DE BELOFTE WIGNY Informatie Moderne kerkenbouw is thans ook aktueel in de streek AAN ALLEN EEN VROLIJK PAASFEEST 't Arrondissement in ('t nieuw) Parlement De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 24ste jaargang Nr. 15 zaterdag 13 april 1968 NEC SPE. NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Uitgave van luxe-album «Alostum Flandriae Imperialis Caput» in 't gedrang De belangstellende lezers zullen zich herinneren dat de gerechte lijke hervorming zoals zij vorig jaar in het parlement werd goed gekeurd ongunstig is voor het arrondissement Aalst. De slogan «Aalst eist arrondissementele rechtbank» bleek per slot van reke ning een parlementaire slag in 't water. Weliswaar werd de bedreiging tot afschaffing van het Vredege recht van Herzele, dank zij vooral de bemoeiingen van Kamerlid Roger Otte, afgewenteld, anderdeels werden de Aalsterse rand gemeenten Welle, Erembodegem, Haaltert en Kerksken onderge bracht in het kanton Aalst. (nr. 2). In plaats van 5 gerechtelijke kantons bekwam Aalst er zes. De week in de streek. Ter gelegenheid van de stemming in de Kamer in juli 1967 heeft Minister Wigny dan blijkbaar willen tegemoet komen aan de parlementairen uit 't arrondissement. Zijn plechtige belofte kan even worden in herinnering geb acht 1. Aalst zou afdelingen bekomen van de burgerlijke rechtbank van het arbeidsgerecht en van de handelsrechtbank van Dender- monde. 2. Zottegem zou een afdeling van het arbeidsgerecht van Ouden- aarde bekomen. Hebben wij het goed voor dan is hiertoe een termijn van drie jaar ~~\- voorzien. Ofschoon er geen redenen voorhanden zijn om te twijfelen aan de goede bedoelingen van de betrokken Minister, en deze belofte zelfs schriftelijk werd bevestigd, wil het ons voorkomen dat alle parlementairen uit het Aalsterse de evolutie terzake tijdens de eerstvolgende maanden van nabij zouden volgen en eventueel de opvolger van Minister Wigny aan deze belofte zouden herinneren. «Let op uw saeck» is hier in elk geval het parool voor de parle mentairen uit 't arrondissement. Zoals reeds eerder gemeld besliste het Aaisters stads magistraat een luxe-album uit te geven onder de titel Alostum Flandriae Imperialis Caput. Deze uitgave werd toevertrouwd aan de Brusselse uitgeverij «Les Editions Luxpress». De bedoeling van de stad was dit luxe-album vooral aan te wenden als propagandamedium en tevens als geschenk voor prominente bezoekers, industriëlen en verenigingen Het stadsmagistraat had te dien einde 1000 exemplaren van dit album gereserveerd; het aan de man brengen van de overige oplage was dan uiteraard een aangelegenheid van voormelde uitgeverij. Op zichzelf een voortreffelijk initiatief van het stads magistraat. DEINING Inmiddels dreigt een kink in de kabel gekomen te zijn. Bedoelde Brusselse uitgeverij zou in faling verkeren. Dit bericht, dat overi gens ten stadhuize wordt bevestigd, heeft heel wat deining ver wekt bij tal van industriëlen en bedrijven die door de betrokken uitgeverij als adverteerders waren gekontrakteerd. De uitgave van dergelijke edities is inderdaad uiteraard gebaseerd op een be langrijk reklame-volume. Voor sommige gekontrakteerde adver teerders zou deze zaak des te erger zijn omdat zij voorschotten zouden betaald hebben. Telefonische kontakten van verontruste gekontrakteerde adverteerders met de betrokken uitgeverij te Brussel bleken de laatste dagen in eik geval vruchteloos. Achteraf werd nog vernomen dat voormalige medewerkers van deze Brusselse uitgeverij de uitgave van dit luxe-album zouden willen verzekeren. Voor wat haar verdere medewerking betreft zou het stadsbestuur een beslissing in beraad houden. Bovenstaande foto St. Ritakerk te Harelbeke (arch. Stijnen) Benevens de Dom Modest van Asschekerk te Erem bodegem, waarvan de ruwbouw vrijwel klaar is, (architekt Bressens) zijn er ook plannen voor een nieuwe abdijkerk te Affligem-Hekelgem (architekt De Geyter) en voor de parochiekerk St. Anna-Aalst (architekten Felix en Moens). - ~4 In onze volgende editie publiceren wij hierover een informatieve bijdrage. Hoe het inmiddels met de moderne kerkenbouw in ons land gesteld is, leest U in de inleidende bijdrage op de laatste bladzijde. Naar vernomen wordt zou de h. Waltniel, die als P.V.V.-volksver tegenwoordiger voor het arrondissement Aalst niet meer herkozen werd, een kans maken als gekoopteerd senator. Zoals reeds eerder gemeld is Dr. Beck C.V.P.-kandidaat ais ge koopteerd provinciaal senator, evenals de h. Diependaeie, V.U.- kandidaaf. Naar aanleiding van de niet-herkiezing als volksvertegenwoordiger van de h. L. Moyersoen wijst het kristen-demokratische blad «Het Volk» op de verdiensten van de Aalsterse politicus inzake de re gionale ekonomische expansie.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 1