voetbal wielrennen basketbal handbal En af wachting van de grote schok Frans Meickenbeeck op komst Zeer belangrijk Black Boys verdienden beter Weer Osiris De kleine Muelarst kan wat Sportkring zonder moeite Liefhebbers deden het goed Wedstrijden voor de Paasdagen Sparta derbywinnaar 14 sport op alle fronten Eendracht Aalst laat niets aan het toeval over om in afwachting van de grote schok op Cercle Brugge de konditie op peil te hou den. Daarom wenste men tijdens het voorbije weekeinde niet te rus ten en oordeelde men het best om een oefenpartijtje af te haspelen waarin men tevens enkele tests kon wagen. Zo o.m. met de her stelde Fons Lockefeer, die naar het schijnt een zeer bevredigend wederoptreden deed. Deze vriendschappelijke wed strijd ging tegen het Brabantse bevorderingsploegje uit Grimber gen, dat begrijpelijk tegen de tech nisch betere Ajuinen weinig in de pap te brokken had. Alhoewel men deze partij natuurlijk niet als waar demeter kan gebruiken voor het peilen van de konditie van de wit- zwarten, dan is het niettemin op vallend dat de Eendrachters zon der al te veel moeite een forfait score konden bewerken. Een be wijs dat het vooraan toch opper best marcheerde, wat alleszins vertrouwen geeft voor de komende zware brokken die men op de scho tel zal krijgen. Elkeen weet dat Eddy Merckx en Herman Van Springel de twee helden zijn geweest van de jongste Parijs Roubaix, daarover hoe ven wij dan ook niet uit te wijden, doch waarover wij het wel willen hebben is over de flinke prestatie van Frans Meickenbeeck, die na enkele flitsen in de Ronde van Bel- gie, die reeds een terugkeer had den doen vermoeden, nu ook in Parijs Roubaix een zeer opval lende prestatie heeft geleverd. Men weet dat de gewezen Lede naar na de zware valpartij van ver leden jaar van zeer ver is moeten terugkomen. Van zo ver zelfs, dat velen hem reeds definitief als wiel renner hadden afgeschreven. Dat Frans Meickenbeeck tijdens dit seizoenbegin reeds zeer veel tegenslag heeft gekend en bijna in alle wedstrijden ingevolge pech over boord werd gegooid, schijnt men niet te weten. Nu Frans in deze enorm zware klassieker op een tiende plaats beslag heeft kunnen leggen, voor talrijke grote vedetten, durven wij er een eed op doen dat hij niet lang zal wachten om zijn wederopstanding met een schitterende zege te onderlijnen. De jongens van de Volksplaats hebben bij de gastheren van Were Di een nederlaag geleden, doch mits een tikje meeval had het wei een Aalsterse zege kunnen wor den. Naar onze zegsman vertelde hadden de Ajuinen in de doelwor- pen zeer veel tegenslag, terwijl integendeel bij de lokalen alles meeviel. De Aalstenaars slaagden er nochtans in om steeds gelijke tred te houden, waarna men inge volge tegenslag achterstand opliep wat ook de nederlaag voor gevolg had. Inderdaad zeer belangrijk is alleszins de komende speeldag, daar de rivalen van Cercle Brugge thuis in de strijd moeten tegen het niet te onderschatten Moes- kroen, dat misschien wel de rol kan overnemen van de kustbewo ners van Oostende, die het tijdens de jongste speeldag klaar speel den om de andere kanshebbers van Bergen een veeg uit de pan te ge ven. Een schijnbaar gemakkelijke opdracht werd immers voor de Walen fataal, zodat ze meteen ook uit het titeldebat werden geweerd. Blijven dus over Eendracht en Cercle en indien Moeskroen nu op Brugge voor de verrassing zou zor gen, dan kan men meteen in de keizerlijke stede alles klaar maken voor de viering. Zo ver is het natuurlijk nog niet want ook Eendracht heeft nog een opdracht voor de boeg vooraleer men naar Brugge moet reizen. Nu maandag immers zijn de Westvla mingen van Roeselare te gast in het Pierre Cornelisstadion en deze wedstrijd moet toch altijd eerst door de witzwarten gewonnen wor den. Het tegendeel zou natuurlijk elkeen verwonderen en wij zelf ge loven het ook niet dat Roeselare een kans heeft, maar in voetbal kan men toch nooit weten, daar men voor gelijk welke opdracht toch altijd op dame fortuna moet kunnen rekenen. Indien nu, zoals algemeen ver wacht wordt, Eendracht zowel als Brugge de beide punten bemach tigen, dan maakt een klein reken sommetje het duidelijk dat de Aal stenaars op het Cercleveld slechts één puntje dienen te veroveren om meteen de titel in de wacht te sle pen. Eendracht heeft immers één wedstrijd meer gewonnen dan de Bruggelingen, wat beslist een niet te onderschatten troef is voor de Ajuinen. Wij hadden er op gewezen dat Sportkring niet veel werk zou heb ben met Berlare. Zo is het uitge vallen ook, want reeds aan de rust hadden de lokalen langs Doorns en de bedrijvige Clocheret voor een veilige voorsprong gezorgd. Ook nadien was het al Sportkring dat de klok sloeg, zodat Clocheret en Isi De Coninck geen moeite hadden om de cijfers op te drij ven. Aan de top blijft anders alles ongewijzigd, daar ook de Wuitens van Hamme aan de winnende hand bleven. Zodoende blijft Sportkring op twee speeldagen van het einde nog steeds met één puntje voor sprong -in de leiderszetel en het ware echt jammer indien men na zovele maanden aan de top te heb ben gefungeerd, nu nog in extre mis zou sneuvelen. Het heeft de wielerliefhebbers uit het Aalsterse enorm vee! ge noegen gedaan dat de kleine Vic Nuelant eindelijk beloond werd voor de opofferingen die hij zich in het wielerleven reeds heeft ge troost. De prof uit Moorsel is in derdaad in de wedstrijd te Oede- lem op het voorplan kunnen komen nadat hij in de Ronde van Belgie de topkonditie heeft gevonden. Hij lag er inderdaad aan de basis van de beslissends vlucht toen hij sa men met W liy Mo it: en Michel Jacquonvn een lot van 130 tegen strevers in de steek lis- Het lei dend drietal deed het zo goed dat zij voorop bieven, zoda: de niet- spurter Nuelant als derde e'ndig- de. Alleszins een prestatie ene laat veronderstellen dat de Mcorsel- naar nu voorgoed op het voorplan kan komen. Bij de liefhebbers kwam ander maal de Aalsterse sterrijder Ward Ernst in de kijker. Hij was deze maal aan de slag te Vertrijk waar hij na steeds in de aanval te heb ben gefungeerd op een schitteren de derde plaats beslag legde. Ook de talentrijke Merenaar Lucien Van Impe komt stilaan op het voorplan. Te Asse, waar er diende gekoerst te worden op esn zeer zwaar en bergachtig trajekt was hij echt in zijn element. Hij sloeg dan ook reeds vrij spoedig toe en slechts vijf van de ruim 100 deelnemers slaagden er in zijn wiei te snappen. Weliswaar diende hij aan de eindmeet het hoofd te bui gen voor vluggere spurters, maar toch kon hij nog een mooie vierde plaats bemachtigen. Van de andere amateurs uit het gewest leverde ook William De Deyn flink werk, daar hij te Asse rakelings in het spoor van de zes vluchters eindigde. De Aalstenaars zouden voor de twee resterende wedstrijden weer graag 'beschikken over Willy Bel- Ion, doch het schijnt met zijn ge nezing niet zo vlot te verlopen als men aanvankelijk had gedacht, al hoewel hij tijdens de voorbije da gen reeds enkele trainingen heeft gedaan die het beste laten verho pen. Hoe ook, de Aalsterse dirigen ten zijn toch tevreden over de prestaties van de huidige ploeg, zodat men voor de partij tegen Berlare dan ook niets aan het elf tal gewijzigd had. Dus zowel de kansen van Een dracht als deze van Sportkring staan er zeer goed voor, zodat het zeer goed mogelijk is dat over en kele dagen de Aalsterse voetbal wereld met twee titels de bloe metjes mag buiten zetten. Is het tot nog toe in de Dender streek werkelijk een zeer mager beestje geweest met de organisa ties van wielerwedstrijden, waar aan natuurlijk de nieuwe verkeers reglementen en andere niet vreemd zijn, dan is er met de Paasdagen toch een lichte verbetering waar te nemen. Zo zijn morgen zaterdag de liefhebbers aan de slag te Aspe- lare en de nieuwelingen te Groten- berge; zondag worden de nieuwe lingen verwacht in het naburige Nieuwerkerken en maandag zijn de liefhebbers te gast te Mere bij Lucien Van Impe en te Sint Maria- Oudenhove. Basketbalclub BLACK BOYS Programma der wedstrijden van het 4e nationaal Paastornooi 15 apri! 1963 zaal «Jeugdheem» - Okapi te Aalst Volgorde der wedstrijden 9.45 u. Black Boys Fellows B.B.C. 11.00 u. Panters Baasrode Antwerpse F.O.R.D. 15.00 u. Troosting (verliezers voormiddag) 16.15 u. Finale (winnaars voormiddag) Prijsuitreiking 1. Overhandiging van 2 stadsplaketten door de h. burgemeester. 2. Overhandiging der bekers door de h. C. Bonnaerens. De jongste Aalsterse basketbal- formatie van Osiris heeft weer veel ophef gemaakt met de partij tegen de nochtans sterk aange schreven buren van Mere. De thuis- spelers slaagden er weliswaar in om de Ajuinen een tijd in bedwang te houden, doch eens dat de Aal sterse kanonniers de weg hadden gevonden naar de korf, was er geen houden meer aan, zodat men met 16 punten verschil de zege in de wacht sleepte. De derby tussen de twee Aal sterse handbalformaties van Spar ta en Eendracht Vrij is uitgedraaid op een ruimschoots verdiende zege van de Spartanen. Trouwens zij waren van bij de start de aanval lende partij en toen men vrij vlug een 3-0 stand op het bord kon brengen, was het reeds duidelijk dat Eendracht Vrij het moeilijk zou hebben om terug te komen. Zeker, de Eendrachters hebben sterke en loffelijke pogingen gedaan om de tij te doen keren. Men slaagde er zelfs in om tot 11-7 terug te ko men, doch een sterke Gunther De Schrijver bleef waakzaam en de;'-3 slaagde er dan ook in om deze stormloop in te dijken, zodat de Spartanen uiteindelijk met 6 pun ten verschil aan de winnende hand bleven. Het mag anders ook wel eens onderstreept worden dat zowel Sparta als Eendracht Vrij in de hoogste klasse van de Belgische handbalkompetitie een zeer mooie ról vertolken, daar men op het hui dig ogenblik onderscheidelijk de vierde en zesde plaats in de klas sering in handen heeft.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14