voetbal wiel rennen basketbal uit de sportwereld., zwem- sport 14 sport op alle fronten WAALSE BOEMANNEN VOOR DE KOPLOPERS De Walen van Union Namen die tijdens deze kompetitie zowat de grote boeman zijn geweest voor de koplopers, hebben het nu ook ge daan gekregen dat Cercle Brugge er met lege handen bleef. Een keu riger geschenk kon men het op rust zijnde Eendracht natuurlijk niet aanbieden. Het is immers zo dat de witzwarten met deze onver wachte nederlaag van de Brugse rivalen heel wat geruster de be slissende strijd mogen tegemoet zien. Indien de Aalstenaars de laatste thuiswedstrijd tegen Roe- selare winnen zou een gelijk spel op Brugge inderdaad voldoende zijn om Eendracht de titel in de handen te spelen. Het zal nu wel meer dan ooit vast staan dat Een dracht de partij tegen Roeselare niet mag verliezen, aaar men de eindstrijd op Cercle beslist met nette handen moet kunnen aan pakken. Wat de Aalsterse ie-ders nog meer optim.st sch stemde was het bepaald s echt presteren va i de Brugse rivalen op Namen. De Een- drachtleiders hadden er immers aan gehouden deze belangrijke partij bij te wonen en zj waren het er allen over eens dat Cercle het stukken beter zal moeten doen om tegen Eendracht een kans te maken. Wat anderzijds in het Aa'sterse kamp nog meer vertrouwen wekt is de zekerheid dat men de fmale met al de ste.-xste krachten zaï kunnen aanpakken. De verplichte rustperiode was de beste gelegen heid om elkeen toe te laten van even te recupereren en bijzonder dan Etienne Collijns, die er tij dens de jongste wedstrijden be paald door zat. Dank zij deze twee weken rust zal de sterke Teralfe- naar weer over al zijn mogelijk heden beschikken en zal het weer de sterke Collijns-motor zijn die de Eendrachtploeg op het gewen ste peil zal doen draaien. Na dit alles is het voor elkeen duidelijk dat de kans op promotie voor Eendracht nooit mooier is ge weest. Men mag immers ook niet vergeten dat Cercle Brugge voor aleer men Eendracht als gast ont vangt ook nog in de strijd moet tegen Moeskroen, dat alleszins be kwaam is om de Bruggelingen in de greep te houden. Moest zulks gebeuren, dan zou het beslissend werk voor Eendracht natuurlijk veel vergemakkelijken. Oaar Eendracht nu ook zondag nog een dagje rust krijgt moeten de supporters natuurlijk nog wat geduld oefenen voor het aanschou wen van de grote strijd... S.K. NOG NIET GEWONNEN Scheen enkele weken geleden voor Sportkring alles in kannen en kruiken betreffende het titeldebat, dan zijn een paar slippertjes de Ajuinen bijna noodlottig geworden. Zo ver is het gelukkig nog niet ge komen, doch nu men nog slechts één puntje voorsprong heeft op de andere titelkandidaten van Hamme schijnt het titelzaakje toch veel minder zeker dan enkele weken geleden. Wij geloven dat de min dere periode van Sportkring be gonnen is vanaf het ogenblik dat men de sterke Willy Bellon heeft moeten missen. Willy werd, zoals men weet, enkele weken geleden gekwetst en tot nog toe is hij nog steeds niet beschikbaar. De jongste wedstrijd op Sers- kamp was voor de Aalsterse lei ders zo slecht begonnen dat elkeen vreesde dat men er beide punten zou bij inschieten. Inderdaad, aan de rust stonden de Aalstenaars met twee doelpunten in het krijt en het zal niet altijd meevalien om in de tweede helft alles goed te maken. Het is trouwens zo dat Sportkring tijdens deze kompetitie reeds vele dergelijke gevaarlijke ondernemingen heeft moeten op knappen en is het tot hiertoe altijd gelukt om de achterstand goed te maken, dan zou het wel eens kun nen gebeuren dat men het deksel op de neus krijgt. Op Serskamp heeft men het, zo als wij hoger zegden, gelukkig weer kunnen opknappen, daar Isi De Coninck en de beloftevolle Schoreel er in slaagden om met twee treffers de stand in evenwicht te brengen. Niettemin heeft men het niet kunnen verhinderen dat de thuisspelers een puntje uit het vuur sleepten, zodat Hamme, dat zegevierde op Borsbeke, meteen de leidersplaats van de Ajuinen sterk komt bedreigen. NU THUIS TEGEN BERLARE In afwachting dat men weer op Willy Bellon zal kunnen rekenen, moet Sportkring thuis in het strijd perk tegen Berlare, terwijl de ri valen van Hamme het bezoek krij gen van het bedreigde Geraards- bergen. Berlare is een ploeg die tot de goede middelmaat mag ge rekend worden, zodat mag worden verondersteld dat de Aalstenaars het niet al te moeilijk zullen heb ben om twee punten op het aktief bij te schrijven. Trouwens ook voor Hamme zijn er tegen Sparta Ge- raardsbergen geen problemen, zo dat de stand aan de top zonder twijfel ongewijzigd zal blijven. AREND THUIS TEGEN MELDER'? Heeft deze kompetitie voor het moedige Arend veel meer door nen dan rozen gebracht, dan blijft men nietemin volharden met de hoop om voor het einde van het seizoen nog eens in de kijker te komen. Zulks zal vermoedelijk niet het geval zijn met de komst van Meldert dat trouwens samen met Baasrode tot de grote tenoren van de reeks wordt gerekend. WARD ERNST AAN DE EER Hebben de profs uit de Dender streek in de Konae van Vlaande ren weinig van zien doen spreken siecnts Fernand hermie kwam ar en toe in de kijker dan heeft de schitterenoe zege van ae Aal sterse iierheDDer Ward Ernst na tuurlijk veel goed gemaakt. Ward was aan de slag op de Vv'est- viaamse wegen te Vichte waar hij, nadat hij samen met een tiental anderen in de beslissende fase was betrokken op werkelijk magnifieke wijze baas bleef in de eindspurt. Dat betekent meteen de eerste overwinning voor de Denderstreek bij de liefhebbers en dat zal door veien beslist met voldoening be groet worden. Was Ernst aus de grote figuur uit het jongste week einde dan deed nochtans ook zijn stadsgenoot Roger De Wolf het zeer goed. Inderdaad te Merch- tem op een lot van ruim honderd ste;j(,e liefhebbens bemachtigde Roger een mooie zesde plaats, nadat hij een der bewerkers van de beslissing was geweest. Beide Aalstenaars zijn dus alleszins flink op weg om een glansrijk se.zoen te verwezenlijken. WELKE PROFWEDSTRiJDEN IN BE DENDERSTREEK? Is het met de nieuwe reglemen tering zeer moeilijk geworden om nog een wielerinrichting op het ge touw te- brengen en zijn als gevolg hiervan tientallen kleine wedstrij den in de Denderstreek van de kalender verdwenen, dan staat het niettemin vast dat de meeste koer sen voor profs hun verloop zullen krijgen. Wij kregen hierover beves tiging voor wat de profkoersen be treft van Erembodegem, Terjoden, Mere, Wieze, Haaltert, Ninove (2) Lede en het kriterium van Aalst, Tevens kondigen «De Molensport vrienden» van Moorse! voor de eerste maal een profkoers aan. Natuurlijk zullen ook in de Dirk Martensstede talrijke organisaties worden opgedoekt, alhoewel over enkele weken op de wijk Mijlbeek een groots opgevatte wegrit voor liefhebbers zal ingericht worden en ook nadien nog enkele inrich tingen op de rol staan. NOG EENS HET GROTE OKAPi! De Aalsterse basketballiefheb bers hebben eindelijk nog eens de gelegenheid gekregen om talrijke open doekjes uit te delen voor een schitterende verrichting van Okapi. Het is inderdaad zo dat Okapi na een minder geslaagd seizoen veel heeft goed gemaakt met een opvallende verrichting tegen de kampioenen van Stan dard. De Aalstenaars zijn er zelfs in geslaagd om tegen de Luikse kampioenen een half uur de lei ding in handen te houden, alhoe wel de roemrijke bezoekers tij dens deze periode geen krachten spaarden om een omnekeer te be werken. Deze omnekeer is er zoals verwacht nadien toch gekomen, doch zulks deed niets af aan de grote verdiensten van de Aaiste- naar. Bij okapi deed men een proef met de Amerikaan Thomas, een der buitenlandse spelers die voor een transfer in aanmerking komen. Laat ons er onmiddellijk aan toevoegen dat deze buitenlander op geen enkel ogenblik iemand heeft kunnen bekoren. Hij was im mers veel te traag in het spranke lend aanvalsspel van het duo Pot tiez-Troch, zodat wij kunnen aan nemen dat zijn naam uit het trans ferboekje van Okapi zal geschrapt worden. Het zeer talrijk publiek was dus tevreden over de prestaties van de Okapispelers zelf, die langs Troch, Pottiez, Van Keer, Cammu en Van Driessche tegen de kampioenen toch 86 puntjes lukten. WERELDRECORD LANGBiLJARTEN De 40-jarige caféhouder H. Miedema uit Beerta (Nederland) heeft thans het wereldrecord langbiljarten op zijn naam gebrachi Hij begon vorige week vrijdagmorgen om 8 uur de marathon die hij de maandagavond daarna beeindigde, met een totaal van ruim 800 caramboles en een gemiddelde van 3,5. Twintig tegen standers gaven hem bij deze 61 uur aan de biljarttafel partij. STRAFSCHOÏ !N ARGENTiNfE Een voetbalscheidsrechter die zich kwaad maakte op het publiek dat hem bij een provinciale wedstrijd in Lajedo (Argentinië) uit jouwde, rende met een getrokken revolver op de tribune toe. Hij loste 3 schoten op een toeschouwer die hem probeerde tegen te houden. De toeschouwer overleed ter plaatse. FÏFA WEiGERDE De internationale voetbalfederatie (FIFA) heeft de inschrijvin gen van Albanië. Guinea, Cuba en Kongo Kinshasa voor het we reldkampioenschap voetbal, dat in 1970 in Mexico gehouden wordt, geweigerd. De landen hadden de sluitingstermijn (31 dec.) overschreden. CARLA GALLfi BREEKT RECORD Carla Galle, de topzwemster van Neptunus Aalst, is andermaal in de kijker gekomen met een mach tige prestatie die eens te meer de sterke kwaliteiten van de Aalsterse zwemster onderstreept. Op een zwemmeeting te Namen verbeter de zij inderdaad het Belgisch re cord 200 m. crawl met een tijd van 2.24.3. De leiders van Neptu nus zullen beslist nog veel genoe gen beleven aan de sympathieke Carla. UITGESLOTEN De Antwerpse rechtbank heeft de Belgische dokter J. Huyger, die o.m. wereldkampioen 'Eddy Merckx begeleidde, voor 2 jaar uitgesloten om zich met de medische verzorging van wielrenners in te laten. Tevens kreeg hij een straf van 6.000 fr. Ook verzorger Gust Naessens mag op last van de rechtbank twee jaar geen renners meer begeleiden. Hij kreeg bovendien een boete van 6.000 fr. FILMS OVER GROTE VOETBALMATCH ES Films over grote Britse en internationale voetbalmatches worden in heel de wereld geexporteerd door een firma in het oosten van Engeland. Deze films, die worden gemaakt in 8 en 16 mm. en waarvan de lengte schommelt tussen 15 en 244 m., zijn bestemd voor partikulieren evenals voor klubs en scholen om de wijze van spelen te illustreren en spelers van alle leeftijden te oefenen. De films tonen tot in 1946 gespeelde matches. Sommigen zijn gewijd aan grote wedstrijden, andere aan spelers met wereldvermaard heid. De firma heeft ook een dienst voor kleurendia's van beroem de spelers.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14