e stad - doorheen de stad - doorheen de stad - do Waarheen te Aalst Discontokantoor van de Nationale Bank van België Veertiendaagse van het Rode Kruis te Aalst geopend Jaarfeest v.h. N.C.M.V. te Aalst 1e Reeks Parkconcerten Zomerconcerten 1968 Auto- en yotorzegening Rerum Novarum Bouw vergunningen Drukke uren voor Aalsterse brandweer Sint Rochus PETANQUECLUB ALOSTA Euphrosina Estella HEIRMAN 13 VRIJDAG 17 MEI Te 19.30 u., speelplaats St. Jozefskollege, in een reuzetent, Pont straat, kleinkunstavond met optreden van De Elegasten. ZATERDAG 18 MEI Te 20 u„ lokaal Vredeplein, gerrebolling, tellende voor het tornooi ingericht door het feestkomitee Kat-kermis. ZONDAG 19 MEI Vanaf 10 u, ter gelegenheid van de kermis A.Rond, allerhande feestelijkheden en vermakelijkheden op deze wijk. Te 14 u., Beukenhof, Langestraat, petanquewedstrijden, ingericht door P.C. Alosta. MAANDAG 20 MEI Te 19 u., stedelijke jeugdbibliotheek, Kattestraat, voordracht voor de postzegelverzamelaars, ingericht door Philatelia Alosta. Te 20 u., turnzaal Stadsmeisjesschool, Vredeplein, Yoga-kursus voor volwassenen, ingericht door de Aalsterse Yogaklub. Te 20 u., feestzaal stadhuis, zomerkoncert door de Symfonie «Door Eendracht Groot». DINSDAG 21 MEI Te 20 u., turnzaal Stadsmeisjesschool, Vredeplein, Yoga-kur3US voor volwassenen, ingericht door de Aalsterse Yogaklub. Te 18 u„ turnzaal Stadsmeisjesschool, Vredeplein, Yoga-kursus voor kinderen Te 20 u. voor volwassenen. WOENSDAG 22 MEI Te 19 u., stedelijke feesthalle, Schoolstraat, opening van de ten toonstelling «Helpende Handen». Te 19 u., feestzaal stadhuis, plechtige prijsuitreiking aan de lau reaten en winnende school van de wedstrijd 'in voordrachtkunst en welsprekendheid, ingericht door de rederijkerskamer Sinte Barbara. TENTOONSTELLINGEN Tot en met 20 mei, Belfortzaai, Grote Markt, tentoonstelling der werken van kunstschilder Noel Matthys. Toegankelijk op zondagen van 10 tot 18 u.; weekdagen van 14 tot 18 u. Opening op 4 mei te 18 uur. Tot en met 26 mei, Belfortkelder, Grote Markt, tentoonstelling der werken van kunstschilder Ward van Overstraeten. Toegan kelijk alle werkdagen van 14.30 tot 19.30 u.; zondagen van 10 tot 12.30 u. en van 14.30 tot 18 u. Van 22 tot en met 31 mei, feesthalle, Schoolstraat, tentoonstelling «Helpende Handen». Toegankelijk alle dagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 18 u. 6 juni Astridpark 9 juni Astridpark 13 juni 17 juni 20 juni 24 juni 27 juni Stadspark Astridpark Astridpark Stadspark Stadspark Kon. Symfonie Door Eendracht Groot. Muziekkapel Sted. Vrije Brandweer. Kon. Fanfare Kunst en Vermaak. Kon. Harmonie De Oude Garde. Fanfare Hand in Hand. Aalsterse Postharmonie. Kon. Harmonie Al Groeiend Bloeiend. Deze koncerten vangen telkens aan te 20 uur. Volgende koncerten zullen nog worden gespeeld 20 mei feestzaal stadhuis Kon. Symfonie Door Eendracht Groot. 16 juni Grote Markt Aalsterse Postharmonie. 29 juni Grote Markt Kon. Harmonie Al Groeiend Bloeiend. 21 juli Grote Markt Kon. Harmonie De Oude Garde. 6 oktober Vredeplein Muziekkapel Sted. Vrije Brandweer. BERICHT KREDIETEN die als doei hebben de aankoop, bouw of de om bouw van private (1e woning), handels- of industriële gebouwen, alsook de aanschaffing van materiaal of gereed schappen, enz., kunnen bekomen worden bij het: Het DISCONTOKANTOOR handelt ZONDER TUSSEN PERSONEN voor rekening van 1. De Algemene Spaar- en Lijfrentekas, 2. De Nat. Maatschappij voor Krediet aan Ce Nijverheid, 3. De Nationale Kas voor Beroepskrediet. Voor alle inlichtingen, kosteloos en vrijblijvend, zich wenden tot: Het DISCONTOKANTOOR te AALST Keizerlijke Plaats, 42 Telefoon 243.68 - 219.68 Openingsuren van 9 tot 1 uur en van 2 tot 5 uur. Zaterdag gesloten. Inlichtingen ten huize, vrijblijvend en kosteloos. GUNSTVOORWAARDEN VOOR «GOEDE SPAARDERS A.S.L.K.» ALLE VERRICHTINGEN OP ALLE GEWONE «SPAARBOEKJES A.S.L.K.» en TERMIJNBOEKJES A.S.L.K.» •De jaarlijkse auto- en motor zegening wordt door de Sint Kris- toffelgilde gehouden op zondag 23 juni e.k. op de speelplaats van het Sint Laurentiushome, Capucijnen- laan. Parking vanaf 9 uur. De deelnemers gelieven de let ter L op de voorruit te plakken bij de wijding. Deze heeft plaats na een plechtige H. Mis te 10 uur. De jaarlijkse bijdrage bedraagt 50 fr. voor een auto en 25 fr. voof een rijwiel of motorfiets. Omwille van verkeersproblemen op de Capucijnenlaan zal dit keer de wijding voor de omstreken af zonderlijk doorgaan op zaterdag avond 22 juni te 19 uur. Op donderdag 23 mei (O.L.H. Hemelvaart) wordt door het ACW in het teken van de Rerum Nova- rumviering een plechtige H. Mis gehouden in de kerk van O. L. Vrouw Bijstand op de wijk Mijl beek. De deelnemers komen sa men in de H. Hartkring, Dr. De Moorstraat, van waar in stoet naar de kerk wordt opgestapt. Volgende bouwtoelatingen wer- den door het Aalsters stadsbe stuur verleend Jozef De Cock. Osbroekstr. 1 Aalst, bouwen van villa, Snoek- straat. Raoul Van Boven, Schoolstraat 29 Aalst, bouwen van woning, Tuinwijk Bergekouter (Ten Berg). In de Vijverstraat 2 te Mere, moest beroep worden gedaan op de brandweer van Aalst toen de stallingen' van een boerderij door brand bedreigd werden. Door het snel ingrijpen kon het vuur echter in een minimum van tijd worden overmeesterd. Na de brand te Mere moest de brandweer zondagavond uitrukken in de Kluisdreef, waar omstreeks 21.50 u. een personenwagen vuur gevat had. Het voertuig van de h. H. Doudricourt uit Aalst werd to taal vernield. Maandagnamiddag rond 14u30 werd de brandweer opgeroepen voor een brand in de Eaffelgem- straat 108. Een frituurketel had er vuur gevat en bedreigde de keuken maar Het vuur kon vlug overmees terd worden De 21e grote prijs Frans San ders en ereprijs Dr. Roelandt zal door de Aalsterse hondenklub Sint Rochus ingericht worden op zon dag 30 juni op het terrein van de klub, Lokerenveldstraat. Keurders voor deze' wedstrijd, voorbehouden aan honden van 1e kategorie, zijn de hh. J. Van Reet uit Brecht en A. Taillieu uit Roe- selare. Als inleiding op de grootse tentoonstelling «Helpende Handen» te Aalst werd door het Rode Kruis afdeling Aalst de Veertiendaagse van de afdeling ingezet. Daardoor zal deze aktie meteen aansluiten op de opening van de tentoonstelling in de feesthalle. Het stadsbestuur heeft er eveneens in toegestemd tijdelijk een Rode Kruisstraat te openen in de Schoolstraat, waardoor men meteen gedurende de komende dagen het accent op dit initiatief zal kunnen leggen. Er werd verzameld op de binnenkoer van het stadhuis^ waar voor zitter Huylebroeck heel wat vooraanstaanden en leden van het Rode Kruis mocht verwelkomen. Nadien werd een optocht gevormd die door de stad trok in de richting van het monument op het Vredeplein. Hier werden bloemen neergelegd, waarna in de Schoolstraat het lint werd doorgeknipt voor de opening van de tijdelijke Rode Kruisstraat. In Het lokaal Palace werd vervolgens een ontvangst aangeboden waarop het belang van deze Veertiendaagse werd onderstreept. Het N.C.M.V. hield te Aalst onder grote belangstelling het arrondis sementeel jaarfeest. Voorzitter Dr. Du Four hield het openingswoord, waarna door provinciaal voorzitter senator Dua eretekens werden uit gereikt aan volgende verdienstelijke leden Dr. A. Du Four, arrondissementeel voorzitter, 2e klasse. Beroepsereteken 1e klasse Benoit Ringoir, Aalst; Gaston Mer- chiers, St. Lievens-Houtem; Lodewijk Van den Abeele, Moorsel. Ereteken 2e klasse Michel Baeyens, Hofstade, Arthur Beck, Meldert; Etienne Bogaert, Aalst; Robert Cobbaert, Kerksken; Albert De Leenheer, Kerksken; Philemon De Smedt, Moorsel; Hendrik Dhaese, Ninove; Roger Guns, Aalst; Michel Lefevre, Sint Lievens-Houtem; Jozef Mertens, Haaltert; Gaston Permentier, Moorsel; Camiel Ponnet, St. Lievens-Houtem; Omer Stevens, St. Lievens-Houtem; Victor Sterck, Aalst; Jozef Taeleman, Kerksken; Jozef Van Den Eede, Moorsel; Oktaaf Van Hoefs, Erembodegem; Emiel Van Royen, Aalst; Herman Verdoodt, Erembodegem; Lucien Vermoesen, Meldert. Plaket van het arr. Verbond Jan Baetens, Kerksken; Ben Blan- kaert, Aalst; Robert Cobbaert, Kerksken; Gilbert De Campenaere, St. Maria-Oudenhove; Jozef De Neef, Lede; Albert De Leenheer, Haaltert; Henri Dhaese, St. Lievens-Houtem; Herman Verdoodt, Erembodegem; Wilfried Watté, St. Lievens-Houtem. De petanqueklub Alosta wil alle middelen aanwenden om definitief de petanquesport in Vlaanderen in te burgeren. Te dien einde richt deze klub, en dit mits zware geldelijke inspanningen, volgende tor nooien in, gedurende het jaar 1968 Zondag 19 mei te 14 uur Schiftingen van het kampioenschap van Belgie van de beste triplette (zone A-C). Zondag 16 juni a) Eerste nationale dag van de Beker van Belgie te 10 uur. b) Neventornooi P.C. Alosta te 14 uur, begiftigd met prachtprijzen. Zondag 8 september Finale van de Beker van Belgie Interklub te 10 uur. Neventornooi P.C. Alosta te 14 uur. Prachtige prijzen. Zondag 22 september Derde groot zomertornooi van P.C. Alosta te 14 uur. Begiftigd met wisselbeker, bekers en prachtige prijzen. Men verzoekt ons het overlijden te melden van MEVROUW weduwe van de Heer Franciscus COPPITTERS geboren te Berlare op 1 november 1891 en godvruchtig overleden te Aalst op 14 mei 1968 gesterkt door de H.H. Sakramenten der Stervenden. De plechtige rouwdienst, gevolgd door de bijzetting in de familie kelder, waartoe U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben in de parochiekerk van Sint Martinus te Berlare op ZATERDAG 18 ME! 1968 te 10 u. 30. Bijeenkomst aan de parochiekerk te Berlare. De Rozenkrans wordt gebeden in de parochiekerk op vrijdag 17 mei 1968 te 19 u. De dertig gregoriaanse missen zullen gelezen worden in de paro chiekerk van Sint Anna te Aalst. Rouwhuis Boudewijnlaan 148, Aalst. Vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht hebben ontvangen, worden verzocht dit als dusdanig te willen beschouwen. Begraf. Arijs, Hoogstr Aalst.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 13