Eendracht moet voetbal harde taal spreken... S.K. Erembodegem scheidsrechter basketbal kaatsen wielrennen Hoe is het gebeurd? 14 in het titeldebat Twee Dender- strekers in Ronde v. Spanje Bloemen voor William De Deyn Osiris kampioen Goed zoHerleving Ook zege voor Sint Anna fronten op alle De zaak Eendracht Aalst Cercle Brugge beroert gans de voetbalwereld. Het is een van de meest betreurenswaardige ontknopingen van een kompetitie die iemand zich kan inbeel den. Of is het aan te nemen dat een administratieve vergissing die zonder enige invloed is geweest op het spelverloop als argument wordt genomen om een van de meest sportieve titelveldslagen te ontwrichten. Het is eenvoudig hemeltergend en voorzitter Mertens moet iedereen diets maken dat Een dracht zal reageren zoals het past. Niet met woorden maar met daden die iedereen in beroering brengen... Hoe is de vergissing gebeurd Jan Boone, een van de meest toe gewijde klubleiders van Eendracht Aalst, die al jaar en dag het scheidsrechtersblad invult, heeft 'inderdaad Roland Suys ingeschre ven op de plaats van keeper De Neef en vica versa. Er werd dus een fout begaan tegen de reglementering op de ver vanging van spelers, waarbij ge zegd wordt dat de reservekeeper (in casu en op papier Rol. Suys) alleen in het doel mag plaats ne men. Dat Roland Suys slechcts van verre een keeperstrui heeft gezien, kan deze zienswijze wellicht on middellijk breken... Jan Boone heeft het ons zo verteld nVoor de wedstrijd krijg ik van het Eendrachtsekretariaat de op stelling van de ploeg mee en daar op stond inderdaad Roland Suys op zijn goede plaats, dat weet ik pertinent goed. Zoals gewoonlijk ben ik in de kleedkamers gegaan om de nummering van de spelers na te gaan. Ik heb Etienne Collijns en Jacques Taelemans nog van trui doen verwisselen, toen bleek dat zij mekaars uitrusting hadden aan getrokken. Nadien ben ik naar het sekretariaat gegaan waar ik het scheidsrechtersblad heb ingevuld. Toen ik de naam Van der Eist had ingeschreven, kwamen enkele pers mensen binnen (n.v.r. het is wel licht daarom dat door Eendracht een beroep werd gedaan op twee persmensen die met Jan Boone in het sekretariaat van Cercle waren) die de ploegen kwamen afschrij ven. Omdat op het blad van Een dracht nog een drietal namen ont braken, heb ik het formulier van het Eendrachtsekretariaat doorge schoven, waarvan zij de namen af geschreven hebben. Ik zelf heb dan de identiteitskaarten genomen die op een stapeltje lagen en heb hier van de namen en geboortedata af geschreven. De enige verklaring is dat de pas van Suys deze van De Neef 'is doorgeschoven en in- stinkt'ief heb ik de volgorde van de passen gevolgd...» Deze uitleg van Jan Boone is oprecht en kan door niemand aan gevochten worden. Dergelijke voor vallen zijn WEL van die aard om een gevestigde rechtspraak te ont wijken en waarbij aan een 'inbreuk tegen de reglementen op de reser vekeeper telkens een 5-0 nederlaag werd verbonden. Voorzitter Mertens heeft in dit verband een grote verantwoorde lijkheid op de schouders. Hij moet de verantwoordelijke leiders van de B.V.B. aan het verstand bren gen dat Eendracht een eenzijdige beslissing NIET zal slikken. Want ook zij weten dat 'in het bestuur van Cercle een groot aantal klub leiders het NIET eens zijn met de beslissing om een klacht in te die nen. Dergelijke onsportieve ontkno ping zou het prestige van Cercle met ten goede komen. Vooral om dat beide titelkandidaten toch tot de laatste sekonde TEGEN ME KAAR hebben gestreden en het man-tot-man gevecht echt voorbeel dig is verlopen. De faam van de B.V.B. en haar instanties staat op het spel... Sportkring heeft zonder veel moeite beide punten veroverd te gen de bezoekers van Serskamp, die zich nochtans tijdens de eer ste helft bijzonder flink teweer stelden. Toen had echter puncher Dooms reeds de Ajuinen op winst geschoten, nadat de gasten vruch teloos hadden geprobeerd om de Aasterse defensie een voetje te lichten. Tijdens de tweede helft was het al sportkring dat de klok sloeg en onder stuwkracht van een zeer knappe Schoreels slaagden Doorns en 'invaller Verhoeven, die een kwartier voor het einde was ingesprongen voor Roelandt, erin om de overwinning van Sportkring veilig te stellen. De grote rivalen van Hamme l'e- ten evenmin een steekje vallen en bemachtigden vrij gemakkelijk de punten tegen het bedreigde Bors- beke, zodat de slotwedstrijd van zondag de beslissing in het titel debat moet brengen. De Aalsterse leiders moeten naar de buren van S.K. Erembodegem die alvas. De Aalsterse neofiet Ward Ernst en zijn streekgenoot Etienne Sonck zijn momenteel aan de slag in de Ronde van Spanje. Voor beiden die nog volledig nieuw zijn in het rondespel is het natuurlijk nog een zoeken en tasten om de nodige aanpassing te yinden. Niettemin heeft Etienne Sonck reeds enkele mooie ereplaatsen kunnen verzamelen, terwijl Ward Ernst tot nog toe minder in de kij ker is kunnen komen ingevolge de rol van knecht die hij op de schou ders kreeg. Hij hoopt niettemin van baas Van Vaerenberg eens een dagje vrijaf te krijgen om te pro beren een ritzege in de wacht te slepen. Op het thuisfront waren de an dere profs aan het werk in Luik Bastenaken Luik en van onze vertegenwoordigers was het ander maal de kleine Remi Van Vreckom die het er best van af gebracht heeft. Zonder dat hij deze maal ak- tief betrokken was in de finale, zoals het in de Waalse Pijl het geval was, heeft de Denderstreker niettemin flink werk geleverd bij de achtervolgers om uiteindelijk in het spoor van de groten de eind meet te bereiken. geen geschenkjes zullen geven aan de Ajuinen, wel integendeel. Logisch gezien kan de zege aan de Aalstenaars niet ontsnap pen, daat zij allesz'ns een klasse sterker zijn dan de Denderjongens die slechts kunnen teren op hun moed om te trachten van de lei ders van hun troon te halen. Daar Aalst slechts één ountje voor sprong heeft op Hamme en bei den evenveel wedstrijden hebben gewonnen moet Sportkring dan ook winnen op Eiembodegem, daar één puntje mei voldoende zou zijn, indien natuurlijk Hamme op Heldergem de zege kan beha len, wat nog lang niet zeker is. Heldergem is immers een der moeilijkste ploegen om thuis te verslaan, zodat de Wuvtens er be slist geen vrij spel zullen hebben. Zo gezien zou er zich bijna 'n mira kel moeten voordoen om Sportkr. nog de titel te zien verliezen, en wij geloven dan ook dat zondag avond 'in de omgeving van de Ha ring zal gevlagd en gefeest wor den. Bij de liefhebbers gaat deze maal de eer naar de beloftevolle knaap uit Denderleeuw, William De Deyn. Hij was inderdaad de grootmeester in de lastige wegrit op de Waalse wegen te Boussu- Bois, waar hij, na een solorit, als glansrijk laureaat de eindmeet be reikte. Daags nadien te Viane was hij weer betrokken bij de goede ont snapping en eindigde mooi derde. In deze wegrit waren ook de an dere Denderstrekers Johny Scheer- linck en Marcel Wellekens bij de grote uitblinkers. Zij legden be slag op een dichte ereplaats nadat zij tijdens het wedstrijdverloop aanhoudend in de kijker gekomen waren. Lucien Van Impe, die met het oog op de Ronde van de Toekomst zeer voorzichtig te werk gaat en nooit boven zijn krachten gaat, was een der animators in de wegrit te Herzele. Hij bewerkte de goede vlucht en nam nadien vrede met een ereplaats. De andere mannen uit het ge west, Ronny Schoep, Freddy Van Oudenhove, Paul De Coppel en Etienne Guns, misten in deze wed strijd op het nippertje de goede ontsnapping, zodat zij slechts een zijgaai konden bemachtigen. Wij hebben bij vroegere gele genheden reeds gewezen op de doorbraak in de basketbalwereld van de jeugdige Aalsterse formatie van Osiris. Deze mening werd kracht bijgezet nu deze jonge ploeg op schitterende wijze de ti tel in de wacht heeft gesleept in IV afdeling Oost Vlaanderen. Daarvoor diende men te winnen op Juventus en dit is dan ook gebeurd op een manier d'ie de bewondering van alle kijkers heeft afgedwongen Nadat beide ploegen elkaar aan vankelijk niets hadden toegegeven namen de Aalstenaars stilaan het initiatief in handen en toen men aan de rust met 17-25 cijfers de. toon aangaf bestond er vrijwel geen twijfel meer over de zege van Osiris. Nochtans heerste er op een zeker ogenblik nog onzekerheid in de Aalsterse rangen toen de thuis spelers op verrassende wijze kon den terugkomen en de stand in evenwicht brachten. Dan vogde onder impuls van animator Dhaese echter een groot nummertje van de Ajuinen, die in één rush naar de zege snelden. Herleving heeft zich flink her pakt nadat men 'in de kompetitie een minder gunstige start genomen had. De Aalstenaars slaagden er 'immers in op prachtige wijze te zegevieren bij de gastheren van Merchtem, die nochtans bij de grote tenoren van de reeks ge boekt staan. Weliswaar hadden de jongens van de Houtmarkt het aan vankelijk moeilijk om de Braban ders bij te houden, doch toen men aan de rust slechts één spel had goed te maken waren de zegekan sen steeds ongeschonden. Toen de Aalstenaars nadien dan ook aan een grootscheeps tegenoffensief begonnen, dienden de lokalen na een bitsige zij-aan-zij uiteindelijk het initiatief in handen van de be zoekers te laten. Meteen kan de inburgering van Herleving in het hogere midden als een voldongen feit beschouwd wor den, temeer daar men een dag voordien tegen Ottignies reeds had kunnen bevestigen. Ook Sint Anna heeft ineens alles goed gemaakt met een knalzege tegen de gasten van Herdersem. De Ajuinen waren van bij de start de aanvallende partij en stapelden de spelen op, zonder dat de Her- dersemnaars er een ogenblik in slaagden om de touwtjes over te nemen. Zondag 5 mei te 15 u., terrein Eendracht Vriendschappe lijke wedstrijd Eendracht I - F.C. Turnhout I Op zondag 12 mei te 15 u. de terugwedstrijd (eveneens een vriendenmatch) ie Turnhout.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14