De Hitparade L.P -hitparade Op L.P. pfatenmarkt D. KIECKENS MARTIN E BIJL wnTrrrrrfffTifll Wanneer er geklaagd wordt over Vlaamse platenprodukties, dan ligt de schuld hiervan niet aan onze zangeressen of zangers. Ook de producers treffen niet direkt het verwijt. Maar enke! liet feit dat wij zo weinig afzetmogelijkheden hebben, belet de platenbazen een groot budget te besteden aan onze eigen artiesten. Een groot orkest, studio-gebruik en arrangementen kosten natuurlijk geld. Dat wordt niet gerecupereerd door een ver koop van enkele honderden stuks aan fonoplaten. De winst is er dan we! vlug af... indien er winst is Dat maakt dat wij aangewezen zijn op buitenlandse produkties, die in kwaliteit, maar niet altijd in artistiek opzicht stukken be ter zijn. Dus... t. «DELILAH» Tom Jones (Decca) Zou er wel iemand te vinden zijn die nog niet lustig heeft rondgedraaid op dit vlotte me lodietje Met één klap heeft Tom-de-baas weer een hele schare fans naar zich toege haald. 2. «KISS ME GOODBYE» Petula Clark (Vogue) Nu moet er niet meer aan ge twijfeld worden dat Petula weer een hit van beiang onder haar petje kan steken. Zeker wan neer het niet 'bedoeld was om een topper te skoren, vermeer dert nog de waarde aan deze prestatie. 3. «O CLOWN» Mare Dex (Arcade) Het staat nu zo goed als vast dat dit lied meer sukses heeft dan het voorbijgaande «La La Lai». De uitslag van de Canzo- nissima - jury lapt Mare aan zijn laars. Platensukses is hem veel meer waard 4. «CONCERTO voor NATASJA» Johan Stolz (RCA) Vooral dan langs de kant van vrouwelijke sympathisanten was het te verwachten dat Stolz een gevoelige snaar aan hei trillen heeft gebracht. Jaja. daar heeft Johan de pak van weg. 5. «NIGHTY QUINN» Manfred Mann (Fontaria) De gebrilde Manfred en zijn jongens gaan nog gelijk krijgen ook wanneer zij menen dat het grote publiek van plez'erige nummertjes houdt. Het Is dan ook maar best dat zij In d e richting blijven voort borduren. «Congratulations» Cliff Richard Het is alsof de Engelse vocalist zichzelf geluk wenst met dit nummertje, dat hij zal brengen op het Eurovisie Songfestival. Mocht hij daarmee niet de hoog ste troef uitspelen, dan 'is het eens te meer een pareltje aan zijn rijke hit-verzameling. ooo (Columbia 8376) «L'Itaiie» Pascal Dane' Deze Franse chansonnier brengt ons al in vakantie - stemming. Voor zover wij nog geen plannen hadden gemaakt wijst hij ons graag de weg. Zij die wel plan nen hadden gesmeed kunnen nog van mening veranderen... (Disc AZ 2001) «Tranen in je ogen» Clark Richard Niet om de maand komt deze Vlaamse zanger aandraven met een nieuw nummertje. Maar het geen Clark brengt is verzorgd en we! overwogen. De titel ver raadt een smartlap te zijn. Maar Clark Richard kennende, is het dat niet. Wat het dan wel is, moet ge maar trachten te ont dekken... (Roover 11012) «Jenny» John Larry Nu de Waase zanger Jonh Larry meer en meer op eigen voeten komt te staan, krijgt hij zowaar meer mannelijkheid. Dat komt ook ten goede aan zijn opnamen Natuurlijk zou het John Larry niet zijn 'indien de zuchten zou den achterwege blijven. En die' zijn er. oo (Polydor 331Q> «Amsterdam - Parijs» ïgnace Het betreft hier een -Kortrijkzaan die het liefst in 't Frans zingt... Maar dat is geen -bezwaar om u niet door Ignace te laten lei den van Amsterdam naar Parijs. Retourbiljet inbegrepen. Of wat dacht je wel heren o (Otav 304) 1. «PICKNICK» Boudewijn de Groot (Decca) We weten niet of het de vol- kleurenhoes is die hot meest aantrek heeft. Feit is dat Bo ons op deze L.P. meeneemt voor een etentje op de buiten met een sliert van verzorgde en wel doordachte liedjes. Zelfs een tikje psychedelic 2. «Ï3 SMASH HITS» Tom Jones (Decca) We geraken niet zo vlug u-it- geiuisterd wanneer Torn aan het zingen slaat Van elke nieu we versie die h-j brengt van bestaande songs maakt hij iets waaraan anderen niet gedacht hebben. En dat :s nu juist de grote kunst. 3. «15 1 JAAR STRANGERS» The Strangers (Decca) 'Het tv-optredon van deze vier Antwerpse jongens zal zeker niet vreemd zijn aan de popu lariteit die zij nu maar voor het rapen hebben. Maar daarvoor zingen z:j geen !4 of 15 jaar, maar volgens Strangers-normen 15 plus 1..En dat is heel wat anders KLASSIEK «Beiiebte Intermezzi und Ouverturen» Het Wurtenbergisches Staats- orchester Stuttgart en de Bam berger Symphoniker geeft een uitvoering van o.a. «Cavalleria Rusticana» (Mascagni), «Notre Dame» (Schmidt), «Mignon» (Thomas), «Martha» (von Flo- tow) en «Donna -Diana» (von Reznicek). oo (Heiiodor 89612) «Die schonsten Strausz Walzer» Een groot Symphonie orkest voert uit «An der schonen blau- en Donau», «Rosen aus dem Su- den», «Kunstlerleben», «Fruh- l-ingsstimmen», «Wiener Blut» en «Kaiserwalzer». O (Europa E 127) FOLKLORE «Bella Italia» Mario Lanni (tenor), het Gaiez- za-orkest, de Hamburger Verei- nigung en het Amedeo-koor voe ren de mooiste en meest gelief de liederen uit Venetie, Rome en Napels uit. «Santa Lucia», «Tiri- tom'ba» en «La Paloma» horen daarbij. o (Europa E 181) «Classical Indian Ragas» Jayasri 'Banerjee, de eminente Indische gitariste, geeft een ver tolking van de meest kenmer kende liederen van haar land. De titels zullen u weinig verder helpen. Maar het feit dat de Indische muziek opgang maakt, geeft deze L.P. recht tot be staan. oo (Polydor 134108) VARIÉTÉ «Turniertanz - trumpfe» Hugo Strasser leidt ons met zijn orkest in «Noches de Estreli- tas», «You're the cream in my coffee», «April love», «Ein Som- merabend», «Flamingo» en «Me xico twist». ooo (VolksplatSe 6101) «Motion in Percussion» Op een perfekte stereo-demon stratieplaat krijgen we swing van het Hollywood Pops Orches ter met «Maiaguena», «Ghost rider in the sky», «Dizzi fingers» «Caravan», «Beguine for bon gos» en «Sky run», ooo (Somerset 666) «Guitar a gogo» James Last laat de gitaar hier aan zijn trekken komen met «Jezebel», «Espana», «Brazil», «La playa», «Johnny guitar», «The breeze and I» en «Ama- pola». ooo (Polydor 249204) «The everlovin' world of...» We treden de muziekwereld van Ballade-, Country- en Western zanger Eddy Arnold binnen met: «All the time», «There you go», «Sunny», «Dear heart», «Here comes heaven» en «Secret love» ooo (RCA 3931) ÏN DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUYSTRAAT S3 AALST TEL. 215.83 Met haar lief snoetje en haar lief stemmetje ligt voor Martine Bijl de weg naar de roem open. Haar blond-omlijnd gezichtje, dat af wisselend melancholie, vreugde of verdriet uitstraalt al naar gelang het liedje dat zij vertolkt wordt men nooit moe. Ze is wat men zegt Een kind van de natuur. Martine is ook een per soonlijkheid, een talent waarmee de zangwereld best rekening zou houden. Het zal dan ook niemand verwon deren dat haar populariteit met de dag toeneemt, hetgeen de aanvragen om op te treden doet binnenstromen. Zo zong ze reeds enkele keren in ons land en stond zij zelfs te Parijs in verscheidene theaters op het programma. Aan sommige verplaatsingen heeft zij echter niet veel goede herinnerin gen bewaard. Zo stond zij te Pa rijs met een zware keelontsteking op de scene en toen zij naar Brussel kwam kreeg zij een auto ongeval en moest haar optreden worden afgelast. Van ongeluk ge sproken Ondanks haar bijval is zingen en gitaar spelen voor Martine maar een liefhebberij. Het sukses vind ze erg leuk, maar ook niets meer. Wat haar in de eerste plaats be zielt is de tekenkunst. Ze behaal de zij aan het gymnasium te Am sterdam haar einddiploma, het geen meteen de poort van de Akademie voor beeldende kunst opende. «Tekenen vind ik fijn» zegt Martine met een schittering in haar levendige ogen. «Vooral het portrettekenen trekt mij ge weldig aan.» Hoe zij er dan bijkomt cm het onzekere voor het zekere te ne men «ik bedoel niet dat ik het zingen zal opgeven, want het is op zichzelf een mooie ontspan ning. Trouwens, gezien de kon trakten veelal in Vlaanderen zou ik daar de kans niet tos hebben. Maar wanneer zingen een zuiver beroep wordt, dan komt er heel wat om het hoekje kijken. Tenslotte zal de toekomst zelf wel" uitmaken wat het worden zal zingen of tekenen. Ik maak er me heus niet druk over. Een ding wil ik je wel vertellen Ik zal alleen dit doen wat mij hon derd procent plezier doet.» En dat zij deugd heeft aan haar Relax-plaat-opnamen, dat horen we zo.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5