Knappe Remi Van Vreckom Ereplaatsen voor EtienneSonck Ward Ernst te ontstuimig de liefhebbers SPORTFLITSEN Bij de juniores Herleving had tegenslag Eendracht deed het deze maal veel beter Reeds versterking voor S.K. Aalst 0Hi£SMflÜimËS«£stduflriHl 14 SPORT op alle fronten WIELRENNEN Remi Van Vreckom, die voor he! eers! dis jaar op heS voorpian kwam in de Waalse Pijl, heeft sindsdien met verschillende opval lende prestaties de aandacht op zich gevestigd. De kroon heeft hij echter nu op he: werk gezet in de Vierdaagse van Duinkerken, waar hij ineens internationale be kendheid heef: verworven. Inderdaad, de kleine Dender- streker leverde er tussen een uit gelezen deelnemersveld schitte rend werk en alhoewel hij gedu rende een drietal ritten zijn kan sen diende op te offeren voor zijn zoals men weet geruime tijd aan ploegmaat Walter Boucquet, die de leiding stond van de klassering, slaagde hij er in om in de eind stand beslag te leggen op een mooie tweede plaats. Indien sport bestuurder Tuur De Cabooter van bij de aanvang de kaart Remi Van Vreckom had gespeeld, was het bijna zeker dat deze als laureaat deze zware ronde zou hebben be ëindigd. Do Denderstreker z&H is uiterst tevreden over zijn tweede plaats, temeer daar er reeds stemmen zijn opgegaan om hem te selekteren voor de Ronde van Frankrijk. Het experiment dat Remi Van Vreckom destijds als tourman deed in de Ronde van de Toekomst mislukte ingevolge een ongesteldheid die hem tot de aftocht dwong en na tuurlijk zou de sympathieke Remi dolgraag willen bewijzen dat hij als tourman iets >n zijn mars heeft. Daarom dat de ganse Dender streek hoopt dat hij in de grote Ronde een kans zal krijgen Nadat Etienne Sonck in de Ron de van Spanje enkele malen >n de kijker was gekomen, doch nadien tot opgave werd gedwongen, ;s hij bij zijn terugkeer 'in ons land on middellijk op het voorpian geko men met een aantal mooie eie- plaatsen. Zulks was trouwens tij dens het jongste weekeinde ander maal het geval te Pamel, waar hij op een vijfde plaats beslag legde. De Herzelenaar had e-' beslist een kans op de zegebloemen toen alles er op wees dat het op een massa spurt zou uitdraaien, toen hij zich echter door een viertal met Willy Vekemans als aanvoerder liet ver rassen. Ook in de Omloop van Midden Vlaanderen te Deinze deed Sonck het zeer goed, alhoewel hij naar het einde toe licht terrein diente in te boeten. De beloftevolle ANTOON HEY- MANS blijft de vaandeldrager van de Denderstreek bij de juniores, alhoewel hij deze maal geen bloe men kon veroveren. Zowel te Sint Amandsberg als te Wichelen werd hij door de koalitie schaakmat gezet, alhoewel niemand hem kon verhinderen van op dichte ereplaat sen beslag te leggen. LUC SIENAERT jaagt nog altijd achter zijn eerste zege van het seizoen. Te Zellik heeft hij gestre den met volle bezieling en toen hij in zijn opzet scheen te slagen, kwamen gans onverwacht Marcel Omloop en Marcel Lafort opduiken om hem de zegepas af te snijden. Dat Ward Ernst tijdens het ein de van de zware wegrit te Pamel een tikje te kort schoot moest nie mand verwonderen, daar de om- stuimige Aalstenaar er letterlijk met zijn krachten heeft gewoe kerd. Reeds vrij vroeg toonde hij zich vooraan met een ontsnapping samen met Johan Schepers. Na dat deze vlucht was mislukt pro beerde Ernst het een tweede maal met Julien Delocht in zijn spoor. Spijts men in de groep onmiddel lijk reageerde slaagde dit duo er in geruime tijd aan de spits stand te houden, tot naar het einde toe alles weer samenliep. Meteen was de kans voor de Aalstenaar ver keken, doch het laat geen twijfel dat zijn definitieve inburgering in de hogere rangen spoedig een vol dongen feit zal zijn. Wie te Pamel ook in de kijker liep was de Nieuwerkerkienaar René Schelfout, die er half koers een sterke aanval opzette, echter zonder resultaat. Tenslotte was er te Pamel van het gewest nog Etienne Lievens, die er de bewijzen leverde dat hij spijts een twee jaar lange inakti- viteit nog niets van zijn talenten heeft ingeboet. De Kerkskenaar handhaafde zich immers tot het einde toe in de groep die voor de ereplaatsen spurtte. EENDRACHT AALST zal de titel vieren op zaterdag 25 mei met een entvangst door het stadsbestuur, groot feestbanket in de feestzaal van het stadhuis en 's avonds een dansfeest bij Gaston Van der Eist. SPARTA AALST zal optreden tijdens het eeuwfeest van het klooster te Erembodegem en de Spartanen brengen voor deze handbalwedstrijd de sterkste opstelling in lijn. JEAPS P.'ERRE GLOCHERET, de topschutter van Sportkring Aalst, was door zijn pioeg Doggen Erembodegem slechts voor één jaar afgestaan aan de Ajuinenformatie, zodat de Aalsterse dirigenten nu in Erembo degem zuilen moeten komen praten om deze hardschieter in de rangen te houden. Voor de kadetten kampioenenformatie van Black Boys is de eindronde volop bezig en na suksessen tegen Wezenvrienden en Olympia Kortrijk zou het niemand verwonderen indien de jongens van de Volksplaats naar de finale zouden gaan. HERMAN LABAYE, de jeugdspeler van Okapi die reeds meermaals in hst brandpunt kwam met schitterende verrichtingen, heeft nu ook in de eindronde van de scholieren duidelijk bewezen dat hij veel in zijn mars heeft. Hij was trouwens in de ontmoeting tegen Vilvoorde de voornaamste afwerker. JEF BUYLE is bij het kaatsend Sint Anna in zijn tweede jeugd getre den. De stoere Jef was immers in de ontmoeting tegen Lede, dat trou wens geen enkel spe! kon ophalen, de topfiguur, alhoewel ook zijn maats Van Neck, Brondeei, Lissens en Bocqué flink hun best deden. In een lastige Trofeerit te Baas rode met al de grote bazen aan de start, heeft HUGO COPPENS bewezen dat de grote konditie reeds op komst is, alhoewel hij nog maar pas van het leger is afgezwaaid. In deze pijlsnelle wed strijd, die afgelegd werd aan een gemiddelde snelheid van 42,431 kilometer per uur, was de Aalste naar in zijn element en aarzelde geen ogenblik om de zwaarste vrachten op de schouders te ne men. Hij eindigde op een ereplaats als eerste man van K.S.C. Dender streek, zodat het vast staat dat hij voor de verdere proeven van deze klubtrofee de basisman van de Denderstreek zal worden. ROGER DE WOLF was aan de slag te Hingene, waar hij, zoals het trouwens zijn gewoonte is, aanhoudend de stormklok luidde. Het was dan ook zijn werk dat het ganse deelnemersveld dooreen ge rammeld werd zodat er uiteindelijk nog slechts enkelen over bleven die in aanmerking kwamen voor de overwinning. In het zegedebat speelde de Aalstenaar trouwens ook een belangrijke rol en het was slechts toen hij even aarzelde dat hij alle kansen verspeelde, -naar toch nog op een mooie derde rang beslag kon leggen. Daags nadien te Hofstade was hij minder ge lukkig, daar hij ingevolge een lek ke band vrij vroeg tot de aftocht werd gedwongen. PAUL. DE COPPEL. geraakt maar niet aan een zege, spijts hij overal een hoofdrol vertolkt. Nadat hij vorige week door J.P. Monse- rez van de eerste plaats werd ge houden was 'het nu Luc Vanden- daele die hem voor de bloemen voorafging te Heme. Zulks gebeur de na een ontsnapping met vijf KAATSEN VOETBAL waarin de omstuimige De Coppel haantje vooruit speelde. MAURITS DURY was in hetzelf de geval te Hofstade. Ook hij stak reeds de hand uit naar de bloe men toen hij door Johny Plankaert met enkele cm. werd geklopt. De Denderstreker heeft te Hofstade met een pracht van een wedstrijd bewezen dat hij in de Ronde van Belgie de grote forme gevonden heeft. Herleving had tegenslag in de lutte tegen Fleurus, daar Carael gekwetst werd aan de schouder, waardoor hij niet meer het maxi mum kon geven. Daardoor hadden de Houtmarktmannen het natuur lijk moeilijk om stand te houden tegen de Walen, die langs hun sterspeler Simonatti aan de rust reeds met 4-8 aan de leiding ston den. Nadien deden de Aalstenaars loffelijke pogingen om dan toch één puntje in de wacht te slepen, waarin men tenslotte is geslaagd. In de gewestelijke bevordering plooit Sint Anna voor niemand, zo dat de titelplannen alleszins ge wettigd zijn. Belskens 15 Three Stars O Deze wedstrijd was weinig span nend, want de bezoekers brachten er helemaal niets van terecht en haalden slechts 14 vijftienen op de vijftien spelen. Zondag e.k. de grote derby Belskens 1 Krefters. Met een nieuwe zege tegen Een dracht is Turnhout kampioen ge worden van Derde Afdeling. Werd de eerste wedstrijd een echte af straffing voor de Aalstenaars, dan is het nu slechts op het nippertje dat de witzwarten de duimen dien den te leggen. Turnhout had het openingspunt genet tijdens de eer ste helft en Eendracht diende te wachten tot na de hervatting om langs Denui de bordjes in even wicht te brengen. De gastheren kwamen tenslotte op kansrijke wij ze aan het winnend doelpunt toen Bossaer het leder in eigen doei verwerkte. Dat het bij Sportkring Aalst voor ernst is met de promotie naar Eerste Provinciale, bewijst de aan koop van Freddy Schollaert de talentrijke Eendrachter, die tijdens het voorbije seizoen bij de wit zwarten meermaals in de kijker kwam. Deze aankoop is dus alvast een gevoelige versterking voor de Sportkringers en nu het ook vast staat dat het duo Wellekens en Verbraekel terug komt, zal men meteen nog over twee spelers be schikken waaraan men nog veel genoegen kan beleven. Ondertussen staat het bijna vast dat Walter Sonck, die naar Terjo den zou gaan, en Dhondt, Van Der Burght en Arijs, die alle drie door Standaard Wetteren werden ge vraagd, de Sportkringrangen zou den verlaten. De Aalstenaars kun nen zich echter deze aderlating gerust getroosten. Intussen heeft Sportkring de eerste wedstrijd voor de eindronde gewonnen tegen de andere kam pioenen van Excelsior. Zulks ge beurde echter op het nippertje, daar de Ajuinen slechts de zege konden verwerven dank zij de hoekschoppen (7-2). Nochtans verliep alles voor de Sportkringers aanvankelijk zeer vlot, daar men aan de rust op vol treffers van Deconinck en Doorns reeds met 3-1 de toon aangaf. Toen nadien Roelandt nog de cij fers opdreef geloofde niemand nog in een zegekans voor de bezoe kers. Deze oordeelden er echter anders over, want dank zij een grootscheeps offensief slaagden zij er in op gelijke hoogte te ko men. Gelukkig konden de Ajuinen rekenen op het hoekschoppenvoor- deel om de zege te bemachtigen.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14