NOS CHIFFONS TISSUS DE FRANCE TISSUS DE LUXE wat eten we deze week voor de lekkerbekken keuken geheimen klankjes uit de modewereld nuttige wenken vrouwen kroniek ZONDAG Roomkaaseieren Groentensoep Varkensgebraad Spinazie Gekookte aardappelen Ananas met slagroom. MAANDAG Koud varkensgebraad Sla met mayonaise Gebak ken aardappelen Chocoladeschuim. DINSDAG Gegratineerde visschotel Griesmeelpudding met abrikozen. WOENSDAG Biefstuk Bloemkool Gekookte aardappelen Rabarbercompote. DONDERDAG Gehaktballetjes in pikante tomatensaus Aardappel puree Yoghurt. VRIJDAG Zalmsalade Frites Rijstpap. ZATERDAG Stoofkarbonaden Gekookte aardappelen Fruit. RQOMKAASEIEREN BENODIGD 4 hard gekookte eieren, 1 pakje room-smeerkaas, 1 koffielepel tomatenketchup, 1 mespunt paprikapoeder, wat mayo naise, gehakte peterselie en enkele slablaadjes. BEREIDING Snijd de eieren met een scherp mesje in de lengte doormidden. Neem er de dooiers uit en leg ze in een kom. Voeg er de smeerkaas, tomatenketchup, paprikapoeder en wat mayonaise aan toe en werk met een vork alles goed dooreen. Het moet een samenhan gende smeuige massa worden. Tenslotte wordt er nog een eetlepel gehakte peterselie doorheen geroerd. Met deze massa de lege eiwitten vullen en de bovenkanten mooi afwerken met de tanden van een vork. De goed gewassen en gedroogde slablaadjes op een schotel leggen en er de gevulde eitjes op plaatsen. Desgewenst garneren met enkele plakjes tomaat. Onze appeltjes worden oud en evenals de mensen krijgen ze een verschrompeld velletje. Het schillen van dergelijke appels is zeer onaangenaam. Wanneer ge echter deze oude appels een paar uur in een schaal met koud water legt, worden ze weer gaaf en glad en laten ze zich gemakkelijk schil len. Al bewaren we een stuk kaas nog zo goed, na verloop van tijd droogt ze toch uit en wordt ze hard. Dit euvel kan men verhel pen door de kaas een nacht in melk te laten liggen. Daarna wel zo gauw mogelijk gebruiken. Wanneer men gist in huis heeft gehaald om deze te gebrui ken bij de bereiding van een of ander gebak, doch men was door onvoorziene omstandigheden nog niet hiertoe in de gelegenheid, dan kan het zijn dat de gist wat droog geworden is en daardoor moeilijk oplosbaar. Is hij te droog en ziet hij wit, dan is de gist dood en heeft zijn werkzaamheid verloren. Moest dit echter niet het geval zijn, dan kan men wat suiker erop strooien. Men kan hem dan in lauw water oplossen, waarna hij zijn taak nog wel naar behoren gaat vervullen. GEGRATINEERDE VISSCHOTEL BENODIGD 300 g gaargekookte ontgrate vis (schelvis, wijting), 100 g gepelde garnalen, 100 g boter, 60 g bloem, 4 dl visbouillon, 2 dl melk, peper, zout, nootmuskaat, citroensap, 1 eierdooier, wat geraspte kaas en aardappelpuree (van 1 kg aardappelen). BEREIDING Laat 60 g van de boter smelten, strooi de bloem er in, roer de klontjes weg en giet er, met beetjes tegelijk, steeds roerende, de visbouillon en de melk bij. Blijf roeren tot een gelijk matige gebonden saus is ontstaan. 'Roer hier doorheen de in kleine stukjes verdeelde vis en het grootste gedeelte van de garnalen. Breng deze massa op smaak met peper, zout, nootmuskaat, citroensap en de losgeklopte eierdooier. Neem een vuurvaste schotel, smeer hem in met wat boter en spuit er een brede rand luchtige aardappelpuree in. Leg hier midden in de visragout en leg er de resterende garnalen op. Be strooi alles met geraspte kaas, leg hier en daar een klontje boter en schuif de schotel in een matig warme oven om te laten gratineren (20 a 30 minuten). Voor de mooie dagen, de vakantie, het weekeind, houdt zijn haute couture stoffen ter uwer beschikking. 38, GRETRYSTRAAT, BRUSSEL (Beurs) Parking Ecuyer. - Tel. 181966. 191, LOUISALAAN, BRUSSEL (Baillistraat) - Tel. 487924. In verschillende recepten van puddingen en taarten hebben we de geraspte schil van een citroen nodig. Gebruik hiervoor alleen het geel-groen buitenste laagje van de schil en laat het witte vliesje van de vrucht zitten. Om deze citroen dan tegen uitdroging te vrijwaren bewaart u hem gerust enkele da gen in uw keukenzoutvat. Ingeblikt vlees is gemakke lijk uit het blik te krijgen als we aan de onderkant van het blik, voor het openen een paar gaatjes prik ken. TRIOMF VAN DE REKLAME... In de 144e straat te New-York had een Italiaan een schoenwin kel geopend en boven de in gang van zijn zaak een reuze groot reklamebord aangebracht waarop men kon lezen «De beste schoenen van Amerika». Na enkele jaren kwam zich een tweede Italiaan in dezelfde straat vestigen en opende ook 'n schoenwinkel. Om zijn land genoot te overbluffen schilder de hij in reuzeletters op het uitstalraam «De beste schoe nen ter wereld». Voor enkele weken nu werd in de 144e straat een derde schoenwinkel geopend. De uitbater is een... Italiaan die niet wilde achter blijven en zijn waar aanprijst met de slogan «De beste schoe nen in deze straat TERUG NAAR DE CEINTUUR Sedert de «New Look» van Dior in 1947 de wereld veroverde hebben we geen duidelijke taille mogen hebben. Al die jaren hebben de mode-ontwerpers ons middel totaal genegeerd. Immers al heel vlug na die «New Look», die maar een kort leven kende, begon een grote reaktie alles werd flou, tailleverhullend, bloezend. Verleden jaar kwam de verandering, schoorvoetend zagen we de ceintuur terugkeren. Nu ziet het er naar uit dat de ceintuur dit jaar een overheersende rol gaat spelen. We zien ze nog laag in de taille en zelfs nog op de heup, maar meestal óp de plaats die de natuur daarvoor heeft aangegeven. En daarmee wordt een dunne taille weer een extra aantrekkelijk heid in de zoveel vrouwelijker mode van nu I De tijd der korsetten, die met veters aan deurknop of beddestijl tct stikkens toe werden aangeregen is, de hemel zij dank, voorbij. Maar het dient zeker tot aanbeveling naar de wespetaille te strevenU weet toch dat in de ideale maten de heup 25 tot 30 cm. breder moet (mag) zijn dan de taille, wil men op een «dun middeltje» kunnen bogen Een tailleband, die de taille inpent, is dan ook het allernieuwste op het gebied van de korsetterle. Deze band is gelukkig wel zonder baleinen en ander kwellends, vanwege onze gezegende moderne elas tische materialen, maar niettemin... denken we even aan het oude gezegde «Wie mooi wil zijn, moet lijden pijn 1» Op dat slanke middeltje gaat onze ceintuur letterlijk en figuurlijk een zeer grote plaats Innemen. Zoveel plaats dat hij zal behoren tot de voornaamste garnering van het kledingstuk. Met de handtas gaat hij een bijeenhorende set vormen. Hoogst modern is een set in pythonleer, bestaande uit een cein tuur, een muts of petje, een tas en armbanden. Wanneer we u nog vertellen dat zo'n moderne ceintuur wel eens 20 cm. breed kan zijn, zult u het zeker met ons eens zijn dat derge lijke exemplaren alleen sukses kunnen hebben als middel en heupen zeer, zeer slank zijn. Voor mollige dames is een brede ceintuur beslist taboe. ZWART In het Franse blad «Ellen vertelt Yves St. Laurent o.a. dat hij dol is op zwart, omdat een zwarte jurk een vrouw stijl geeft. Maar alsje blieft niet dat zogenaamde kleine zwarte jurkje met een snoer parels en een stola dat overal bij past. Laurent bedoelt een modern zwart, versierd met gouden knopen, gouden kettingen of opgevrolijkt met heel lange shawls, bij voorbeeld in wit. Zwart Is even mooi in de zon als bij kunstlicht. Wie niet van zwart houdt, moet marine kiezen en ter afwis seling eens wit of naturel kleuren, zoals zand of aards grijs. Vensterruiten, spiegels, ruit jes van schilderijen, glazen platen, kristallen en verchroomde voorwer pen kan men allemaal schoon en glanzend krijgen met spiritus. Denk er echter aan dat zo'n fles (brand)spiritus zeer gevaarlijk is in de handen van kinderen. Berg hem dus altijd op buiten het be reik van kinderhanden. Plak ook een duidelijk etiket op de fles, zo dat ook groteren geen fatale ver gissingen kunnen maken. Deze zelfde raad geldt ook voor benzine, ammoniak, petroleum en andere gevaarlijke stoffen. Weet ge dat geschilderd houtwerk het best schoongemaakt kan worden met water en petro leum Met zeepsop kan men le lijke vlekken maken op glanzend geschilderd hout. Is dit gebeurd, dan kan men ze wegnemen met water en azijn. Met een oud hand doekje of washandje wordt het hout daarna weer glanzend gewre ven. Pitrieten mandjes worden in het huishouden voor allerlei doel einden gebruikt. Ze zijn bijzonder aantrekkelijk en praktisch. Zo nu en dan moet men ze ook eens schoonmaken. Dit doen we als vo|gt Borstel ze eerst stofvrij en geef ze daarna een beurt met wa ter en zout. Spoel na met veel schoon water en laat ze in de wind drogen. Hebt u een schilderijtje dat maar niet recht wil hangen Plak dan tegen de beide onderhoeken een stukje grof schuurpapier. U zult zien dat het voortaan keurig kaarsrecht aan de kamermuur blijft hangen. Met het mooie weer gaan we weer sandalen dragen. De rie men van dit schoeisel zullen niet meer zo gemakkelijk over de hie len glijden wanneer we aan de bin nenkant ze beplakken met een reepje schuimrubber.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7