voetbal wielrennen basketbal handbal kaatsen Keeper Moerman, boeman voor Eendracht '11 Eendracht moet winnen op Cercle Brugge Willy Belfort bijna klaar Ward Ernst prof Hoog bezoek in Okapizaal Versterking voor Okapi Sparta was schitterend Slechte start voor Herleving Scheids rechters in feest Liefdadigheids voetbal te Aalst Juniorentornooi 14 sport op alle fronten Wat niemand verwachtte lis ge beurd, Eendracht verspeelde tij dens de laatste thuiswedstrijd een puntje dat misschien het verlies van de titel kan betekenen. Want de toestand is nu ineens veranderd in het voordeel van de rivalen van Brugge. Was het voor de voorlaat ste kompetitiedag zo dat de Een drachters in de finalematch op Cercle met het winnen van één puntje de titel zouden behalen dan is zulks nu juist omgekeerd, daar Brugge zegevierde tegen de bezoekers van Moeskroen en dus op kop staat met een puntje boni op de ongelukkige Aalstenaars. We zeggen wel ongelukkige Aal stenaars, want een wedstrjd op deze manier verliezen is echt jam mer. gelukt het eerste was tijdens de eerste helft gescoord dan zou de weerstand van de Sport- kringers meteen gebroken geweest zijn. Nu dat tweede Eendracht- doelpunt kwam er niet, zodat de gasten het hoofd koel hielden en steeds meer gingen geloven in een Algelijk spel. i ||i Indien er geen tweede Eendracht |||doelpunt is gekomen mag men daarvoor zeker niet de steen wer pen naar de Aalsterse aanvallers. Zij hebben alle mogelijke kansen afgedwongen en alles gedaan wat in hun macht lag om een tweede voltreffer op het bord te brengen, doch de topfiguur op het Een- drachtveld, doelman Moerman, heeft het hen onmogelijk gemaakt. De witzwarten waren immers tijdens de ganse partij de aanval lende' partij en waren ook tech nisch stukken beter dan de gasten van Roeselare. Doch Eendracht had zonder de waard gerekend, in dit geval doelman Moerman, die tussen de palen werkelijk wonder bare dingen deed, doch ook dik wijls geholpen werd door het doel- hout. Wij zullen niet gaan uitcij feren hoeveel doelpunten de Roe- selare-keeper gered heeft doch het zijn er alvast heel wat. Bijzonder dan tijdens het gloeiende kwartier na de rust waarin Eendracht met volle bezieling de forcing voerde. Indien de Ajuinen tijdens deze pe riode een tweede doelpunt hadden Daarmee heeft Eendracht met een klare wijn op de schotel ge kregen, in deze zin dat men nu weet dat men op Cercle Brugge de twee punten moet halen om kampioen te worden. Voorwaar een loodzware opdracht, die Eendracht misschien wei aan kan, maar waar voor wij toch bevreesd zijn. De Aalsterse defensie nog steeds zonder de onmisbare Fons Lockefeer heeft tegen Roese lare niet kunnen bevestigen en men zal het achteraan op Brugge veel Het koude stortbad voor Een dracht kwam er ongeveer een kwartier voor het einde, toen de aarzelende lokale verdediging Ere- bout ruimschoots de tijd liet om een schot voor te bereiden, wat deze dan ook dankbaar deed en keeper Van Hoorne met een ver rassende lobbal te grazen nam. In andere omstandigheden had doel man Van Hoorne dit schot dat er feitelijk geen was beslist kunnen houden, doch nu had hij het leder niet eens aangeraakt. Een nieuw bewijs dat een doelman veel werk moet krijgen om te schit teren en daar was in deze wed strijd voor de Aalsterse keeper weinig of geen sprake van. Sportkring hoopt nog altijd met Willy Bellon de twee eindwedstrij- den te kunnen aanpakken. Willy zegde ons dat hij praktiscn geen hinder meer voelt van de kwetsuur en dat hij zondag in het oefenpar- ■tijtje tegen Jong Lede /oor één helft in het strijdperk zal komen Dan eerst zal hij weten of hij voor de resterende wedstrijden tegen Dat de Aalsterse liefhebber Ed ward Ernst ineens beroepsrenner is geworden is zeer onverwachts gekomen, daar hij vaste plannen had voor de Toekomstronde. Nu heeft hij van sportbestuurder Flor Van Vaerenberg een kans voor zijn ploeg gekregen en hij heeft deze niet willen laten ontglippen, zodat hij reeds tijdens het Paasweekend in de Brabantse Pijl ais prof is van start gegaan. Deze eerste kon- taktname is voor Ernst opperbest verlopen. Hij ging immers zeer goed mee tot hij aan km. 150 inge volge vorkbreuk het strijdperk diende te verlaten. Hij zal nu zijn kans krijgen in de Ronde v. Spanje waarin hij natuurlijk hoopt op een gunstig buitenlands debuut. Hebben anders de profs uit het gewest zich nergens kunnen doen opmerken, dan hebben toch enkele liefhebbers zich aan de aandacht kunnen opdringen. Zo o.m. de be loftevolle De Deyn, die zich in de Hekelgemse Paasprijs werkelijk overtrof en verdiend beslag legde op de derde plaats. Te Mere waren het Paul De Coppel, Lucien Van impe en Roger De Wolf die zich in de kijker fietsten. Zij dienden er weliswaar de zegebloemen in de handen te laten van de Span jaard Jiminez, maar slaagden er niettemin in op een ereplaats be slag te leggen. Bijzonder de lokale man Lucien Van Impe zorgde voor een mooi nummertje, toen hij van uit het peleton in een rush tot bij de leiders fietste toen de beslis sing een voldongen feit geworden was. beter moeten doen om een kans te hebben op de zege. Vooraan zijn er volgens onze mening geen problemen, daar Le- cocq, Everaert (Vandenhaute), Denui en Van der Eist het besiist de Brugse defensie moeilijk kun nen maken. Hoe ook, onze beste wensen vergezellen Eendracht en wij zou den samen met de duizenden Een- drachtfans gelukkig zijn indien de Ajuinen met de vlag in top zouden terugkeren. Serskamp en de buren van Erem- bodegem zai kunnen aantreden. Het ware in ieder geval -e wen sen. Logisch gezien moe» Sport kring deze twee wedstrijden kun nen winnen, daar zowel Ssrskamp als Sportkring Erembodegem in waardeverhoudmg een groot stuk onderliggen b j de Aalsterse ie;- der3. Een hele reeks hoogstaande wedstrijden zullen hun verloop krij gen in de Okapizaal. Heden vrijdag is Antwerpse er te gast, terwijl morgen zaterdag feitelijk de hoofd- brok plaats heeft. Inderdaad, de wedstrijd tussen Racing Mechelen en Royal IV tellende voor de beker van Belgie heeft zoveel aantrek kingskracht vanwege de basket balliefhebbers dat de ganse Okapi zaal van enkele dagen geleden reeds volledig uitverkocht was. Verder zal tijdens dezelfde za terdag ook de wedstrijd Sint Ni klaas Antwerpse worden ge houden, terwijl op woensdag a.s. Okapi het zal opnemen tegen de formatie van Antwerpse. Dus wer kelijk van het goede te veel. Okapi schijnt voor het volgend seizoen geen risico's te nemen en heeft vast besloten van een gooi ta doen naar de titei. inderdaad, de Aalsterse leiders Fons Keste loot en Maurits Ghijs zijn er in geslaagd om de Praagse interna tionalen Tomasek en Crivi aan te werven voor de Okapipioeg. Deze twee spelers zullen eeriang naar Aalst komen om begin juni met Okapi een wedstrijd te spelen. Tenslotte kan het Paastornooi van Black Boys als geslaagd be schouwd worden, alhoewel de jon gens van de Volksplaats er slechts in slaagden om een rolletje van figurant te vertolken. Sparta deed het werkelijk schit terend in het over alle lijnen ge slaagd Paastornooi, rnet prachtig te zegevieren, nadat men respek- tieveiijk in de halve finale baas was gebleven over Bonner en Elita Lebbeke. De grote figuur bij de Spartanen was natuurlijk Gunther De Schrijver die dan ook een groot aandeel had in het sukses van de Aalsterse handbalformatie. De start van de kaatskompetitie is voor Herleving, dat zoals men weet in de hoogste rangen speelt, niet te best meegevallen. Voor eerst waren er de geruchten over het niet aantreden van hoofdpion Jean-Pierre Carael. Was de Aal sterse topspeler te Ronse toch op het appel en kon men aanvankelijk een grote voorsprong nemen, dan diende Herleving nadien de moei zaam verworven voorsprong spel voor spel prijs te geven zodat men uiteindelijk met 15-12 cijfers het onderspit diende te deiven. Is het gebleken dat de Aalste naars fysiek nog niet klaar zijn, dan heeft men toch een grote vol doening gekregen met de glans verrichting van de nieuweling De Preter, die de beste speler "in het trapezium was. De Aalsterse scheidsrechters en hun Dendermondse kollega'c waren in feest naar aanleiding van het zilveren jubileum van Also. De fluit jesmannen werden op het stadhuis ontvangen door de burgemeester en Willy Vernimmen, voorzitter van het stedelijk sportkomitee, in aan wezigheid van Paul Goossens, voorzitter van het gewestelijk sportkomitee, Louis Van De Velde, voorzitter P.S.C., erevoorzitter De Coen en erevoorzitter Hermesse. Voorzitter Gaston Ysebaert deed het welkomwoord, waarna ook nog sekretaris Liebaut en scheidsrech ter Gobert aan het woord kwamen. Burgemeester Blanckaert o/ernan- digde het stadsplakket aan voorzit ter Ysebaert, waarna de feestvie rende vriendenkring naar het lokaal trok voor een fijne feesttafel. Enkele maanden geleden ver dween te Aalst J. Van Droogen- broeck in bijzonder duistere om standigheden. Zijn kollega's van de Regie T.T., waar Jules Van Droogenbroeck werkzaam was, en van de Aalsterse brandweer zijn ten zeerste begaan met het groot gezin dat door diens verdwijning met de slag in zorgen en moeilijk heden is geraakt. Om die moeilijkheden enigszins te verhelpen hebben ze besloten een voetbalwedstrijd in te richten ten bate van de familie. Deze par tij wordt gespeeld op zaterdag 20 april te 15 u. n het Osbroeksta- dion te Aalst tussen een elftal van de Aalsterse brandweer en een ploeg van het RTT-personeel. Eendracht 4 Zottegem 1 Het juniorstornooi dat dinsdag avond van start ging, werd op de eerste speeldag gekenmerkt door de goede verrichting v. Eendracht dat Zottegem met afgetekende cij fers versloeg. Anderlecht 5 Crossing 0 Gelet op het overwicht van An derlecht beantwoordde deze wed strijd niet aan de verwachtingen. Anderlecht meest bij de bal en baas in alle spelonderdelen werd nooit ernstig bedreigd. Dinsdag 23 april Juniorestornooi terrein Eendracht Aalst. Te 19 uur Anderlecht, met Gheys, Volders, Kuterna, tegen Waregem met Dhaene, V. D. Velde Te 20.30 u. Rac. White, met Audrie, De Mol, Velkeneers, tegen Zottegem, met Van Wambeke, De Cubber, Meuleman. Sportliefhebbers, allen op post

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14