KLEIN LOGBOEK HET KULTUREEL CENTRUM <~Daclerkenódcicf 1968 LEZERSTRIBUNE Invoer in april Index mei op 105,16 p. Zelfstandige beschouwingen De verkeersveiligheid rond Het zou natuurlijk nogal grof zijn te beweren dat de verkeers veiligheid in ons land een (beang stigend) probleem is dat de be trokken instanties onverschillig laat. De toenemende verbetering van rijks-, provinciale- en lokale wegen, het afstemmen van de reglemen tering op het steeds drukker en meteen gevaarlijker wordend ver keer, vooral tijdens het weekeinde, de inzet van de Rijkswacht en de Politiediensten en wat al meer, zijn zoveel bewijzen dat men in derdaad niet achteloos voorbijgaat aan de ijselijke statistieken van verkeersongevallen. Desniettemin rijzen soms onwil lekeurig vragen omtrent bepaalde gevaarlijke situaties die eigenaar dig genoeg toch aan de aandacht ontsnappen van dezelfde bezorgde instanties. Goed, om ons gemakshalve te beperken tot de streek, de fameu ze, zeer gevaarlijke brug over de autoweg, die van Aalst uit leidt naar het centrum van Nieuwerker- ken, ligt er nu eenmaal als een recent bewijs hoe wegen- en brug genbouw niet altijd samengaat met verkeersveiligheid. Wij gaan ons verder niet ver meien met het opsommen van de reeks gevaarlijke verkeerspunten, oude en nieuwe in de streek, ge vaarlijk zowel voor autobestuur ders, voetgangers en fietsers, wel ke laatste toch ook mensen zijn... Er zijn een reeks beloften o.m. met betrekking tot de weg Aalst Ninove, Dendermonde Aalst, enz. Er zijn werken langsheen de baan Ninove Brussel en de vol trekking van de zo noodzakelijke ringlaan te Aalst is een ontwerp dat naar men hopen mag binnen afzienbare tijd zal voltooid zijn. Enz... Het stadspark... Maar een van deze vragen die oprijst in hogervermelde zin betreft de verkeersveiligheid voor voetgan gers ter hoogte van het stadspark op het Burgemeestersplein, vooral dan tijdens het weekeinde, zoals dat van Pinksteren II. De vele gezinnen niet allen beschikken nu eenmaal over een wagen die bv. zondag en maan dag II. over dit «Burgemeesters plein» en meteen, als we ons niet vergissen, over de rijksweg Brus sel Aalst Gent, naar het stadspark wandelden werden er vooral tijdens de (toeristische) spitsuren gekonfronteerd met een zeer gevaarlijke toestand geen zebralijnen, geen verkeerssignalen, geen rijkswacht of politie, kortom een woestijn van verkeersonveilig heid. Om het kort te maken daar dringen zich zonder verwijl maat regelen op die de toegang voor voetgangers naar het stadspark niet langer tot een gevaarlijke on derneming maakt. Hoe het precies moet, is de taak van de verant woordelijke verkeerstechniek Maar zoals het er thans, vooral tijdens de week-ends, aan toe gaat, kan het niet langer door de beugel. Wereldkongres Cardiologen Het 4e Wereldkongres der Car diologen gaat door te Athene van 8 tot 14 september a.s. Dit kon- gres zal o.m. toelaten de verschil lende resultaten, ervaringen en ge gevens uit te wisselen inzake de hartoverplantingen. Tal van voor aanstaande personaliteiten uit de medische wereld zullen op dit kon- gres het woord voeren. Naar ra ming worden ca. 1.500 deelnemers op dit kongres verwacht. Ingewikkeld Belgie... Uit een vergelijking van de ver schillende wetten betreffende kin dertoeslagen in enkele West-Euro- pese landen blijkt dat Belgie aan de spits staat... wat het aantal wettelijke artikels betreft. Mter. G. De Cuyper, advokaat bij het Hof van Beroep, heeft in een recente uitgave «De Kinder bijslag» (uitgeverij Simon Stevin, Zennestraat 37 Brussel) uitge maakt dat onze wetgevers er in geslaagd zijn voor de wet inzake kinderbijslag voor loontrekkenden niet minder dan 185 artikels vast te leggen. Wie meent dat dit reeds een respektabel aantal is, moge dan bedenken dat een gelijkaar dige wet, maar dan voor de zelf standigen, nog wel 352 artikels omvat. In de andere ons omringende landen is men meer bescheiden Duitsland heeft slechts 1 wet inza ke kinderbijslag met 30 artikels, Nederland heeft er weliswaar 3, maar dan resp. met 45, 46 en 26 artikels, en de Britten doen het ook met 1 wet met 25 artikels. Wellicht kan een vergelijkende studie inzake de pensioenwetge ving in dezelfde landen eveneens tot de vaststelling leiden dat Belgie ook in dit opzicht aan de spits staat... Eenvoudigheid is blijkens de studie van Mter. De Cuyper geen nationale deugd. Ten overstaan van het geplande kultureel centrum in hun straat staan de handelaars uit de Dekenij van Molenstraat en Werf positiever dan beweerd wordt. Zelfstandigen kunnen, zich over alles een vrije mening veroorloven, zodat ik ter gelegenheid van deze ongebruikelijke «opening van de bouwwerf» deze week, wil begin nen met een hartelijk «welkom» te zeggen tot deze tempel van kui tuur, schoonheid en geestelijk ge not, waarop wij nu haast 35 jaar wachten. Heiaas weten de Aalstenaars hoe voorbarig zulk een welkom thans klinkt. Bezitten wij inderdaad geen hele reeks van openbare gebouwen waaraan zodanig veel getreuzeld werd dat ze aan onze staats- en stadskas enkel reeds aan intresten vele nutteloze miljoenen hebben gekost Hebben de werken aan ons po- litiedienstgebouw niet een paar jaar halfweg stilgelegen Weet ie mand nog bij benadering in welk jaar aan de nieuwe brandweerka zerne begonnen werd Wanneer was het ook weer dat een reuze plaat aan de Parklaan werd aan gebracht «Hier bouwt de stad Aalst een nieuw sportstadion», waar grappenmakers reeds jaren geleden de nog steeds zichtbare tekstwijziging een nieuw vlieg veld» aanbrachten? Moeten wij van de naakte muren aan de Al- brechtlaan nog ooit het zo nood zakelijke slachthuis verwachten Het Nationaal Instituut voor de Statistiek deelt de voorlopige cij fers van de invoer mee voor april 1968 (25 werkd.) 8.636.420.900 kilogram voor een bedrag van 32.219.680.000 fr. In de maand maart 1968 (26 werkd.) werd En wie van de huidige generatie zal van ons toekomstig nieuw hos pitaal ooit iets anders zien dan de mooie maquette Wanneer de eerste steen van het kultureel centrum nog dit jaar zou gelegd worden mag hier dan ook de vraag gesteld EN IN WELK JAAR DE 2de STEEN Toch geloof ik niet dat onze stadsbestuurders noch onze poli tiekers schuld hebben aan deze ergerlijke toestanden die in de privé-sektor onmiddellijk tot een failliet zouden leiden. Het zal wel onze Belgische bureaukratie zijn. Al dit tijdverlies brengt echter nog andere feiten mee. Ons huidig stedelijk Moederhuis bleek reeds te klein op het ogenblik dat men de eerste steen lei. Ons politie- kommissariaat was lang niet meer modern toen de voltooiing naderde. Onze brandweerkazerne is nu al jaren verouderd en wie weet in welk jaar ze 'in gebruik zal worden genomen. Zo vertoont ook ons (overigens prachtig) kultureel cen trum een verouderd aspekt van voor zijn geboorte. PARKEERRUIMTE Nergens mogen nog grote ge bouwen gezet zonder eigen par- keermogelijkheden. Hoe onbegrij pelijk ook, toch ontbreekt zulks hier, ondanks 1. dat het stadscentrum reeds een nijpend gebrek kent aan par kings, 2. dat thans een gans plein ver dwijnt waarop 65 wagens sedert 9.189.432.000 kilogram ingevoerd voor 'n bedrag van 35.410.974.000 frank. Ter vergelijking de definitieve cijfers van april 1967 (25 werkd.) 6.856.605.000 kilogram voor een bedrag van 28.702.022.000 frank. 26 september 1964 een plaats vonden, 3. dat elk initiatief van het kul tureel centrum een nieuw aantal bezoekers met wagen zal aantrek ken. Het is geen louter Dekenij-be lang dat zou gediend worden indien de mogelijkheden tot parkeer-uit- breiding in de onmiddellijke nabij heid te baat zouden genomen wor den. BESTENDIG IETS TE DOEN Evenzeer lijkt het mij noodzake lijk dat een zo kostelijk gebouw intensief zou gebruikt worden voor de meest uiteenlopende manifes taties, zowel overdag als 's avonds. Vooral voor toneel en muziek kan van stadswege heel wat meer gedaan dan het toekennen van een subsidie. Het gezamenlijk publice ren van sekretariaats - adressen van alle maatschappijen, met abon- neringsmogelijkheden en kansen tot toetreding, zou heel wat wakker schudden. Een prospektie onder gans de bevolking kan zeer nuttig zijn. Het brengen van kunstgenot, het beleven van door mensen gescha pen schoonheid dient niet enkel aan intellektuelen voorbehouden, maar door de verscheidenheid ook op de massa gericht. Moge ons kultureel centrum spoedig zijn taak kunnen vervullen en ons Vlaamse volk beschaafder, schoner, fijner en fierder helpen maken. Pol De Paepe. Het Ministerie van Ekonomische Zaken deelt mede dat het index cijfer van de consumptieprijzen voor de maand mei 1968 105,16 punten bedraagt, tegenover 105,05 punten in de maand april 1968. Dit betekent dus een stijging van 0,11 punt. «Wat is een kinderverzorg-stei welke s de toekomst van de kinderverzorgster welke zijn de vereisten om met goed gevolg voor kinderverzorgstei te studeren wat behels het specialisatiejaar voor kin derverzorgster - peuterleid ster daarover spreekt Dhr. RAMAN op zaterdag 22 juni te 15 u. in de school voor Kinderverzorgsters «Hof ter Linden» te EVERGEM (Gent). U wordt verwacht Prospectus op aanvraag. E r RIMO UW APPARTEMENT IN HET TERLINDENPARK RAFFELGEMSTRAAT AALST RAADPLEEG GRATIS ONZE DIENSTEN VERKOOP - STAATSPREMIE - VERHURING TEL. 053-299.37 Na Moederkensdag is het nu zondag a.s. Vaderkensdag. Al die VADERS zullen bedacht worden met een nieuwe pijp, een goeie fles, een fijn kistje sigaren of iets waar hij al lang aan gedacht had. Met een geforceerde lach zullen ze het geschenk in ontvangst nemen, dit vooral van hun kleinkinderen. Ik zeg wel, geforceerde lach, want bij dergelijke gelegenheden mag moeder wel een traan wegpinken maar voor vader staat dit natuurlijk niet, alhoewel het hem wel eens deugd zou kunnen doen, maar kom... Hier gaan mijn gedachten naar dezen die hun vader niet hebben gekend of die hem zeer vroeg hebben moeten missen. Ik ben bij deze laatsten geweest en ik kan u verzekeren dat men dat als kind af en toe ferm kan aanvoelen. Bijzonder in de school of bij andere gelegen heden als de kinderen van hun vader spraken, dat hij hun dat of dat had gemaakt, of met hen was gaan wandelen, of hen verteld had van zijn soldatentijd, of zoveel andere dingen. Mensen toch, dan voelt men dat men iets mist. Maar kom, als kind, tegen wie moet ge dat gaan zeggen... En terug op deze dag, Vaderkensdag, zou ik eens, ik heb dat al zo dikwijls gewenst, met mijn vader willen gaan wandelen of hem iets kopen waar hij al lang goesting op heeft, of met hem een pint gaan pakken, of doodgewoon hem laten vertellen over zijn jonge tijd, mensen wat zou mij dat plezier doen... Helaas, het is zoals ik reeds zegde, maar een wens en het zal steeds bij een wens moeten blijven. In elk geval, ik wens aan al de VADERS dat ze op deze dag een echte vreugde zouden mogen beleven en van mij krijgen ze alvast een ferme PROFICIAT

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 2