De Hitparade Op L.P. platenmarkt D. KIECKENS Vanessa REDGRAVE de witte merel in „CAMELOT" Flash op P.P. Arnold We zitten niet niet twee voeten, maar liefst met handen en voeten tegelijk in de knaihits. En het zal er de komende weken niet op ver slechten Nadat «Bonnie and Cly de» zowat tot de hit van het jaar gebombardeerd werd, komen ook «A banda» en «Love is biue» in alle mogelijke versies op de pla- tenmarkt. Dat kan slechts gezonde konkurrentie opleveren. De kwali teit vaart daar wel bij. De kwotering weet ge reeds o goed; oo bete:; ooo best. 1. ..BEND ME, SHAPE ME» American Breed (Stateside) Buig en boetseer me in alle mogelijke vormen, zingen The American Breed. Maar ook The Amen Corner geeft een knal versie van deze hit. Er is dus werk op de winkel... 2. «EVERLASTING LOVE» Love Affair (CBS) Het moet u met verwonderen wanneer deze jongens in Enge land aan de top komen met deze song. Wie kan er aan weerstaan wanneer in het oor gefluisterd wordt de liefde is eeuwig Aandoenlijk mooi... 3. «GIVE AND TAKE» Brian (Ronnex) Hier is hij dan nog altijd, de steeds lachende Brian, die ver kondigt dat ge fn de liefde een beetje te geven en te nemen hebt. Alsof wij dat nog niet on dervonden hebben... 4. «MIGHTY QUINN» Manfred Mann (Fontana) Manfred en zijn boys zijn geen regelmatige gakten op de hit parade. Zelfs hun plaatjes ko men niet met dozijnen uit. Maar wanneer zij zich aan 't werk zetten komt er gewoonlijk een hit van. En wat voor een... 5. «AM I THAT EASY TO FORGET» Engeib. Humperdinck (Decca) Het moeten stevige schouders zijn die Humpie van de troon willen stoten. Daarom blijft hij zo lang op zijn (onbereikbare) hoogte tronen... «Toute ma vie» Pascal Darc Rekening houdend met het feit dat Belgische platenprodukties beschikken over beperkte tech nische middelen en over een klein budget, verwondert het ons nog altijd dat hun produkties mogen gehoord worden. Zo ook met Pascal Dare's dansnummer. oo (Vogue VB 058) «Questa Sinfonia» Carman Villani Nadat de Italiaantjes elkaar (muzikaal) bevochten hebben in San Remo, kunnen we ons er aan verwachten dat stilaan de ginds gecreeerde nummers zul len binnen sijpelen. Hier zit in elk geval sfeer in. o (Fonit 1362) «Le Cabotin» Charles Aznavour Zijn wij niet allemaal zo'n beetje komedianten op wereldtournee Dat althans wil deze eminente zanger-komponist doen uitschij nen in dit chanson. Inmiddels heeft Aznavour aangekondigd dat hij zijn afscheidskoncert zal geven om zich voortaan uitslui tend op komposities toe te leg gen. Heeft zijn vrouwtje daarin 'n woordje meegepraat ooo (Barclay 71242) «My Maria» Roland «W» Duitsland heeft in Roland «W» und The Jay Five een nieuw idool ontdekt. Ge weet wel, zo van die romantische (dans) nummertjes met hier en daar 'n woordje parlando. Een snuifje Freddy en een scheutje Camillo kan niet slecht zijn. ooo (Cornet 3047) «Jusf a Gigolo» Jacques Raymond Wanneer deze Vlaamse zanger van zichzelf zegt dat hij een gi golo is, meent hij dat natuurlijk niet. Het is een zoveelste goede versie van deze standaard-song, vertolkt door een talentvolle jon gen met een prima stem op een briljante manier. Er is ook werk gemaakt van dit Freddy Sunder- arrangement. oo (Cardinal 3105) «On n'oublie jamais» Fauvette Frankrijk en Belgie is daarin gevolgd is bezig een nieuwe personaliteit a la Piaf te lance ren in het duimhoge meisje Fau- vette. Als vroeger bloemenver- koopstertje is het natuurlijk dankbaar aan het publiek voor te stellen. Te meer omdat zij boordevol talent zit. ooo (President 549) «Don't stop the Carnaval» Alan Price Set De Engelse vocalist Alan Price spoort zijn jongens aan de kar- navalsfeer niet zo vlug op te ge ven. Er moet natuurlijk eens een eind aan komen. Maar zoals hij deze song vertolkt, kunnen we het gerust nog wel een tijdje vol houden. Te meer omdat het in middels een hit geworden is. ooo (Decca 25155) «Words» The Bee Gees Het is wel spijtig dat de plaat verdeling van deze hit zo laat tijdig is gebeurd. Maar het loont wel de moeite om er even op terug te komen. Dit Engelse vijf tal is nu eenmaal als opvolgers voorspeld van The Beatles. Uit kijken dus... ooo (Polydor 59163) «L'amour est bleu» Paul Mauriat De jongste tijd worden we over stelpt van chansons die uitbazui nen dat de liefde toch wel aan genaam is, dat we het waarach tig nog beginnen te geloven ook. Er bestaan diverse interpretaties van deze «Love is blue». Maar orkestleider Mauriat spant toch wel de kroon. ooo (Philips 328079) Men is lang op zoek gegaan voor een uitgelezen vertolkster voor de rol van koningin Guenevere in de musical «Camelot», waarvan Warner Bros zowel de film als de fonopiaat uitbracht. Toen de witte merel dan gevon den was in de persoon van Va nessa Redgrave, reageerde zij als een goede huismoeder, die steeds de tijd vindt om zich be zig te houden met haar twee schattige dochtertjes Natasha (4 jaar) en Joeiy (2 jaar). «Jammer dat ik door het aanne men van deze filmrol mijn tuin zal moeten verwaarlozen KLASSIEK «Guarneri Quartett» De solisten Arnold Steinhardt, John Dalley en Michael Tree (viool) en David Soyer (cello) vertolken de Strijkkwartetten «nr. 2 a-moll op. 13» (Mendels sohn), «g-moll op. 27» (Grieg). ooo (RCA 2948) «J.S. Bach» Van deze komponist werd onder het merk Erato een coffret uit gegeven met verklarende tekst en fonopiaat. Anderzijds werd eveneens een coffret uitgegeven, waarbij 3 langspeelplaten met onuitgegeven werken van Bach. Het orgel wordt bespeeld door Marie-Claire Alain, oo (Erato 70360) FILM MUZIEK «Valley of the Dolls» Deze harde film verhaalt de val naar de top van show-artiesten die al het mogelijke doen om naam te maken en deze ook te behouden. De vocale nummers worden vertolkt door Barbara Parkins (Theme from Valley of Het jonge Engelse zangeresje P.P. Arnold heeft een stem die an ders is dan anderen en getuigt van een talent waarmee zij moeilijk in de schaduw kan blijven staan. Dat demonstreert zij in haar hK «The first cut is the deepest» (de eer ste snede is de diepste, of als ge wilt: de eerste pijn komt het hardst aan). Toen we P.P. Arnold voor het eerst beluisterden op haar fono- plaatje wisten we meteen dat zij kon spelen met haar stem zoals het haar belieft. Toen we haar voor het eerst zagen op het Nederlandse tévé-scherm waren we ervan over tuigd dat zij het ver zal brengen. Het genre dat zij ons voorschotelt is volledig afgestemd op blues. Zij De jonge Britse vrouw met de grijze ogen en de prachtige blondrode haren heeft het ak teertalent geerfd vaii haar vader Sir Michael Redgrave, die zeer bekend is op het Britse toneel, terwijl haar zuster Lynn en haar broer Colin al even bedrijvig zijn op de scene. In haar privaat leven is Vanessa een eenvoudige en rechtschapen vrouw, die ook als hevige paci fists bekend staat. Hierdoor haalde zij zich de banbliksems van de politie op de hals en werd bij meetings reeds twee keer ingerekend en opgesloten the dolls) en Tony Sco (Came live with me). oo (20th Century Fox 4196) VARiETE «Doe Severinsen» De trompettist Doe Severinsen kan gerust zijn bij de produktie van dit album. Hij concerteert ■in «Canadian sunset», «Mon day monday», «One step above» «People power» en andere favo rieten. oo (Command 917 SD) «Buck Owens» Deze Amerikaanse vocalist weet ons te overtuigen van zijn rijk talent in «It takes people like you», «We were made for each other», «If I knew», «Were does the good times go», en «Let the world keep on a turning», oo (Capitol 2341) «Paul Mauriat» Door zijn hit «Live is blue» komt deze Franse orkestleider de jongste tijd in het nieuws. Maar dat is niet de enige pijl die hij op zijn muzikale boog heeft. Hij jaagt er suksesnummers door als «San Francisco», «A banda», «Vivre pour vivre», «The last waltz» en andere «Une lar- me aux nuages». Genoeg ooo (Philips 844705) brengt deze muziekvorm a go-go, zoveel ge maar wilt! Meteen begonnen we haar te vergelijken met het negerduo ike and Tina Turner... Dat was niet zo slecht bekeken. Haar biografische nota's vermelden immers dat P.P. enkele tijd geleden fungeerde als voorzangster in het begeleidend koortje The Ikettes; juist in de schaduw van Ike en Tina! Daar zal zij dan wel de stiel geleerd hebben... Onze jonge Amerikaanse kleur linge kwam met dit zanggroepje naar Engeland, waar zij meteen als soliste werd opgemerkt. Nu is P.P. Arnold begonnen aan een dui zelingwekkende loopbaan. in de gevangenis. «Het drama is,» zegt Vanessa, «dat ik het borggeld kan betalen om op nieuw in vrijheid te worden ge steld, terwijl de anderen niet over dezelfde middelen beschik ken...» In enkele songs uit de film «Ca melot» liet Vanessa zelfs som mige woorden wijzigen die de oorlog verheerlijken. «De oorlog is hatelijk doorheen de ganse geschiedenis,» merkt zij op. Zo bestijgt Vanessa Redgrave haar ros om in «Camelot» de vrede te doen heersen J.R. SM DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83 a

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5