TOERISTISCHE INFORMATIE MODE '68 van koren bloemen, klaprozen en margrieten j| 1 nieuwstraat 32. aalst 1 ALLE BOVENKLEDING I IEDERE WEEK PRETTIGE NIEUWIGHEDEN Schoonheid in hedendaagse vormgeving De caravan, een tweede woning s Een zomer zonder grenzen door Elektrische Verwarming Internationale Biennale Interieur '68 Opening van een eerste caravanpark voor buitenverblijf Verkeerstunnei onder Gotthard PASKLAAR mertens JIN1E BRASSEUR Blauw, rood, wit. Blauw de korenbloemen, rood de klaprozen, wit de margrieten. Blauw, rood, wit. De topkleuren van een zomerveld zijn dit jaar toevallig ook de drie troefkleuren van de mode. Als u nog wat nieuws koopt, kijk dan uit naar zo'n margriet van een jurk, zo'n klaproos van een bloesje, zo'n korenbloem van een rok. Of Haal de drie modetinten in één toiletje samen gestreept, gebloemd, genopt zodat u er zonnig en weelderig als een zomerveld bij loopt. Maar ja, ik zeg wel «ALS». Want eigenlijk doet het er niet zoveel toe. Eigenlijk mag u aantrekken wat uw fantazietje lust. Dit is im mers 'n zomer zonder grenzen. Ze ker op modegebied. Alle tinten zijn welkom, alle weefsels mogen onder de zon. En wat nog meer is u hebt de keus tussen mikro- (heel kort), mini- (kort), midi- (gema tigd) en maxi- (lang) rok. Al hoeft dat al dan niet korte ding dan weer niet per sé een rok te zijn. Heel wat variaties op de broek doen aan de zomermode mee. Van het heel korte «baby-broekje» dat onder het even korte jurkje komt kijken, over de bijna klassiek ge worden bermuda, tot de lange makkelijke pantalon, al die twee- Minibroekje onder minijurk voor een... minimeisje. De jurk met plat- stuk en pofmouwtjes is van mari neblauw katoendoek. Bijhorend broekje. Een en ander zijn afgezet met grove witte katoenkant. Model Sandra, Gent. pijpige dingen willen u het leven deze zomer grappig, speels, vlot of komfortabel maken. Om te spelen en te fietsen is zo'n «broekachtig» kledingstuk bijna onmisbaar. Gaat u een «geklede» zomerdag tegemoet, dan trekt u liever een jurk in fijn katoen, in zijde, shan tung, moeselien of organdi aan. Bijhorigheden zijn tweekleurige schoentjes in lakleder of linnen, korte witte handschoenen, een klein tasje... en altijd graag een hoed. Ook weer van mikro tot maxi, hier dan wat de omvang be treft. Maar of u nu naar het bloemenveld, het schaduwbos, het witte strand of de purperen hei wandelt en fietst, of door winkelstraten, cock tailmiddagen of avondfuifjes slen tert, één ding wou ik nog graag aanbevelen zorg er voor dat uzelf fris bent als een zomerbriesje. Het verrukkelijkste toiletje wordt goor wanneer de vrouw die hef draag! het... té warm heeft. Een deodo rant is altijd, maar in de zomer dan dubbel, onmisbaar. Mag ik dan besluiten met een wens die in de modetinten biijft Dat uw hemel diepblauw weze als een korenbloem, uw zon stralend wit als een margriet en uw levenslust vurig als een klaproos. Uw zomer '68 in blauw, wit en rood. In ons land zijn momenteel 6.500 woongelegenheden, recente lijk aangebouwd, volledig uitgerust met volledig elektrische verwar ming. De prijs van de elektriciteit en de techniek voor thermische iso latie zullen in de toekomst mede bepalend zijn voor een verdere bijval van de elektrische verwar ming. Van 19 tot 28 oktober a.s. gaat te Kortrijk de eerste Internationale Biennale Interieur door. Dit initia tief beoogt duidelijk de aandacht te vestigen op Kortrijk als centrum voor meubelindustrie... of het duel Mechelen Kortrijk. Het kultureel centrum Affligem te Hekelgem opent heden vrijdag het nieuwe werkjaar met een ten toonstelling gewijd aan schoonheid in hedendaagse vormgeving. In de verschillende lokalen van hei cen trum zullen de meest vooraan staande binnen- en buitenlandse producenten een selektie van ge bruiksvoorwerpen en materialen tentoonstellen. De opening van deze expositie heeft plaats op vrijdag 24 mei te 20 uur. Spreker is K.N. Elno, do cent aan de akademie voor indus triële vormgeving te Eindhoven. De tentoonstelling is open tot 9 juni op zaterdag van 14.30 u. tot 20 u.; op zondag van 10 tot 12 en van 14.30 tot 20 u.; op maandag 3 juni zelfde uren als op zondag. De caravan komt meer en meer in trek voor de vakantie of de vrije tijdsbesteding, mits men er blijf mee weet. Vaak is het moeilijk een goed plekje te vinden om hem te plaatsen. Er bestaan nochtans tal van mogelijkheden (en dus evenveel kansen op een ontgoocheling) gaande van de kampen waar uw kampeerwagen wel veilig staat, maar waar u het met heel weinig plaats moet stellen, tot een eigen lapje grond dat u misschien ge kocht hebt op een plaats waar geen caravans mogen geplaatst worden. Een der ee-aio caravanparkan voor buitenverblijf in ons land, «Val d'Ourthe» gedoopt en ge.e- gen te Warre-Durbuy, biedt een uitzonderlijke gelegenheid. Het betreft hier een originele formule. Een domein van «leer dan 7 ha. werd onderverdeeld in zowat 200 tuintjes, waar tevens ruim plaats is om een kampeerwagen onder te brengen. Daarnaast is er een gemeenschappelijk deel, be staande uit een winkelcentrum, sa nitaire inrichting, een recreatiehal, een speelplein en een strand van 270 m. langs de Ourthe. Met het eigendomsrecht op een der percelen verwerft de koper ook een recht op onverdeelbare mede-eigendom over de gemeen schappelijke uitrusting. De Zwitserse regering heeft nu haar goedkeuring gegeven aan een plan om onder de Si. Gotthard een verkeerstunnei aan te leggen De tunnel met een lengte van 16 km. komt te liggen tussen Goeschenen en Airoio. -De bouwkosten woiden geraamd op 3,5 miljard fr. en de duur van de werken op zes tot acht Jaar. VLIEGTUIGREIZEN Vertrek en terug per regelmatig lijntoestel. Vertrek, duur, hotel naar keus dagen vanaf Fr. 10 Inssbruck 5.985 10 Rimini 6.035 10 Costa-Brava 6.260 10 Alassio 6.380 10 Mallorca 6.940 10 Ibiza 7.040 10 Salou 7.120 7 Venetie 7.670 10 'Dubrovnik 8.640 10 Amalfi 8.870 10 Costa-Del-Sol 8.980 10 Estoril 9.830 10 Tunesie 9.935 10 Nice 10.085 10 Kan. Eilanden 12.285 10 Madeira 12.775 Vraag kosteloos onze katalogus TREINREIZEN AUTOCARREIZEN BOOTREIZEN Onmiddellijke aflevering van alle vHegtuigbiljetten aan OFFICIËLE TARIEVEN zonder bijkomende kosten. Dirk Martensstraat 79, AALST Tel. (053) 230.19 - 298.06 Bureel open van 9 tot 20 uur. Vergunning Kat. A Nr. 1057.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 5