TISSUS DE.FRANCE TISSUS DE LUXE mode-raadgevingen wat eten we deze week voor de lekkerbekken keuken geheimen nieuwe weefsels nuttige wenken vrouwen kroniek ZONDAG Warme toastjes met kaas Tomatensoep Varkens gebraad Schorseneren Gekookte aardappelen Koffie- bavarois. MAANDAG Koud varkensgebraad Komkommersla Gebakken aardappelen Bananenbeignets. DINSDAG Gepocheerde schelvis Worteltjes Botersaus Gekookte aardappelen Fruit. WOENSDAG Biefstuk Sla Aardappelkroketten Vanille pudding. DONDERDAG Gehaktballetjes 'in pikante tomatensaus Aardappel puree Broodschoteltje met abrikozen. VRIJDAG Mosselen Frites Rijst met rabarber. ZATERDAG Witloofschotel met ham en kaassaus Pannekoekjes. warme toastjes met kaas BENODIGD 8 sneetjes wittebrood zonder korst, boter, 75 g geraspte kaas en een weinig cayennepeper. BEREIDING Rooster de sneetjes brood en bestrijk ze met ge smolten boter. Bestrooi ze dik met geraspte kaas, waardoor wat cayennepeper werd gemengd. Laat ze in de oven licht bruin, maar niet donker worden. Dien warm op. koffiebavarois BENODIGD 17 g gelatine, Vi liter melk, wat zout, 3 eieren, 125 g suiker, 2 dessertlepels koffie-extractpoeder, Vt liter slagroom en wat poedersuiker. BEREIDING Week de gelatine in koud water. Breng de melk met wat zout aan de kook. Roer de eierdooiers glad met de suiker en meng er de koffiepoeder doorheen. Giet hierbij al roerende de warme melk en verwarm alles terug zonder echter te laten koken tot de massa iets gebonden is. Laat nu wat bekoelen en los er dan de uitgeknepen gelatine in op. Intussen een puddingvorm met ongeklopt eiwit omspoelen en omgekeerd wegzetten. De room en de eiwitten bij de room gieten en daarna het eiwit er door scheppen. De massa laten afkoelen. Nu en dan omleggen en van bodem en kanten losmaken tot ze niet meer uitzakt. In de vorm gieten en laten opstijven. broodschoteltje met abrikozen BENODIGD 200 g gedroogde abrikozen, Vi liter water, 100 g suiker, 200 g oud brood zonder korst, 40 g boter en indien gewenst wat kaneel. BEREIDING De vruchten, die een nacht te weken hebben ge staan, zacht koken in het weekwater met 80 g suiker. De sneetjes brood aan beide kanten met boter besmeren. In een vuurvaste schotel het brood laag om laag met de vruchten en wat kooknat aanbrengen. De bovenste laag moet uit brood bestaan Hierover dan nog wat vruchten-kooknat gieter, en bestrooien met de rest van de suiker (en desgewenst kaneel), hier en daar een stukje boter leggen en het scho teltje gedurende 30 minuten in een warme oven zetten, zodat het goed doorstoofd wordt en een bruin korstje krijgt. Vanaf heden stelt U zijn uitzonderlijke keus voor van de allerlaatste nieuwigheden uit Parijs. 38, GRETRYSTRAAT, BRUSSEL (Beurs) Parking Ecuyer. - Tel. 181966. 191, LOU1SALAAN, BRUSSEL (Bailiistraat) - Tel. 487966. EEN MOOIE PUDDiNG Een pudding kan nog zo sma kelijk toebereid zijn, als hij geen mooie vorm heeft is alle plezier van het opdienen er af. Neem daarom volgende regels in acht 1. Kies een vorm in verhouding tot de grootte van de pudding. 2. Om een mooi model te krijgen en het storten te vergemakke lijken spoelt men de vorm om met koud water, althans waar het een bereiding op zetmeel betreft. 3. Voor een gelatinepudding spoe len we de vorm om met onge klopt eiwit. Daarna zetten we de vorm omgekeerd neer om uitdrogen te voorkomen en om het overtollige eiwit te laten weglopen. 4. Giet het mengsel voor puddin gen, die door een zetmeel ge bonden worden, dadelijk dus zo heet mogelijk in de vorm, daar het anders niet meer het model van de vorm aanneemt. 5. Betreft het een rijstpudding, dan moet de massa er met be hulp van een houten lepel goed ingedrukt worden. 6. Een gelatinepudding laat men eerst geleiachtig worden en pas daarna giet men hem in de vorm. Hiermee voorkomt men het uitzakken. 7. Alle puddingen moeten volko men koud zijn vooraleer ze ge stort mogen worden. Een lauwe pudding zakt ineen. Let wel een gelatinepudding is pas na zes uur stijf, tenzij men hem in de koelkast zet. 8. Stort een pudding altijd op een met koud water afgespoelde schaal. Spoel echter de schaal, bestemd voor een gelatinepud ding, liever af met lauw water. Dit afspoelen heeft tot doel de pudding, wanneer deze niet in het midden van de schaal ligt, toch gemakkelijk naar het mid den te kunnen verschuiven. 9. Gelatinepuddingen, die niet ge makkelijk uit de vorm glijden, worden even in heet water ge houden, om het buitenste laagje van de gelatine te laten smel ten, waarna de pudding zonder moeite uit de vorm komt. 10. Geef bij een koude pudding een koude saus. Bij een schui mige pudding (bavarois) geen saus, doch wel droge biscuits. HEBT U BREDE HEUPEN Draag dan zoveel mogelijk rokken in opvallende kleuren en patronen. Zij zullen de aandacht van de heupen afwenden. Brede kragen en loshangende jasjes dra- gen er toe bij de heupen slanker te doen lijken. - ACCESSOIRES ZIJN VAN HEEL GROOT BELANG Zij kunnen uw nieuw toiletje «maken» of «breken». Daarom is het nodig bij de aankoop van hoed, schoenen, handschoenen en handtas, hei nieuwe kostuumpje of de mantel aan te trekken om dadelijk te kunnen zien hoe het «geheel» is. BEWEEGT U OP DE JUISTE WIJZE Een vrouw kan zich nog zo smaakvol kleden, als zij zich niet op de juiste wijze beweegt, kan dit aan haar ganse verschijning afbreuk doen. Een eerste vereiste is wel een kaarsrechte (maar niet stijve) houding. Veel dames denken dat een dergelijke houding een hooghartige indruk wekt, doch dit is beslist niet waar. Vrouwen in primitieve landen, die gewend zijn nog allerlei lasten op het hoofd te dragen, heb ben een kaarsrechte gang, die niet hooghartig is, maar sierlijk. Daarom is het verstandig af en toe thuis eens te oefenen in hei lopen met een boek op het hoofd. Andere adviezen die wij kun nen geven zijn beweeg u beheerst, niet gejaagd; neem niet te grote stappen; laat de schouders niet afhangen; steek de voeten zoveel mogelijk recht naar voren dus niet binnen- en niet buitenwaarts gekeerd wandel niet met stijve benen, maar losjes... Kort samengevat het ganse lichaam moet tijdens het gaan een soepele, ritmische beweging vormen. Katoencrépon voor herenondergoed Katoencrépon, het weefsel dat reeds enkele seizoenen sukses be leeft voor bloezen, kleedjes en andere mode-artikelen, maakt zijn ■debuut in eksklusief elegant heren ondergoed, Om het hiervoor ge schikt te maken, heeft een Zwitsers fabrikant onder de naam «Can- della Pesante» een kwaliteit ka toencrépon uitgebracht, die bijzon der sterk gekrimpt is (van 145 cm tot 95 cm). Dit weefsel kan zonder speciale zorg in de machine ge wassen worden. Door het hoge krimpvermogen sluit het goed op het figuur aan en behoudt blijvend zijn pasvorm. Het is vederlicht, droogt snel en is zeer aangenaam op de huid. Nieuw voor kampeerders Gebreide lakens in zuiver katoen Een fabrikant uit Milaan brevet teerde onlangs een interessante nieuwigheid, nl. een gebreid laken in zuiver katoen. Dit laken, ver kocht onder het merk «Silver», werd oorspronkelijk ontworpen voor kinderbedjes. Het wordt nu ook veel gebruikt door kampeer ders de lakens zijn dusdanig ge vouwen dat zij perfekt over de matras passen en helemaal niet meer verschuiven, hoe onrustig de slaper ook moge zijn. Daar katoe nen breigoed elastisch is, blijven de lakens glad opgespannen. Ze zijn gemakkelijk wasbaar en hoe ven niet gestreken te worden het breigoed komt vanzelf weer glad. Ze zijn opslorpend, fris, komfor tabel en daarom ook ideaal in tent of caravan. Ook in hotels worden ze meer en meer gebruikt wegens hun praktische eigenschappen daar zij zeer goed blijven zitten, betekenen zij 'n aanzienlijke tijds besparing voor het personeel. Sponskatoen voor zetelhoezen De beroemde ontwerper van autokoetswerken Pininfarina heeft onlangs een brevet genomen op een hoes voor autozetels. Deze hoes, gemaakt in sponskatoen, zal een belangrijk probleem van kom fort en hygiene oplossen voor de autobestuurders. Inderdaad, hoe wel deze wel houden van het uit zicht van een namaak-lederen be kleding, heeft een dergelijke be kleding onmiskenbaar nadelen, 'in de zomer vooral. Daarom ontwierp Pininfarina dus hoezen in spons katoen, opslorpend, luchtig en hy giënisch. De hoezen zijn gevormd door een strook die in de lengte over zitting en rugleuning gelegd wordt en bevestigd wordt met een klevende zoom. Op die manier zijn ze in een minimum van tijd aan te brengen. Zij bestaan in verschil lende kleuren, die harmoniëren of kontrasteren met die van de wagen zelf. In de komende maanden zul len er beslist weer veel mouwloze jurkjes worden gedragen. Natuur lijk moeten dan de oksels eerst onthaard worden. Ou welke ma nier U d'it ook doet, wacht in elk geval 24 uur alvorens deodorant te gebruiken. Wel mag U na de ontharing een verzachtend talkpoe der of toiletpoeder opbrengen. Om de bodemplaat van de oven tegen vet en vuil te bescher men, wordt wel eens aangeraden deze te bedekken met een laag aluminiumfolie. Deze tip is echter ongeschikt waar het 'n elektrische oven betreft de folie houdt warm te vast en verhindert daardoor dat de rest van de oven voldoende aan bod komt. Ook voor de thermo staat is het niet goed. Dan dus maar liever even schoon maken. Dit is tegenwoordig ook weer niet meer zo'n heksentoer, nu er per- fekte oven-reinigingsmiddelen tot onze beschikking staan.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7