mm Waarheen te Aalst WEEKKALENDER Ruimtelijke Ordening Bouwvergunningen nog even nakaarten over karnaval.. Inlichtingen Pil!!!!!!"*! broederlijk delen STïCHTiMG LOD. DE RAET Programma Belgie is een zeer mooi land, maar de mensen hebben het lelijk gemaakt. Door een slecht en lelijk bou wen Gevelkuituur I Door lintbebouwing Een ver keersweg is nooit een woonstraat Door vermenging van woon- en industriewijken. Door het wegvreten van goede landbouwgrond en natuurschoon. De vijanden van een goede ruimtelijke ordening Ons hyper - individualisme, dat tot anarchie leidt en op de duur de vrijheid bedreigt. Ons gebrek aan burgerzin (zich samen verantwoordelijk weten voor het algemeen belang). De grondspeculatie. Een tot op heden gebrekkige wettelijke uitrusting. ledereen die verantwoordelijk heid draagt t.o.v. medeburgers, moet kennis nemen van de ver schillende aspekten van dit pro bleem. Zaterdag 16 maart Opening V. Geens, direkteur-generaal Be stuur technisch onderwijs, Min. van Nat. Opvoeding en Kuituur; voorzitter Expansiekomitee van West-Brabant; voorzitter Regio naal Comité West-Brabant van de Stichting (St-Pieters-Leeuw) Waar gaan we naartae met de ruimtelijke ordening in Belgie F. Wastiels, adviseur Min. van Openbare Werken, Bestuur van de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening (Oudergem). De ruimtelijke ordening ,in West-Brabant H. Baeyens, algemeen sekreta- ris Studiegroep Mens en Ruim te, sekretanis Ekonomisch Ex pansiekomitee West-Brabant (Dil'beek). Koffiepauze. Hoe ziet de streek het zelf A. Van Ransbeeck, architekt (Hekelgem). Diskussiegroepen. Deze studienammidag heeft plaats in het Kultureel Centrum Abdij Affligem, Hekelgem, op zaterdag 16 maart van 14 uur tot omstreeks 20 uur. Bijdrage 60 fr. Nadere inlichtingen kunnen ge vraagd worden aan het gemeen tebestuur van Hekelgem Tel. (053)670.41. ,'IOAJ lllll! Volgende bouwvergunningen werden door het stadsbestuur verleend Ediers Jozef, bouwen van dokterswoning, Stationstraat 12. De Petter Herman, bouwen van 20 autoboxen, Zavelbaan. Marcoen Etienne, verbouwen 2 woningen tot 1, Koolstraat. De Bruyn Etienne, bouwen van woning, Affligemdreef. Van Schuylenbergh Gustaaf, bouwen van bergplaats, Leopoldlaan. Calbrecht Florent, bouwen van woning, Goudbloemstraat. VRIJDAG 15 MAART Te 19 u., raadszaal stadhuis, Grote Markt, laatste voordracht van de cyclus over «Fusie en verschillende vormen van samenwerking tussen de bedrijven», ingericht door Produktiviteitskom. Denderstr, Te 19.30 u„ Sint Annakring, RoWijfstraat, biljartwedstrijden voor de wisselschaal Octaaf Uvin, ingericht door biljartklub Sint Anna. Te 20 u., zaal stadhuis, Grote Markt, seminarie over de internat, politiek over «Vrede in Vietnam», ingericht door Groep Nu. Te 20 u., ciné Feestpaleis, Vlaanderenstraat, gala-avond ten voor dele van Levensvreugde, ingericht door Lions Club. ZATERDAG 16 MAART Te 20 u., zaal Rink, De Ridderstraat, gymnastiekdemonstratie door de Aalsterse Turnkring. Te 20 u., Beukenhof, Langestraat, petanquewedstrijd tussen Aalst en.Coninckxdonk. Te 20 u.,* lokaal «Het Vosken», Vredeplein, gerrebolling, ingericht door het feestkomitee van Kat-Kermis. Te 21 u., feestzaal F.F.R., Oendermondsestg., amusementsavond ten voordele der langdurige zieken, ingericht door het Verbond der Christelijke Mutualiteiten van het arr. Aalst. ZONDAG 17 MAART Te 14 u., filmzaal Capucijnenklooster, ingang St. Jobstraat, film vertoning voor de jeugd, ingericht door de Marcelinoklub. Te 14.30 u., stadspoppentheater, Kattestraat, poppenkastvoorstel ling voor de jeugd, ingericht door de stedelijke dienst onderwijs en kuituur. Te 15 u., Beukenhof, petanquewedstrijd tussen Aalst en P.E.M. Te 20 u., St. Jozefskring, Meuleschettestraat, opvoering van «Geen uitkomen met het inkomen», door toneelkring Sinte Barbara. MAANDAG 18 MAART Te 19 u., St. fviartinuskringingang Zonnestraat, voordracht voor de postzegelverzamelaars, ingericht door Philatelia Alosta. Te 20 u., turnzaal Stadsmeisjesschool, Vredeplein, Yoga-kursus voor volwassenen, ingericht door de Aalsterse Yogaklub. Te 20 u., St. Jozefskring, Meuleschettestraat, opvoering van «Geen uitkomen met het inkomen», door toneelkring Sinte Barbara. Te 20 u., H. Hartkring, Dr. De Moorstraat, dia-avond over het Hei lig Land, ingericht door de H. Hartbond. DiNSDAG 19 MAART Te 20 u., turnzaal Stadsmeisjesschool, Vredeplein, Yoga-kursus voor volwassenen, ingericht door de Aalsterse Yogaklub. V/OENSDAG 20 MAART Te 18 u., turnzaal Stadsmeisjesschool, Vredeplein, Yoga-kursus voor kinderen Te 20 u. voor volwassenen. Te 20 u., stadhuis, Grote Markt, voordracht over Roemenie en Turkije door de h. De Smet, ingericht door de V.T.B. DONDERDAG 21 MAART Te 20 u., Sint Jozefskollege, ingang Hoogstraat, filmvertoning Polly Magoo» ingericht door de K.F.L. TENTOONSTELLINGEN Tot 21 maart, Bank van Brussel, Nieuwstraat, tentoonstelling der werken van kunstschilder Jules Verstraeten. Toegankelijk alle werk dagen van 9 tot 12 en van 14.30 tot 17 u. Tot 24 maart, Belfortkelder, Grote Markt, tentoonstelling der wer ken van de kunstschilders Adhemar De Wolf en Herman Schepens. Toegankelijk maandag, dinsdag en vrijdag van 18 tot 20 u.; woens dag van 15 tot 18 u.; zaterdag van 15 tot 20 u.; zondag van 10 tot 12.30 u. en van 15 tot 20 u. Natuurlijk gaat men zeggen «Nu nog over karnaval praten, dat zijn 'vijgen na Pasen» en dat is best mogelijk, vooral in een tijd zoals deze, waar alles zo vlug gaat en er bestendig meer aktueel nieuws is. Maar toch ervaren wiij, wijl er in de cafés reeds ferme lappen op de toog worden gegeven in verband met de aanstaande verkiezingen, dat er ook nog druk wordt nagekaart over de voorbije karnavaldagen en dan natuurlijk in het bijzonder door deze die meegevierd hebben. Wij zelf hebben dit jaar, zoals duizenden anderen, nu eens geen kosturneke aangetrokken en we zijn daar zeker niet fier om. Maar ja, ar zijn altijd van die omstandigheden die al eens oorzaak van forfait zijn. We hebben ons dan, zoals de grote massa, naar het stadscentrum begeven in de hoop wat plezier te beleven aan een of andere echte goeie zot. Jammer, we hebben er zeer weinig gezien. Niet dat er geen verkleden waren, integendeel. Maar dat waren grotendeels jonge gasten die met veel geschreeuw de straat onveilig maakten of dan stormenderhand de dansgelegenheden innamen. En daar hebben wij natuurlijk helemaal niets op tegen. Wij zijn immers ook jong geweest en uitbundig zijn is nu eenmaal het voorrecht van de jeugd. Maar dat zijn zeker nog niet die echte goeie oude zotten. Deze wier verschijning alleen al een lach te voorschijn toverde en die zich op de meest drollige wijze aanstelden. Deze die in staat waren iemand de volle laag te geven of bepaalde toestanden zodanig te hekelen dat ze ware lachsalvo's tot gevolg hadden. Echt fijn verwijten is een kunst en het zijn zeker niet diegenen die er alleen maar op uit zijn anderen te krenken die deze kunst rijk Zijn Trouwens, voor geen geld ter wereld zouden ze willen door hun slachtoffer herkend worden. Een goeie zot is iemand die er op. uittrekt om met de karnaval dagen terdege plezier te maken en anderen plezier te bezorgen. Heel vaak dragen deze zelfs geen masker, maar hebben enkel wat klodders kleur op hun gelaat, zodat ze feitelijk door iedereen kunnen herkend werden. Deze vertrekken van het standpunt «leven en laten leven» en wanneer deze iemand van katoen geven, dan beleven ze er feitelijk allebei plezier aan. En dat is gezond. LEVENSWIJSHEID De dwaas doet zijn ervaringen bij zichzelf op, de wijze bij ande ren (Fliegende Blatter). WENS HUN EEN GELUKKIGE NAAMDAG Zondag 17 maart Geertruide, Patrick. Maandag 18 maart Alexander, Cyriel, Edward, Gabriel. Dinsdag 19 maart Jozef. Woensdag 20 maart Claudia, Joachim. Donderdag 21 maart Benedikt. Vrijdag 22 maart Katherina, Elco, Lea. Zaterdag 23 maart Filothea, Fidelis, Viktor. MAANSTANDEN Laatste kwartier op donderdag 21 maart te 11u07. BIJZONDERE DAGEN Maandag 18 maart H. Gabriel aartsengel, patroon van de brieven bestellers. Dinsdag 19 maart H. Jozef, patroonheilige van de timmerlieden en van de schaliedekkers. Woensdag 20 maart Zon in de Ram De lente begint. AGENDA Zaterdag 23 maart BRUSSEL, Paleis voor Schone Kunsten Gala van de Waalse Folklore, IN DE NATUUR 17 maart Nu bloeit de zwarte aalbes Van 17 tot 25 maart gewoonlijk slagregen. 19 maart De perzikboom bloeit. 20 maart Van nu af kan men in de namiddag 20 graden op de thermometer aflezen De anemo nen bloeien. 21 maart De seringen schieten bladeren. 23 maart sterke wind Van 23 tot 26 maart De olm bloeit De vlier krijgt bladeren. VOLKSE WEERKUNDE Op Sint Geertruid, Komt de warmte de grond uit. - Koude in maart, Wordt een lente te paard En zaait vruchten in de haard. lezers Zeker zuilen wij dan de kleine groepen niet te na spreken die sinds enkele jaren zorgen voor het pittige animo in de drankgelegen heden en die vaak getuigen van een sprankelende vindingrijkheid, eigen aan de ajuinen en die door de bezoekers steeds meer en meer worden gewaardeerd en gewenst. Waarom zouden deze niet eens een karnavai- show geven in de grote feestzaal als voorbereidende propaganda voor de daaropvolgende karnavalfeesten Zit hierin geen initiatief voor Prins Karnaval Dit ware weeral eens wat anders en medewerking zou er zeker zijn. En nu tot slot, even in het haar zitten zonder masker, ledereen heeft kunnen vaststellen dat alle cafés in het centrum van de stad hageldicht bezet waren en dat de bazen zeker goeie zaakjes hebben gedaan en wij gunnen hen dat zeker en vast, maar Wat er bij heel wat mensen niet in wil, dat is, dat in heel wat drankgelegenheden de prijzen op schromelijke wijze werden opgedreven en waarom Geen mens kan het billijk vinden dat een pintje bier plots van drie tot acht frank meer moet kosten, alleen al omdat er veel volk is en er geld geschept wordt. Komaan heren, een Aalstenaar is zeker geen azijnpisser en kijkt cok naar geen paar franken als er gefeest wordt, maar het zit hem zo rap in de neus wanneer hij aanvoelt dat hij bedot wordt. Graag betaalt hij wat meer voor zijn pint wanneer hem daarbij wat attraktie wordt geboden, maar dat is hier zeker niet het geval, want sporadisch z;in de cafés waar wat versiering is aangebracht en raar zijn de bazen of bazinnen die zichzelf op min of meer karnavaleske wijze hebben aangekleed. Waar dit wel het geval was kunnen we deze enkel maar feliciteren. Dit is zeker niet mijn mening alleen, maar ook deze van zeer velen die op dit ogenblik weeral ivoor een pint hangen en lappen op de toog geven ter gelegenheid van de aanstaande verkiezingen, want dat het deze keer een veel zotter spel zal worden dan karnaval, daar moeten we beslist niet aan twijfelen. Wat we echter al zeker weten is dat ze daar ook mekaar zullen verwijten en dit keer zonder masker. Jongens, gaat me dat een plezierige cirk worden. Breik-oijzer.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 4