NOS CHIFFONS Serav TISSUS DE.FRANCE TISSUS DE LUXE klankjes uit de modewereld wat eten we deze week voor de lekkerbekken ploegstofferi nuttige wenken keukengeheimen vrouwen kroniek ZONDAG Eieren in pikante saus Tomatensoep Gefarceerde kalfslapjes Gemengde groenten Aardappelpuree Room- rijst met aardbeien. MAANDAG Gehakt Andijvie Gekookte aardappelen Rabar- berkompote. DINSDAG Gestoofde schelvis Jonge worteltjes Gekookte aard appelen Flensjes. WOENSDAG Biefstuk Sla Gebakken aardappelen Yoghurt. DONDERDAG 'Varkenskoteletten Asperges Gekookte aardap pelen Vanillepudding. VRIJDAG Gebakken scho) Frites Griesmeelvla. ZATERDAG Spinazie met roerei en ham Aardappelpuree Fruit. EIEREN IN PIKANTE SAUS BENODIGD 6 hard gekookte eieren, 1 rauwe eierdooier, zout, peper, mosterd, 1 dl olie, wat azijn, 1 dl melk, 3 eetlepels gehakte peterselie of bieslook (de groene pijpjes van jonge uitjes), 50 g gepel de garnalen en enkele blaadjes sla. BEREIDING Snij 4 van de hard gekookte eieren doormidden en leg ze op een schotel waarop reeds de gewassen en goed uitgelekte slablaadjes zijn gespreid. Maak nu als volgt het sausje Neem uit de 2 overige hard gekookte eieren de dooiers en leg ze in een kom. Prik ze met een vork los en roer er de rauwe eierdooier doorheen. Voeg hierbij, al roerende, wat mosterd, zout en peper. Wanneer het mengsel gaat binden, voegt men er druppelsgewijs olie en azijn bij. De saus moet glad en gebonden blijven. Tenslotte wordt de melk er bij gevoegd en ook de groene fijngehakte kruiden. Giet deze saus over de eieren en garneer de schotel met fijngehakt eiwit (overblijfsel van de 2 eieren die voor de saus worden gebruikt) en de garnalen. GEFARCEERDE KALFSLAPJES BENODIGD 3 kalfslapjes van 50 g elk, 150 g kalfsgehakt, 50 g varkensgehakt, zout, peper, nootmuskaat, paprikapoeder, peterselie, paneermeel, 1 ei, wat melk, een weinig room en 200 g boter. BEREIDING Wrijf de kalfslapjes in met peper en zout en laat dit even intrekken. Maak intussen het gemengde gehakt aan met peper, zout, nootmuskaat, een beetje paprikapoeder, gehakte peterselie, pa neermeel en de room. Het mengsel mag in geen geval te droog worden. Verdeel dit nu in achten en druk elk deel goed aan op een kalfslapje. Klop het ei los met de melk. Wentel de gefarceerde kalfslapjes hier door en dan door paneermeel. Bak ze aan beide zijden in de boter gaar in 15 a 20 minuten. Schik de gefarceerde kalfslapjes op een voor verwarmde schotel. Schenk zoveel water bij de saus, dat al het bezink sel oplost. Garneer de schotel met diverse groenten en aardappelpuree. ROOMR1JST MET AARDBEIEN BENODIGD 100 g rijst, V* liter melk, liter kookroom of melk uit blik, een citroenschilletje, 60 g suiker, 150 g aardbeien en poeder suiker. BEREIDING Laat de melk met de room, citroenschilletje en de suiker aan de kook komen, strooi er de gewassen rijst in en laat alles even opborrelen, terwijl u met een vork over de bodem van de pan roert. Laat de rijst nu op een zeer zacht vuurtje langzaam gaar worden. Laat bekoelen en neem het citroenschilletje er uit. Neem wijde glazen of schaaltjes en leg op de bodem een kransje gehalveerde of in vieren verdeelde aardbeien, strooi er wat poedersuiker op en vul ze verder met roomrijst. Bovenop komt nog een kransje halve gesuikerde aard beien. Voor cle mooio dagen, de vakantie, het weekeind, houdt zijn haute couture shotten ter uwer beschikking. 33, GRETRYSTRAAT, BRUSSEL (Beurs) Parking Ecuyer. - Tel. 181966. 191, LOUiSALAAN, BRUSSEL (Baillistraat) - Tel. 487924. Voor Gordijnen en Kleding Ontworpen en geweven voor mensen die hun omgeving een eigen kleur willen geven Wooninrichting MOLENSTRAAT 70 AALST Tel. 053-276.08 HEMDENMODE 1968 Een Amerikaan koop gemiddeld 7 hemden per jaar, een Duitser 4, een Belg ongeveer 2,5... En nochtans is het hemd een belangrijk ele ment in de mannelijke elegantie, zodat men zich kan afvragen, waarom er in ons land zo weinig aandacht aan geschonken wordt. Vroeger was in dit domein de mode weliswaar weinig merkbaar, maar de jongste jaren besteden de konfektionneurs zoveel zorg aan een bestudeerde snit, aan verfijnde details, aan de keuze van kleur en weefsel, dat het hemd nu werkelijk een eersterangs mode-artikel is geworden. Het hemd 1968 men kan beter van «de hemden 1968» spreken biedt voor elk wat wils. Over het algemeen blijkt een groeiend sukses voor nauwer geknipte, zeifs getailleerde hemden, die slanker maken en beter zitten. De afwisseling zit hem in kragen en sluitingen. Naast puntige en tamelijk recht geknipte, al dan niet afgestikte kragen, zijn er nog steeds veel button-down modellen; bij de sporthemden veel verstelbare kragen; voor originelen zagen we zelfs een jabotkraag, met tamelijk brede panden, die losjes als een sjaal worden geknoopt. De kraag '68 is schier de rolkraag, door de meest vooruitstrevenden gedragen, door de anderen alvast opgemerkt in de uitstalramen... Zij is schulndraads geknipt en meestal omgeslagen; haar sluiting is een rits op de schou der of een knoopsluiting in de rug. Bij de hemden met meer traditionele kraag wordt ook bijzondere aandacht aan de sluiting gewijd zij is nu eens verborgen, dan weer benadrukt door een knooppad, vervangen door een dubbele knopenrij sp zelfs door een ritssluiting. Wat o'e keuze van de weefsels betreft soepelheid lijkt de eerste vereiste te zijn, vandaar het sukses van fijne katoenvoiles en batisten, van extra lichte katoensatijn SR poed doorvallende katoenkrip. Zij worden gekozen in effen kwaliteiten, in subtiele of diS;!39!« streepmotieven, terwijl druks en ruiten deze zomer wat meer op de achtergrond blijven. Ds kleuren zijn genuanceerd er zijn tinten uit de gamma beige, oranje, roest en bruin, er is oud roze en zalm, er zijn watergroene, pastelblauwe tot lavendel- en paarsblauwe schakeringen. Sommige kooivogels zijn ge storven doordat ze te dicht bij een t.v.-toestel stonden, wist u dat Ook honden en katten hebben vaak last van te hoge geluiden en ver wijderen zich spoedig van de toe stellen. Vogels zijn niet zo vrij. Zet hun kooi daarom nooit dicht bij de t.v. Ook geen hamster, wiens gehoororganen te veel heb ben te lijden. Zijn uw plastic werkhand schoenen stuk Gooi ze dan toch niet weg. U kunt er nog plezier van hebben, bv. door onbeschadig de vingers er af te knippen en te gebruiken als afsluiting voor fles sen zonder dop. Bruine vlekken op de zool van uw strijkijzer kunt u voorzich tig weghalen met een vochtig doek je met schuurpoeder. Geen staal- wol I De zoolpiaat van uw_stoom- strijkijzer mag u alleen afstrijken op een vochtige doek. Niet schu ren of poetsen I Kamers waarin een feestje werd gehouden kunnen vergeven zijn van rook en bedorven lucht. Ook na 'vele malen luchten is de atmosfeer soms nog niet om te genieten. Zet nu na zo'n feestje eens twee emmers koud water in het vertrek en laat die er de hele nacht staan. De volgende morgen is het er dan heerlijk fris. Zomerse slaatjes smaken het best met een zelf gemaakte mayonaise. Nu hebben veel huis vrouwen nog altijd moeite om hun mayonaise goed te doen lukken. Zij doen de eierdooier in een kom, druppelen er, al roerende, de olie bij en toch... begint de mayonaise weer te schiften. Probeer het dan eens zo Doe eerst een snufje zout en een paar druppels citroen of azijn in de kom en ga dan op de gebruikelijke manier verder. U hoeft dan niet bang te zijn voor «geschifte» mayonaise. Lekker zijn ze wel, de nieu we aardappeltjes. Alleen het schrappen is een grote last. Maak het u dan wat gemakkelijker en laat ze eerst weken in zout water. U bent dan veel vlugger klaar. In onze keukens wordt bijna dagelijks gebruik gemaakt van een ui. In ontelbare bereidingen voelt het gesnipperde uitje zich op zijn plaats. Er zullen dan ook weinig huishoudens zijn waar niet altijd een ui te vinden is. In deze tijd van het jaar echter liggen in de groentenwinkels fris groene bosjes jonge uitjes en sjalotjes. Profiteer er van, die schone tijd komt maar eens per jaarU kunt die jonge uitjes en sjalotjes gebruiken voor al die gerechten waarbij u anders een snippertje van de bekende grote uien zou gebruiken. Maar het wordt veel fijner, want die jonge uitjes zijn geuriger en veel geraf fineerder van smaak. Opdat uw kopje koffie altijd overheerlijk zal zijn, moet u uw elektrische koffiemolen van binnen af en toe een schoon maken. Im mers de olierestjes uit de bonen, die in de loop van de tijd achter blijven, kunnen een enigszins ran zige smaak aan de gemalen koffie geven. De goede manier om ge makkelijk en snel het molentje te reinigen is er wat paneermeel in te doen en het even te laten draai en. Gooi het paneermeel weg, ga met een klein borsteltje even langs de binnenkant en uw molentje is als nieuw. Wist U dat diepvriesvis niet eerst moet ontdooien voor het ge bruik U doet de vis ijskoud in de klaarstaande saus. Wilt u de vis bakken, dan zout u hem en be druppelt hem met wat citroensap. De olie moet zeer heet zijn. Om te voorkomen dat de vis van bui ten te bruin wordt, terwijl hij van binnen nog niet gaar is, kunt u de pan tussentijds even van het vuur nemen. De baktijd is ongeveer vijf minuten. Wilt u diepvriesvis paneren, dan laat u hem ongeveer een kwartier ontdooien, anders houdt het korstje niet goed. Let er bij het frituren wel op dat u niet te veel stukken ineens in de pan doet. De olie koelt dan te snel af.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7