KLEIN LOGBOEK ETRIMO Een maat of wordt het twee maten voor niets AALST Centrum voor Technisch Onderwijs Senator Coppens kreeg geen kans. terlindenpark Nog geen nieuwe burgemeester te Erpe Verkeers ongevallen De werkloosheid De werkloosheid in 't arrondissement 2 Zeggen we het ronduit het is niet netjes geweest van de Vlaamse C.V.P. Jongeren uit Brussel de C.V.P. senator Coppens uit 9enderleeuw zo erg teleur te stellen, meer, deze goede man in opspraak te brengen. En het met name Het Volk, daartoe, via een uiteraard zeer erge van de zaak is dat de lijfkrant van de C.V.P. senator objektiaf verslag, het hare toe bijdraagt. Het wil ons, in alia objektiviteit, voorkomen dat de ver dedigers van senator Coppens, deze zo toegewijde partij man, hun dossier onvoldoende hebben gestoffeerd. Wisten ze bv. wel dat deze C.V.P.-voorman uit de Denderstreek in 196S, ten tijde van de parlementaire affaire rond de in overwegingneming van het wetsvoorstel Verroken inzake Leuven, precies op de vluchtheuvel van het Centraal Sta tion dreigde met een parlementaire vraag te steiien, aithans naar sommigen beweren, over het onregelmatige tramverkeer te Brussel. Wie op die bewuste dag, in 196S, precies als de C.V.P.-senaatsfraktie haar houding ging i bepalen inzake het wetsvoorstel Verroken, ook nog de t'OSöZaK moed en de tijd heeft om zich neer te buigen omtrent de tribalaties met tram 28, 16 en noem maar op, die man verdiende beter vanwege de Brusselse C.V.P. Jongeren. Ten andere, de steun aan Saint-Remy moest op zichzelf reeds voldoende geweest zijn. Er zijn niet zoveel Rooms katolieke C.V.P.-ers die reeds op de heiligenkalender voorkomen. De steun aan Saint-Remy op de kalender op 1 oktober was vanwege senator Coppens niet alleen een partij-, maar ook een heilige plicht, afgezien vrat Van u'é," Soej'nants er over dacht. Maar het is ook waar dat de Gentenaars op die dag, i oktober, de feestdag van Saint-Remy, reeds iang Sint Bavo vieren. En het ,is bekend dat de invloed van de Gen tenaars in de C.V.P. Jongeren-top steeds doeltreffender wordt. Senator Coppens, de gtjede man, moge zich troosten, ter ontspanning kunnen tjv'' '1em 3raa9 d® iektuur van Clochemerie aanbevelen. /^n e'e politiek, bijaldien hij hei niet weet, is eigenlijk, wsl! men ®r ook moge over zeggen en schrijven, mees dar/1 ü'e kunst van de mogelijkheden. Cik. Voor wie het allemaal niet weet of niet begrijpt Wel, ae Vlaamse C.V.P. Jongeren uit Brussel kennen sedert enkele jaren een drietal typisch Vlaamse prijzen toe, resP- de Tijl-prijs (aan een man of groep die in het voorbije jaar het bewijs heeft geleverd van uitzonder lijke politieke moed of zelfopoffering), de Neie-prijs (voor diegene die de Vlaamse zaak in het buitenland voortreffelijk heeft behartigd). De derde prijs, de Lamme Goedzak-prijs, wordt toegekend aan diegene die het bewijs levert dat hij de kwaliteiten van deze figuur bezit. Vroegere laureaten van de Tijl-prijs waren reeds Emiel Van Cauwelaert (Het Volk), Prof. Coüin (Kredietbank), Prof. Van Hee (Leuven) en nabuur en vechtjas Jan Verroken. Ditmaal viel deze prijs te beurt aan het Nationaal Bureau van de C.V.P. Jongeren voor hun dokumsnt over de autonomie. Hier zou Pierlala kunnen zeggen het hemd is nu eenmaal nader dan de rok. De Nele-prijs kwam toe aan Minister Van Eislande, wien geen-mooier Lot kon beschoren zijn. En dan, en daar gaat het hier eigenlijk over, voor de Lamme Goedzak-prijs kwamen in aanmerking de voor malige C.V.P.-er en huidig P.V.V.-senator Mter De Baeek 0G u'c Antwerpen en C.V.P.-senator Coppens, een zeer toe- gevrijd partijman. Eerstgenoemde heeft deze prijs in de wacht kunnen slepen omdat hij er blijkens de jury in slaagde binnen de 24 uur van partij te veranderen, uitein delijk met suisses. Juryleden megen uiteraard niet uit de biecht klappen en jonge Brusselse Vlaamse C.V.P.-ers zijn veel te ernstig om dat te doen. Maar het blijkt in eik geval toch dat senator Coppens felle verdedigers had om als laureaat voor deze Lamme Goedzak-prijs te worden uitgeroepen. Een belangrijk argument dat in zijn voordeel pleitte was het feit dat senator Coppens zeer aktief was geweest om in 't nabije Vlaams Brabant Liedekerke, Ternat, enz. de kandidatuur van de Franstalige C.V.P.-er Saint-Remy te propageren. Maar dat argument van zijn verdedigers was niet doorslaggevend. Senator Coppens moest het afleggen tegen oud-C.V.P.-ar en huidig P.V.V.-er Mter De Baeck. UW APPARTEMENT IN HET RAFFELGEMSTRAAT AALST RAADPLEEG GRATIS ONZE DIENSTEN VERKOOP - STAATSPREMIE - VERHURING TEL 053-299.37 Praktisch leven we nu in Belgie sedert drie maanden onder het regime van een voorlopige rege ring en op dit ogenblik ziet men nog geen oplossing. De ongeluksprofeet die beweerd heeft «de verkiezingen van 31 maart brengen geen oplossing» heeft gelijk gehad. En waarom Een oud Vlaams spreekwoord zegt «Wat helpen kaars en bril als de uil niet kijken wil En de uil, waarschijnlijk een nachtuil, leeft te Brussel -in zijn vaderlandse toren. In Brussel blijft de geest van 1830 bewaard, de schim van La Belgique de Papa. Ja, toen was er geen algemeen stemrecht, het Vlaamse volk was vertegenwoordigd door zijn Frans sprekende bourgeoisie, er waren geen syndikaten noch drukkings groepen. Maar Bredero heeft het doen verkeren en de resultaten van de verkiezing van 31 maart hebben voldoende dit bewezen 1. Dat het tricolore superpa- triotische argument heeft uitge diend. 2. Dat de meerderheid van het Belgisch kiezerskorps Vlamingen zijn. 3. Dat er eindelijk bij de ge wone Vlaamse man, een Vlaamse refleks bestaat. Maar eigenlijk zou men deze be sluiten in het Frans moeten formu leren. Want ongelukkig voor Bel gie, onze Franssprekende landge noten hebben nog altijd geen be nul van wat in het Vlaamse land omgaat. De Belgische Franstalige pers benevelt nog alle dagen hun fran cofone geesten. Onze Franstalige nationale radio en televisie negeert alles wat maar Nederlands ruikt. Voor de meeste Walen spreken wij een taal, goed voor hottentot- ten en zijn wij een zo verachterd volkje dat wij ons afkerig tonen van de grote universele Franse kuituur. Het Frans is voor hen de kuituurtaai par excellence. Van daar hun steeds opdringe rige kultuur-imperialisme. De Brus selaars willen de verfransing van Vlaams Brabant, de Walen willen de Voer (zij bekwamen reeds de ganse streek van Komen en Moes- kroen) plus eventueel de streek van Ronse verfransen. En nu hebben de Vlamingen ge zegd «genoeg niet alieen de Volksunie, maar ook de Vlaamse C.V.P. en de rode leeuwen van de B.S.P. en zelfs de blauwe leeuwen van de P.V.V. Er is op dit ogenblik in het Vlaamse land een concensus geen enkefe toegeving meer aan ieder Frans kultuur-impe rialisme. De regeringsleider, die dit principe aan onze Fransspre kende landgenoten kan deen aanvaarden, die zal lukken. M.d.B. Met twee belangrijke instellingen als de Hogere Vrije Technische Scholen en de Rijkstechnische School is Aalst een centrum geworden ;nzake technisch onderwijs. Laatstgenoemde instelling hield zaterdag II een open schooldag. Tijdens de opening werden de aanwezigen verwelkomd door de fih. Herman De Geest, direkteur, en M. Waltniel, onderdirekteur. De h. De Geest wees op de stijgende aantrekkingskracht bij de jeugd voor de Rijkstechnische School derwijze dat het probleem aan nieuwe lokalen gesteld is. Prof. Dr. P. Ghijsbrecht, namens de bestuurskommissie. wees cp de betekenis van de pas gestichte bond van technische ingenieurs, die de beroepsbelangen van zijn ieden zal verdedigen en inzonderheid het verschaffen van werkgelegenheid voor de pas afgestudeerden op zijn leden beoogt. Deze open schocidag kende een ruime belangstelling uit de meest industriële en kommerciele miiieus. Na het overlijden van burgemeester Charles Desmet, die sinds het einde van de tweede wereldoorlog Erpe leidde, heeft deze ge meente nog geen nieuwe burgervader. Hieraan werd even herinnerd tijdens de jongste raadszitting, dia door schepen Delat werd geleid, in verband met een beslissing van de Bestendige Deputatie. Niettemin heeft de raad een goed gevulde dagorde afgehaspeld, waarin vooral de afbakening van wegtracé's voorkwamen. Zo werd een rcoiingspian aanvaard voor de Cmmegangstraat, de Oude Heirbaan, en werd de -onteigening goedgekeurd voor de' aanleg van de Keiberg. In de Botermelkstraat zal de elektrische installatie verbeterd worden, terwij! een politiereglement werd goedgekeurd voor de Sevecootstraat en voor de Lange Kerkweg. In eerstgenoemde straat zullen hierdoor de vinkenwedstrijden ongehinderd kunnen gehouden worden tijdens de zettingen, terwijl voor de Lange Kerkweg geen doorgang meer wordt toegelaten voor paarden. De verdere dagorde werd grotendeels gevuld met administratieve beslissingen in verband met de C.O.O., kerkfabriek en bijwonen van algemene vergaderingen. GESLAAGDE RAZZIA VAN DE B.O.B. AALST Door de B.O.B. Aalst werd zon dagavond een grootse razzia ge houden in verscheidene dansgele genheden in Aalst en omliggende. In een bekende bar in de Kei zerstraat werden een groot aantal minderjarigen aangetroffen, tegen wie proces-verbaal werd opgesteld. Tijdens de week van 6 tot 12 mei werden door de rijkswacht 1.411 verkeersongevallen vastge steld met 19 doden ter plaatse, 241 ernstig en 633 licht gewonden. Tijdens het weekeinde gebeur den er 545 ongevallen met 10 do den ter plaatse, 140 ernstig en 305 licht gewonden. De oorzaken van de ongevallen met dodelijke afloop zijn over dreven snelheid 5; rijden aan de verboden kant 3; niet naleven van de voorrangsregels 3; ge vaarlijk inhalen 1; onvoldoende verlichting 1; onvoorzichtigheid van voetgangers 4. Tijdens de week van 28 april tot 4 mei werden er per dag ge middeld 77.893 volledig en 27.717 gedeeltelijk werklozen gekontro- leerd, hetzij 'n totaal van 105.610. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering met 848 volledig en een vermeerdering met 3.911 gedeeltelijk werklozen geno teerd. De volgende bewegingen werden genoteerd stijging van de gedeel telijke werkloosheid in de sektoren bouw en verkeer (gevolg van de staking) evenals in de sektoren textiel en kleding; vermindering van de werkonderbrekingen in be paalde takken van de metaalnij verheid. Tijdens de week van 28 april tot 4 mei werden per dag gemid deld 3.437 werklozen gekontro- leerd, verdeeld als volgt 1.352 volledig werkloze mannen; 855 vol ledig werkloze vrouwen; 409 ge deeltelijk werkloze mannen; 821 gedeeltelijk werkloze vrouwen.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 2