Samenvatting van het tentoongestelde materiaal HANDELSPOCKET Bouwhulp Garage INJECT A p.v.b.a. SUPER SHOP Vakantie-ouders gevraagd WEEKKALENDER TENTOONSTELLING HELPENDE HANDEN Uw ogen worden bedreigd kies uw zonnebril met verstand Noteer in uw agendo Deze tentoonstelling heeft tot doel de bevolking voor te lichten, name lijk de werking van deze organi saties in al hun aspekfen te leren kennen. De tentoonstelling is open voor het publiek van 24 tof 31 mei 1S63, van 9 tot 12 en van 13.30 tot 19 u. Eerste afdeling PHILATELIA ALOSTA Stelt ten toon het thema bloed en bloedgeven in de postzegel. Tweedo afdeling R5JKSWACHÏ en POLITIE Verkeerstafel (opleiding van de jeugd voor het moderne verkeer), tele achymeter, camionette combi, sociale opdracht v. de Rijkswacht, bescherming van de gemeenschap en de enkeling, verkeersveiligheid, organisatie van de Rijkswacht. Derdo afdeling DE BLOEDTRANSFUSIEDIENST van het Rode Kruis Deze afdeling omvat 3 delen 1. De samenstelling van het bloed, de bloedgroepen en Rhezus- faktor, wetenschappelijk vulgarise rend, de verdeling der bloedgroe pen over de Belgische bevolking en in de wereld, de erfelijkheid der bloedgroepen, enz. 2. De geschiedenis van de bloedtransfusie vanaf de 16e eeuw tot heden, materiaal dat diende voor transfusie van dierenbloed, belangrijke wetenschapsmensen die een rol gespeeld hebben in de studie van het bloed en de bloed transfusie, modern transfusiema teriaal. De tegenwoordige behandeling van zonneglazen, die eveneens op de correctieglazen wordt toege past, zorgt ervoor dat zij in geen geval de beelden vervormen. Deze glazen, die uitsluitend verkocht worden bij specialisten opticiens, zijn het resultaat van lange en nauwkeurige wetenschappelijke op zoekingen. Absorbeervermogen, kleur, vorm en krommingsgraad zijn de elementen die deze kwali- teitsglazen kenmerken. Alleen een opticien kan oordeelkundig het meest passende glas kiezen in ieder geval in het bijzonder en hij kan een verzorgde pasvorm waar borgen. Weg met de brillen die voortdurend verglijden, die pijn doen aan de neus of achter de oren een precies aangepast mon tuur schenkt bewegingsvrijheid en maakt het mogelijk de meest om- stuimige sport te beoefenen, net alsof men geen bril droeg. Koop uw zonnebril niet om het even waar. Als het er om de be scherming van uw ogen gaat, -is het soms verstandig een klein offer te brengen. En... eèn bril van voortreffelijke kwaliteit behoeft niet noodzakelijk een dure bril te zijn I Vraag ons om raad, U zult er alle voordeel bij hebben OPTIEK FRAEÏ Paul Van Geyseghem gediplomeerd meester - opticien kontaktlenzenspecialist Langs houtstraat 8 - Aalst Tel. (053) 283.04 3. Het bloedgeven nu hoe ge beurt een bloedafname, onderzoek van de bloedgevers, onderzoek van zijn bloed in het laboratorium, bewaring van het bloed. Vierde afdeling HET RODE KRUIS Ambulancedienst, de Belgische Unie voor amateurzenders, hulp posten langs de weg, aan zee, nationale hulpdienst, onderricht en sanitaire opvoeding, het Rode Kruis in de wereld, Jeugd Rode Kruis, welfare, ziekenhuisbibliothe ken, uitleendienst, enz. Vijfde afdeling DE CIVIELE BESCHERMING Reddingsboten, orbifoon (om geluiden op te sporen, bv. van personen die ten gevolge van een ramp werden ingesloten), Stop- chute (zelf-afremmende katrol), ground zero indicator (voor het vaststellen van de ontploffings hoogte van een kernwapen ev'en- als de richting), detectieappara- ten voor radio-aktieve stralen. Ver der allerhande reddingsmateriaal, reddingswagen, commandowagen, enz. Zesde afdeling DE BRANDWEER Werking van de dienst 900, mo derne brandweerwagens, oude en -nieuwe pompen, modern brand weermateriaal (rookzuiger, gas maskers, reddingskoker, spring- baig, enz.). Zevende afdeling DE K.O.O. Modelkamer in modern zieken huis, maquette van het nieuwe interkommunale ziekenhuis, sociale taak van de K.O.O., moderne mo delkamer in bejaarden-rustoord. Deze tentoonstelling is Wetenschappelijk kennis van het bloed en de bloedgroepen, moderne technieken op gebied van hulpverlening. Kultureel thematische behan deling in de postzegel; geschie denis van de technieken in de bloedtransfusie. Sociaal De betiteling «Helpen de Handen» zegt voldoende dat al deze organisaties hun rol te ver vullen hebben in de sociale struk- tuur van onze maatschappij. ANDERE AKTiVITEITEN Tijdens de duur der tentoonstel ling zullen de verschillende scholen der stad uitgenodigd worden met hun leerlingen een bezoek aan de expositie te brengen. Ter gelegenheid van de tentoon stelling zal te Aalst op 25 mei het Nationaal Wetenschappelijk Sym posium over de modernste aan winsten inzake bloedtransfusie doorgaan. Op 26 mei zal er een akade- mische zitting gehouden worden in het stadhuis en zullen er ver schillende bloedgevers vereremerkt worden. Adviesgevende medewerkers wat betreft afdeling bloedtransfusie De tentoonstelling telt verschil lende wetenschappelijke medewer kers Dr. Vermeylen, Prof. Ver- donck, Prof. Quntijn, Prof. Hooft, Prof. Thiery. Levenswijsheid Wanneer men zich in 't bed be gint om te draaien, dan is het tijd er uit te draaien I zei Wellington. Wens hun een gelukkige naamdag Zondag 19 mei Bartholomeus, Ivo, Petrus, Pieter, Pudens. Maandag 20 mei Basilla, Ber- nardijn, Ulrijk. Dinsdag 21 mei Eustella, Gi- sella, Itisberga. Woensdag 22 mei Alimena, Emiel, Julia, Rita. Donderdag 23 mei Desiderius, Didier, Edeltrude, Guisbert, Her- melinde. Vrijdag 24 mei Donatiaan, Su- zanna, Vincent. Zaterdag 25 mei Flavia, Gre- gorius, Urbanus. Maanstanden Nieuwe maan op zondag 19 mei te 5 u. 44. Bijzondere dagen De Kruisdagen op maandag 20, dinsdag 21 en woensdag 22 mei de oorsprong van de Kruisdagen gaat ver terug. Het was in de 5de eeuw dat Zuid-Frankrijk jarenlang geteisterd werd door natuurram pen die de oogsten deden misluk ken en have en goed vernielden. Op Paaszaterdag van het jaar 469 terwijl bisschop Mamertus de plechtigheden verrichtte, dreigde de kathedraal van Vienne zelfs af te branden door blikseminslag. Het was deze bisschop die de drie daagse bedetocht voor Hemel vaart invoerde, welk gebruik spoe dig navolging vond en zich over geheel de kerk verspreidde. De plechtigheid bestaat uit een boet processie, waarbij een bijzonde: misformulier aansluit. Op de Kruis dagen dragen de kristenen hun no den voor aan God en zij bidden tevens alle heiligen in de hemel om hun smeekgebeden te onder steunen. Donderdag 25 mei Onze Lieve Heer Hemelvaart. Dit feest is n.et zo oud als Pasen of Pinksteren, maar behoort toch tot de oudste feesten van het kerkelijk jaar. Eusebius, de schrijver van de eer ste kerkgeschiedenis (chca 325) noemt het reeds en Sint Augus- tinus meent dat het al door de apostelen gevierd werd. Agenda Zondag 19 mei: BRUSSEL In de Eeuwfeest paleizen op de Heizei -interna tionale kampioenschapstentoun- stelling van honden van alle rassen. Donderdag 23 mei HEEL HET LAND DOOR Vie ring van Rerum Novarum. NEERPELT 16e Europees Mu ziekfestival voor de jeugd (ook op 25 en 26 mei). In de natuur Van 20 mei tot 5 juni gewoon lijk schoon weer. Pe-jode waarin talrijke insekten zien ontpoppen. DENDERSTRAAT 18, AALST P.V.B.A. Lid van de Handelskamer Aalst Tel. (053) 227.57 betekent veilig bouwen zonder zorgen betekent goed en goed koop bouwen. Onze faam honderden referenties honderden gelukkige gezinnen Officieel verdeler: ASSERENDRIES 76 AALST - TEL. (053)263.76 Personenwagens, Sportwagens, Lichte vrachtwagens NiEUWKUiS HEMDENDIENST doet het beter KAÏTESTRAAT, 78 AALST TEL. 238.65 Jaarlijks, ja maandelijks plaatsen de Vreugdezaaiers tientallen Bidonnevillekinderen bij Vlaamse pleegouders. Nu de vakantie nadert kijken honderden noordafr-ikaantjes verlan gend uit naar een goed onthaalgezin. Hun moeders huiveren er voor wanneer zij er aan denken dat hun kinderen gedurende weken zouden moeten opgesloten zitten in een donkere stadskamer of een krotwoning. Dagelijks krijgen wij alarmerende brieven waarin zij ons om een vakan- tieplaatske smeken. Vorig jaar bezorgden wij een twee maanden lange vakantie voor meer dan 800 kinderen. Een der zusters uit Parijs stuurde ons reeds twee lange lijsten met namen van kinderen die tegen 5 juni zouden moeten geplaatst zijn. Al deze kinderen zijn nog niet schoolplichtig Er zijn vele lieve jongetjes bij die zon, licht en liefde nodig hebben. Wie van u die onze oproep leest, kan wat ruimte scheppen voor deze kinderen Op 5 juni verwachten we reeds een honderdtal kin deren te kunnen plaatsen. Zij zullen in ons land verblijven tot 29 oogst. Bijna 3 maanden. Wie een van deze keintjes wil gelukkig maken schrijve ons on- middelljk op ons adres De Vreugdezaaiers, Oude Houtlei 70, Gent. De honderden die overblijven en schoolplichtig zijn, kijken ver langend uit naar het groot verlof. «Ik ben alleen,» zo schrijft mij de moeder van Patrick en William, «mijn man heeft mij verlaten. Ik moet gaan werken en -ik weet niet waarheen met mijn jongens. Kunt gij me helpen Wij maken haar oproep en de vele andere die ons dagelijks berei ken over aan onze goede lezers. Deel uw vakantiegeluk met deze kinderen, uw vreugde zal er des te groter om zijn. De eerste groep van 400 kinderen komt toe te Brussel op zater dag 29 juni. De tweede groep op 3 juli. Breng zon in 't leven van uw evenmens en zon zal er stralen -in u. Vraag om inlichtingen, schrijf ons dadelijk. Want het in orde brengen van paspoort en visa vragen veel tijd, vooral in deze zomerperiode. Helpt de anderen, zo helpt gij uzelf. Wij danken u. R. DELOOZ, Vreugdezaaiers, Oude Houtlei 70, Gent.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 6