voetbal wielrennen kaatsen basketbal zwemmen handbal Sportkring paraat Onzekerheid bij Herleving Ook nederlaag voor Sint Anna voor de beslissing Liefhebbers- verbond Gewest-Aalst Fr. Melckenbeeck op komst Tomasek en Krivy Aandacht voor Remi Van Vreckom in Juni te Aalst Carla Galle steeds in het brandpunt Sparta schitterend Aalst Sportief in de kijker Veel voldoeningen bij de Liefhebbers - 14 sport op alle fronten Indien Sportkring het nu ook zo goed doet als Eendracht dan kan de voetballende Ajuinstad twee kampioenen vieren. Daarom moe ten de Aalstenaars de twee reste rende partijtjes tegen Serskamp en Erembodegem met sukses kunnen opknappen. Wij geloven wel dat de Sportkringaanhangers en -spelers alle vertrouwen hebben voor de eindstrijd, nu het andermaal geble ken is dat Sportkring nog steeds over alle troeven beschikt. Een bewijs hiervan heeft men gekregen tijdens de vriendenmatch tegen Lede. Inderdaad deze laat- sten kwamen er tijdens de eerste helft eenvoudig niet aan te pas, zodat het trio Schoreels, De Schrij ver en Deconinck geen moeite had om de cijfers tot 3-0 op te drijven. Na een slechte start tijdens de opening van het kaatsseizoen heeft Herleving begrepen dat sommige spelers nog niet kant en klaar zijn. Daarom had men tijdens het voor bije weekeinde een oefenwedstrijd tegen Buizingen op het programma genomen, waarin het is gebleken dat er reeds veel verbetering is. Wat echter Herleving meer veront rust is de houding van de sterspe ler Pierre Carael, die nochtans uit genodigd was voor deze lutte doch eenvoudig zijn kat stuurde met de bewering dat hij belet was inge volge beroepsbezigheden. Er doen echter hardnekkige geruchten de ronde als zou Carael willen deel nemen aan niet officiële matchen met een niet gefedereerde ploeg. Iets wat natuurlijk niet mag. In hoever deze geruchten gegrond zijn, zullen de dirigenten van Her leving natuurlijk zelf moeten onder zoeken. Ook voor Sint Anna is de start van de kompetitie niet te best mee gevallen daar men tegen de gasten van Moorsel het onderspit diende te delven. Na een spannende zij- aan-zij slaagden de Aalstenaars er niettemin in om met 12-15 stand een puntje uit het vuur te slepen, wat toch nog altijd beter is dan niets... Na de herneming deden de Aalste naars het heel wat rustiger, waar van de gasten gebruik maakten om de teugels over te nemen, zonder er echter in te slagen om de lokale overwinning in gevaar te brengen. Meteen is het dus gebleken dat de Sportkringers paraat staan om zondag de gasten van Serskamp aan te pakken. Deze laatsten heb ben ook een flinke kompetitie ge speeld en op sommige dagen wa ren zij zelfs de gelijken van de groten, zodat Sportkring beslist de zaken niet te gemakkelijk mag aanpakken. Daarvoor is alvast geen vrees, alle spelers weten welke be langen er op het spel staan en zul len dan ook met man en macht vechten met het begeerde doel voor ogen. Kerksken 3 Belskes Aalst 15 De campagne om deze eerste match in het teken van een volks verhuizing te plaatsen, scheen in derdaad tenvolle te slagen. Be halve ettelijke private wagens was er ook een grote autobus bezet om Belskes te Kerksken een waar devolle «spionkop» te bezorgen. Dat de Bleskesleiding, ondanks het financiële offer, het heeft op genomen om in te staan voor een gratis verplaatsing, is dus alles zins naar waarde geschat door hun talrijke supporters. De wedstrijd zelf was dan ook een heel goede start voor de Bels kes, daar er gewonnen werd met 3-15. Vernoemen we de ganse win nende ploeg die uitblonk in hun opslag en terugkeren van de bal len met een onderlinge kameraad schappelijke geest. De Belskes zullen het waarlijk dit jaar ver brengen in het Liefheb- bersverbond en reeds wordt met spanning uitgekeken naar de vol gende zondag als Concordia Her- dersem op bezoek komt. Voor Kerksken was het een eerste verlies die in de eindrang schikking wel enkele plaatsen zal kunnen kosten. Toch dienen ze gelukgewenst voor hun sportieve houding in deze wedstrijd. De Belskesploeg was samenge steld als volgt Van Haverbeke, Van Hout, Van Mol, Verleyen en Van Houdt. Dezen die hardnekkig blijven ge loven in de wederopstanding van Frans Melckenbeeck schijnen het bij het rechte eind te hebben, nu de gewezen Ledenaar in de klas sieke wegrit van Roeseiare heeft bewezen dat een zege niet ver af meer is. Hij was er immers met Walter Boucquet, Ray Steegmans, Staf De Smet, Ludo Van Dromme, Pol Van den Neste en Eric Leman de grote figuur uit de wedstrijd en zonder het spel van het ploegwerk waarin hij als taak had om af te stoppen voor zijn ontsnapte ploeg maat Boucquet had de Denderstre- ker beslist een kans gemaakt op de bloemen. Hij slaagde er niette min in om beslag te leggen op een schitterende vijfde plaats, wat veel voldoening zal wekken bij zijn trouwe aanhangers. Marcel WELLEKENS heeft na een pracht van een wedstrijd de bloemen kunnen plukken voor eigen volk. Deze zege van de Wellenaar bracht des te meer voldoening bij zijn supporters, daar hij een tijdje ingevolge een ongesteldheid uit de beweging was geweest. Ronny SCHOEP stond ook voor de eerste maal dit seizoen in de bloemen te Oostakker. Hij was er in geslaagd om met Willy De Geest en Alfons Van Parijs een geslaag de vlucht op het getouw te brengen en in de spurt stond er geen maat op. het meesterschap van de Bors- bekenaar. Roger DE WOLF verbetert van week tot week. In Welle deed hij het reeds zo goed dat velen in hem de toekomstige winnaar zagen. Zulks gebeurde niet, doch zijn der- Het bestuur van Okapi Aaisf heeft niet getalmd met de aange kondigde versterking. De aanwer ving van de twee vooraanstaande Tsjechische spelers Tomasek en Krivy is de eerste belangrijke transaktie die door de klub werden afgesloten. De lange Tomasek (2,03 m.) is 31 jaar en werd opgesteld in de ploeg van de jongste Europese selektie, die te Antwerpen optrad. Voor DE grote verrassing heeft echter de andere Denderstreker Remi Van Vreckom gezorgd. Hij was inderdaad in een lastige Waal se Pijl een der helden die betrok ken waren in de beslissende ont snapping. Na een fel opgemerkte wedstrijd aan de zijde van de aller grootsten Rik Van Looy, Jan Jans sen, Gimondi, Jos Huysmans en Herman Van Springel, kon hij be slag leggen op een zesde plaats, wat alleszins een prestatie is die zwaar zal doorwegen bij het voor opzetten van de kanshebbers voor de even zware L.-B.L. die nu zon dag zijn verloop krijgt. de plaats spreekt boekdelen voor het voorspellen van een nakende overwinning. Lucien VAN IMPE, die het meer van het klassieke werk moet heb ben, met het oog op de Toekomst ronde, was aan de slag in Kortrijk- Galmaarden. De Merenaar kwam er aanhoudend in de kijker en lag ook aan de basis van de beslis sende vlucht samen met een zestal anderen. Een dichte ereplaats was de verdiende beloning voor de klei ne Denderstreker. Een paar dagen nadien ie Outer deed hij het nog beter met op een lot van eventjes 92 deelnemers een schitterende zege in de wacht te slepen. De lokale man Paul DE COPPEL was er zijn kwaadste tegenstrever doch diende tegen de eindmeet op zijn beurt het hoofd te buigen voor de talentrijke Merenaar. Zijn landgenoot Krivy (30 jaar) bezit vooral als verdediger een grote reputatie. Op 6 juni komen beiden voor da eerste maal naar Aalst, waar ze in hun nieuwe omgeving zullen wor den voorgesteld. Ze zullen zich hier voorgoed vestigen op 1 augus tus en alles is reeds geregeld met het oog op een betrekking die ze bij een Aalsterse firma zullen be kleden. Met Carla Galle liggen er voor de Aalsterse zwemklub Neptunus nog heel wat mooie dagen te wach ten. De Aalsterse topvedette heeft hiervan nogmaals de bevestiging gegeven met een schitterende pres tatie in het Aalsterse zwembad. Inderdaad, zij deed er een record poging over de 400 m. crawl en liet 5.00.2 afdrukken, hetzij 7.3 beter dan het record van Martine Barbe. Oprecht spijtig kan het record niet nationaal aanvaard wor den, daar door het Sportkomitee werd meegedeeld dat de aanvraag tot het ondernemen van de record poging een dag te laat was binnen gekomen en dat er geen officials meer konden aangeduid worden. Deze nieuwe recordtijd van Carla kan echter wel aanvaard worden als record van Vlaanderen. Het laat echter geen twijfel dat de Aalster se zwemster bij een volgende ge legenheid ook nationaal het record op haar naam zal brengen. Sparta, dat heeft bewezen dat men op nationaal plan een plaatsje heeft kunnen verwerven bij de te noren, heeft zulks nogmaals vet onderstreept tijdens de slotmatch tegen de bezoekers van Eupen met een afgetekend zege te bewerken. De gasten slaagden er aanvanke lijk in om gelijke tred te houden doch toen de Aalsterse topfiguur Mare Lootens uit zijn krammen schoot was er geen houden meer aan de Spartanen en stevenden zij regelrecht naar een prachtige overwinning. Dat de damesformatie van Aalst Sportief momenteel met kop en schouders boven de andere ploe gen uitsteekt, werd andermaal bewezen in de strijd tegen de stadsgenoten van Eendracht Vrij. Deze laatsten slaagden er immers slechts in om 3 puntjes op het bord te brengen, wat natuurlijk niet kon opwegen tegen de 14 vol treffers van Sportief, die met M.J. Hutsebaut als vedette werkelijk een schitterende indruk maakte.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14