oorheen de stad - do Geboorten binnen de stad Weekkalender Burgerlijke stand der stad Aalst GENERALE BANKMAATSCHAPPIJ Maanstanden Overzicht van het Jaarverslag 1967 Van 14 tot en met 20 mei 1968 Serge Vleeschouwer, Van Lierde- str. 49 Denderleeuw Ronny Ver- Ié, Kampstr. 57 Welle Anja Maes, Gentsestg, 34 Aalst Bru no Van der Schueren, Herzelestr. 55b Woubrechtegem Chris Van den Bremt, Kwalenhoekstr. 19D Nieuwerkerken Heidi Roggeman Kerkstr. 9 Aalst Veerle Geerts, Hekkestr. 13 Hofstade Pascal Van Hover, St. Gudulastr. 31 Aalst Wim De Wolf, Kapellestr. 5 Gijzegem Gerrit De Neve, Klap- str. 45 Teralfene Hilde Boter berg, Opaaigem 152 Aaigem Jean-Pierre Steghers, G. Papestr. 76 Aalst Pascal Schockaert, Groenstr. 182 Aalst Anne Marie De Greve, J.B. Callebautstr. 101 Teralfene Joris Van Schuylen- bergh, Ten Berg 29 Aalst Mar- nix Van Impe, Boekentstr. 13 Kerksken Tony Van Bosbeke, Stg. op Aalst 72 Opwijk Chris- ta Orinx, Kaaistr. 15 Teralfene Guy Haegeman, Waalhovestr. 8 Aspelare Lieve Van Limbergen, A. Rodenbachstr. 91 Denderleeuw Els De Troyer, Rozendreef 131 Aalst Maria Vleminckx, Geld- hofstr. 39 Aalst Annick De Tro yer, Terlicht 33 Kerksken Peter Moreels, Opaaigem 103 Aaigem Hilde De Troyer, Hoek 56 Haal- tert Marijke De Schutter, Veld- str. 34 Burst Christine De Smedt, Waterstr. 21 Gijzegem Nancy Cannoot, Keiberg 45 Lede Van 14 tot en mei 20 mei 1968 Overlijdens Jozef Coessens, gep. 74 j. echt van Maria De Leenheer, Vrijheid- str. 26 Erembodegem. Elisa Droeshout, zb, 78 j. wede van Frans Van Peer, Nieuwstr. 11 Berlare. Emma Ronsmans, zb, 86 j. wede van Jan De Winter, Lange Zout- str. 46 Aalst. Euphrosina Heirman, zb, 76 j. wede van Frans Coppitters, Bou- dewijnlaan 148 Aalst. Eleonora Libaut, zb, 73 j. wede van Domien Van den Hauwe, Sint Jobstr. 95 Aalst. Malvina De Pierre, zb, 80 j. echte van Emmanuel Van Aerde- brugge, Welvaartstr. 8 Aalst. Maria Guns, zb, 83 j. wede van Jozef De Pril, Hoogstr. 92 Idder- gem. Oscar De Fleurquin, zb, 68 j. echt van Julia Vandenborre, Lood- senstr. 40 Gent. Robert Ghyselen, arts, 60 j. echt van Elisabeth Prové, Hoge- weg 20 Erembodegem. Felix Van Nieuwenhove, zb, 65 j. echt van Maria De Baetselier, Steenbergstr. 23 Teralfene. Paul De Coninck, meubelhande laar, 65 j. echt van Maria Van Liedekerke, Brusselbaan 2 Steen huize-Wijnhuize. Amandina De Schaepdryver, zb, 74 j. echte van Petrus D'Haeseleer Bolleweg 29 Aalst. Melanie Eloot, zb, 65 j. wede van Richard Colpaert, Strijmeers 37 Vlierzele. Jozef Sierens, apoteker, 58 j. echt van Edith Lambrecht, Vlees- houwerstr. 5 Veurne. Henrica Blondeel, zb, 71 j. echte van Edward Mory, 't Hontstr. 27 Vlierzele. Hilde Van Langenhoven, Blikstr. 41 Lede Hilde Haerens, Naar- stigheidstr. 62 Aalst Geert Van Isterdael, Beekstr. 6 Welle -Sa muel Baeyens, Posthoornstr. 9 Aalst Veerle Van Styvendael, Groeneweg 2 Erpe Annick Piron Haaltertstr. 10 Nieuwerkerken Hilde Leus, Honegemstr. 83 Erpe Hans Lanckman, Kasteelstr. 3 Hofstade Patrick Van Nuffel, Bredeweg 1A Nieuwerkerken Marina Muylaert, Binnenstr. 12 Erembodegem - Nathalie Philips Brusselsestr. 158 Lebbeke Rik De Kegel, St. Apolloniastr. 82 Aalst Pascal Philips, Poppero- dedries 123 Aalst Hilde De Groote, Hoogbavegem 29A Bave- gem Jurgen Verstuyft, Prins- daal 23 Bambrugge Hilde Van Den Brouck, Warandestr. 77 Lie dekerke Kurt De Bisschop, Broekstr. 94 Welle Patrick Joo- ris, Br. De Saedeleerstr. 93 Lede Ingrid Rossignol, Krekelweg 28 Teralfene Marianne Van Caelen- berg, Kasteeldreef 85 Lede. Huis COPPEBS Nestor de Tïèrestraat, 15 Aalst Tel. 212.53 Alleenverdeler der «Koelstra» - kinderwagens AHes voor de baby Zegels Bord Grote Gezinnen Zegels Valois Edmond Kindermans, zb, 76 j. echt van Nathalie Verniest, Oude Gentbaan 15 Aalst. Jozef De Groot, zb, 70 j. echt van Antonia Schockaert, Brussel- baan 73 Erembodegem. Rosalia De Coninck, zb, 83 j. wede van Victor Van der Cruycen, Molenkouter 17 Hofstade. Frans Breckx, zb, 73 j. echt van Emerentia Bombeeck, P. Coe- ckestr. 62 Aalst. Maria De Blander, zb, 69 j. echte van Frans Roggeman, Kra- keelstr. 22 Erembodegem. Meletina Van Droogenbroeck, zb 73 j. wede van Frans Schouppe, Opperstr. 94 Liedekerke. Leopoldina De Schryver, zb, 82 jaar, wede van Hyppolite Schoon, Bevrijdingstr. 23 Aalst. Alfons Van der Weeen, zb, 75 j. wedr van Maria Lievens, Moreel- str. 32 Denderleeuw. Huwelijken Edgard MondSlé, bediende, La- vendelstr. 30 Ninove, met Marie Vermeulen, zb, Dendermondsestg. 42 Aalst. Rudy Van Tittelboom, elektricien Nerenbroekstr. 32 Erpe met Marie- Louise D'Haens, stikster, Spaar- zaamheidstr. 9 Aalst. Jan Cornelis, gegradueerde in de handelswet., De Nayerstr. 32 Denderleeuw, met Anne-Marie Ha verkamp, zb, De Vilanderstr. 39 Aalst. Gilbert De Waele, haarkapper, Gentsestr. 107 Aalst, met Diane Janssens, haarkapster, St. Jobstr. 67 Aalst. Paul Vinck, metaalarbeider, Bin nenstr. 303 Aalst, met Godelieve De Meulemeester, persster, Kool- str. 45 Aalst. (vervolg op blz. 15) Levenswijsheid De enige wijsheid in het leven is koncentratie, het enige kwaad is verstrooiing en het maakt geen verschil of deze verstrooiingen fijn zijn of grof... (Emerson) Wens hun een gelukkige naamdag Zondag 26 mei Ebercius, Filip Heracluis. Maandag 27 mei Beda, Hilde- vert, Olivier. Dinsdag 28 mei Augustijn, Germanus, Heleonida. Woensdag 29 mei Bonna- Ma- ria-Magdalena, Theodosia. Donderdag 30 mei Ferdinand, Gabinus, Lambrecht. Vrijdag 31 mei Angela, Her- rnias, Pieternelle. Zaterdag 1 juni Felin, Gra- tiaan, Justinus, Nina, Simeon. Het Verslag geeft een beeld van de internationale economi sche evolutie in het afgelopen jaar en vermeldt dat 1967 voor de wereldeconomie nog steeds een groeiperiode betekende, maar dat het accres beneden de mogelijk heden van de meeste landen bleef. De hoop op een sterke conjunc- tuurherleving zag pas bij het jaar eind een begin van concretisering. De conjunctuurvooruitzichten in continentaal Europa lijken thans bevredigend te zijn, ook al be staat er wel enige onzekerheid omtrent de weersiag van de maat regelen van de. Verenigde Staten en van Groot-Brittannie om hun betalingsbalans te herstellen en omtrent de internationale mone taire problemen en de gevolgen van de hoge rentetarieven. De psychologische gevolgen van de devaluatie van het pond ster ling in novemper jongstleden heb ben het weder ter sprake brengen van het internationaal monetair systeem versneld. De Belgiscne economie kende een fase van vrij zwakke groei. Het accres wordt geschat op 2 - 2,5 in 1967 en was iets minder dan dat van het vorige jaar. De ontwikkelingspercentages van de diverse takken van de economie waren zeer uiteenlopend. Werd de landbouw begunstigd door uitste kende weersomstandigheden, de expansie van de industriële activi teit daarentegen was globaal zwakker dan de groei van het na tionaal produkt. De vertraging van de zaken stel de een aantal structuurproblemen in een nieuw daglicht en versnelde de wijziging en herstructurering die noodzakelijk werden door de verhoging van de produktiekosten, de technologiscne vooruitgang en het op gang brengen van de Euro- markt. Het Verslag Wijdt vervolgens enkele beschouwingen aan de toe komst van het bankwezen. De vraag naar bankservice vertoont inderdaad niet alleen een kwanti tatieve doch ook een kwalitatieve toeneming. De banken hebben zich overi gens niet afzijdig gehouden bij de ruime fusie- en concentratiebewe ging die onder de nijverheids- en handelsondernemingen is waar te nemen. Aldus is de grote dimensie een middel om op gepaste wijze in de stijgende vraag naar kre dieten vanwege belangrijke nijver heidsondernemingen te voorzien en dikwijls zelfs een der voorwaarden voor het rationeel aanwenden van specialisten en moderne beheers- uitrustingen. In de jongste twintig jaar heb ben de banken zich niet onbetuigd gelaten bij de veranderingen in het economische leven. De oplossin gen die zij aan de huidige proble men hebben gegeven en de resul taten die werden behaald staven de mening dat zij beschikken over een apparatuur om in een nabije toekomst nog meer complexe vraagstukken aan te pakken en tot een goed einde te brengen. Nieuwe maan op maandag 27 mei te 7u30. Bijzondere dagen Zondag 26 mei H. Filip Neri, belijder. Hij werd geboren te Flo rence van deugdzame ouders. Hij onderwees de jongelingen, gaf aalmoezen aan de armen, bezocht de zieken, in één woord, hij was de Apostel van Rome. Hij is de stichter der Oratorianen, een vere niging van wereldpriesters, met het doel de pelgrims en de zieken te verplegen. Dinsdag 28 mei H. Augustinus van Kantelberg, bisschop en belij der. Hij behoorte tot de Orde der Benediktijnen. Acht jaar heeft hij met zoveel ijver en vrucht aan de Voor wat betreft de geld- en kapitaalmarkten onderzoekt het Verslag de markt van de kortlo pende leningen in Eurodeviezen en wijdt een hoofdstuk aan de uit giften van internationale obligaties luidend in buitenlandse deviezen die in 1967 een grote vlucht na men. De vraag van de Amerikaan se vennootschappen op deze markt zal ongetwijfeld nog verhogen in gevolge de mededeling in januari 1968 door de President van de Verenigde Staten dat de maatre gelen ter herstelling van het even wicht der Amerikaanse betalings balans nog zouden verscherpt wor den, zodat de rente in 1968 op haar hoog peil zal blijven. De activiteit van de Belgische banken in 1967 werd gekenmerkt door de versnelling van de depo sitovorming, inzonderheid van de gelden op meer dan dertig dagen en van de depositoboekjes, en door de opheffing van de beper kingen op de kredieten aan de private sector, dit in het midden van het jaar. De Generale Bankmaatschappij kende in het afgelopen jaar een aanhoudende expansie. Het is de eerste maal in ons land dat de de posito's en de kasbons van een bank meer dan 100 miljard F be reiken. Per einde jaar bedroegen zij bij de Generale Bankmaat schappij in totaal 103 miljard F, dit is een toeneming met 15,2 mil jard of 17,3 wat het gemiddeld expansiepercentage van de Bel gische bankinstellingen merkbaar overschrijdt Het accres van de creditreke- ningen van de correspondent-ban kiers is eveneens markant, daar per einde jaar hun saldo tot 23,7 miljard F steeg; het totaal op vraagbaar staat in de balans ge boekt voor 145,6 miljard F. Door de uitbreiding van haar werkmiddelen kon de Generale Bankmaatschappij haar kredieten aan de private sector van 59,4 tot 68,4 miljard verhogen. Gelijk tijdig vermeerderde zij op aanmer kelijke wijze haar krediet aan de Staat en de openbare sector dat 51 miljard F bedroeg, tegenover 41,8 miljard eind 1966. De geza menlijke activa werden van 133 miljard per eind 1966 op 152,7 miljard per 31 december 1967 gebracht. Er werden 34 nieuwe vestigin gen geopend, zodat hun aantal 816 bereikt, verspreidt over het gehele land. Eind 1967 telde het personeel 11.223 functionarissen en beambten. Onder de meest kenmerkende verwezenlijkingen in 1967 zij ver meld dat de Bank in haar elek tronisch centrum nieuwe ordina- toren van de derde generatie in bedrijf nam. Zij beschikt aldus over een stel van vijf ordinatoren gaande van het krachtige tot het gespecialiseerde systeem. In 1967 heeft de Generale Bank maatschappij de «G kaart» gelan ceerd. Aldus is zij de eerste bank in West-Europa die aan haar klien- bekering van Engeland gewerkt, dat hij terecht de Apostel van Engeland genoemd wordt. Donderdag 30 mei H. Felix I, paus en martelaar. Het 'is deze heilige paus die voorgeschreven heeft het H. Misoffer op de reli kwieën der martelaren op te dra gen. Agenda Zondag 26 mei ANTWERPEN 31e Vlaams Na tionaal Zangfeest te 14u30. GENT St. Pieterskerk Sint Christoffelbedevaart. NAMEN Muziekfestival voor harmonies en fanfares. Dinsdag 28 mei BRUGGE Internationaal koor- treffen (ook op 29 mei). In de natuur 28 mei Normale datum voor de eerste grote warmte van 25 gr. teel een identificatiestuk aanbiedt, waarbij aan derden de betaling van door haar clienten afgegeven cheques d'ie de 10.000 F niet te boven gaan, wordt gewaarborgd. Voor een verdere expansie van haar internationale zaken, heeft de Bank haar interventies op de buitenlandse markten nog uitge breid. Het volume van de arbitra geverrichtingen lin deviezen is nog met meer dan 40 gestegen en een zeer actieve bijdrage werd ver leend aan de financiering van de buitenlandse handel, in het bijzon der voor de verkoop van uitrus tingsgoederen, in het kader van Creditexport. De activiteit van de Bank die op gebied van de financiële ver richtingen op de Belgische markt traditioneel belangrijk is, gaf dit jaar ook op de Europese kapitaal markt een sterke toeneming te zien. Bij haar interventies in haast alle uitgiften op deze markt, trad de Bank op in de waarborgsyn- dicaten van 79 leningen en was zij een van de leiders voor 8 le ningen. Samen met een groep Europese banken van prima standing ver leende de Generale Bankmaat schappij haar bemiddeling voor de oprichting te Brussel van de Ban- que Européenne de Crédit a Moyen Terme, wier kapitaal 1.250 miljoen F bedraagt om aldus meer bepaald bij te dragen tot de financiering van de internationale investeringen der ondernemingen. Anderzijds heeft de Bank, in samenwerking met bevriende fi nanciële instellingen, deelgenomen aan de oprichting van «Bondtrade» een organisatie die te Brussel en te New York de obligaties in dol lars verhandelt die uitgegeven of geplaatst werden op de Europese kapitaalmarkt. Na besteding van 259,8 miljoen F aan afschrijving, bedraagt de netto winst van het boekjaar 720,8 miljoen F, tegen 710 miljoen voor 1966. Rekening houdend met een overdracht van 86,4 miljoen F van het voorgaand boekjaar, bedraagt het te verdelen saldo 807,2 mil joen F, tegen 776,8 miljoen F De Raad van Beheer zal aan He algemene vergadering van aan deelhouders die op 23 april 1968 in de maatschappelijke zetel wordt gehouden, voorstellen vanaf 24 april 1968 een dividend van 115 F vrij van roerende voorheffing, uit te keren, de beschikbare reserve met 146,6 miljoen te doteren en 144,3 miljoen naar nieuwe reke ning over te boeken. Het totaal van de eigen midde len van de Bank zou aldus na ver deling, 6,7 miljard F bedragen. COMITEE VAN BEHEER Jean van Innis, Afgevaardigd Lid. Pierre Callebaut, Baron de Cartier de Marchienne, Etienne Geerinckx, Ridder Emmanuel Schellekens, Al- bert Van Havere, Pierre Verhaert, Leden. Directeur Jacques Carlier.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 13