Een nieuwe lente met een nieuw elektoraal geluid? Kandidaten voor Kamer en Senaat Weinig nieuwe figuren DE STREEK Nieuws in 't kort Jongeren: niet traditioneel Weinig nieuwe namen? Zinnen op stunts Verbetering van de Rijksweg Ninove-Brussel Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr 9 zaterdag 2 maart 1968 g NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst j! Tel. 241.14 Eer de trein ooit te Aalst arri veerde had elk van de zes man de «politiek» naar de hel gewenst, maar meteen toch blijk gegeven dat ze allen verschillend gingen stemmen, overtuigd als ze waren dat hun man, hun kandidaat over partijen spraken ze niet tenminste voor de werkman iets gedaan had, Een dag nadien, op een verga dering van een mm or meer exclu sieve klub in de streek advo- katen, dokters, ambtenaren, indus triëlen, enz. zat men na de dagorde en het zoveelste rondje volop in karnavaleske verkiezings sfeer. Van de ca. 40 aanwezigen waren er twee, welgerekend twee, bereid 'te proklameren voor wie ze zouden stemmen resp. een voor de PVV en een voor de VU. De rest zweeg op dat cruciale moment wijselijk, want niet bereid zo maar hun elektorale voorkeur te laten kennen. Ach, een weekeind zwervend door de streek, honderd en een gesprekken met Jan en alleman, het maakt je niet veel wijzer. Men pronostikeert onzeker, ver wenst de politiek, men verwenst het dure leven en vooral... men wenst zich liefst niet in te laten met politiek en laat vragen daar omtrent onbeantwoord. Van Viane-Moerbeke tot Gijze- gem en van Godveerdegem tot Baardegem krijgt men wel een ant woord op vragen inzake verkiezin gen als men terecht komt bij men sen die publiekelijk bekend' staan als leden van een partij, bij syndi- kal'isten en bij de jongeren. De jongeren geven spontaan hun opvatting, zeggen ronduit voor wie ze gaan kiezen en hun vrijmoedigheid staat in schrille tegenstelling met de geslotenheid van de meeste ouderen. Maar die opvatting, die voor keur, blijkt dan bij die jonge ren grondig te verschillen, naargelang van hun maat schappelijke posities, hun studies. Bij de gestudeerden speelt Leuven-Vlaams, maar bij diegenen die reeds jaren in een atelier of op een bouw werf staan spelen vooral so ciale motieven. Maar het ziet er zeker niet naar uit dat zij hun politieke opvattingen af stemmen op familiale tradities ter zake. Wat mensen die het politieke leven van nabij volgen treft, althans voor de streek, is het feit dat voor zover tot op heden is bekend, wei nig nieuwe namen, weinig jongeren op de diverse lijsten aan bod ko men, tenzij dan als aanvulling. Men Wijt dit vooral aan het feit dat verschillende jongeren ingevol ge de verrassende politieke evolu tie over onvoldoende tijd beschik ten om zich op een komende ver kiezingscampagne voor te bereiden. Financiële bezwaren een cam pagne kost een behoorlijk som metje, zei ons een gewezen kan didaat blijkt ook dikwijls een hinderpaal. En niet iedereen is bereid een veilige positie prijs te geven voor de onzekere stap naar een parlementair mandaat. Overigens is men het er over eens dat het behoorlijk uitoefenen van een parlementair mandaat een zwaar karwei is. En ook dat schrikt velen af. Velen -bij Wijze van spre ken, want dat aantal mandaten is nu eenmaal beperkt. Zei ons een vergrijsde oud parlementair Normalerwijze moet iemand die zich geroe pen voelt en er de talenten en de ambitie vooral de ambitie voor heeft, zich De eigenlijke sfeer is er nog niet ook al omdat de feitelijke verkie zingscampagne nog niet, uiteraard, begonnen is. Men weet inmiddels uit ervaring wel dat de traditionele meetings het niet langer meer doen. Hoog stens een, liefst massaal te Aalst, zei men op een partijsekrefariaat. Hier en daar zint men op stunts en indien sommige ervan, die ons vertrouwelijk werden gesignaleerd, worden uitgevoerd, steekt er wel wat elektorale muziek in. Sommige partijen ook dat konden we vertrouwelijk vernemen beschikken wel over een ploeg knappe propaganda-brains. Verkie zingen winnen wordt meer en meer een aangelegenheid van publiciteit- deskundigen, zei men. Het is na tuurlijk ook een kwestie van geld. Een partij wil en zal naar men beweert er in slagen binnen de 14 dagen om en bij het miljoen fr. inzamelen voor het propaganda- fonds. Clk. Ze zaten moe, vaag verborgen achter slierten sigarettenrook, in de sate avondtrein Brussei-Aalst. Zes mannen die keuvelden over alles er, nog wat. Te lange laatste waren de sigaretten zelf het voorwerp van 't gesprek. Je krijgt er kanker van, zei een van de jongste. Verdomme, dan weet ge tenminste waarvan ge sterft, klonk een repiiek. 't !s maar dat ze duur worden. Reken maar eens uit. Aiies is duur tegenwoordig, zei een andere, 't Zal beteren na de verkiezingen. Ze proestten het uit van 't lachen... jaren vooraf behendig kunnen voorbereiden. Een dergelijke voorbereiding eist in de eerste plaats dat hij de kunst ver staat van het politiek equili- brisme binnen de partij en daarbij naar buiten uit een maximaal sociaal dienstbetoon kan presteren. Maar het eer ste is misschien nog belang rijker dan het tweede. Ik kan me, aldus deze zegsman, goed voorstellen dat sommige par tijen met bij wijze van spreken natuurlijk om het even wie als kopman, daarom niet minder stemmen zouden oogsten. Dat geldt voor som mige partijen en veel hangt ook af van de politieke kon- junktuur en de plaatselijke verhoudingen. In een brief aan de voorzitter van het Aktiekomitee voor Ekono- mische Expansie bevestigt Minister De Saeger de beslissing die hij ge nomen heeft ter verbetering en herstelling van de Rijksweg Ninove Brussel. Op het bedoeld wegvak ligt een dun bitumineus tapijt op een slech te keibestrating. Het werd in 196/ aangelegd met het oog op de ten toonstelling 1958, als voorlopige oplossing. Nu ligt het tapijt er nog doch volledig gebarsten, vol onef fenheden en totaal aan het einde van zijn weerstandsvermogen. De modernisering, aldus de heer De Saeger, werd sinds lang ge pland, doch daar de weg ook te smal is, moest ook het tramspoor verdwijnen. Daarover is nu eindelijk een akkoord bereikt, mits de weg (voor het autoverkeer) minstens tot een driestrookweg om te vor men. Voor 1968 is dan ook de mo dernisering voorzien tussen Meer- beke (grens der provincie) de rijksweg Asse Edingen. Een kre diet van 50 miljoen werd hiertoe ingeschreven op het wegenfonds programma 1968 en het ontwerp is ereds ingediend maar moet nog worden aangepast ingevolge een verzoek van de NMVB. Opdracht is gegeven de weg ondertussen voortdurend in goed berijdbare toe stand te houden over zijn ganse lengte. GEEN GELUK De Aalstenaar Romain Meert, Moorselbaan 530 Aalst, is met zijn voertuig aan de Beekstraat op een boom gereden. Erg gewond werd hij naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij voordien reeds, eveneens ingevolge een ernstig on geval, verpleegd werd. KERKSKEN Gemeld wordt het overlijden van de 3-jarige Hilda Bayens in het Edith Cavell ziekenhuis te Brussel. Het meisje werd er enkele dagen geleden heengevoerd, nadat hei ernstig werd verbrand door kokend water. DENDERBRUGGEN Dringende herstellingen zuilen eerlang worden uitgevoerd aan de Denderbruggen te Aalst (Zeeberg) Denderleeuw, Erembodegem en Geraardsbergen. PRINSELIJK BEZOEK Ingevolge het verblijf van konin gin Fabioia in een ziekenhuis te Brussel, zullen prins Albert en prin ses Paola heden zondag het vor stelijk paar vervangen op de popu laire krakelingenfeesten te Ge raardsbergen. MONSTER VAN LOCH-NESS De man met de alpenpet is an dermaal in het nieuws gekomen na een aanranding zondagavond II. te Erembodegem. Ditmaal was L.S.D. uit Erembodegem het slachtoffer. Het meisje slaagde er evenwel in de onbekende op de vlucht te drij ven. c.v.p. De C.V.P.-leden van het arrondissement zullen zondag a.s., 3 maart, tijdens de poll de keuze hebben over volgende kandidaten voor de Kamer Bogaert Etienne, Aalst; Moyersoen Ludovic, Aalst; Oite Roger, St. Lievens-Houtem; Schockaert Jan, Zottegem; Vander Lin den Gerard Goeferdinge; Willems Ghisleen, Aalst. Voor de Senaat werden volgende kandidaten, zonder poll, aangeduid E. Coppens (uittredend senator), Denderleeuw; Dr. Beek (uittre dend senator), Ronse; Dr. Dufour, Aalst. (Zie elders in dit blad C.V.P.-kandidaten voor de Provincie). B.S.P. Lijstaanvoerders resp. Kamer en Senaat Bert Van Hoorick (uittredend volksvertegenwoordiger) Aalst Dieudonné Van der Bruggen (uittredend senator) Geraardsbergen V.U. Ljstaanvoerders resp. Kamer en Senaat Dr. R. Van Leemputten (uittredend volksvert.) Velzeke R. Diependaele (oud senator) Erwetegem P.V.V. Lijstaanvoerders resp. Kamer en Senaat L. D Haeseleer (uittredend volksvertegenwoordiger Aalst Dr. E. Cuvelier (uittredend senator) Ronse K.P. Lijstaanvoerders resp. Kamer en Senaat R. De Smet (oud gemeenteraadslid) Aalst Devilie, Ninove

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1