I De Hitparade D. KIECKENS L.P.-hitparade Voor PATTY DUKE is het "De val naar de top,, Op L P. platenmarkt - We welen aiiemaal wei dat de showbusiness (hetzij platen- of filmvedetten) een wereldje apart is. Voor hen die niet vertrouwd zijn met het leven achter de scher men lijkt het een paradijs, waar van zij we! eens dromen. Door het feit dat wij geen deel kunnen heb ben aan die wereld, laten we wel eens onze fantasie werken. Meest al zijn we dan lelijk mis in onze verbeelding. Het is inderdaad niet allemaal goud wat blinkt. Vraagt dat maar eens in vertrouwen aan de arties ten zelf. Die gaan wei met de uiterlijke schijn van gelukzaligheid door het ieven, maar op privé-ier- rein wordt daar menig traantje ge laten. We besparen u dus een reeks dramatische gegevens en koncentreren ons liever op hetgeen ons te beluisteren wordt gegeven. 1. «DELiLAH» Tom Jones (Decca) Nu Tom reeds aan een zeker wereldsukses toe is met deze hit, schieten in zowat alle lan den artiesten uit de grond die ook hun interpretatie willen brengen van dit meeslepend walsje. Ze hebben geen schijn van kans... 2. «SIMGN SAY3» 1910 Fruitgum Co. (Buddah) Sinds enkele tijd stond dit num mer reeds op de Amerikaanse hitparade. Bij het uitbrengen in ons land hebben de jongens niet lang moeten wachten om ook hier aanvaard te worden. 3. «KI3S ME GOODBYE» Petula Clark. (Vogue) We denken er helemaal niet aan vaarwel te zeggen aan die ras echte artieste die Petula Clark is. Ais dertiger misstaat zij niet in de showbusiness en zelfs niet in een hitparade, die niet enkel voor de jeugd is... 4. «THE DOCK OF THE BAY.. Otis Redding (Buddah) Het zou spijtig zijn dat Otis Redding alleen maar in de hit parade komt omdat hij onlangs overleden is. Redding wordt al gemeen aangezien als de beste R. and BI.-zanger ter wereld. En dat is geen sentiment. 5. ..CINDERELLA ROCKEFELLA» Ester en Abi Ofarim (Philips) Het is eigenlijk een goede kom- binatie wanneer een (arme) Cinderella stuit op een (rijke) Rockefella. Wanneer zij elkaar dan nog lief hebben, dan is het geluk kompleet. «100.000 Rozen» Ronny lemmer Het is aisot de Oudenaardse zanger zelf vond dat éen ranke roos niet voldoende was om üe hitiaüder -te sieren. Daarom smijt hij er maar liefst 100.000 van die dingetjes tegenaan. Nu ja, smijten... Ze ruiken alvast heerlijk. ooo (Decca 23745) «Quand une fiile aime un gargon» Sheila Wat dan gebeurt, hoort ge uit de mond van dit lieve Franse zangeresje. Door dit alles te verklappen staat ze daarmee op een ereplaats in ae Franse hit parade. Als een echte kwajon gen nog wei. oo (Philips) «If I vere a carpenter» The Four Tops Indien dit Amerikaans viertal inderdaad het beroep van tim merman had gekozen, dan zou den ze nu zeker zoveel suitses niet kennen. Maar zij zijn nu eenmaal een show - attraktie, waarvan we niet genoeg kunnen hebben. ooo (Tamla-Motown 2G7'S2) «Today» Sandie Shaw Vandaag zingt de Engelse voca- iiste net zo goed als zij in 1966 «Tomorrow» zong. Intussen is het uitgelekt dat Sandie in het geheim nog wel in hei huwelijk is getreden. Maar zij is meerderjarig, dat mag dus... oo (RCA 15051) «Lady Madonna» The Beatles Dit Brits kwartet iaat zich niet uit hun lood slaan door al die andere ensembles. Zij musice ren dapper verder tot de dag dat zij zelf zuilen beslissen er genoeg van te hebben. Dat kan niet iedereen, weet ge, zich die luxe permitteren. Maar het zijn daarom ook The Beatles, ooo (Parlophone 5675) ..Never my love» Delia Reese Omdat deze kleurlinge een uit zonderlijke zangeres is, kan zij wel eens een keertje afkerig staan tegenover de liefde. Al wat Delia zingt blinkt daarom niet, maar goud is het, echt goud nog wel. En nu de koers zo hoog stijgt... 00 (ABC Records 11051) «Little Girl» The Troggs De Engelse Trogg-groep doet niet alleen zijn best om er te komen; met bepaalde nummers staan zij reeds op een benij denswaardige plaats in de inter nationale hitparades. Zo ook met dit kleine meisje, dat zij SN DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83 grootmoedig onder de arm ne men. oo (Fontana 260135) «Hslas, trois fois helas» Danyel Gérard Nee, we beklagen het ons niet dat we van deze Franse zanger- tekstdichter nog eens 'n plaatje in de hand krijgen. We vragen ons enkel af waar hij zo lang is gebleven. We begonnen hem zo waar te missen, o (Disc AZ 2000) «Tramp» Ju'ie Driscoll Deze vocaliste wordt begeleid door Brian Auger and The Tri nity op een manier die haar speciale sound vereist. In Frank rijk heeft Julie heel wat sukses en alles wijst er op dat wij onze zuiderburen in dit opzicht zullen nalopen. oo (Marmalade 421168) 1. «j3 SMASH HITS» Tom Jones (Decca) Tussen de meest verkochte L.P.'s van de week staat deze van Tom Jones aan de kop. Dat is natuurlijk geen toeval. Wie wil er nu niet de gelukkige be zitter zijn van dertien hits uit de mond van Tom-de-vulkaan? 2. «EEN EILAND IN GROEN EN BLAUW» Marva (Cardinal) Het gebeurt niet dikwijls dat 'n oude platenfirma haar zang nummers afstaat aan 'nieuwe. Het valt ook niet dikwijls voor dat een Vlaamse artieste kan bogen op een langspeler. Tus sen Vogue en Cardinal en met Marva is dat wei het geval. 3. «DIT IS HEINTJE» Heintje (CNR) Het klinkt allemaal aandoenlijk wanneer we een jongetje van 11 jaar naieve liedjes horen zingen. Dat grijpt meteen naar ons hart. Maar toch is er er gens een alarm-klokje dat luidt voor de toekomst van Heintje. Maar daar willen we nu niet aan denken. Nog niet... In de film «Valley of the Dolls» waarvan Dionne Warwick het hoofdthema tot hit zong, wordt de showwereld in haar hemd ge zet. Hierin wordt nu eens flink uit de doeken gedaan wat ar tiesten allemaal doen om zich te handhaven aan de top. Door drank, verdovende middelen en andere op- of afwekkende pillen worden zij gestuit in hun vaart om de hoogste toppen te berei ken, laat staan er zich te hand haven. Gelukkig is het in het werkelijke leven van Patty Duke (20 jaar) nog niet zo ver geko men. Zij vertelt «Ik ben Amerikaanse, heb rood- blond haar, grote groene ogen en ben klein van gestalte. Zeker niet iemand die ge mooi kunt noemen. Nochtans werd ik op mijn tiende jaar in toneelmid dens geintroduceerd. Ik kreeg een eerste klein rolletje, waarin ik een Italiaans accent moest spreken. Met mijn goede uit spraak heb ik altijd wel last ge had. Na een geslaagd debuut kwam ik in een televisiespel en later ook nog aan het toneel. Dank zij mijn optreden op Broadway kwam ik dan bij de film. Dat was in 1962. Dat bracht op zijn beurt weer tele- viseshovvs met zich. Ge moet weten dat ik ook een aardig stukje kan zingen, al zeg ik het zelf. Dat beweert ook mijn artis tiek direkieur, Harry Falk jr., die in 1965 mijn man werd. Met 'Valley of the Dolls' (20th Cen tury Fox) ben ik aan mijn derde film toe. Ik hoop dat het er veel meer zullen worden. Want alles goed en we! beschouwd vind ik filmwerk zeer interessant,» be sluit Patty Duke. We hopen voor de lieve Patty, die van koken, zwemmen, paard rijden, ijsschaatsen en roeien houdt, dat al haar filmwensen in vervulling mogen gaan. En dat het allemaal beter mag aflopen dan met het personage dat zij in «Valiey of the Dolls» krijgt uit te beelden. Want zo zijn we wel een beetje met haar lot begaan. KLASSIEK «Johann Sebastian Bach» Van deze komponist krijgt u een uitvoering van «Bauern-Kantate nr. 212» en «Kaffee Kantate nr. 211» door Concentus Musi cus Wien o.l.v. Nikolaus Harnon- court met als solisten Rotraud Hansmann (sopraan), Max van Egmond bas) en Kurt Equiluz (tenor). oo (Telefunken 9515) «Robert Schumann» De pianist André Krust vertolkt van deze komponist «Carnaval op. 9», «Scenes d'enfants op. 15» en «Carnaval de Vienne op. 26». oo (Eraio 70369) VARIÉTÉ «Winds of Change» Het zijn Eric Burdon en The Animals die niet ophouden te musiceren in «Paint it black», «Yes I am experienced», «San Franciscan nights», «Good ti mes» en «Anything», oo (Barclay 820171) «Percussion Parisienne» David Carroll en zijn orkest scheppen een Parijse sfeer met: «Poor people o Paris», «Gaité Parisienne», «An American in Paris», «Can Can» en «Petite fleur». ooo (Mercury 222023) «Mijn mooiste kinderplaat» Een vokale groep De Vier Een, begeleid door het orkest van Gaston Nuyts zingt in dit tweede volume kindermelodiet jes, waaraan zij (de kinderen) en wij (de grote kinderen) nog veel plezier kunnen beleven, o (Polydoor 236184) «The great waltzes» In The Roberto Mann Strings and Voices hebben we een nieu we Mantovani ontdekt. De ver sies die hij brengt van «Moon river», «Edelweiss», «Somewhe re my love» en «Theme from Peyton Place» zijn om de meest kritische critici de mond te snoeren. ooo (Deram 1010) «Feelin' Good» Lou Rawls werd zo pas uitge roepen ais de beste Rythm and Blues zanger. Dat verwondert ons niet wanneer we luisteren naar «The letter», «Evil wo man», «My son», «Encore» en «Gotta find a way», ooo (Capitol 2864) «Pops go trumpet» The Tattoos zijn twee musici die op dubbei-trompetten fantaseren in: «Jalousie», «Massachusetts» «Estrellita», «La Paloma», «Vio- letta» en «Spanish eyes», ooo (Telefunken 14485) «Tonight Carmen» De Living Marimbas doen ons watertanden met Country-songs als «Relaese me», «Love ma kes the world go round», «Misty blue», «Here comes my baby» en «Down in the valley», oo (RCA Camden 2184) «This is André Brasseur» Wanneer deze Brusselse artiest musiceert op zijn multisound orgel en piano, dan weten we dat er daverende klanken te verwachten zijn. Die zijn er met: «Pow-pow», «Black Flowers», «A trip to a fancy castle» en «The Duck», om er maar enkele te noemen. 00 (Palette 9476)

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5