PDGGENPOHL KEUKENS klankjes uit de modewereld wat eten we deze week voor de lekkerbekken keuken geheimen vier soorten melk nuttige wenken H DE VIS vrouwen kroniek ZONDAG Preivoorgerecht Kervelsoep Rosbief Spinazie Gekookte aardappelen Eiergelei met frambozen. MAANDAG Koude rosbief Sla Gebakken aardappelen Caramelpudding. DINSDAG Stoofkarbonaden Gekookte aardappelen Flensjes. WOENSDAG Paling in 'het groen Worteltjes Gekookte aard appelen Fruitsalade. DONDERDAG Varkenskoteletten Spruitjes Gekookte aard' appelen Vanillepudding. VRIJDAG Mosselen Frites Citroenrijst. ZATERDAG Zuurkool met worstjes Aardappelpuree Yoghurt met bananen. PREIVOORGERECHT BENODIGD 4 mooie vierkante sneetjes brood zonder korst, 2 of 3 preien, boter, 1 hard gekookt ei, 1 tomaat, wat tomatenhetchup en peterselie. BEREIDING Rooster of bak de sneetjes brood aan beide zijden mooi bruin. De prei schoonmaken en in ringen snijden. Wat boter smel ten en hierin de prei onder af en toe omscheppen even aanbakken. Ondertussen het ei en de tomaten in plakjes snijden. De gefruite prei over de sneetjes brood verdelen. Er wat fijngehakte peterselie over strooien en garneren met een nopje tomatenhetchup. De sneetjes ver der met plakjes ei en schijfjes tomaat versieren. EIERGELEI MET FRAMBOZEN BENODIGD 4 eieren, 2 dl melk, wat suiker, zout, boter, een pakje diepvries frambozen en 4 waaierwafeltjes. BEREIDING Klop de eieren met de melk, suiker en iets zout goed los maar niet schuimig. Smeer kopjes of metalen vormpjes dik met boter in, giet de eimassa er in en plaats ze in kokend water. Het water tegen de kook aanhouden. De eiergelei is gaar wanneer een in het midden gestoken mes er schoon uitkomt. Zorg er voor dat de frambozen intussen ontdooid zijn. Open hiertoe het doosje, maak het binnenzakje open en leg het met de geopende kant naar beneden in een schaal. Zet de schaal in een warme kamer, doch niet dicht bij de verwarming. Laat de vruchten 3 a 5 uur de tijd om langzaam de temperatuur aan te nemen. Zij blijven dan het lekkerst van smaak en het -mooist van kleur. Stort de eierpuddinkjes op een mooie schaal, schep er de frambozen overheen en garneer ze met een wafeltje. Stw op Brussel, 224 HEKELGEM Tel. 053/676.23 Vindt U het ook fijn om zelf uw vleeswaren te kiezen in de zelf bedieningswinkel Alles is vacuum verpakt en U kunt zien wat ge koopt. Minder aangenaam wordt het als U het pakje openmaakt, want dan blijkt dat alle plakjes worst, ham of wat dan ook stevig aan elkaar plakken en het -is bijna onmogelijk een mooi gaaf plakje los te krijgen. Daaraan is echter wel te verhelpen. Rol het pakje even op tot een rolletje en doe dit nog eens in de tegenovergestelde richting. Maak het pakje open en U krijgt de plakjes vrij gemakke lijk los. Als uw echtgenoot of een van de kinderen later thuis -komen dan werd verwacht, moet hei eten worden opgewarmd. Ook een rest je van de vorige dag moet deze bewerking ondergaan. Hoe wordt dit het best gedaan Het komt beslist de smaak van hst eten ten goede als we het au-bain-mar-ie doen, hoewel dit wel enige tijd vergt. Hiertoe doen we het eten in een schaaltje en zetten dit in een pan met water, die op het kookpunt wordt gehouden. Aluminiumfolie voldoet zeer goed voor restjes. We kunnen etensrestjes meteen in folie wik kelen, zo 'in de -koelkast bewaren en de volgende dag nog steeds verpakt In een pan kokend water au-bain-mar-ie verwarmen. -Aardappelen kunt u voor het opwarmen in een pan kokend wa ter doen; het water nog even laten doorkoken en dan weer afgieten. Sausjes 'kunt u in de pan ver warmen. Blijf voortdurend roeren en laat het sausje niet meer koken. Kleine stukjes vlees of vis kunt u in de saus verwarmen. Breng eerst de saus op temperatuur en laat daarna het vlees of de vfs er nog even in trekken. Wanneer U zelf aardappel chips wilt maken, doe -het dan als volgt: Schil de aardappelen. Breng het frituurvet op temperatuur (niet té heet). Leg nu de komkommer- schaaf over de frituurpan en schaaf de aardappels "in heel dunne plak jes. Op deze manier plakken de chips niet aan elkaar en bent u vlug klaar. De lente -is in aantocht. Hoe de weersomstandigheden ook zul len zijn, in maart zal het aanbod van sla gaan toenemen. Lage prij zen mag u echter nog niet verwach ten. En al zou het in deze weken weer hard vriezen dan nog zuit u 'kunnen genieten van heerlijke verse Spinazie, die in kassen geteeld 's Na 'half maart begint de aanvoer betekenis te krijgen. Het zal ech ter nog een dure groente zijn. MODE VOOR DE JEUGD Tal van couturiers richten zich tot de jeugd mei de "Bonnie en Clyde»-mode. Waarschijnlijk zul ten de iange broeken en tot halt op de kuit reikende piooirokken, gedragen met een kort of haiflang jasje, door de tieners met veel enthousiasme zijn ontvangen. Geen mens is immers zo voor ingrij pende veranderingen vatbaar ais onze moderne jeugd. Ons oordeel voor het voorjaar met zijn afwisselend weer, is deze mode ideaal. Voor de zomer ech ter zullen ook onze tieners weer naar de korte vlinderachtige mo delletjes grijpen. En ook hier is keus in overvloed. Gsen jong meisje zal kunnen weerstaan aan het jurkje met iaag aangezette plooi- of klokrok, die bij het lopen fleurig om de benen zwierf. Piooi rokken zijn er overal, zowel bij de mantelpakjes ais bij het leren bai- tledress. En als het geen plooirok is, dan is het een broekrok. Toch is de romantiek niet ver geten witte aksenten in de vorm van kraagjes en manchetten, ru ches of een fleurige strik, gaven zwier aan de overigens simpele wit, rood en marine zijn favoriet modellen. Do kleuren zijn vrolijk met daarnaast veel krijistreep- stoffen. Ook noppen blijven in, maar dan heel grote, onregelmatig van groot te. Andere grapjes, witte ceintu ren met een camelia er op vast- gestoken, kinderlijke witte brode- rie-anglaise jurkjes met zwart flu welen strikjes of hardroze satijnen ceiniuurs, pofmouwen en alpinopet ten. Verder zijn er talloze pakjes met koperen knoopjes in marine, snoezige jurkjes van witte jersey eveneens met koperen knoopjes of een kettingceintuur. Tenslotte zijn er een aantal overgooimodellen, waaronder de lange mouw van een witte blouse verschijnt. VOOR MIJNHEER GEEN OVERHEMD MEERT De toonaangevende man zai geen overhemd meer dragen. Daar voor in de plaats komt, gewoon onder zijn pak, een dunne trui met rolkraag, van wol overdag en van zijde voor de avond. Ted en Bob Kennedy, Richard Burton, Lord Snowdon en Guy La- roche zijn u al voorgegaan, dus wat let u. meneer, u bent met zo'n rolkraag pullover in goed gezel schap Het Europese parlement is er in Luxemburg mee akkoord ge gaan in de toekomst slechts vier soorten drinkmelk te pro duceren me'k met een vetgc halte van 3,5 procent of meer, met een vetgehalte tussen f,5 en 2 procent, melk waarin ten hoogste 0,1 procent vef zit en rauwe, volle melk. De eerste drie soorten worden in de handel gebracht. De vierde soort za! de producent of zijn bedrijf rechtstreeks aan de kon- sument mogen leveren. Wanneer U aan de was bezig bent of in uw tuin werkt, gebeurt het wel eens dat de telefoon rin kelt, zonder dat U hem hoort. Zet dan het telefoontoestel een-s op een omgekeerde taartvorm dit werkt als een versterker voor het geluid en U hebt alle kans -het bel letje te horen. En nu we toch met een werk -in de tuin bezig zijn (het wordt immers lente) willen wij u nog een goede raad geven om te voor-ko men dat uw nagels erg vuil wor den. Krabbel tevoren met uw na gels stevig over een stukje voch tige zeep, zoaat -de zeep goed on der de nagels komt. Na de tuin- arbe-id borstelt U de zeep en -het aanhangende vuil met warm water en een -stevig -borsteltje ge-mak kelijk weg. In de schoonmaaktijd ver waarlozen heel wat huismoeders zichzelf. De werklust is zo groot dat het eten er maar a-1 te vaak bij inschiet. Maar er komt een ogenblik dat energie aanvulling noodzakelijk wordt. Kunt U op dat moment uw werk niet in de steek laten, neem dan een handvol ro zijnen en u knapt weer wat op. De rozijn heeft namelijk een hoog ge halte aan zuivere vruchtensuiker en is aanzienlijk gezonder dan welk opwekkingsmiddeltje ook. Vergulde schilderijlijsten blij ven matglanzend als U ze schoon maakt met bier. U hoeft er geen nieuw flesje voor aan te breken, maar misschien blijft er na een gezellig avondje of na -het eten een restantje in de glazen achter dat U daarvoor kunt gebruiken. Wanneer U straks enkele -van uw mooie -wollen dekens gaat opbergen, vergeet dan niet er een stukje zeep tussen te leggen. Dit houdt de motten uit de buurt en bovendien behouden de dekens een fris geurige reuk.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7