«Dag en nacht denk ik aan U» maar centrale administratieve slakkengang remt af HET STADSBELEID Aalst: De Vroede vaderen... 3 Zitting van Vrijdag Zitting van Maandag BEWONERS VAN WIJK HOF SOMERGEM EISENPROGRAMMA De Aalsterse gemeenteraad, waar het aantal parlementairen tot drie is gestegen, heeft de laatste dagen een uitzonderlijke aktiviteit aan de dag en de nacht gelegd. Twee zittingen in enkele dagen tijds, met als inzet, deze van vrijdag II., de begroting 1968. (Lees daarover elders een uitvoerige uiteen- zetting van de Schepen van Financien.) De daaropvolgende zitting van maandag II. werd echter in niet minder dan 46 minuten afgehaspeld en indien er niet de stemmïng over de bloemenveilingshalle was geweest (de P.V.V. stemde tegen) was alles in eenparige... stemming verlopen. Niettemin heeft de raad toch enkele beslissingen genomen die voor bepaalde stadswijken belangrijk kunnen zijn. En de meest interessante bespreking kwam nog aan het staartje van de maandagzitting, toen raadslid D'Haeseleer informeerde over de vooruitzichten van het kollege in verband met de uitrusting van de wijk «Hof Somergem». Uitgangspunt was een schrijven van «Ons Zonnig Huis» aan diverse frakties waarop een tweehonderdtal inwoners een eisenprogramma hadden getekend in verband met de aanleg van voetpaden, plaatsen van elektrische toestellen en veiligheid voor de schoolgaande jeugd. (Zie verder zitting van Maandag) Het verslag van de begroting is alleszins indrukwekkend, het ver toont af en toe wel hiaten, maar niettemin wordt duidelijk aan getoond hoe noodzakelijk het is de administratieve decentralisatie tot in de details door te voeren. De ingewikkelde gang van de formaliteiten laat thans niet meer toe maatregelen te treffen die werkelijk een efficients planning kunnen leiden. Het is een steek spel geworden om op de verantwoordelijke diensten van de pro vincie en van de diverse ministeries de goede weg te vinden. Steeds de brandweerkazerne De ruwbouw van deze nieuwe ka zerne in de Vrijheidstraat werd al sinds geruime tijd voltooid. De eindafrekening van het gedeelte langs de zijde der Vrijheidstraat bedraagt 9.715.783 fr. De werken voor de aanleg van de vloeren, het bezetten van de muren en het plaatsen van de deuren werden voor 6.664.094 fr. toegewezen aan de Aalsterse firma Daeleman, maar de lening werd nog niet goedge keurd en... de elektrische inrich ting evenmin. Zo moet eerst deze plaatsing verzekerd zijn en dat hoopt men te kunnen toewijzen in de loop van deze week. De sanitaire installatie is beter op weg en beloopt 783.267 fr., waarvoor de werken eerstdaags zullen aangevangen worden. Voor de centrale verwarming tenslotte werd de aansluiting toegewezen voor 2.537.876 fr., maar wacht men op de goedkeuring van het dossier door de overheid en op de belofte van toelage. En hoe kan men echt doorgaan met alle wer ken zonder dat de zekerheid is be komen over de centrale verwar ming In elk geval is het de vaste hoop van het Aalsters stadsbestuur dat alles tegen volgend jaar zal afge werkt zijn, zodat de brandweer in 1969 de nieuwe kazerne zal kun nen betrekken. Het nieuw slachthuis Voor de Aalstenaars is 't nieuw slachthuis op de Albrechtlaan een nieuw mysterie geworden. Sinds jaar en dag rijzen de gebouwen op tussen bergen van grond en.... gras, maar de afwerking is nog steeds een vraagteken. Volgens de gegevens van het stadsbestuur moet nog gewacht worden op de volledige afwerking van de ruw bouw waarvoor het bestek terug gaat tot februari 1962. Voor de koelinrichting werd al in 1960 een bestek opgesteld en toegewezen voor 4.743.068 fr., dat sinds maan den voor goedkeuring aan de Mi nister van Volksgezondheid werd gestuurd. Er werd thans officieus medegedeeld dat de goedkeuring in de loop van deze maand nog zou gegeven worden. De technische uitrusting, eveneens in 1960 op plan en bestek gebracht, voor een bedrag van 8.860.806 fr., wordt ook beknobbeld op het ministerie en men weet niet wanneer de bun del zal worden goedgekeurd. Ten slotte liggen de ontwerpen voor de elektriciteit, de centrale verwar ming en de afwerking nog... ter studie en zullen over kort aan de gemeenteraad worden voorgelegd. En het zijn nog maar ontwerpen... Sportcentrum Het Sportcentrum in de Osbroek werd in 1965 aangepakt toen de ophogingswerken werden aangevat In augustus van 1965 werden deze werken beëindigd en in 1966 werd het bestek opgesteld voor de aan leg van de sportvelden. De aanbe steding werd gehouden, maar slechts voorlopig toegewezen. Het 'is immers gebleken dat het Minis terie wijzigingen zal eisen in ver band met de technische uitrusting van de grasmat. Een deel (het kompetitieveld) zou in gras wor den aangelegd, terwijl de overige velden een bedekking in synthe tische rubber zouden moeten krij gen. Ondertussen blijft men in het ongewisse en... werden toch al ontwerpers aangewezen voor de gebouwen, de elektriciteit en de centrale verwarming. Maar data blijven voorlopig een geheim. Dat is slechts een eerste over zicht waarvan het tweede luik wel dra zal volgen. Met de goede v.:l van een stadsbestuur alleen kan echter niets worden verwezenlijkt, al moet men zien ook aanslu:ten bij de visie van het schepenkollege dat toch geen varw.jten moet krij gen met iets te zijn begonnen, wat voorheen... niet bestond. Spijt.g ligt het begin en het einde van de geschiedenis in teveel boekdelen verbórgen- Schepen Claus antwoordde dat het kollege zelf een gelijkaardig schrijven had gekregen. Hij herin nerde aan een van de punten van de agenda waarop precies de uit breiding van de verlichting op deze wijk voorkomt. Alleen voor de drie woningen die niet tot de eigenlijke wijk behoren dient voorlopig nog een noodverlichting voorzien. 'De burgemeester voegde hier aan toe dat aan de technische diensten opdracht werd gegeven zebrastrepen aan te brengen ter hoogte van de twee scholen, ter wijl schepen Claus het probleem van de voetpaden stelde. Hij noem de deze wijk een van de mooiste van de stad, maar betreurde dat er nog steeds moeilijkheden zijn met de gronden. Toen deze straat werd aangelegd werd door de toen malige meerderheid niet alles gere geld voor de grondinname, zodat thans moet geprocedeerd worden. Schepen Ringoir voegde hieraan toe dat sinds juni 1960 advokaten zijn aangesteld om de 757.746 fr. in te vorderen die bepaalde aan gelanden nog schuldig zijn aan de stad, maar dat voorlopig nog geen oplossing is bereikt. In dergelijke omstandigheden kan de aanleg der voetpaden niet doorgaan. Er werd echter uitdrukkelijk bevestigd dat deze voetpaden er komen zodra de grondaanwervingen geregeld zijn. Ook de raadsleden Debrul en De Bisschop, die een tijdelijke op lossing voorstelde in verband met de voetpaden en aandrong op spoedige maatregelen, kwamen tussen in de bespreking, die voor de inwoners van de Immerzeeldreef en van «Hof Somergem» dus goe de resultaten hebben afgeworpen. Lof voor Eendrachi Aalst Bij het begin van de zitting werd door burgemeester Blanckaert hul de gebracht aan bestuur en spe lers van Eendracht Aalst bij het behalen van de kampioenstitel en werd de hoop uitgesproken dat deze nieuwe titel een nieuwe sti mulans zal zijn in de rush naar de hoogste afdeling. Beukendreef en Zwembad De raad keurde een hele reeks aanwervingen van gronden goed in de Bergekouter voor 340.000 fr.; in diverse straten voor 290.000 fr.; in de Affligemdreef voor 395.000 fr.; een huis met grond in de Ber gekouter voor 903.000 fr.; een wo ning in de De Keyzerstraat voor 233.000 fr. Voor de aanleg van de Bergekouter en van de Lokeren- veldstraat werden eveneens gron den aangeworven, evenals voor de Affligemdreef, terwijl aan Inwoners van het Wijngaardveld en van de Bergekouter vergoedingen werden betaald ingevolge schade bij het uitvoeren van werken. Voor diverse werken werden uit gaven goedgekeurd voor 1.100.000 fr. voor aankoop van betonbuizen, kantstenen, ontvangen steenslag, evenals materiaal voor de open bare verlichting. De raad besliste ook de volle dige vernieuwing te regelen van de elektrische installatie in het stede lijk zwembad ten bedrage van fr. 867.000, aangezien de huidige ou tillering niet meer voldoet. Anderzijds werd ook beslist de uitvoering van verbeteringswerken voor te stellen in de Beukendreef, terwijl een voorstel om op parti- kul ere gronden in de Leopoldlaan een nieuwe weg aan te leggen ook werd aanvaard, op grond van de gewone reglementering. Voor de nieuwe wijken werd een uitgebreid plan tot verbetering van de bestaande elektrische installatie aangenomen ten bedrage van fr. 990.250. Enkele plans van aanleg werden ook gewijzigd wijk Boter- melkstraat, 'ngevolge de vraag van mw. Desmet; Gentsesteenweg, in gevolge de vraag van N.V. Ameri can Auto Garage; Oude Abdij straat, ingevolge het voorstel van de h. Callebaut. Het onteigeninsplan voor de V. de Saedeleerstraat en de aanpa lende stra'en werd nogmaais ver daagd, terwijl de raad de aankooo goedkeurde van een aanial mate rialen voor de waterdienst en ook akkoord ging met de schikking ge troffen met de maatschappij Gulf tot het betalen van stedelijke be lastingen. Brandweer Diverse punten in verband met de brandweer werden ook aange nomen. Vooraf een lemng van 7.025.000 fr. voor het uitvoeren van plak-, bezet- en voegwerken 'in het nieuwe arsenaal, van 835.000 fr. voor de sanitaire inrichting, van 79.000 fr. als stadsaandeel in de aankoop van brandweermateriaal, en tenslotte een tussenkomst van 25 t.h. in al het materiaal dat cen traal door het Departement zai aangekocht worden. Het bestek van de elektrische installatie van de brandweerkazerne werd aange past tot 6.200.000 fr. De raad keurde ook nog een le ning goed van 57.000 fr. voor de aankoop van materiaal voor de in richting van een tentoonstellings zaal in het Oud Gasthuis en be paalde de stadstussenkomst in de kosten tot uitbreiding van het zie kenhuis op 10 t.h. als maximum.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 3