Serav wat eten we deze week voor de lekkerbekken nuttige wenken ploeqstoffen i klankjes uit de modewereld vluchtige aantekeningen keukengeheimen asperges vrouwen kroniek ZONDAG Asperges met hard gekookte eieren Kervelsoep Var kensgebraad Bloemkool au gratin Gekookte aardappelen Karamelvla. MAANDAG Koud varkensgebraad Komkommersla Gebakken aardappelen Chocoladeschuim. DINSDAG Spinazie met roereieren Aardappelpuree Vanille pudding. WOENSDAG Biefstuk Andijvie Gekookte aardappelen Vruchtensalade. DONDERDAG Zalmsalade Kalfskoteletten Stoofasperges Géstoofde aardappelen Aardbeien met slagroom. VRIJDAG Gebakken schol Frites Citroenrijst. ZATERDAG Gehaktballetjes in tomatensaus Worteltjes Aard appelpuree Fruit. ASPERGES MET HARD GEKOOKTE EIEREN BENODIGD 1 bos asperges, zout, 2 a 4 hard gekookte eieren, nootmuskaat, 50 g boter en peterselie. BEREIDING Zet de schoon gemaakte en gewassen asperges op met zoveel kokend water tot ze juist onder staan. Voeg wat zout toe en laat ze in ongeveer 45 minuten gaar koken. De asperges uit de pan scheppen, laten uitlekken en op een verwarmde schotel leggen. De schotel garneren met de gehalveerde hard gekookte eieren, fijngehakte peterselie en wat nootmuskaat. De gesmolten boter er apart bij pre senteren. STOOFASPERGES BENODIGD 1 grote of 2 kleine bosjes asperges, zout, melk, 30 g boter, 30 g bloem en nootmuskaat. BEREIDING De asperges schoon maken, wassen en in stukken van ongeveer 4 cm. snijden. De kopjes uitzoeken en achterhouden. De groente met wat kokend water en zout opzetten en in ongeveer drie kwartier gaar koken. De aspergekopjes het laatste kwartier laten meekoken. De asperges laten uitlekken. Een gebonden saus maken van boter, bloem en melk. De uitgelekte asperges met dit sausje ver- mengen en er nootmuskaat over strooien. GEHAKTBALLETJES IN TOMATENSAUS BENODIGD 300 g gehakt, zout, peper, nootmuskaat, kerrie poeder, paneermeel, melk, 100 g boter, 1 kilo aardappelen, 500 g worteltjes, wat suiker, 2 eieren, 2 eetlepels tomatenpuree en 1 eetlepel bloem. BEREIDING Meng het gehakt goed aan met wat zout, peper, nootmuskaat, een mespuntje kerriepoeder, wat paneermeel, een ei, en melk. Vorm hiervan acht balletjes en wentel deze door paneermeel. Laat de grootste helft van de boter smelten, leg de gehaktballetjes er in en bak ze op een zacht vuurtje gaar en mooi bruin. Stoof intussen de geschrapte worteltjes gaar. Vergeet niet een weinig suiker toe te voegen. Maak van de inmiddels gekookte aardappelen een luchtige puree Dit door toevoeging van wat melk, een klontje boter en een eierdooier. Neem de vleesballetjes uit de pan. Voeg bij de saus de tomatenpuree en de bloem en roer het mengsel glad. Schenk, al roe rende, zoveel water er bij, dat een gebonden saus ontstaat. Presenteer de gehaktballetjes met de tomatensaus, de aardappelpuree en de wor teltjes. Lichtschakelaars en stopkontak ten maakt u het best schoon met een doekje waarop u enkele drup pels olie doet. Gebruik nooit water. Ook uw naaimacchine heeft nu en dan een beurt nodig. Maak het grondig stofvrij met behulp van een kwastje en smeer de draaien de onderdelen. De smeerpunten zijn duidelijk aangegeven in de bij s i Voor Gordijnen en Kleding Ontworpen en geweven voor mensen die hun omgeving een eigen kleur willen geven Wooninrichting MOLENSTRAAT 70 AALST Tel. 053-276.08 GEMAKKELIJKE SCHOENEN VOOR DE VAKANTIE Wat een verschil met enkele jaren terug toen strompelden we op hoge naaldhakjes en met pijnlijke voeten door de straten; nu rusten onze voeten in heerlijke gemakkelijke schoenen, die het wandelen tot een genot maken. We hoeven niet meer te zeggen, dat we ons voor do komende vakantie eens een paar komfortabele schoenen zullen aan schaffen, alle schoenen zijn de dag van vandaag gemakkelijk. En toch zijn er vakantieschoenen schoenen, die onze voeten de nodige lucht- heid verschaffen en waarvan zolen en hakken tegen een stootje kunnen. Nieuw zijn bv. de wandelschoenen en sandalen van een hee! ste vige badstof, népingle genaamd. Zij passen heel goed bij luchtige zomerjurkjes, omdat ze verkrijgbaar zijn in alle modekleuren. Ook het van oudsher bekende linnen is weer van de partij en aan te raden voor warme zomerdagen. Ais wandelschoenen met lederen bovenpad en afwerking, binnenzool en hak in witte transparante cel- crepe zijn ze ideaal voor de lange tochten, want de voet blijft er fris in en de voetzaal is goed tegen ongelijke hobbelwegen, stenen en rots punten beschermd. Verder zijn er uiterst lichte linnen sandaaltjes in alle mogelijke verschillende modellen en modekleuren. Ze zijn, gedurende de afmat tende hitte, verrukkelijk aan de voeten en door het uitgebreide kleuren palet altijd bij het toilet aan te passen. Zowel voor dames als voor heren zijn ook schoenen vervaardigd uit ribfluweel. Vanzelfsprekend is dit ribfluweel voor schoenen anders te behandelen dan dit voor kleding. Dit materiaal is met Silikon be werkt, waardoor het waterafstotende en vuilwerende eigenschappen krijgt Stevig binnenwerk en de witte natuurcrepe van de zolen en hak ken zorgen voor een solide schoen en tevens voor een weldadige ont spanning van de voeten, wat vooral in de vakantie zeer op prijs zal gesteld worden. ENGELSE VROUWEN Uit een in Engeland gehouden enquete CDaiW Mirror) blijkt dat de meeste vrouwen huise lijk zijn en graag koken, maar 78 procent houdt niet van strij ken. Het merendeel van de En gelse vrouwen houdt niet van kleine mannen met «tochtlatten» en verafschuwt «baarden». Al leen 20 procent kan genoegen nemen met een lichamelijk klei- aanwijzing. Als uw man geen tijd uw machine behorende gebruiks- heeft, kunt u dit karweitje heel goed zei' opknappen. Flessen die erg aangeslagen zijn, krijgt u snel schoon door papiersnippers samen met water in de fles te doen en dan stevig te schudden. Ja, ze zijn er weer in wit, groen of paars. Fijnproevers vinden het jammer dat deze groente nauwelijks een twee tal maanden in het jaar vers verkrijgbaar is. Bovendien is ze de eerste tijd te duur voor de beurs van de doorsnee huisvrouw. Vanaf half mei echter zullen we allemaal van heerlijke aspergeschotels kunnen genieten. Het blijft evenwei een dure groente, te meer daar de voedingswaarde bijna miniem is. Desondanks is het een groente om van te smullen. Men schrijft de asperge wel verschillende geneeskrachtige hoe danigheden toe zij zou de eet lust opwekken en waterafdrijvend werken. Naast onze eigen roomblanke asperge van Mechelen hebben we nog de groene en paarse uit Italië en de Franse asperge uit Argen- teuil. Welke soort u ook kiest over smaak valt nu eenmaal niet te redetwisten voor alle bestaat er één regel wat het schoonmaken betreft. Het onderste houterige ge deelte van de stengels moet af gebroken worden en is praktisch ongeschikt voor komsumptie. Daar na verwijdert men met een puntig mesje het schilletje, dat van door zichtig bij het kopje naar het uit einde toe steeds dikker wordt. Was de asperge voorzichtig zon der het broze kopje (het lekkerste deel) te beschadigen. Asperges moeten zo snel moge lijk na het plukken genuttigd wor den. Let dus bij de aankoop goed op verse exemplaren voelen ste vig aan, zijn mooi wit van kleur en het schilletje laat gemakkelijk los. Goede asperges hebben een doorsnede van 10 a 14 mm. en zijn niet langer dan 22 cm. De groene mogen wel tot 27 cm. gaan. Kook asperges in ruim kokend water met zout. Een asperge is gaar als ge de stengel, vastne- mend tussen vinger en duim, ge makkelijk kunt indrukken. De kooktijd varieert tussen 30 en 45 minuten. PAS OP Een overgare asperge verliest van zijn smaak en wordt waterig. Asperges moeten altijd goed uitlekken; leg ze daarom op een speciale aspergeschotel of spreid ze uit op een met een schoon ser vet bedekte schotel. Men kan ze koud of warm nut tigen. nere man. Op de vraag wat 1-aar het eerst bij een man opvalt, noemde 43 procent zijn uiterlijk, 29 procent zijn voorkomen en 11 procent zijn stem. 88 procent is gek op dansen, maar 78 procent beklaagde z-ch er over dat hun mannen of hun vrienden deze liefhebber,j n.et met hen delen. Drie-verde van de ondervraagde dames slapen het liefst in een nachthemd. 13 procent dromen ir een pyjama en slechts 9 procent geven er de voorkeur aan te slapen zoals moeder natuur hen geschapen heeft. DIAMANT BOVEN Dat de diamant nog steeds de meest gevraagde edelsleen is, bleek bij een onlangs gehouden onderzoek in de Bondsrepubliek Duitsland. Behalve de diamant zijn ook turkoois en akwamarijn op het ogenblik bijzinder in trek. Opvallend kwam bij hei onder zoek naar voren het grote ver schil in smaak tusser stadsbe woners en mensen van het pla, teland. Vooral bij de vraag naar granaatsteen kwam dit tot to ting. In het zuidelijl deel van de Bondsrepubl'e* was 25 procen; meer vraag naar deze steen dan in het westen en het noorden.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7