De aanstaande verkiezingen in het arrondissemt Gretna-Green huwelijk verbroken. Nationale lijstnummers Bijna 7 miljard verhoogde belastingen Jonge verliefden rekenden zonder Dendermondse rechtbank Kandidaten in de verschillende partijen BERICHT Oud-Aalstenaar op Vlaamse B.S.P.-lijst te Brussel Bericht aan de bevolking i.v.m. de verkiezingen Galerie «DE KEIZER» Vt Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 Men is jong en smoorlijk ver liefd. En triestig diegenen die nooit smoorlijk verliefd geweest zijn. Men telt dus met ongeduld de tijd die van het huwelijk scheidt. Maar als die liefdes- en huwelijks- droom ouderlijke bezwaren in de weg staan, wat dan, mijn liefjes De prille Annie De Grauwe en Gustaaf Cassel, uit Uitbergen, die ■in die noodsituatie - de ouderlijke bezwaren - verkeerden wat -is een woord zijn kinderen van hun tijd en het wachten moe, bleek het water tussen Oostende en Do ver niet te diep om het idyllische Gretna Green in Schotland te be reiken, je weet wel, dat dorpje waar je zo van de ene dag in de andere in het huwelijksbootje kunt stappen. Ze trouwden in juli II. onze Romeo en Juliette, bij wijze van spreken, en zoals dat zeer nor maal is was weldra ook de ooie vaar op komst. Eilacie, driewerf eilacie, men had zonder de waard gerekend. En die waard waren niet de ge strenge ouders, maar de nimmer in blijde verwachting zijnde Moe der Justitia van de Dendermondse rechtbank. Haha, dacht Moeder Justitia van Dendermonde, waar gaat men heen waar gaat men in godsnaam heen, als burgers van dit land zomaar elders hun liefde wettelijk laten registreren en meteen in het voet spoor lopen van een evolutie- en een revolutietendenz die zich bij de jeugd van vandaag aftekent. Vorige week hoorden Annie en Gustaaf dan ook voor het aan schijn van de niet te vermurwen Moeder Justitia van Dendermonde plechtig verkondigen dat hun hu welijk verbroken, want volgens de regels van het Belgisch huwelijks- spel niet geldig was. Annie en Gustaaf gaan nu op nieuw trouwen. En voor eenmaal zijn wij gelukkig dat Aalst (nog) niet een arrondissementele recht bank heeft. Stel u voor dat de Aal- sterse Moeder Justitia doof zou zijn voor het kloppen van verliefde harten. Het is al erg genoeg dat zij ook geblinddoekt zal zijn... N.V. C.V.P. (uitslag volgens de poll van verleden zondag) Kamer Otte, 11.777; Wi'l'lems, 6.814; Moyersoen, 6.674; Van Muylem, 6.079; Van Der Linden, 4.032; Schookaert, 2.860; Bogaert, 1,431. Senaat E. Coppens; Dr. Beck; Or. Du- four. Provincie Kiesdistrikt Aalst Verieysen, 4.137; Uyttersprot, 1.974; Guns, 1.431; Claus, 1.403; Camu, 983; Mertens, 974; Grep- don, 930. Kiesdistrikt Ninove - G'bergen De Backer, 6.037; De Mol, 6.027 Van Negen, 5.306. Kiesdistrikt Herzeie - Zottegem Dubois, 3.377; Van De Meule- broucke, 3.098; De Leenheer, 2.931 Otte, 2.791; De Buyst, 2.781; Sohockaert, 2.110; De Cremer, 1.852. B.S.P. Kamer Van Hoorick (uittredend volks vertegenwoordiger); De Pelsmae- cker; Milo; Van Herzeie; Coppez; Pyck; 1e plaatsvervanger Willy Vernimmen. Senaat D. Van der Bruggen (uittredend senator); Van Opdenbroecke; Van Isterdael; Michiels. Provincie (kanton Aalst) Fr. Meersman; Nichels. P.V.V. Kamer L. D'Haeseleir (uittredend volks vertegenwoordiger); Waltniel (uit tredend volksvertegenwoordiger); De Coocker; Steleman; De Vos; Daever; 1e plaatsvervanger Mevr. Van Renterghem-D'Haeseleir. Senaat Dr. Cuvelier (uittredend sena tor); Lion; F. Callebaut. Provincie (kanton Aalst) C. Noel; L. Caudron; L. Van Neste; A. Bauwens; P. Breckpot; H. De Meersman; L. D'Haeseleir. V.U. Kamer Dr. Van Leemputten; Frans De Brul; Frans Bosseloo; 1e plaatsver vanger Jan Caudron. Senaat Diependaele; Vandonckt; F. Do Man; Ie plaatsvervanger De Graeve; De Neve. Provincie (kanton Aalst) Jan Caudron; D. Bote'rbergh; F. Segers. K.P. Kamer Ray De Smet; Fr. Labie; Jules Baudewijn; J. De Geyter; A. Van Der Putten; J. Robbreöht; Plaats vervangers R. Van Ussel; Pol Van den Abbeel; L. De Schrijver; J. Van Nieuwenborgh; E. Batselier; A. Goossens. Senaat Gustaaf De Ville. Provincie (kanton Aalst) J. Robbrecht; D. Gysens; J. De Geyter: J. Van Wezemael; F. Stuy- ver; R. De Neef; R. De Smet. De bevolking der stad Aalst wordt er van verwittigd dat, naar aanleiding van zekere ongeoorloof de handelingen die zich hebben voorgedaan wat betreft het voor lopig bijzetten van lijken 'in de stadskelder op het stedelijk kerk hof, wanneer op het ogenblik van het overlijden van een persoon nog geen familiekelder is opgericht, het ten strengste verboden is voor de voorlopige berging van het lijk, ge bruik te maken van om het even welke grondconcessie (deze van een begrafenisondernemer of toe behorend aan familieleden van de overledene, andere dan deze deel uitmakend van zijn gezin); de voor lopige berging moet in de stads kelder plaats hebben. De voorwaarden tot gebruik- name van de stadskelder zijn vast gesteld bij taksreglement, goedge- stemd door de gemeenteraad 'in zitting van 30 december 1965. Op de Vlaamse B.S.P.-lijst voor het kiesdistrikt Brussel, die inge volge de houding van de Frans talige Brusselse socialisten afzon derlijk zal voorgedragen worden, komt benevens de h. Gelders en oud-minister Fayat op de derde plaats Dr. Mare Gaile, die o.m. de laatste jaren bekendheid ver wierf als de taaltuinier van de BRT en de laatste maanden op verschil lende B.S.P.-bijeenkomsten o.m. opgemerkte tussenkomsten hield. De h. Gaile is oud-Aalsienaar en studeerde o.m. aan het Kon. Atheneum te Aalst. Op het ministerie van Binnen landse Zaken had woensdagvoor middag de lottrekking plaats voor de nationale lijstnummers voor de komende algemene verkiezingen. 1 F.D.F. en Parti Wallon 2 VOLKSUNIE 3 VLAAMSE C.V.P. 4 B.S.P. 5 KOMMUNISTEN 6 P.S.C. (Waalse C.V.P.) 7 Lijst VANDEN BOEYNANTS 8 P.V.V. Met het oog op de aanstaande verkiezingen wordt het publiek er op attent gemaakt dat enkel die personen kiesgerechtigd zijn te AALST wanneer zij aan volgende voorwaarden voldoen 1) geboren zijn uiterlijk op 1 oktober 1946; 2) daarbij onafgebroken zes maand te Aalst hebben ge woond tussen 1 juli 1964 en 1 juli 1965. Personen die de stad zijn komen 'bewonen in de loop van 1965, 1966, 1967 en 1968 kiezen NIET te Aalst. Zij echter die de stad Aalst verlaten hadden tussen 1 ja nuari 1965 en 1 juli 1965, doch op het ogenblik van hun afschrijving alhier 6 maand woonst hadden verworven en zich naderhand terug in de stad hebben gevestigd, blij ven kiezer te Aalst. Tevens wordt er ter kennis ge bracht dat het bureel der verkie- Zingszaken, stadhuis, bureel 16, zal open zijn op zaterdag 30 maart en zondag 31 maart van 9 tot 12 u. SCHENKT UW VERTROUWEN AAN VLAAN DERENSTRAAT, 6 AALST Tel. 242.81 ingang vrij Tot een der geliefde (demagogische) slogans in verkiezings periodes behoort de slogan Geen Verhoogde Belastingen. Een hiernavolgend overzicht geeft een beeld van de bittere fis- kale evolutie tijdens de voorbije drie jaar SEPTEMBER 1966 Taks op telefoon OKTOBER 1966 Verhoging van de sociale abonnementen op de spoorwegen Verhoging van taksen op vervoer op de waterwegen Rijbewijs Reizigersticketten Goederentarief DECEMBER 1966 Telegraaf AUGUSTUS 1967 Nieuwe verhoging spoorabonnementen Verhoging op de weeldetaksen Belasting en taks op overheveling van goederen Belastingen, afschaffing van deducutibiliteiten EN DAN VERDER Verhoging van sigaretten 1.500 miljoen Belasting op spelen, wedden en vermaak 144 miljoen Verhoging grondbelasting 700 miljoen TOTAAL AAN VERHOOGDE BELASTINGEN 7.988 miljoen Dat de groeiende verplichtingen van een moderne staat het noodzakelijk maakt dat hij over een verhoogde bron van inkom sten beschikt, zal ieder burger in dit land, die enig verant woordelijkheidsbesef bezit, aanvaarden. Maar een ontleding van bovenstaand overzicht toont aan dat deze fiskale verhoging grotendeels ten laste valt van de kleine man. 490 miljoen 120 miljoen 120 miljoen 350 miljoen 140 miljoen 100 miljoen 745 miljoen 375 miljoen 500 miljoen 500 miljoen 450 miljoen

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16