m petanque wielrennen voetbal basketbal zwem- sport sMflBfll ■H Invaller Vandenhaute deed het... Wat nu... Carla Gaile in de kijker Gents sportpaleis 14 sport op alle fronten PROGRAMMA VAN P.O. ALOSTA VOOR DE KOMENDE WEKEN Zaterdag 30 maart te 19.30 u. vriendenontmoeting Alosta Scorpioen in het kader van zone C. Zondag 31 maart vanaf 19 uur oefeningen in het lokaal. Woensdag 3 april vanaf 19 uur oefeningen in het lokaal. Vrijdag 5 april Bestuursvergadering te 20 uur. Zaterdag 6 april opening van het nieuw lokaal «De Bevers» uit Oudenaarde. Lokaal open vanaf 19 uur voor oefeningen. Zondag 7 april Helicoptère Alosta. Vertrek met de bus te 14 uur. Lokaal open vanaf 19 uur. Woensdag 10 april Oefeningen vanaf 19 uur in het lokaal. Zaterdag 13 april vriendenontmoeting te 19.30 uur met Le Bour don Brussel. Het zal bij de Eendrachtsup- porters wel verwondering wekken dat Rudy Vandenhaute het toch zo moeilijk heeft om definitief tot het fanionelftal door te dringen. Deze beloftevolle kracht heeft nochtans telkens tijdens zijn op treden in de eerste ploeg kunnen overtuigen. En toch was het weer slechts als invaller dat hij de reis naar Zwevegem heeft meegemaakt Laat er ons onmiddellijk aan toe voegen dat Eendracht een kaars mag branden voor de pittige Van denhaute, want zonder hem zou den de witzwarten zelfs niet meer in de titelkoers zijn. Het was im mers invaller Vandenhaute die na dat hij in de plaats was gekomen van Etienne Collijns met een parel van een doelpunt de twee punten in de handen van Eendracht speel de. Wij geloven wel dat Rudy met deze stunt eindelijk voorgoed zijn plaatsje in het fanionelftal zal ver diend hebben. De partij te Zwevegem was an ders voor Eendracht eerder aan de magere kant, daar het ander maal is gebleken dat het in de voorhoede alles behalve gesmeerd loopt. Men had gedacht dat de inschakeling van Roland Suys voor aan nieuw leven zou brengen, doch Roland is voorlopig nog niet in de gewenste konditie, wat natuurlijk niet moet verwonderen na zijn lange afwezigheid. Hoe ook, de Westvlamingen wa ren bijna doorlopend de aanvallen de partij en brachten meermaals de Eendracht-defensie in verlegen heid. Als de Aalstenaars tenslotte dan toch de buit_ konden binnen rijven was zulks zoals wij hoger reeds zegden uitsluitend te dan ken aan de gouden voltreffer van de jeugdige Vandenhaute. Mag worden verwacht dat Een dracht vooraleer men de titelstrijd te Brugge zal aanpakken zonder moeite het resterend partijtje te gen Roeselare zal winnen en dat ook Cercle uit de laatste wedstrij den het maximum zal halen, dan wordt zoals verwacht op het veld van Cercle het beslissend duel uitgevochten. Daar Eendracht zondag een dag rust krijgt kan men rustig de titel strijd voorbereiden. Zonder twijfel zal men bijzonder de voorlijn on der de loupe nemen. Achteraan zijn er immers geen zorgen en in dien Eendracht het kan gedaan krijgen dat men te Brugge op een punchrijke aanvalslijn kan rekenen zouden de witzwarten er wel eens voor de aangename verrassing kunnen zorgen. Sportkring zonder moeite De wedstrijd van Sportkring te gen Olsa is uitgevallen zoals wij het hadden voorspeld. De Aalste naars zegevierden zonder zich werkelijk te hebben moeten inspan nen. Reeds aan de rust hadden Roelandt en Clocheret voor een veilige voorsprong gezorgd en toen nadien dezelfde Clocheret een strafschop kon omzetten was de zege voor de Ajuinen meteen bin nen schot. Een schaduwzijde was echter een kwetsuur van puncher Cloche ret, die geraakt werd aan de voet en het veld diende te verlaten. Alhoewel men vreest dat de Erem- bodegemnaar een weekje zal moe ten rusten, is het gelukkig een ze kerheid dat hij er zal bij zijn voor de beslissende veldslagen. Sportkring naar Serskamp Op het eerste gezicht zou men voor de Ajuinen van een gemak kelijke opdracht kunnen gewagen, daar Serskamp praktisch niets meer te winnen of te verliezen heeft in deze kompetitie. Wij zou den echter de Sportkringers wil len aanraden van deze taak niet zorgeloos aan te pakken want dan zou het wel eens falikant kunnen uitdraaien. Men mag immers niet uit het oog verliezen dat Serskamp op eigen terrein moeilijk te ver slaan is en ook sterk gesteld is op het prestige. Niettemin geloven wij dat Sportkring er zonder kleer scheuren over de sloot zal komen. Sportkring zal het vermoedelijk andermaal met de vernieuwde op stelling doen, daar alles naar wens gaat en er zich voorlopig dan ook geen wijzigingen opdringen, de gebeurlijke vervanging van de ge kwetste Clocheret natuurlijk te buiten gelaten. Okapi heeft plannen Tijdens de slotwedstrijd in het gezellige Okapi-home werd tijdens een ontvangst met de pers veel duidelijk gemaakt door Carl Hee remans, zoon van de vroegere Okapi-voorzitter, en voorzitter Van Driessche. Het was immers sinds een hele tijd geen geheim meer dat er iets niet boterde in het huis houden van Okapi. Het was pre cies of er een muur opgetrokken was tussen de Okapi-leiding en de spelers en de trouwe supporters. Daarvan zal in de toekomst geen spraak meer zijn, daar Okapi, zo als tijdens de receptie werd ken baar gemaakt, een nieuwe richting zal inslaan. Er werd een duidelijke afspraak gemaakt met de pers, zodat in de toekomst niemand nog afhankelijk zal zijn van de good will of het humeur van bepaalde mensen. En wat belangrijk is, Okapi heeft ook initiatieven genomen om het basketbal in de dode periode niet te laten sluimeren. Er zal o.m. reeds vermoedelijk op 1 mei een propagandatornooi in de Okapi zaal ingericht worden door de klub «De Frakskes», dit om nog meer mensen vertrouwd te maken met de basketbalsport. Er zal ook naar versterking ge zocht werden ten einde tijdens de volgende kompetitie een ern stige gooi te doen naar de titel. De voorkeur gaat naar Amerika nen, maar het is ook mogelijk cfat er andere buitenlanders zullen aangeworven worden. Dus veel goede voornemens die toelaten de toekomst rooskleurig tegemoet te zien. Om nu even terug te komen op de laatste wedstrijd die tegen Vorst ging, kunnen wij tevreden zijn om de overwinning van Okapi alhoewel de partij zelf nooit veel spanning heeft gebracht. De Aal stenaars hadden doorgaans het initiatief in handen tot plots de gasten tot eikeens verrassing de stand in evenwicht konden bren gen. Zij hadden daarvoor ec.hter te diep in het krachtenarsenaal moeten putten, zodat Okapi onder stuwkracht van de gevreesde Pot- tiez regelrecht naar een afgeteken de zege stevende. Ook Black Boys aan de winst De jongens van de Voiksplaats hebben hun aanhangers nog eens aan het juichen gebracht mei een prachtige overwinning tegen de gasten van Ajax. Reeds aan de rust gaven de Aalstenaars netjes toon aan met 32-21 cijfers, waar na men met Van Nuffel, Sonck en De Rycke als sterkste aanvallers met meer dan dertig punten ver schil de zege bemachtigde. Steeds Osiris Konden de gasten van Temse tot aan de rust min of meer gelijke tred houden met de Osiris-jongens dan werd het na de herneming on der impuls van een reuzesterke Jef Dhaese een Aalsters festival dat voor de Ajuinen de zoveelste zegebloemen bracht. De topzwemster van Neptunus Aalst, Carla Galle, heeft niet lang gewacht om na haar verplichte rustperiode ingevolge een ooront steking weer in de kijker te komen. Op het zwemfeest van Doornik was zij immers de vedette nummer één, met een schitterende pres tatie in de 100 m. crawl waarin zij slechts op 4-10 van het rekord bleef met een tijd van 1.04.9. Ook in de 100 m. rugsiag duldde zij geen tegenstand en bleef met op vallend gemak baas over haar te genstrevers. Waar bleven de Denderstrekers De Denderstreekse profs bleven tijdens het voorbije weekeinde met lege handen. Zij bleven inderdaad deze maal allemaal in de schaduw, zodat zij hun aanhangers een re vanche verschuldigd zijn. Trouwens ook bij de liefhebbers was het maar zus en zo, daar slechts Lucien Van Impe er ir slaagde om in de Trofeerit van Impe met een ereplaats in de kij ker te komen. De andere Dender strekers Jos Vermeir, Ward Ernst Roger Ophalvens en Marcel Wel- lekens slaagden er niet in om zich in deze zware wegrit te doen op merken. ZONDAG 31 MAART TE 15 u. ALLE AANDACHT VOOR OMNIUM DER SUPER - VEDETTEN Volgende zondag presenteert direkteur Oscar Daemers dan zijn slotmeeting van het seizoen 1967-68 in het Gents Sportpaleis. Het hoofdnummer van deze meeting is werkelijk een voltreffer, aangezien we hier de super - vedetten aan de start krijgen in een omnium per ploegen en waarin de wereldkampioenen Eddy Merckx - Patrick Sercu het uitvechten tegen de formaties Rudi Altig - Felice Gimondi en Rik Van Looy - Peter Post. Ziehier het volledig programma voor deze slotmeeting 1. OMNIUM DER SUPER - VEDETTEN Eddy Merckx - Patrick Sercu Rik Van Looy - Peter Post Rudi Altig - Felice Gimondi Vier reeksen- snelheid (serie met Merckx, Van Looy, Gimondi en Sercu, Post, Altig); achtervolging per ploegen over 4 km.; 1 km. tijdrijden met aanloop; 10 km. puntenrit 2 OMNIUM DER JONGE WINNAARS Erik Leman, Willy Vanneste, Etienne Sonck, Wilfried David. Reeksen snelheid, puntenrit en 4 km. achtervolging. 3. GROTE PRIJS KAREL VAN WIJNENDAELE Afvalling en 30 km. op eigen kracht met Dino Zandegu, Leo Duyndam, Erik De Vlaeminck, Walter Godefroot, Daniel Van Rijckeghem, Noel Foré, Herman Van Loo, Hubert Criel, Julien Verstrepen, Jaak De Boever. 4 WEDSTRIJDEN VOOR LIEFHEBBERS EN JUNIORES Verzekerde deelneming van Eddy Demets, Benny 'Hoefs, Dirk Baert, Patrick Soetaert, Guy Populier, Ernest Bensch, enz. Biijartkiub Sint Anna behaalde voor de derde achtereenvolgende maal de overwinning in de Wisselschaal Octaaf Uvin, die dan ook definitief in hun bezit komt. Op de foto ziet u de spelers, de familie Uvin en bestuursleden van de inrichtende klub. C|Ichó Het VoJk

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14