0 Op L.P. platenmarkt De Hitparade L.P.-hitparade MARC DEX plots 'n grote zangvedette lllflTnTmTnT^ Wanneer ge nagaat dat er weke lijks een 50-tal wat zeg ik een 70 tot 80 fonopiaten op de markt gesmeten worden, dan vra gen we ons toch wel af waar die schijfjes naartoe gaan. In ons land zijn 21 platenhuizen die minstens elk 3 verschillende merken verde len. Die merken worden verkocht door niet minder dan 1.000 platen winkels. Er zijn 1 miljoen platen- draaiers in omloop en elk jaar ver meerdert dit aantal met 120.000 stuks. Bij SABAM zijn 30.000 Juke Boxes aangegeven. Het moet toch wel zijn dat die plaatjes aftrek hebben. Of dacht ge misschien dat een platenfirma een liefdadige in stelling is O nee, helemaal niet 1. CONGRATULATIONS» Cliff Richard (Columbia) Driewerf hoera voor die goeie ouwe Cliff. Met deze song zet hij zijn zegereeks van in 1967 verder. Het was 'immers een paar jaartjes geleden dat wij nog iets dende- rends van hem gehoord hadden. Hier hebt ge het nu. En hoe 2. «DELILAH» Tom Jones (Decca) Een verdraaid sterk nummer, die Delilah van Tom. Maar Tom is er de man naar om alle nummers tot een hit te zingen. Indien dit niet het geval 'is, dan moogt ge zeggen dat Tom niet in z'n dagje is. 3. «NIET HUILEN MAMA» Mare Dex (Arcade) Wat zuilen we dan zeggen van Marc Dex, die zowel een plaatsje heeft veroverd in de L.P. Hitpa rade als in deze Single Hitparade. Dat verrechtvaardigt temeer de speciale aandacht die we deze week aan hem besteden. 4.«CONCERTO voor NATASHA» Johan Stollz (RCA) Moeten we gaan geloven dat d'it de enige twee Vlaamse Canzonis- sima-zangers zijn die een hit heb ben overgehouden van hun maan denlange strijd We zouden het bijna gaan geloven. Het is inder daad zo dat zowel 'Dex als Stollz de twee meest opmerkelijke figu ren waren. En dat l'igt niet aan hun lichaamsgewicht... 5.«TRANEN IN JE OGEN» Clark Richard (Roover) Het is om er werkelijk de tranen van in de ogen te krijgen, wanneer we nagaan dat ook hier de meer derheid van de hits uit Nederlands talige nummers bestaan. Zullen we dan maar denken dat onze Vlaam se artiesten nog niet zo slecht zijn en... dat wij een goede smaak hebben «Take good care of my baby» Bobby Vinton In Europa 'is Bobby enkele tijd uit de beweging geweest. Maar bij het uitbrengen van zijn nieuwste nummer hoort ge daar weinig van. De stem van Bobby Vinton is zo doordringend dat hij gerust kan zijn over de bescherming van zijn liefje. Daarvoor wil iedereen wel zijn steentje bijdragen oo (Epic 10305) «Witte rozen» Jo Leemans Nee, luisteraar-lezer, schrik niet Het is geen gezichtsbedrog. Of 'is het u misschien ontgaan dat Jo lange tijd tot de leading-lady van het lied heeft behoord Die stille periode wil Jo nu inhalen om aan te tonen dat zij niet enkel Canzo- nissima-songs kan afbreken, maar ook opbouwend kan werken, oo (Palette 25770) «Darling you're mistaken» Cecily Forde Het is geen vergissing om deze bekwame jazz-zangeres op ons af te sturen met een nummer waar voor deze kleurlinge de tekst zelf schreef en waarop Armath pas sende muziek schreef. Cecily For de is een naam die slechts spora- disch op de affiche verschijnt. Maar dan blinkt hij ook uit oo (Vogue VB 063) «La source» Isabelle Aubret Met dit chanson kwam de blon de Frangaise op de scène tijdens het jongste Songfestival. Zij be haalde er een verdiende 3e plaats mee. Dit lied was misschien té mooi om tot de top te klimmen. In ieder geval niet kommercieel ge noeg om in onze oren te blijven hangen. Dan kunnen we nu onze achterstel inhalen oo (Polydor 66613) «A man without love» Engelbert Humperdinck Het is een tijd stil geweest op het Humpie-front. Dat komt omdat Engel in een musical zijn handen vol had. Maar tussen twee bedrij ven in heeft hij dan toch nog kans gezien om de platenstud'io binnen te lopen. 000 (Decca 26175) «La La La» Franck Pourcel Het was te verwachten dat ieder die zijn vak respekteert zich zou storten op de Eurovisie-liedjes. Dat heeft Franck Pourcel ook gedaan. Met zijn strijkers bootst hij zo goed de menselijke stem na dat wij de indruk krijgen dat het ge zongen is. oo (HMV VF 510) 1. «REACH OUT...» The Four Tops (Tamla-Motown) Kijk uit de ogen wanneer The Four Tops in aantocht zijn. Hun t.v.- show en hun publiek optreden in ons land zijn niet vreemd aan hun huidig sukses. 2. «DIT IS HEINTJE» Heintje (CNR) Het 'is wellicht omdat we deze knaap in het licht van zijn toe komst hier zo onder de arm heb ben genomen dat iedereen geneigd is hem te bemoederen. Dat is goed. Wellicht heeft hij het nodig. Feit bl'ijft dat zijn liedjes aange naam in het oor klinken. 3. «O CLOWN» Mare Dex (Arcade) Het is toch wel sprekend dat twee van de drie albums in deze hitpa rade Nederlandstalig zijn. Is dat soms een teken dat wij ons ge woon beginnen te voelen aan onze eigen zangtaai?... Eén ding is ze ker de televisie- en radiopromotie heeft in dat sukses een groot aan deel. Dat mag wel KLASSIEK «Vivaldi Telemann Bach» Diverse solisten Han de Vries (hobo), Janny van Wering (cembalo) en Carel Boom kamp (cello) zijn de solisten in de vertolking van «Sonate nr. 6 g- moll» (Vivaldi), «Sonate g-moll» en «Sonate e-moll» (Telemann) en «Sonate g-moll» (Bach). ooo (Iramac 6531) «Russisches konzert» Diverse komponisten Dit koncert komt tot stand dank zij komposities van Peter Tschai- kowsky, Nikolai Rimsky-Korssakoff Sergei Rachmaninoff en Michael Glinka. oo (DGG 135061) JAZZ: «The best of...» Earl Bostic We kunnen deze nummers rede lijk de beste noemen, wanneer we de titels nagaan «Flamingo», «Deep purple», «Always», «Moon- glow», «Cherokee», «Beyond the blue horizon», «Harlem nocturne» en «Dream oo (Polydor 658078) FILM «Navajo Joe» Originele soundtrack Deze spannende western wordt muzikaal vertolkt o.l.v. komponist Leo Nichols. De meest opvallende nummers zijn «Navaja Joe», «Raw hides and dead hides», «The bandid gets the rain», «But Joe say no», «Fear and silence» en «Goodbye to brother Jeffery». o (Art. Associées 37200) De televisie-heren hebben blijk baar het talent van deze jongen uit de Kempen onderschat. Zij hielden er geen rekening mee dat Mare Dex tot driemaal toe in de finale van Canzonissima kwam met om en bij de 10.000 stemmen voor «O Clown», «La La Lai» en «Niet huilen, Mama». En die stemmen kwamen niet uitsluitend uit zijn geboortedorp, Retie, of uit zijn fan club. «Anders had men de laatste VARIÉTÉ «Bécaud a l'Olympia» Wanneer Gilbert Bécaud concer teert in het Olymp'ia-theater, kun nen we ons altijd aan iets groots verwachten in «Trop beau», «Le bateau blanc», «Viens danser», «Dimanche a Orly», «Toi», «Je t'attends», «Et maintenant» en «La ballade des baladins». ooo (Pathé 1335) «Freddy Live» 'Dit zijn uittreksels uit de grote Europa-tournee van Freddy Quinn. We horen «La guitarra Brasiiia- na», «Tennessee waltz», «Woiga- lied», «100 Mann und ein Befehl» en «Snow me the way to go home» ooo (Polydor 249225) «Brass non stop» Pepe Santana's Het is ballroom time in Acapul- co wanneer deze zuiderling musi ceert in «Delicado», «Welcome to Sapaluta», «Carretores», «Ole, O Cangaceiro», «Spanish Cava liers» en «Blue bells from Tijuana» oo (Amanda 12536) «Gimme little sign» Brenton Wood Wanneer de Amerikaanse neger zanger de micro in handen neemt, dan kunnen we ons van deze Ryihm and Blues zanger aan iets dave rends verwachten. Dat is vooral het geval in «Baby you got me», «Ooh la-da-dee», «The oogum boo- gum song», «Trouble» en «Gimme little sign». ooo (Palette 3149) gevangene de kans moeten geven om ook zijn kaartje in te sturen» gekscheert Mare... «Nu wordt het echt moeilijk met al dit sukses» zucht Mare Dex, die een bediendenplaats heeft in Turnhout. «Ik zal uiteindelijk moe ten beslissen of ik beroeps worden ga. In feite is het een hele waag halzerij mijn dagelijkse job eraan te geven. Temeer omdat ik met mijn Ruby's niet van plan ben om meer dan twee- of driemaal per week op te treden. Wij zouden wel graag willen dat onze muziekcar- rière lang zou blijven duren. Daar om hebben wij ons honorarium ook niet verhoogd. Maar om ons te kontrakteren moet men toch rap zijn. We staan reeds volgeboekt tot volgend jaarOver populari teit gesproken Marc Dex is geboren in een kroostrijk gezin in 1943. Na zijn technische studies kreeg hij een baantje als bediende en kwam via crochetwedstrijden bij een ensem ble als gitarist. Later zou hij als solo-zanger worden aangeduid. Zijn huidige manger en tekst schrijver, kommandant Van Herck, gaf de stoot naar zijn populariteit. Louis Van Rymenant zette zich schrap om fonopiaten op de markt te brengen. Daar is het allemaal mee begonnen en niemand weet hoe het eindigen zal. En weet ge nu waarom wii Mare Dex met u in het hart dra gen Omdat het hem aan te zien is dat zijn sukses in het Vlaamse land hem nooit naar het, hoofd zal stijgen. Hij weet wat hij kan maar hij beseft ook dat hem dit slechts een matige toekomst biedt. Deson danks is hij gelukkig omdat hii kan rekenen op het Vlaamse publiek. En dat is veel. Héél veel. J.R. IN DEZE RUBRIEK BESPROKEN PLATEN ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ LANGE ZOUTSTRAAT 53 AALST TEL. 215.83

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5