wat eten we deze week voor de lekkerbekken nuttige wenken schoonheids tipjes... klankjes uit de modewereld keukengeheimen W vamoflex Uw ogen worden bedreigd kies uw zonnebril met verstand 7 vrouwen kroniek ZONDAG Gegarneerde eieren Ossenstaartsoep Kalfskoteletten Erwtjes Nieuwe aardappelen Aardbeien met vanilleroom. MAANDAG Biefstuk Gemengde sla Gebakken aardappelen Grapefruit Ambrosia. DINSDAG Gekookte kabeljauw Botersaus Gekookte aardap pelen Yoghurt met vruchten. WOENSDAG Gekookte ham Bloemkool met kaassaus Aard appelpuree Pannekoekjes. DONDERDAG Gehakt Spinazie Gekookte aardappelen Sur prise pompelmoes. VRIJDAG Gebakken tong Frites Rijst met rabarber. ZATERDAG Gebakken lever Worteltjes Gekookte aardappelen Chocoladepudding. GEGARNEERDE EIEREN BENODIGD 5 eieren, wat sla, komkommer, tomaat, peterselie, mayonaise, olie, azijn, peper, zout, 4 ansjovisfilets en 50 g gepelde garnalen. BEREIDING De eieren 10 minuten koken, pellen en koud laten worden. De tomaten wassen, in plakjes snijden en bestrooien met peper en zout. De komkommer schillen, schaven en vermengen met olie en azijn, peper en zout. De sla wassen en op een schotel leggen. 4 hard gekookte eieren halveren en met de platte kant op de sla plaatsen. De eieren bedekken met mayonaise. De ansjovisfilets ontzouten (enige tijd in melk laten staan), daarna doormidden snijden en kruislings over de eieren leggen. De schotel garneren met plakjes hard gekookt ei, plakjes tomaat, komkommer, garnalen en peterselie. GRAPEFRUIT AMBROSIA BENODIGD 2 grapefruits, 2 sinaasappelen, 2 bananen, 2 eet lepels suiker en wat gemalen kokosnoot. BEREIDING Maak de grapefruits schoon en verdeel ze in partjes. Doe dit eveneens met een sinaasappel. Schil de andere sinaasappel en snijd die overdwars in plakjes van 1 cm. dikte. Schil de bananen en snijd ze in plakjes. Doe grapefruit, sinaasappelen en bananenschijfjes bij elkaar en strooi er desgewenst wat suiker over heen. Garneer dit gerecht met kokosnootsnippers en dien het op in een grote schaal of aparte coups. SURPRISE POMPELMOES BENODIGD 2 pompelmoezen, een mespuntje zout, 2 eiwitten, 4 eetlepels suiker, wat vanillesuiker en V« liter vanille-ijs. BEREIDING Maak de pompelmoezen schoon. Snijd ze door midden, verwijder de kern, maak de partjes los en zet ze na wat suiker er over te hebben gestrooid in de koelkast weg. Voor het serveren de oven of grill zeer heet laten worden (250 gr.). Klop nu. de eiwitten met het zout zeer stijf. Daarna de suiker en de vanillesuiker er door kloppen. Haal daarna de helften weer uit de koelkast en bedek iedere helft met een lepel hard bevroren vanille-ijs. Het geheel met ei-schuim bedekken, in de voorverwarmde oven of grill plaatsen en in hooguit één minuut bruin laten worden. Onmiddellijk opdienen. Zijden kledingstukken moeten we nooit opgevouwen in de kast leggen, want op de plaats waar de vouwen gezeten hebben, kan het materiaal gemakkelijk breken. Rol het kledingstuk liever op. Een klein papiertje met de naam en het adres of visitekaartje van de eigenaar in een poVtterfiënl-^ gebracht de portemonnaie weer aan de eigenaar terug te brengen. Komkommer is een werkzaam en goedkoop schoonheidsmiddel. Rasp de komkommer met schil en al en druk het sap er uit. Bet nu de huid met het sap, dat bijzonder goede uitwerking heeft op een vet te huid. Het overgebleven sap kunt u 's ochtends op uw nuchtere maag opdrinken. Gekultiveerde parels zijn zeer gewild. Snoeren of snoertjes, oor bellen en andere sieraden zijn «onafhankelijk» van de mode, al tijd in trek. Maar wist u dat wan neer ze met parfum :in aanraking komen, ze beschadigd worden Wie parfum uit een vapeur spuit met gekultiveerde parels aan loopt de kans dat ze hun glans verliezen en ineenschrompelen. Nu het ge bruik van parfum, die op de kle ding gespoten wordt, toeneemt, zal elke vrouw, die ze draagt, hiermee rekening moeten houden. De tegenwoordige behandeling van zonneglazen, die eveneens op de correctieglazen wordt toege past, zorgt ervoor dat zij -in geen geval de beelden vervormen. Deze glazen, die uitsluitend verkocht worden bij specialisten opticiens, zijn het resultaat van lange en nauwkeurige wetenschappelijke op zoekingen. Absorbeervermogen, kleur, vorm en krommingsgraad zijn de elementen die deze kwali teitsglazen kenmerken. Alleen een opticien kan oordeelkundig het meest passende glas -kiezen in ieder geval in het bijzonder en -hij kan een verzorgde pasvorm waar borgen. Weg met de brillen die voortdurend verglijden, die pijn doen aan de neus of achter de oren een precies aangepast mon tuur schenkt bewegingsvrijheid en maakt het mogelijk de meest om- stuimige sport te beoefenen, net alsof men geen bril droeg. Koop uw zonnebril niet om het even waar. Als het er om de be scherming van uw ogen gaat, -is het soms verstandig een klein offer te brengen. En... eèn bril van voortreffelijke kwaliteit behoeft niet noodzakelijk een dure bril te zijn I Vraag ons om raad, U zult er alle voordeel bij hebben Zuiver water, koud of lauw, is nog steeds het beste middel om suiker-, bloed-, ei- en meikvlekken te verwijderen. Gebruik steeds een weinig water en herhaal de opera tie door met de opslorpende doek lichtjes mo de vlek te doppen. OPTIEK PRAEÏ Paul Van Geyseghem gediplomeerd meester - opticien kontaktlenzenspecialist Lange Zoutstraat 8 - Aalst Tel. (053) 283.04 DE MODE VAN HET FIETSEN EN OP DE FIETS De fiets begon zijn loopbaan als ontspanning voor mannen. Gra vures uit de voorgaande eeuw laten ons mannen zien met hoge hoed en slipjas, poserend op een tuig dat weliswaar twee wielen had maar geen pedalen... gezeten op een zadel kon men in beweging komen door zeif te stappen. Deze voorloper van de fiets ontwikkelde zich tot een mon ster met reusachtig voorwiel en klein stuurwiel achteraan. Om het te berijden moest men vanop een trede in het zadel klimmen. Een derge lijk circusspektakel werd natuurlijk niet gauw door vrouwen vertoond. Slechts rond 1890, dank zij de technische vooruitgang, werd het berijden van de fiets gemakkelijk en zelfs aangenaam. Het kwam als tijdverdrijf geweldig in de mode, voornamelijk in snob-mlieus... waar het ook voor de dames «de bon ton» werd, in speciaal daartoe ontwor pen kleding te gaan rondtoeren. De kleding deed heel wat stof op waaien; beschermers van de openbare zedelijkheid schreeuwden hevig protest, maar het was nu eenmaal onmogelijk in een «deftige» jurk met sleepje en wespentaille te gaan fietsen. Dus zag men voor het eerst dames in ruime kuitenlange pofbroeken, bij voorkeur zwart of donkerblauw, met bijpassende kousen. Wie hiertegen morele of esthe tische bezwaren koesterde, kon het houden bij een enkellange plooirok of broekrok. Steeds werd het pak voltooid met bloes en vestje en een sportieve hoed. Aldus uitgerust fietsten de sportieve dames er vrolijk op los. Nochtans konden «ernstige» moeders bezwaarlijk aanvaarden dat hun dochters deze schare van amazones zouden vervoegen. De fiets liet zich echter niet verdringen. Hij was er, bleef er en overwonDe fiets werd gemeen bezit tot... de auto hem min of meer naar een hoekje verdrong. Doch de dag van vandaag zijn er zelfs auto mobilisten die de voordelen van de fiets herontdekken. Als gezonde ontspanning, als oplossing voor de duidelijke behoefte aan beweging, kent de fiets een vernieuwd sukses, vooral bij stedelingen. Speciaal voor hen werd trouwens het plooibare model uitgebracht, dat dienst doet bij het boodschappen doen en dat handig in de koffer van de wagen mee kan bij uitstapjes naar het platteland. Voor de fietsende vrouw vandaag bestaan er geen vestimentaire problemen. Zij hoeft niemand voor het hoofd te stoten en kan rustig een keuze maken tussen tal van praktische en flatterende pakjes. Liefst in luchtige weefsels die tegen een stootje kunnen en aangenaam om dragen zijn. Wij noteerden bv. een pakje met een ruimzittende bermuda en een vestje in safaristijl, met metalen knopen en korte mouwen, in vrolijk oranje, stevige katoenhopsack. Ook uitstekend geschikt leek ons een roestbruine tailleur waarvan de broekrok er als een plooirok uitziet, in waterafwerend katoenen zeildoek, In kakikïeurige katoenpo- peline zagen wij een aansluitende bermuda met bloesje, welke kunnen aangevuld worden door een das en een korte wikkelrok in kaki en baksteenrood geruite popeline. Voor slanke juniors brengt een Belgische firma de oplossing onder vorm van een reeks shorts en bermuda's met bijpassende pulls of T-shirts. Ze zijn vrolijk gekleurd, met hier en daar een kontrasterende streep en kunnen in eenzelfde kleurengamma onderling speels verwisseld worden. Ze zijn gemaakt in zuiver katoentricot, zitten dus vlot en gemakkelijk, zijn opslorpend bij het dragen en kunnen goed gewassen worden. POMPELMOES ken de De pompelmoes of zo u de Nederlandse benaming wilt gebrui- de grapefruit is een van belangrijkste fruitsoorten die wij kennen. De heel aparte, ver rukkelijke smaak is niet te evena ren. En... u kan er alle richtingen mee uit. Heerlijk als voorgerecht, omdat de frisse smaak van pom pelmoezen de eetlust stimuleert; maar ook als toespijs een ware traktatie. De kombinatie van pom pelmoes en een vleesschotel is ook bijzonder smakelijk en aantrekke lijk. Men kan dit fruit warm of koud serveren en er op honderden manieren en met sukses de maaltijd mee varieren. Wil men afslanken, dan wordt over het algemeen het eten van grapefruit aanbevolen. U vindt haar dan ook op de meeste dieetlijsten Pompelmoeshelften kunt u ge garneerd of ongegarneerd opdie nen. Gegarneerde pompelmoezen- helften geven uw ontbijttafel een vrolijk aanzien. Ze wekken de eet lust op als voorgerecht, vormen ook een smakelijke toespijs bij een dineetje, U dient de vrucht op als volgt De vrucht overdwars doorsnij den. De middenste harde kern los maken en verwijderen, ieder partje vanuit het midden naar de kant lossnijden. Met een speciaal gebogen mes je het vruchtvlees rondom de schil losmaken. Tenslotte de pompelmoes met suiker bestrooien en met een kers of druif garneren. Daarna wegzetten in de koelkast. Dit laatste alleen als de vrucht op gediend wordt bij wijze van nagerecht. tapijt in a| zijn toepassingen tapijt als tapis-plain tapijt alstraploper -tapijt als vloerkleed geen volse kortingen, goede prijzen goede plaatsingen tevreden klanten honderden referenties als het om tapijt gaat denk in de eerste plaats aan firma: ^^Kosteeldreef. 45, LEDE Telefoon (053) ïse.ii W uw tapijtspecialist W Bezoek n'rtze toonzool op de t« verdieping of bel ons. maak een olsprook en wij komen bij U aan huil met onze collecties tapis-plains.traplopen of tapijten. Wpj

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7