Sportkring kampioen EINDELIJK MIEL COPPENS Eendracht zonder overtuiging HERLEVINO FLINK TEGEN NIJVEL SINT ANNA ZONDER MOEITE Liefhebbersverbond Ook René Schelfoyt Neckebroeck op komst Nieuw rekord voor Carla Galle R. Van Vreckom weer in de kijker Bij de liefhebbers 14 op alle fronten VOETBAL WIELRENNEN De Sportkringers zijn dus kam pioen, nadat zij de slotwedstrijd tegen Eremfaodegem zegevierend wisten te besluiten. De Aaiste- naars hebben er de zege zeker niet op een schoteltje aangeboden gekregen, want de Denderjongens hebben gestreden met alle mid delen waarover zij beschikten om de Aalsterse kampioenen in be dwang te houden. Het was dan ook slechts in de tweede heift dat de Ajuinen dank zij puncher Clo- cheret voorsprong konden nemen en de zege veilig stellen. Meteen krijgen dezen die des tijds voorstander waren van de fu sie tussen Volharden en Adelaars gelijk, daar Sportkring regelrecht van de doopvont naar de titel is gestapt. Voor deze titel werd met man en macht gevochten door aiie Aal- Eendracht speelde de wedstrijd tegen Turnhout, die ingevolge de klacht van Cercie Brugge nu als een vriendschappelijke ontmoeting werd aangezien, zonder veel over tuiging. Zulks moet niet verwon deren na de onrechtvaardige aan klacht van de Bruggelingen, die het moreel van de witzwarten zeer heeft geschokt. De grote verliescijfers zijn dan ook van weinig betekenis, want in gunstige omstandigheden zou zulks nooit kunnen gebeuren. Voeg daar nog aan toe dat in de Aal sterse verdediging Bossaer ont- KAATSEN Nadat Herleving tegen Namen een afgetekende overwinning had behaald, waardoor men een gun stige plaats in de klassering kon bezetten, heeft men nu ook tegen Nijvel een knappe wedstrijd ge speeld. Weliswaar dienden de Aal- stenaars de overwinning in de handen te laten van hun gerepu teerde bezoekers, doch men heeft geruime tijd de leiders kunnen in bedwang 'houden, wat beslist een referentie is. De wedstrijd werd ingezet met een offensief van de gasten en toen de stand 3-5 was dienden de Aalsterse sterspeler Pierre Carael als grootmidden te worden vervangen, waardoor Cor- sterse spelers, die wij in een rijtje kunnen vernoemen Isi Deconinck, Raymond Hooghe, Fred De Schrij ver, Jean Pierre Clocherst, Frans Roelandt, Wiifried Van Royen, Charly Van De Perre, Raf Dooms, Willy Bellon, Marc Molem, Roland De Coster, Pie Van Der Meirsch, Raymond Pisqueur, Marce! t?rus- seimans, Norbert Amant, Aifons Schorreeis, Willy Sergeant, Luc Van Mossevelde, Norbert Verhoe ven, Nico De Moor. Al dezen heb ben bijgedragen tot het behaalde sukses, terwijl zeker niet trainer Pol Bracke mag worden vergeten, die voor zijn eerste seizoen als trainer van Sportkring zijn man netjes naar 1e Provinciale heeft geloodst. Het bestuur zal nu met veel bezieling verder ijveren om hun formatie in de toekomst ook in de hogere klasse op het voorplan te brengen. brak, wat natuurlijk een verzwak king betekende. Aanvankelijk liet nochtans niets deze rugbycijfers vermoeden daar na het openingspunt langs Van De Weyer Eendracht langs Taelemans kon gelijk stellen en trouwens na de rust slechts een doelpunt ach terstand telde. Het was precies met nog een half uur spel voor de boeg dat de ramp voor Eendracht begon met een doelpuntenfestival van de bezoekers waartegen de Eendrachtdefensie niet het minste verhaal had. nand aan het woord kon komen. Deze deed het zo schitterend dat de Houtmarktjongens tot 7-7 kon den terugkomen. De Aalstenaars bleven verder aanklampen tot men na een 12-12 stand het initiatief in handen van de bezoekers dien de te laten. Sint Anna dat in de ogen diende te kijken van het zwakke Baarde- gem maakte er een spelletje van kat en muis van. Als wij aanhalen dat de thuisspelers slechts één spel konden ophalen, is meteen verdere kommentaar overbodig. Belskens 14 Herdersem 15 Deze topmatch werd heel spor tief gespeeld. Concordia dat aan René Schelfout, die vorig jaar tijdens het seizoeneinde iedereen verbaasde door ophefmakende prestaties bij de profs, heeft in Roubaix Kassei Roubaix ook plots de goede konditie gevonden. Hij streed er aanhoudend in de omgeving van zijn streekgenoot Miel Coppens en eindigde uitein delijk op een zeer verdienstelijke zesde plaats. Ook tijdens het jongste week einde te Bavikhove leverde hij ver dienstelijk werk en slaagde er in om met de kopgroep de eindmeet te bereiken. de rust met 6-8 aan de winst stond dacht dat alles reeds in kannen en kruiken was. Maar na de rust was de stand in een handomdraai 8-8. Door een verkeerde beslis sing van de scheidsrechter begon nen bij sommige spelers van de Belskens de zenuwen parten te spelen, waarbij de stand 11-14 werd in het voordeel van Herder sem. Toch kwamen de Belskens nog terug tot 14-14 en 40-40, zo dat de laatste bal moest beslissen. De Stercke leverde prachtig, maar Verleyen keerde de bal terug over alle spelers, maar de bal viel bui ten de lijn, zodat Herdersem met de overwinning naar huis ging. Charleys 6 Belskens 15 Belskens startte schitterend in deze derby en dra werd de stand 1-4. Met de rust stonden 4-8 cij fers op het bord. Na de rust kwa men de Charleys er niet meer aan te pas, zodat de eindstand niet overdreven is. Miel Coppens, de klasrijke Me- renaar, heeft dit seizoen beslist reeds een zeer moeilijke periode doorgemaakt. Hij verloor tijdens het voorseizoen plots het vertrou wen van sportbestuurder Briek Schotte, wat oorzaak was dat hij volledig moedeloos de wedstrij den afhaspelde. Voeg daarbij dat zijn lichamelijke konditie ook niet honderd procent in orde was en zo moest het geen verwondering wekken dat de uitslagen achter wege bleven. Miel Coppens heeft enkele tijd terug nog eens der gelijke moeilijke periode doorge maakt en toen is hij er ook weer bovenop gekomen, wat nu ook tij- Herman Neckebroeck, die weer tot de wielerarena 'is teruggekeerd bereikte reeds een paar gunstige resultaten die laten veronderstel len dat hij spoedig weer zijn weg zai vinden bij de profs. Immers, nadat hij in Frankrijk in een klas sieke wegrit reeds tussen de prijs- duiven was geëindigd, deed hij het reeds veel beter in de lastige Brussel Bever met op een ere plaats beslag te leggen. Ook de Kerkskenaar Etienne Lievens, die op zijn beurt na een lange inaktiviteit tot de wielersport is teruggekomen, deed het in Brus sel Bever reeds zeer flink. Hij kon zich geruime tijd in de kop groep handhaven en 't was slechts in de ultieme kilometers dat hij licht terrein diende prijs te geven. ZWEMMEN Kon de Aalsterse topzwemster Carla Galle onlangs te Aalst het rekord 400 m. vrije slag ingevolge 'n administratieve nalatigheid niet op haar naam brengen, dan ver overde zij thans het rekord op werkelijk schitterende wijze, daar zij onze eerste 'landgenote is die minder dan 5 minuten nodig heeft om deze afstand af te leggen. Zij liet inderdaad 4.59.4 afdrukken daar waar het vroegere rekord op naam van Martine Barbe 5.01.5 bedroeg. Meteen een nieuwe parel aan de kroon van de Aalsterse zwemster van Neptunus. dens de voorbije dagen gebeurd is. Inderdaad, in de zware wegrit Roubaix Kassei Roubaix is de wederopstanding van de Mere- naar onverwachts maar daarom niet minder verdienstelijk geko men. Hij was het trouwens die met opvallend gemak de ganse wedstrijd kontroleerde om op het gepaste ogenblik toe te slaan en op zijn eentje naar een schitte rende overwinning te snellen. Deze wederopstanding komt cp het gepaste moment voor de Den- derstreker, daar talrijke wedstrij den in het gewest voor de deur staan. Nadat Remi Van Vreckom reeds 'in de Waalse Pijl een schitteren de verrichting had geleverd, heeft de kleine Denderstreker nu al het goede dat over hem de ronde deed bevestigd met een sterke prestatie 'in de Ronde van Zurich, waarin hij heeft bewezen ook 'internatio naal zijn man te kunnen staan. Hij is er tot het einde toe in het gezel schap van de grote bazen geweest en is er ook in de eerste rij ge ëindigd. Alleszins een referentie voor de sympathieke Remi. HUGO COPPENS toonde zich langs zijn beste zijde te Outer, waar hij in de spurt voor de 3de plaats elkeen het nakijken gaf. Een eerste zege mag dan ook spoedig te Mijlbeek worden verwacht. ETIENNE GUNS, die van week tot week vorderingen maakt, heeft deze mening vet onderlijnd met te Munte een prachtige ereplaats in de wacht te slepen. Hij was het trouwens die er de beslissing uitlokte en tijdens de ganse koers het zwaarste werk op de schou ders nam. RICHARD DE VROE was in Munte eveneens een dèr grote uit blinkers. Na een reeks van tegen slagen is de Denderstreker einde lijk op het voorplan kunnen ko men, wat zijn talrijke supporters beslist zal bevredigen. RONNY SCHOEP kreeg te Ou ter andermaal af te rekenen met de coalitie. Zijn faam als junior moet hij bij de liefhebbers duur betalen want niemand geeft hem enige vrijheid. Hij slaagde er niet temin in om op ererang te ein digen, wat laat uitschijnen dat de grote konditie nakend 'is.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14