Waarheen met tie afval in het jaar 2000 HANDELSPOCKET Bouwhulp Sar age IN JE ETA p.v.b.a. SUPER SHOP Tentoonstelling René Bekeert raadskelder Grote PAarki Brengt de ruimte de oplossing? Een wijnvat op tafel Vlaamse vereniging voor familiekunde in uw Amerikaanse onderzoekers buigen zicli op het ogenblik over een probleem dat, hoe ironisch het ook moge klin ken, ernstige vormen be gint aan te nemen, met na me het probleem van de afval. Want zelfs in het land waar het wegwerp- tijdperk het verst is gevor derd de Verenigde Sla- ten heeft men nog geen oplossing gevonden om de steeds groeiende hoeveel heid afval op te vangen. Sinds 1920 is die hoeveel heid vuilnis in de V S. ver dubbeld en men voorziet een nieuwe verdubbeling voor het einde van deze eeuw, z*onder dat men er, voorlopig althsns, een uit weg voor vindt. Het wordt steeds moeilijker ge- schikte terreinen te vinden om de vuilnis op te slaan en aan een ver teringsproces te onderwerpen, zon der dat de omgeving er hinder van ondervindt. Een deskundige ver klaarde onlangs nog «Het wordt in New York weldra gemakkelij ker een parkeerplaats te vinden, dan een goede stortplaats op het land».„ Massaal overschakelen op ver branding, menen de enen. Akkoord zeggen de anderen, ware het niet dat synthetisch afvalmateriaal steeds meer de plaats gaat inne men van glas, hout en textiel. Pre cies de plastics leveren in de ovens de grootste moeilijkheden op. Zij tasten bij het verbrandings proces de installatie aan en drei gen hovend en de atmosfeer te verontreinigen. Wat voor de Verenigde Staten een probleem is, is het evenzeer voor de Europese landen. Immers, ook voor ons land zal zich metter tijd het probleem stellen van het synthetisch afval. De plastics in de vuilnisbakken van partikulieren en ondernemingen die thans nog een minderheid vormen, zullen met de jaren toenemen en wel dermate dat ook bij ons over afzienbare tijd de vraag zal rijzen waarheen met dit alles Amerikaanse deskundigen die zich met het afvalvraagstuk bezig houden, hebben enkele ernstige suggesties naar voor gebracht het sturen van «vliegende vuilnis belten» de ruimte in, het vernie tigen van vuil door middel van laserstralen, of het installeren van verbrandingsovens ergens in de Oceaan. Prof. Zandi van de Pens- sylvania Universiteit werkt momen teel aan een verpompingsinstallatie voor stadsvuil. Wanneer het stads vuil met water wordt vermengd, kan het door een buizennet buiten de stad gevoerd worden. Een an der voorstel voorziet de mogelijk heid om vuilnis met beton te men gen en het resultaat op de zee bodem te deponeren. Amerikaanse tijdschriften hebben ter zake en in volle ernst reeds de idee naar voor gebracht de maan te be vorderen tot onze centrale stort plaats. Daarmee zouden we dan wel licht aan een nieuw tijdperk toe zijn een wedloop naar de maan tussen... Amerikaans en Russisch afval iDe eerstvolgende vergader ,ng in het gewest gaat door op maan dag 8 april te 20 u. in het lokaal Sint Martinuskring, Korte Zoutstr. Dagorde Bespreking gezamen lijke werking van de leden van ons gewest; uitwisselen van gegevens. Dank zij het vernuft van een wijnbouwer uit Australië zullen de liefhebbers van deze bijbelse drank hem niet meer behoeven te bottelen, maar zullen ze hem rus tig in het vat laten en er telkens van tappen, zonder dat het kost baar vat erdoor bederft. Want wijn verdraagt geen lang durig kontakt met de lucht zodat het vat normaal regelmatig dient bijgevuld, ofwel de wijn op fles sen getrokken. Met het nieuwe Australische wijnvat vervallen al die problemen. Men kan het op tafel zetten en er zoveel glaasjes uit tappen als men wil. Het werkt inderdaad zowat als een wijnzak, die krimpt naar mate er minder vocht in is. 'Het metalen vat dat zopas is uitgewerkt is aan 'debuitenkant beschilderd zodat het er uitziet als een echt houten wijnvat. Bin nen in bevindt zich een zak uit plastic die met zijn inhoud mee van volume vermindert, zodat de overblijvende wijn nooit met de lucht in aanraking komt. DENDERSTRAAT 18, AALST P.V.3.A. Lid van da Handelskamer Aalst Tei. (053) 227.57 betekent veilig bouwen zonder zorgen betekent goed en goed koop bouwen. Onze faam honderden referenties honderden gelukkige gezinnen Officieel verdeler: ASSERENDRIES 78 AALST - TEL. (053)283.76 Personenwagens, Sportwagens, Lichte vrachtwagens NIEUWKUiS HEMDENDiENST dost het beter KATTESTRAAT, 73 AALST TEL. 238.65 WENSKAARTEN voor elke gelegenheid GEBOORTE VERJAARDAG FEESTDAG VERLOVING HUWELIJK e.a. rr DE GAZET VAM AALST Schoolstraat 28, Aalst ruima keus Op 6 apri! opent kunstschilder R. Bekaert, en dit voor een vees tiental dagen, een tentoonstelling zijner werken. Het is een gebeurtenis die voor zeker niet onopgemerkt zai voor bijgaan in de middens die men kan noemen «ad Loc«. Vooreerst omwille van de alge mene strekking, die voormelde kunstenaar aan de dag legt. Het is inderdaad kunstenaars- werk en niet kunstemakerswerk. Het heeft niets te zien met ver fijnde toeren en gek gedoe, die, helaas, heden ten dage de schil derkunst beheersen. Het is inte gendeel een onverpoosd zoeken naar schoonheid in eenvoud, wars van wat men weieens noemt, origi- naliteit of drang om niet te hande len zoals het hoort. De tentoonstelling is merkwaar dig omdat zij de Vlaamse traditie getrouw, een totale uitdrukking .s van wi! en kracht. De tentoonge stelde doeken hameren op de ge voelens der kenners, zoals die van de grote meesters spelen op onze zintuigen. En toch behoort Bekaert tot geen enkele school. Hij is ia volle sterkte, alleenstaand in zijn genre en daarom zo merkwaardig. Te zeldzaam helaas speeït zich een dergelijk gebeuren af binnen onze muren. Zij die houden van ideaal en schoonheid zouden dan ook ongelijk hebben er niet ten volle van te genieten, nu de gele genheid hen ruim geboden wordt. Deze tentoonstelling heeft plaats in de Raadskelder, Grote Markt, van 6 tot en met 20 april 1968. Open alle dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u. L.B.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 6