzelfde den ken. En dat is tenslotte het winst punt van de jubileum karnavaistöei geweest. Zeifs de binding die werd ver zekerd door het Feestkomiiee-trio met hun «escargots»-karretje werd niet als een bekrompen Aaisterse aangelegenheid gezien, maar inte gendeel ais een meevaller die echt de goede richting van de karnavai- stoet inhoudt. De gedachte om de reuzen in Aalst uit te nodigen mag hies bij gerust aansluiten. Het was trou wens duidelijk dat sommige stoere jongens slechts uit de doeken wa ren genomen om Aaist genoegen te doen. Zij hebben Aalst en zijn jubileumstoet zo erg begeesterd dat volgend jaar het grootste pro bleem wel het verbeteren za! zijn van het kijkstuk dat duizenden nu hebben gezien. Want beter kan het wellicht niet... Deze praalwagen van de karnavalstoet draagt voor naam «de galante moiientrekkers» Hij beeldde AO jaar karnaval te Aalst uit. De praalwagen van de Hopduiveï in de Aaisterse jubiicumstoet. Tijdens de karnavalfeesten werd -Pierre De Winter gevierd omdat het 00 jaar geleden was dat hij zijn eerste karnavaloak aantrok. Op de foto de gevierde samen met schepen Gilbert Claus.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16