Aalsters architekt Henri Bundervoet presenteert «ideale oplossing voor parkeerproblemen» 1 Ludovic Verder onderzoek van de theorieën van Mgr. Lemaire Op Brussels Uitvinderssalon Moyersoen houdt beslissing inzake kandidatuur in beraad WT g v .4 i F :V;k' "r: IMFORfVIATIE De C.V.P.-lijst in arrondissement Het ontstaan van het heelal De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 10 zaterdag 9 maart 1968 NEC SPE, NEC METü... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALSÏ EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Het Belgisch autopark zal bin nen afzienbare tijd de 2 mil joen eenheden benaderen. De provincie Oost-Vlaanderen alleen reeds telt blijkens een statistiek van 1965 circa 160.000 personenwagens, au tocars en andere autovoeriui- ge». Het parkeerprobleem is zowel op nationaal als lokaal vlak gesteld. Te Aaist zelf maakt het de bezorgdheid uit van de be trokken stadsinstanties, dia zinnen op eon oplossing, oen oplossing dis evenwel zo maar niet voor de hand ligt in een stad, die net als de meeste in ons land een centrum heeft en waarvan de urbanistischa struktuur nog steeds op hst oude middeleeuwse patroon Is gegroeid. Ingenieuze architekten zijn ook te Aalst tijdens de laatste tijd met diverse plannen voor de dag gekomen, die tot een oplossing, alvast theoretische, moeten leiden. Want tussen plan en uitvoering staan hier soms juridische of onover koombare financiële bezwa ren. GEBREVETEERD Maar 'hoe dan oo'k, de 35-jarige Aalsterse architekt Henri Bunder voet, daarbij geassisteerd door de burgerlijke 'ingenieur Leo Cass'i- man, eveneens een Aalstenaar, zal op het aanstaande U'itvinderssalon te Brussel van 8 tot 17 maart een toch wel oorspronkelijk en inmiddels reeds gebreveteerd mo del exposeren, in de vorm van een maquette van parkeergarages die aan 'het netelige probleem een op lossing kunnen geven. De basisidee is een stel cirkel vormige schijven, om het lapidair uit te drukken. Die schijf bestaat uit een stabiel gedeelte en een fce- HOEKCYLINDER De ruimte E blijft vrij om de wagen in en uit te laten, evenals de gang D, die de auto naar de vaste parkeerplaats C moet voeren; op de draaischijf blijft dan nog de ruimte B beschikbaar voor het plaatsen van wagens. weeglijk gedeelte. Het eerste is in beton, staal of een ander mate riaal. De tweede, draaiende schijf is in staal. De .draaiende beweging wordt bekomen door het rollen der schijf over een tandrad of spoor. De be weging is elektrisch en derwijze te regelen dat de schijf op bepaal de vooraf aan te duiden punten kan worden stopgezet. Een stel hellin gen biedt toegang tot de verschil lende schijven. Konkreet betekent dit dat een 1100 wagens kunnen parkeren op een 4 schijven-verdieping, die een oppervlakte beslaat van 55 meters Maquette v. een parkeergarage volgens het systeem v. H. Bundervoet op 100 meters. In elk geval, deze ganse idee en haar uitwerking, :is niet zo maar een amateuristische historie. Alvast zal voor het projeki In het Brusselse Uitvinderssaion wel belangstelling bestaan sa men mag verwachten dat de naam Bundervoet mettertijd wel zal weerklinken in ge meenteraden allerhande van grote centra waar men met het parkeerprobleem heeft af te rekenen. Na het plan Blatickaori en thans dit van Bundervoet, bei den architekten, ziet het er toch naar uit dat Aalsterse technische knobbels alvast pionierswerk leveren om -obko steden uit het slop te helpen en ze meteen weer leefbaar te maken. Tenzij men het over een an dere boeg gooit en zessen gaat naar parkeerruimte voor een nog niet gemoicrizeerd specimen do mens. (Eigen Berichtgeving) De uitslag van de C.V.P.-poll voor de kamer (zie elders in dit blad) doet twijfels oprijzen om trent de houding van de uittreden de volksvertegenwoordiger Ludovic Moyersoen inzake het behoud van zijn kandidatuur op de lijst. De h. Moyersoen zou een dui delijk antwoord verwachten op de door hem gestelde vragen Eens deels de houding van de partij tegenover zijn kandidatuur, ander deels de vraag of de sociale orga nisaties bereid zijn hun loyale me dewerking te verlenen aan zijn air tiviteiten. Het antwoord op deze vragen zal de houding bepalen van de n. Moyersoen, die in afwachting zijn beslissing omtrent het weerhouden van zijn kandidatuur op de C.V.P.- lijst in beraad houdt. Donderdagnamiddag kon rond deze aangelegenheid in verant woordelijke partijmiddens air: nieuwe gegevens verkregen wor den. (Van een medewerker) Australische sterrekundigen zul len, in nauwe samenwerking met Amerikaanse kol'lega's, trachten de sluier te lichten over de grootste raadselen die het ontstaan van het heelal omgeven. Deze sterrekundigen, die zes jaar geleden te Parkes, in Nieuw- Zuid-Wales, de eerste quasar, de 3C-273 ontdekten, beschikken over zes uiterst krachtige radiotelesco pen, waarvan twee in Australië en vier in de Verenigde Staten, en ze koesteren het voornemen de af stand te bepalen die ons scheidt van die mysterieuze energiebron nen. De ontdekking van de quasars onvoorstelbare krachtige bron nen van elektronische magnetische energie in de ruimte - was een ran de belangrijkste op sterrekun- dig gebied in de 20e eeuw. Men is thans de mening toe gedaan dat de meest «nabije» quasars ten minste 300.000 lichtjaar van ons melkwegstel sel verwijderd zijn en dat ze een ons tot nog toe onbeken de kombinatie van eigen schappen vertonen en een on gekende energiebron vormen. Velen zijn er van overtuigd dat deze hemellichamen «von ken» zijn die voortkomen van de ontploffing van een oer- kern en die zich van ons ver wijderen met een snelheid die deze van het licht benadert. Er bestaat onenigheid over de lichtenergie die deze lichamen uit stralen en die zeer dicht het rode uiterste van het kleurenspectrum benadert, wat wijst op een zeer grote verwijderingssnelheid, die klaarblijkelijk zou veroorzaakt zijn door de uitdeining van het heelal, dit ingevolge van de theorie van wijlen Mgr. Lemaire van de Leu vense universiteit, die thans o.m. door talrijke Sovjet-sterrekundigen wordt aanvaard. De Australische sterrekundigen hebben 'besloten de quasar 3C-273 van naderbij te bestuderen. Zij be schouwen dat hemellichaam zowat als hun eigendom, ook al is het waarschijnlijk zo'n 2 miljard licht jaar van de aarde verwijderd.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1