Eendracht Aalst naar 2de Nationale WELLE: Streven naar ideaal woongebied industriële vestigings mogelijkheden van de streek propageren. De (oude) moord op herbergiersier Celeste van der Burcht Het Rode Kruis in vredestijd: te zeer een grote onbekende (Jnle Technische Ingenieurs Aalst Galerie «DE KEIZER» Nieuws in 't kort Dossier gemeentebeleid in de streek v<t Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Pubiiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 Men heefS er voor de groene tafel omtrent 3 uren voor nodig gehad om hei verdikt te vellen in het geval Eendracht Aalst Cerclo Brugge. Gelukkig is voor Eendracht alles naar wens meegevallen en heeft men de titel mogen behouden, zo dat Eendracht volgend seizoen in Tweede Nationale zal spelen. De beslissing voor het verwer- werd, volgens wij konden verne pen van de klacht van Brugge men, aan het Sportkomitee inge geven door het voorschrift inzake (verlies van punten 4) «het verlies der punten zou een te zware straf uitmaken, want normaal zou de speler aan de wedstrijd hebben mo gen deelnemen indien zijn klub of hij zelf niet had ver waarloosd een eenvoudige ad ministratieve formaliteit te vervullen, welke volstond om zijn kwalifikatie te verzeke ren.» Voor Eendracht en de duizende aanhangers is dus alle spanning geweken. Gelukkig maar- De ploeg van Sportkring Aalst, die de titel veroverde en naar Eerste Provinciale promoveert. INFORMATIE Een dokumentatiebrochure in voorbereiding Een werkgroep van het Aktiekomitee voor Ekonomische Expansie bereidt momenteel een in de Engelse taal gestelde brochure voor ter bekendmaking van de industriële vestigingsmogelijkheden van het arrondissement. In deze brochure wordt er gewezen op de gunstige ligging van het Aalsterse midden de 3 polen Brussel, Antwerpen, Gent, op de bestaande infrastruktuur, industrieterreinen, enz. Aan deze brochure werken mede A. Camu, L. Lockefier, de groep Jeugd en Ekonomie (o.w. M. Hutsebaut, W. Vertongen, H. Strijpen) en L. Moyersoen, W. Van Nuffel en Goubert, van het Aktiekomitee. Het zou in de bedoeling liggen deze brochure, als dokumentatie voor belangstellende industriëlen uit de Brusselse agglomeratie en uit het buitenland, in de resp. middens te verspreiden, o.m. ook via buiten landse ambassades. WEDERSAMENSTELLING 16 JAAR LATER DADER PAS ENKELE MAANDEN AANGEHOUDEN SCHENKT UW VERTROUWEN AAN VLAANDERENSTRAAT, 6 AALST ingang vrij Tel. 242.81 Op 23 februari 1952 werd in een herberg aan de Stg. op Ninove de uitbaatster Celeste van der Burcht, afkomstig uit Erembode- gem, vermoord. De man die van deze misdaad werd verdacht, de genaamde Fr. van der Taelen, slaagde er op 't nippertje in te ontsnappen naar Frankrijk, waar hij terecht kwam in het Vreemdelingenlegioen in Noord-Afrika. Enkele maanden geleden keer de de man terug naar Frankrijk. Interpol slaagde er in hem aan te houden en aan het Belgisch ge recht uit te leveren. Woensdagnamiddag had dan een wedersamensteliing van de misdaad, 16 jaar na de feiten, plaats. Aktieve belangstelling opwekken via «Veertiendaagse» en tentoonstelling «Helpende Handen» Heden zaterdag wordt de (Aal sterse) Schoolstraati tijdelijk herdoopt tot Rode Kruisstraat. Dit geschiedt in het kader van de Veertiendaagse van het Ro de Kruis (afd. Aalst), een ini tiatief dat tot doel heeft bij de bevolking een intensere be langstelling op te wekken voor het humanitaire werk dat het R.K. is en waarvan de betekenis (jammer genoeg) bij de man van de straat slechts ten volle beseft wordt in oorlogsomstan digheden en rampen, zoals bv. vorig jaar tijdens de tragische brand van een grootwarenhuis te Brussel. Deze gelegenheids Rode Kruis straat is dan meteen de officiële inleiding tot de Veertiendaagse van het Rode Kruis en de tentoon stelling Helpende Handen in de Stadsfeesthalle en waarover hier reeds in vorige edities uitvoerig werd gehandeld. (Elders in dit blad kan men het programma le zen van deze R.K. manifestatie) ST. MARTINUSKERK AALST Het probleem van de verwar ming van de Aalsterse St. Mar- tinuskerk heeft thans een oplos sing gekregen. De (Nationale) (Kommiiss'ie voor Monumenten heeft, na 3 jaar, uiteindelijk haar goedkeuring gehecht aan het pro- jekt voor centrale verwarming. Wie een dossier van het gemeentebeleid in de streek samenstelt en daartoe bv. gegevens verzamelt over de gemeente Weile, krijgt een bemoedigend beeld van officieel en privaat initiatief. •.Welle, gelegen aan de rand van enkele gemeenten, die de laatste decennia een gevoelige demografische evolutie gekend hebben, heeft ook, zij het dan op beperkte schaal, zijn aandeel gekregen in deze beweging. Het is een gemeente die op demografisch gebied gezond is, een gezonde bouwpolitiek en urbanisatieplan is er noodzakelijk». Aldus werd o.m. gesteld in een Monografie over de randgemeente anno '61. 7 jaar later, in 1968 zijn er te Welle een reeks prestaties geleverd die in menig opzicht voorbeeldig zijn. De man van de straat te Welle zegt spontaan «Het is hier goed om te wonen, het is hier goed om te leven.» Hebben de vroede vaderen via een modern gemeentehuis gezorgd voor een behoorlijke huisvesting voor de gemeentelijke administratie, dan is meteen ook een bouwpolitiek gevoerd die inhaakt op de sociale realiteit. In 1967 werd er van start gegaan met de bouw van de sociale woonwijk, een projekt van 84 woningen. Hiervan zullen er 40 vol tooid zijn in september 1968 en een nieuwe reeks van 21 werd in aanbesteding gegeven. De rest van dit aantal nieuwe woningen zal in eenzelfde tempo tot stand komen. Deze woningen werden aan gebouwd op een terrein van 6 aren per woning, de grootste worden verkocht aan 625.000 fr., de kleinste aan 595.000 fr. De dynamische gemeentesekretaris Jan Christiaens was zo bereidwillig een reeks objektieve gegevens voor te leggen die in belangrijke mate de basis vormen van deze bijdrage die in grote trekken toelaat het beeld te schetsen van de gemeente Welle. Het gemeentehuis van Welle is overigens letterlijk, maar in elk geval figuurlijk volledig een «glazen huis». Men blijft niet stilstaan bij wat reeds verwezenlijkt is, men heeft konkrete toekomstplannen en zeer afgelijnde wensen. (LEES DOOR OP PAG. 3) BEROEPSBELANGEN VERDEDIGEN Dezer dagen werd te Aalst de Unie der Technische Ingenieurs van de Rijkstechnische School van Aalst opgericht. Deze vereniging stelt zich tot doel het groeperen van de ingenieurs afgestudeerden van de R.T.S. Aalst, het verdedigen van hun belangen, alsmede de oprichting van een permanente dienst ten behoeve van stagemogelijkheden van studenten van de A1 afdeling. Het sekretariaat is gevestigd Welvaartstraat 80, Aalst.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16