Dames uit Erembodegem en Lede bedrijven niet-alledaagse hobby t rii W1 Denderstreek 7 industrieparken mW WÊm m Verdere inspanningen noodzakelijk NEC SPE, HEI® I/ Va: w - Wl V i H van Aalst: 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 12 zaterdag 23 maart 1963 NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIO?'!AAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Te!. 241.14 S&föSA wl Er zijn meisjes die gewoon- weg van fietsen houden, van zwemmen en paardrijden. Maar deze die het toch niet alledaagse valschermsprin- gen zo maar als hobby be oefenen zijn nog steeds zeer zeldzaam. GodeSieve Bruyland uit Erem bodegem is evenwel reeds aan haar tiende sprong door de ijle frisse lucht. Een tijd verdrijf dat zij te Schaffen uit voert na aldaar een korte op leiding te hebben genoten. Sn het gewone burgerleven is Godelieve Bruyland onderwij zeres. (zie beide foto's) Maar de Erembodegemse pa- rachutiste is als dusdanig niet alleen in de streek. Lena Goe man uit Lede heeft eveneens haar hart verpand aan deze toch niet alledaagse sport. De Leedse parachutiste is al aan haar vierde sprong te Schaffen. Ach, noch Godelieve, noch Lena (van wie hier jammer genoeg geen prentje) doen het niet om de sensatie ««Maar zo zweven door Gods vrije lucht, geeft je toch een ongewoon gevoel van vrij heid»... De Denderstreek, meer be paald tussen Aalst en Ge- raardsbergen, zal in totaal binnen zeer afzienbare tijd over zeven industrieparken beschikken. Vijf ervan zijn reeds zoais bekend gereali- zeerd rasp. te Aaist. Ninove en Erembodegem. in deze laatst genoemde gemeente wordt nog een derde gepland met een oppervlakte v. 62 ha en dat van nationaal belang werd verklaard, terwijl ten slotte nog een industrieterrein is voorzien nabij da oprit naar de autosnelweg te Erpe Mere. 38.921 WERKGELEGENHEDEN Deze reeks industrieparken be hoort tot een der belangrijkste verwezenlijkingen van het Aktie- komitee voor Ekonomische Expan sie in samenwerking met de resp. gemeentebesturen. De vestiging van een reeks nieuwe bedrijven heeft blijkens verstrekte gegevens tot gevolg dat het aantal werkgelegenheden van 34.450 in 1960 tot 38.921 in 1966 is gestegen. In totaal werden dank zij de expansiewetten van 1959, zoals hier overigens reeds vroeger werd gesignaleerd, in het arrondisse ment 1 miljard aan subsidies ge- investeerd. Deze en andere gegevens wer den verstrekt tijdens een rondrit aanvang dezer week op initiatief van het Aktiekomitee. L. Moyersoen, als voorzitter van het komitee, zei, dat de streek vooral kans maakt als attraktie- pool voor middelgrote bedrijven, die dan liefst niet eenzijdig ge richt zijn. «Wij willen niet langer alle eieren in één nest leggen Overigens, en dat kon blijken uit tal van gesprekken met aanwe zige industriëlen en vertegenwoor digers van het bankwezen, gelooft men niet zozeer in de mogelijkheid dat de Denderstreek zou uitgeko zen worden voor grote bedrijven, waarvan de tewerkstelling een enorme positieve weerslag zou kunnen hebben bv. op de forenzen- -beweging naar Brussel. Zsi ons achteraf een vooraan staand industrieel van iiberaie huize maar noem in deze ver kiezingsperiode a.u.b. mijn naam niet Men moet erkennen, althans voor wie objektief wil oordelen, dat tijdens de laatste jaren in de Denderstreek een ernstige poging werd ondernomen om de ekono mische expansie te aktiveren. Men kan aan de resultaten niet voorbij gaan, deze zijn belangrijk ge- waest. Niemand zal ontkennen dat er nog heel wat zou moeten ge daan worden. De Denderstreek blijft een zorgenkind. Hopelijk komt men na de verkiezing tot een nog intensere samenwerking. Het za! er op aan komen dat men in de Denderstreek precies weet wat men wil en dat meteen dan met doorzettingsvermogen, solida riteit en gezag te Brussel weet te verdedigen. Het sociaal klimaat in uw streek is gunstig. Men moet in uw streek alleen weten te voorko men dat diverse rivaliteiten, vitte rijen en dies meer een ongunstige indruk maken bij geïnteresseerde industriëlen of industriële groepen. DE DENDERMIZERiES Tijdens deze rondrit werden ook een reeks merkwaardige realisa ties vastgesteld te Ninove, waar bv. de waters van de fameuze Her- linckhovebeek buiten de stadskom werden omgeleid, wat toelaat de grachten van Ninove te slopen en een nieuwe stadswijk in te rich ten. Belangrijk is ook de ooste lijke omleiding te Ninove. De oeverversterking van de Den der werd aangevangen met tot dusver voor een totaal bedrag van 75 miljoen. OP ZOEK E4AAR EEN NAAM... Tenslotte konden de genodigden het wetenschappelijk centrum voor opzoekingen in het kader van de snijbloementeelt bezoeken. Dit centrum, dat nog niet af is, zal samenwerken met wetenschappe lijke vorsers van de Leuvense Uni versiteit. Ook nog dit in 1967 bedroeg de totale omzet van de bloemenveiling 110 miljoen. En men kon ook vernemen dat men op zoek is naar inspiratie voor een welsprekende naam van de welrui- kende snijbloemen uit de streek. Kwestie van internationale promo tie. Al met al een tournee die be moedigend was. In de nabije toe komst verder de streekhorizon verkennen en verruimen, ten 'bate van de bevolking, dat is momen teel reeds meer dan 240.000 men sen. En om de mens gaat het voor alles,

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1