Stemmen over tie tit ei.. De „Zaak" Eendracht Aaist Vlaamse liberalen in 't arr. verbolgen na achterbakse maneuvers in P. V. V. WALTNIEL Ik ben het hartsgrondig beu. Bom 14-18 in tuin te Denderleeuw INFORMATIE in een verklaring aan ons blad Bouwtoelatingen Hevige brand te Erpe Galerie «DE KEIZER» Vt Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aaist Tel. 241.14 Burgemeester Blar.ckaert »ik siuit me aan bij de Èoï die in de voorbij© dagen werd ge maakt aan het adres van Een dracht Aaist. Een titel betekent altijd iets voor een stad en zai voor Eendracht een mooie toe komst verzekeren.» Schepen Van Hoorïck «Ik was in Brugge en was tevre den dat de duizende Aaüstenaars voldoening kregen. Nu zullen wij de hand aan de ploeg slaan om het probleem van het P. Corne- lisstadion vlug op te lossen.» Raadslid Vernimmesi (voorz. sied. sportkom.) «Nu pas zijn wij een beetje op het gewone toerental gekomen na de overweldigende drukte in Brugge en nadien in Aalst, hiel is een prachtige zaak..." Radïoreporter Piet Thsys «Eendracht Aalst heefi mij be koord voor de rust. Ik heb voor al naar de stijl van Collijns ge keken en heb de robuste hou ding van Fons Lockefeer fel ge waardeerd in de tweede heift...» De ploeg van Eendracht die de overwinning afdwong te Brugge, met trainer Pierre Figeys. Cercle Brugge heeft dus klacht ingediend tegen Eendracht Aalst. Men roept de opstelling in ven Roland Suys als veldspeler, on danks hij als reservekeeper op het scheidsrechtersblad was vermeld. Cercle verwijst naar een medede ling in Sportleven waarin een der gelijke verschuiving met een for- faitscore wordt bestraft. Maar... Suys droeg wel het goede num mer in het veld en op het scheids rechtersblad werd de waarheid ook opgetekend na de wedstrijd. Bo vendien heeft referee Schaut geen enkele bemerking gemaakt in ver band met deze wijziging. En dat Roland Suys sinds jaar en dag veldspeler is en keeper Deneef nooit ergens anders heeft opgetre den als in het doel, mag toch ook als argument worden aangenomen. «In deze zaak KAN onze goede trouw niet worden betwijfeld» zei sekretaris Decock... Donderdag Het feit dat de P.V.V. - Senaatsfraktie bene vens de L.V.V. - voorzitter Poma ook de kandidatuur van de h. Waitniel (uittredend volksvertegenwoordiger uit 't arrondissement) niet ais kan didaten voor de Senaat heeft weerhouden veroorzaakte een felle opschudding in kringen van de Vlaamse liberalen, die overigens gisteren in spoed vergadering bijeen kwamen om de konklusies te trekken uit de anii-Vlaamse maneu vers van Walen en Brusse laars. KORTSLUITING In elk geval, zo kon uit goede bron worden vernomen, zijn de liberale voormannen in 't arrondis sement, de hh. D'Haeseleer en Waitniel, niet beloond geworden voor de trouw aan hun partij. Ook eerstgenoemde zou zijn ontgooche ling omtrent de manier v/aarop men Waitniel heeft laten vallen niet onder stoelen of banken ste ken. Zowel D'Haeseleer als Wait niel zouden zowel ten tijde van het wetsvoorstel Verroken, de kwestie Leuven en de 5 november betoging ingevolge ultieme tussenkomsten van partijvoorzitter Van Auden- hove hun ter zake voorgenomen radikale standpunt in de diepvrie zer geborgen hebben. Beiden, D'Haeseleer en Waitniel, zouden tot op het allerlaatste ogenblik zinnens geweest zijn de in overwegingneming van het wets voorstel Verroken te stemmen, tot zij onder druk en beloften van de partijvoorzitter bezweken zouden zijn. Steeds onder druk van de P.V.V. partijvoorzitter zou zelfs de publi- katie van een in Vlaams liberaal opzicht belangrijk standpunt in «Het Volksbelang», orgaan van de P.V.V., ingehouden zijn. In dit ver band wordt herinnerd aan het fel besproken ontslag van de heer L. D'Haeseleer als L.V.V. - voorzitter. Bijaldien het niet tot een kort sluiting komt tussen de P.V.V. en het L.V.V., verwacht men in elk geval een verdere radikalisering inzake de Vlaamse problematiek van het L.V.V. Clk. Ninove «Op zichzelf niet in allereerste instantie het feit dat ik niet als senator ben gekoopteerd stemt me bitter, maar wel de wijze waarop dit is gebeurd Het is duidelijk dat de Walen in politieke fair-play zijn te kort geschoten. In elk gevai zal het feit dat men de L.V.V.-figuren, met voorzitter Poma vooraan, van Waalse zijde in de rug heeft geschoten, niet in goede aarde vallen. Ik ben het hartsgrondig beu en met mij evenzeer alle Vlaamse liberale vooraanstaanden. Ik maak er geen publiek geheim van dat ik op het nippertje na klaar stond om bv. te stemmen voor de in overwegingneming van het wetsvoorstel Verroken. De trouw aan de partij die men in elke partij van eike mandataris verwacht heeft er mij, zeer tegen mijn persoonlijke Vlaamse overtuiging, van weerhouden. De konklusies moeten voor elk Vlaams liberaal duidelijk zijn.» Aldus oud - volksvertegenwoordig er Waitniel in een verklaring aan ons blad. Valery De Saecieleer, bouwen van vijf autoboxen, Leopoldlaan. Frans Matthieu, verbouwen van woning, Esplanadestraat. N.V. Esso Belgium, bouwen van pompstation, Parklaan - Geraards- bergsestraat. Cammu en Zonen p.v.b.a, uit- bre-den werkplaatsen, Kluyskens- straat 17. Frans Van den Bossche, verbou wen van woning, Lambrechtstr. 7. Stany Deshommes, verbouwen van woning, Binnenstraat. Leo Boel, verbouwen van woning Molenstraat. Victor De Baere, verbouwen van villa, Immerzeeldreef 193. Roger Gearts, bouwen van wo ning en garage, Tuinwijk Berge- kouter. Frans Smet, bouwen van woning Spaarzaamheidstraat. Lucie Goffo, uitbreiden van ber ging, Tuinwijk Bergekouter. Petrus Coppens, bouwen van woning, Spaarzaamheidstraat. Emmanuel Dhondt, bouwen van woning en garage, Tuinwijk Berge kouter. Ronny Kets, bouwen van woning en 2 garages, Tuinwijk Bergekouter Jean Kets, bouwen van woning en garage, Tuinwijk Bergekouter. POSTZEGELTENTOONSTELLING In het lokaal «Ons Huis» Hop markt Aalst, onder het motto «De Arbeidersbeweging en de 1 mei- viering in de Postzegel». Opening op zaterdag 27 april te 15 uur. De tentoonstelling is open op zaterdag 27 april tot 19 u. en op zondag 28 april van 10 tot 19 u. Gedurende de tentoonstelling verkoop en ruiling van postzegels aan zeer voordelige voorwaarden. In een tuin aan de Spoorweglaan te Denderleeuw ontdekte de heer L. Michiels op een diepte van ca. 40 cm. tot zijn niet geringe ver rassing een... bom. Geniesoldaten die ter plaatse werden geroepen, stelden vast dat het oorlogstuig dateerde uit de jaren 1914-18 en nog geladen was. Het onding werd onschadelijk gemaakt. Ingevolge een ongekende oor zaak brak zaterdag plots brand uit in de kistenmakerij van een hout magazijn gelegen aan de Ouden- aardsesteenweg 51 te Erpe. Het onheil nam spoedig een grote uit breiding, alhoewel dank zij de snelle tussenkomst van de b'ana- weer van Aalst een ramp kon ver meden worden. Er werd echte- grote schade aangericht aan drie loodsen. SCHENKT UW VERTROUWEN AAN VLAANDERENSTRAAT, 6 AALST Tel. 242 81 ingang vrij

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16