Rami Van Vreckom naar de Ronde Bij de Versterking Liefhebbers voor Eendracht Bij de Juniores Herleving zonder Carael Sint Anna ontgoochelde S.K. won het gewest te Wieze Eerste profkoers in 14 Ook Vic Nuelant heeft een kans Ward Ernst komt er Aandacht voor René Schelfout Moedige Etienne Lievens Carla Galle nat. kampioene SPORT on alle fronten WIELRENNEN VOETBAL Wij hadden het reeds in een vorige uitgave voorspeld dat de kleine Remi Van Vreckom een kans zou krijgen voor de Ronde van Frankrijk na zijn schitterende pres taties in de Waalse Pij! en in de Vierdaagse van Duinkerken. Ondertussen is de selektie uit de bus gekomen en Van Vreckom is er bij. Meteen kreeg de Dender- streker de passende beloning voor zijn jongste schitterende prestaties Remi Van Vreckom heeft trou wens niet lang gewacht om deze selektie te onderstrepen, daar hij nu ook in de Ronde van de Oise een prachtige indruk maakte en Is de selektie van Van Vreckom dus een zekerheid, dan hebben wij achter de schermen kunnen verne men dat Victor Nuelant, zijn ploeg maat, nog een kans heeft voor een plaatsje in de drie resterende «ze tels». De Moorselnaar heeft voor deze keuze de volledige steun van zijn sportbestuurder Tuur De Ca- booter, die hem graag als helper voor Van Vreckom in de Ronde zou hebben. Moest zulks bewaarheid worden dan zou de Denderstreek natuurlijk nog meer de ogen richten naar de Tour, die spijts alles toch HET wielerevenement van het jaar blijft. De Aalstenaar Ward Ernst, die onlangs tot de profs toegetreden is, heeft tot nog toe naar de aan passing in het hogere midden moe ten zoeken. Zulks is gans natuur lijk, daar er een hemelsbreed ver schil is tussen de wedstrijden bij de liefhebbers en Jeze bij de profs Wielertalent heeft de pijlsnelle Ward in overvloed en dat hij zijn weg zal vonden bij de groten, laat geen twijfel. Daarvan gaf hij trou wens "eeus enkele bewijzen, wat nu ook het geval was te Meuiebeke waar hij »n de Omloop van Mandei, Leie en Schelde een hoofdrol voor zijn rekening nam. Slechts het ploegenspel, met eens te meer een drukkend overwicht van de gele formatie van Cois Cools, werd hem fataal voor het bezetten van een dichte ereplaats. Hij eindigde toch nog op een verdienstelijke plaats, terwijl ook de andere Denderstre- kers Fernand Hermie en He man Neckebioeck tussen da prijswin naars eindigden. trouwens op een ereplaats beslag legde. De Denderstreek heeft dus na Edgard Sorgeloos en Michel Van Aerde eindelijk weer een renner in de Ronde van Frankrijk. Een paar jaar geleden kreeg de pittige Remi reeds zijn kans in de Toekomst ronde, doch toen hij in de rit naar Luik na een opvallende prestatie in het spoor van de Spanjaard Diaz de latere winnaar ein digde, werd hij daags nadien inge volge een nierkrisis tot opgave ge dwongen. Alle wielerliefhebbers ho pen dat het hem deze maal beter zal vergaan. René Schelfout, die een mooie betrekking als opsteller bij het mi nisterie opgaf om zich volledig aan het wielrennen te wijden, is na een vrij ongelukkig voorseizoen einde lijk op het voorplan gekomen. De wederopstanding kwam er in de Kustpijl te Heist aan Zee, waar hij in een spetterende eindrush de topfiguur was. Immers, toen de drie vluchters, Van Vlierberghe, Weckx en Marcel Maes, de beslis sing hadden geforceerd, was het slechts René Schelfout die er in slaagde om een flink stuk van de achterstand goed te maken en slechts op het nippertje te bezwij ken tegen voornoemd drietal. Deze mooie ereplaats zal voor de Denderstreker beslist een aan sporing zijn om te volharden op de ingeslagen weg. Er is veel moed nodig en ook vertrouwen in eigen kunnen om na een inakt.viteit van bijna twee jaar terug in de wielerarer.a te treden. Zulks deed nochtans de Kerkske- naar Etienne Lievens, die dan nog ineens bij de profs zijn opwachting maakte. Na een paar opgemerkte wedstrijden was hij nu ook in de Kustpijl zeer verdienstelijk om uit eindelijk met groep twee de eind meet te bereiken samen met tal rijke bekende namen zoals Staf De Smet, Herman Van Loo, Guido Reybroeck en anderen. Er zijn dus alvast tekenen van een zekere opmars te bespeuren, zodat het best mogel jk is dat de slanke Lievens vrij spoedig volle dig zal ingeburgerd ziin m de nu- gere rangen. GILBERT V. D. EECKHOUT die er tijdens het voorseizoen nu wer kelijk eens niets heeft van terecht gebracht, ;s plots uit de schaduw getreden met een schitterende overwinning te Zegelsem, waar niemand van het nochtans rijk ge stoffeerd deelnemersveld enig ver haal had tegen de sterke Mere- naat. LUCIEN VAN IMPE, de andere Merenaar, die het meer van het klassieker werk moet hebben, was aan de slag in de internationale wegrit van Valentigney in Frank rijk. Hij heeft er bijzonder tijdens de eerste koershelft de kijkers echt kunnen bekoren, doch toen nadien zijn landgenoot Jean-Pierre Monseré op de vlucht sloeg diende hij natuurlijk de ploeggeest in acht te nemen, zodat hij met een plaats in de groep moest vrede nemen. RICHARD DE VROE heeft mooi werk geleverd te Laarne, waar hij heeft bewezen van weer over al zijn mogelijkheden te beschikken. Hij stak reeds de hand uit naar de zegebioemen toen de lokale man Robert De Cock hem op het nippertje de zegepas afsneed. MAURITS OURY heeft werkelijk geen meeval in de verschillende dueis om de zegebioemen. Nadat hij vorige week te Hofstade slechts met enkele centimeters verloor te gen Johnny Planckaert was het nu Ronny Van De Vijver die als spel breker optrad te Nieuwerkerken, waar de Denderstreker ondermaai met gering verschil schaakmat ge zet werd. HUGO CCPPENS verbetert met de dag, zodat over kort een eers-e zege mag ven/vacht worden. Te Teralfene reed hij in elk geval een verdienstelijke wedstrijd en het was slechts gans op 't laatste dat hij licht terrein moest inboeten. LUCIEN DE MEESTER en RO GER DE WOLF waren te Nieuwer kerken bij de uitblinkers te vermel den. Toen de beslissing gevallen was leverden zij allebei bij de ach tervolgers zeer veel werk, zodat de veroverde ereplaats alvast ruim schoots verdiend was. Bij de juniores waren de pres taties eerder aan de magere kant. Slechts Anfoon Heymans slaagde er in met een derde plaats te Goe- ferdinge in de kijker te komen, ter wijl voor de rest alles beperkt bleef tot zijgaaien. De aankoop van Konkwé was de eerste belangrijke aankoop van Eendracht op de transfermarkt. Eendracht za! deze sterke aanval ler vooraan best kunnen gebruiken. Na Konkwé was het keeper Boden van Berchem die door de Ajuinen aan de haak werd geslagen, ter wijl ook een test werd gedaan met de Ronsespeler Cuveiier. KAATSEN De afwezigheid van de gewonde Carael deed zich bij Herleving erg gevoelen in de strijd tegen de Wa len van Horrues. Voeg daarbij dat Willy Cornand dan nog pech had bij de afwerking, zodat het niet moest verwonderen dat de Aalste- naars aan de rust reeds met 8-5 in het krijt stonden. De Houtmarkt jongens deden nadien loffelijke po gingen om dan toch één puntje in de wacht te slepen, doch ook hierin zouden ze niet slagen daar zij één spel te kort schoten. Echt jammer Sint Anna heeft een ontgooche lende partij gespeeld tegen de ri valen van Welle. Het ging hier tussen beiden om de zo begeerde leiderszetel en in deze strijd is Sint Anna een vel stuk te kort geschoten. Het werd immers voor de Aalstenaars een zware neder laag, zodat men voorlopig alle titel- ambities achter slot en grendel mag steken. Zijn de profs tot nog toe in het gewest stiefmoederlijk behandeld geweest, dan wordt Wieze morgen zaterdag 25 mei de inzet van een reeks profkoersen die de ganse wielerminnende Denderstreek in vuur en vlam zullen zetten. Inder daad, een paar dagen na Wieze komt Ninove aan de beurt en on- Sportkring heeft het in de eind ronde nu ook gehaald tegen Loven- degem. Men deed er een test met de pas aangeworven Schollaert en de gewezen Eendrachter deed het er zo goed dat hij de twee doel punten voor zijn rekening nam. Sportkring zal dit partijtje, dat precies niet zo veel belang heeft, gewis met forfaitcijfers voor de groene tafel verliezen, daar men de pas aangeworven Schollaert nog niet 'in het veld mocht brengen. ZWEMMEN Carla Gaile heeft weer van zich doen spreken met op werkelijk overdonderende wijze de Belgische titel in de wacht te slepen in de 4 x 50 m. wisselslag waarbij zij een tijd van 2.35.7 liet afdrukken. Haar klubgenote Danielle Rombaut eindigde tweede met een tijd van 2.45.4. ATLETIEK In de strijd voor de afdaling 'in de 4e afdeling A heeft Een dracht Aalst het er werkelijk schit terend afgebracht. Men slaagde er 'in om de rivalen van Elsene en Etterbeek vooraf te gaan dank zij schitterende individuele overwinnin gen van De Doom (100 m.), Raes (400 m.), V. Vaerenberg (200 m.) Van Nieuwenhove (1500 m.), Pol let (3000 m.) en in de aflossing over 4 x 400 m. Als slot willen wij er nog de Aalsterse atletiekliefhebbers attent op maken dat de jaarlijkse prijzen Josse Ringoir hun verloop zullen krijgen op zaterdag 30 juni 'in het Osbroekstadion. middellijk nadien de twee prof- koersen te Erembodegem (Dorp) en Terjoden. Nadien volgen dan nog Denderleeuw, het kriterium te Aalst, Ninove, Mere, Sint Lievens Houtem en Haaltert, zodat onze beroepsrenners uiteindelijk niet te klagen zullen hebgen over het werk in het Aalsterse.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14