S e r 2 v klankjes uit de modewereld nuttige wenken wat eten we deze week voor de lekkerbekken ploegstoffen keykersgelieisnen vamoflex REGENKLEDING Op en top jong, zo kan men het best de collectie katoenen man tels omschrijven welke door 13 leden van de Internationale Rainwear Council werden ontworpen voor lente en zomer >968. Dit jeugdig karakter is in de eerste plaats te danken aan de snit van de modellen en voor de damesmantels aan kleur en tekening van de weefsels. De damesmantels vallen ruim door vanaf smalle schouders of leunen verslankend tegen het figuur aan; er zijn ook trenchcoats me; een ceintuur die de taille aangeeft; het silhouet is vaak nog beter afge lijnd door het gebruik van naden en inzetstukken. De doorsnee lengte is kort. Voor de heren is de algemene lijn eveneens tamelijk smal, met mm of meer aangegeven taille; vele jassen, waaronder ook trenchcoats, zijn kort en sportief. In het enorme aanbod van katoenen weefsels gaat voor de dames- modellen de voorkeur nog steeds naar zeildoek. Dit weefsel dankt wellicht zijn blijvend sukses aan zijn stevig en rustiek uitzicht, zijn vormhsudendheid en aan zijn rijke en diepe kleuren. Naast zeildoek worden katoengabardine en popeline en gestruk- tureerde katoenweefsels gebruikt, welke alle het ongeëvenaard komfort van katoen bieden. De herenmodellen zijn overwegend in katoengabardine en katoen- popeline gemaakt; er zijn ook modellen in zeildoek, whipcord en hop- sack. In deze Rain-or-Shine collecties 1968 zijn details en afwerking verzorgd zakken ingewerkt in de naden, naden welke uitlopen in plooien in de rug, talrijke sierstiksels, drukknopen en originele knopen, in verguld of verzilverd metaal, Naast klassieke zijn er hooggesloten en «Napoleon» kragen. Rits sluitingen worden nog steeds veel gebruikt en dragen bij tot de zuiver beid van lijn in de modellen. Kleur is rijkelijk aanwezig bij de damesmodellen naast honig- bruin, champagne, mastiek en marine zijn er genuanceerde pasteltin ten, helder groen, geel, warm oranje, kersenrood en «shocking» rose. Een speciale vermelding verdienen de strepen die talrijke damesmo- dellen in zeildoek verlevendigen. Zij zijn nu eens horizontaal verwerkt, dan weer vertikaal of diagonaal; er zijn bayaderestrepen, smalle ge groepeerde streepjes en kleurbanen in steeds wisselende tonen. Voor de herenmodellen zijn de tinten overwegend gekozen uit de bruine en de beige gamma, maar zwart komt blijkbaar op. vrouwen kroniek ZONDAG Kaascroutons Tomatensoep Gebraden duifjes Erwtjes Ge-bakken aardappelen Schuimige citroenvla. MAANDAG Biefstuk Spinazie Gekookte aardappelen Chocolade - yoghurt. DINSDAG Wijting met zure saus Worteltjes Gekookte aard appelen Vruchtensalade. WOENSDAG Varkenskoteletten Bloemkool Gekookte aard appelen Vanillepudding. DONDERDAG Gehakt Andijvie Gekookte aardappelen Fruit. VRIJDAG Gebakken schol Frites Rijstpudding. ZATERDAG Stoofkarbonaden Gekookte aardappelen Flensjes. KAASCROUTONS BENODIGD 8 dunne sneetjes brood, 75 a 100 g boter, 75 a 100 g geraspte kaas en peper. BEREIDING Maak van de sneetjes brood allerlei vormpjes, als ronde, ovale, vierkante, driehoekige of andere en rooster ze. Bereid een kaasboter. Hiervoor de boter week roeren en een gelijke hoeveel heid geraspte kaas er door mengen. Op smaak maken met peper. Het geroosterd brood (croutons) dik met deze kaasboter besmeren. Werk dc ene helft van de croutons af met een mes (glad) en de andere helft met een in heet water gedoopte vork, zodat -hier ribbetjes ontstaan. CHOCOLADE - YOGHURT BENODIGD drie vierde liter yoghurt, 2 eetlepels cacao, 6 eet lepels suiker, 2 eetlepels dikke melk (uit -blik), wat slagroom en ge raspte melkchocolade BEREIDING Verdeel de cacao en de suiker over vier glazen met wijde kelk. Maak er door toevoeging van de melk een mooi glad meng seltje van. Verdeel hierop de yoghurt en roer met een vork dooreen Garneer de -bovenkant met een wolkje slagroom en wat geraspte melk chocolade. RIJSTPUDDING BENODIGD 1 liter melk, 120 g rijst, 6 eetlepels suiker, 2 eet lepels vanille puddingpoeder, 20 g boter, 2 bananen en wat zout. BEREIDING Laat in een pan 2 liter water aan de kook- komen. Strooi er de rijst in en laat alles ongeveer 3 minuten doorkoken. Giet op een zeef en laat de rijst uitlekken. Zet deze rijst met de melk, de boter, de suiker en wat zout op het vuur. Zodra de melk kookt, even in dn pan roeren om de rijstkorrels los te maken. Op een klein vuur, met een deksel op de pan, de rijst gaar koken (ong. 30 minuten). Deze rijst moet wel zeer gaar worden; een korrel moet men tussen de vrngers kunnen fijnknijpenWanneer de rijst dus zeer zacht is roeren we er de puddingpoeder, die met een weinig koude melk tot een papje werd aangemaakt, doorheen. Leg nu nog even het deksel op de pan om wat te laten binden. Roer er tenslotte de in dunne plakjes ver deelde bananen doorheen, giet alles in een met koud water omgespoel de puddingvorm en laat afkoelen. P«9 tori Voor Gordijnen en K'edïfsg Ontworpen en geweven voor mensen die hun omgeving een eigen kleur willen geven Wooninrichting MOLENSTRAAT 70 AALST Te'. 053-276.08 -Momenteel is er heerlijke jonge spinazie, waarvan iedereen weer naar hartelust zal profiteren want spinazie is een gezonde groente en staat algemeen gunstig bekend vanwege zijn rijkdom aan ijzer en andere voedingszouten. Bovendien bevat ze een aantal vi tamines, o.a. vitamine C, waar elkeen nu een zeer grote behoefte aan heeft. Maar... zorg er voor dat de spinazie altijd meteen met een wordt opgegegen, zodat er geen restje overblijft wat de vol gende dag wordt opgewarmd. Want volgens het Nederlandse Voorlichtingsbureau voor de Voe ding kan opgewarmde spinazie kinderen zelfs ziek maken. In spe ciale omstandigheden kan 'in spi nazie ook nitriet voorkomen, een stof die vooral op kinderen een schadelijke invloed heeft. In verse, rauwe spinazie zult u deze stof niet aantreffen, maar wel 'in spi nazie die lang bewaard is of er verlept uit ziet. Daarom moet u nooit verlepte -spinazie verwerken. Nitriet komt vrijwel niet voor in gekookte verse of diepvries spina zie uit blik. 'Maar wanneer deze spinazie bewaard wordt tot de vol gende dag kan nitriet door spe ciale bacteriën gevormd worden. De stof is niet te ruiken of te proe ven. De koelkast kan de vorming van nitriet ook niet tegengaan. In elk beslag voor panne koeken, flensjes of beignets kun nen we een klein beetje olie ver werken. Het deeg wordt daardoor smeuiger en luchtiger, terwijl pan nekoeken en flensjes zich niet zo gauw aan de koekepan zullen vast kleven. Er zijn nog talrijke jonge huisvrouwen die last hebben met MINIROKKEN... President Bande van Malawi heeft het dragen vat» minirokken verbo den. Vrouwen met minirokken zul len Malawi worden uitgezet. Win kels die minimode verkopen zullen worden gesloten en hun eigenaars zullen hun vergunning verliezen. Want wie schetst de verbazing van de president, toen hij onlangs op een zondag bij het veriatan van de kerk 'n jonge Europese vrouw zag die onbehoorlijk gekleed ging. De president werd onaangenaam ge troffen en vaardigde 't dekreet uit. het koken van spaghetti en maca roni. Voor hen de volgende raad. Zet eerst een pan op het vuur met ruim water en de nodige hoe veelheid zout. Wees met zout ech ter heel zuinig. Meer nog de spaghetti of de macaroni moet dienen om later verwerkt te wor den met kaas of ham, in dit geval laat dan het zout gerust achter wege. 'Maar nu terug naar onze pan met water. Laat dit water goed aan de kook komen en zet er dan de spaghetti of de maca roni rechtop in. Dus niet breken het kokende water maakt de pijp jes dadelijk zacht en buigzaam en kunnen daardoor gemakkelijk in het water schuiven. Nu gaat het deksel op de pan en laten we de deegwaren, onder voortdurend ko ken, gaar worden. Om het onaan gename overkoken tegen te gaan, kunnen we een klein klontje mar- U hoeft ook niet meer te mopperen wanneer de schroefdop van het nagellakflesje muurvast zit. De schuld ligt werkelijk bij u zelf. Want als u de hals van het flesje na gebruik even schoon maakt met een watje waarop wat aceton werd gedruppeld, krijgt de schroefdop geen schijn van kans om vast te kleven. Lakschoentjes zijn nog altijd in de mode. Hebben ze wat van hun glans verloren Wrijf ze dan eens af met een doorgesneden ci troen en vervolgens met een wol len doek. Oppassen zet lakschoe nen nooit op een vochtige plaats. garine toevoegen. Deegwaren mogen beslist niet te zacht koken. Er zijn er die na 4 a 6 minuten al gaar zijn. Dit ligt echter aan de soort, daarom moet men altijd de kooktijd die op de verpakking vermeld staat even le zen. Voor dat we de gekookte meelspijzen verder gaan verwer ken, storten we ze op een vergiet en laten er koud water doorheen stromen de pijpjes plakken dan niet aan elkaar vast. Schoonheidspreparaten zijn niet goedkoop. Om er zoveel mo gelijk profijt uit te halen moet u zorgen dat de flesjes, potjes en tubes altijd goed worden afgeslo ten en dat ze niet in de buurt staan van een warmtebron of de zon. Bewaar ze liefst op een koele donkere plaats. Een doorgesneden citroen is eveneens een goed middel voor het verwijderen van bruine vlek ken aan de onderkant van een strijkijzer. Wrijf er mee over de plaat (die volledig koud moet zijn) tot de vlekjes verdwenen zijn. Wrijf na met een vochtige doek en poets tenslotte op met een droog zacht doekje. Het naaien van synthetische stoffen is zelfs voor geroutineerde naaisters vaak een moeilijke kar wei, omdat de naden de neiging hebben rimpelig uit te vallen. Men kan dit proberen te ondervangen door een stuk papieren voering mee te naaien, zowel op als onder de stof. Bij het stikken de stof niet in de richting van de naald duwen, maar juist strak houden. De spanning van de draad slap houden en rekenen op ongeveer vijf steken per centimeter. Gebruik een fijne naald en synthetisch ga ren. Kasteeld'cef, 4ü. LEDE TeMoun (OM).ÏS8.' uw tapijtspeciallst - altprooi» en wij kom.cmbii U aan huis met or t-t» top.vpiolns, traploper* of tap>|ten.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7