KEUKENS wat eten we deze week voor de lekkerbekken keuken geheimen klankjes uit de modewereld H. DE VIS badkleding nuttige wenk 7 kroniek ZONDAG Nieuwe haring op toast Pikante uiensoep Rosbief Erwtjes en worteltjes Gekookte aardappelen Gemengde vruchtensalade. MAANDAG Koude rosbief Komkommersla Gebakken aard appelen Yoghurt met kersen. DINSDAG Gekookte eieren Zure botersaus Sla Gekookte aardappelen Chocoladepudding met slagroom. WOENSDAG Varkenskoteletten Bloemkool Gekookte aard appelen Flensjes. DONDERDAG Gehakt Andijvie Gekookte aardappelen Vanillepudding. VRIJDAG Gebakken schol Frites Griesmeelvla. ZATERDAG Gevulde paprika's met rijst, gehakt en champignons Tomatensaus Fruit. PIKANTE UIENSOEP BENODIGD 2 grote uien, 3 eetlepels boter, 1 koffielepel paprika poeder, een halve koffielepel kerrie, 1 flinke eetlepel bloem, 1 liter water, bouillonblokjes geraspte kaas en 2 sneden brood. BEREIDING Snipper de schoongemaakte uien zo fijn mogelijk. Twee eetlepels boter smelten en hierin de ui, bestrooid met paprika poeder en kerrie zachtjes glazig laten worden. De bloem er over strooien, ailes goed dooreenroeren en verder laten fruiten tot de bloem een goudbruin kleurtje krijgt. Intussen hebt ge de bouillonblokjes in een liter heet water laten oplossen. Dit wordt nu bij de gefruite uien gevoegd. Roer alles heel goed door en Iaat nog 8 minuten zachtjes doorkoken. Snijd intussen het brood in driehoekjes en bak ze in de overgebleven boter bruin. Schep de soep goed heet op, strooi er een hoeveelheid geraspte kaas over en geef het gebakken brood er bij. VRUCHTENSALADE BENODIGD Vier gelijke hoeveelheden (bv. 150 g van ieder) verschillende vruchten aardbeien, rode besjes, frambozen en kersen, 150 g gezeefde poedersuiker, 0,5 dl kirsch, 0,5 dl witte wijn en het sap van 1 citroen. BEREIDING Maak de vruchten zorgvuldig schoon. (De aard beien eerst wassen en dan van het groene kroontje ontdoen. Als men 'het omgekeerde doet drinken de vruchten te veel water, wat geur en smaak vermindert.) Vermeng ze met de poedersuiker en overgiet ze met de kirsch, wijn en citroensap. De salade voor het opdienen een uur 'in de koelkast zetten. CHOCOLADEPUDDiNG MET SLAGROOM BENODIGD 3 eetlepels cacaopoeder, 7 eetlepels maizena, 7 eet lepels suiker, 1 liter melk, 2 eieren, 20 g boter, wat zout en 1/10 liter slagroom. BEREIDING Vermeng de cacao, maizena, zout en eieren goed door elkaar. Giet er een hoeveelheid koude melk op, zodat een mooi glad mengsel ontstaat. Laat de rest van de melk met de boter en de suiker aan de kook komen. Giet een weinig van deze kokende melk bij het mengsel en roer het weer glad. Giet het nu voorzichtig bij de melk in de pan en laat het op een zeer laag vuurtje en onder aan houdend roeren tot aan het kookpunt komen. Het mag echter niet koken, want dan gaan de eieren schiften. Blijf nog even roeren, ook als het vuur gedoofd is. Giet de massa in een met koud water omge spoelde vorm en laat afkoelen. Stort de pudding dan op een mooie schaal en garneer met wolkjes stijfgeslagen slagroom. Stw op Brussel, 224 HEKELGEM Tel. 053/676.23 TOMATEN: Tomaten zijn er al enige tijd, maar echt goedkoop worden ze deze maand pas als het aanbod belangrijk gaat toenemen. Maakt u vaak gebruik van dit ruime aan bod. In de vorm van tomaten kunt u op een gemakkelijke en boven dien lekkere manier uw dagelijkse vitaminebehoefte aanvullen. Ge makkelijk, want een tomatensla of een paar plakjes tomaat op brood en bij de sla zijn zo klaargemaakt. Iets meer werk, maar dan ook bijzonder lekker zijn gevulde toma ten, zowel koud als warm. Als vulling kan gehakt, vlees, vis, kaas, garnalen, enz. gebruikt worden. En dan niet te vergeten tomaten soep. Er gaat immers niets boven een soep van verse tomaten. Dus snel profiteren van deze heerlijke vrucht. KOMKOMMERS: Ook de aanvoer van komkom mers heeft stilaan zijn hoogtepunt bereikt. Bekend zijn de toepassin gen als komkommersla en ook wel als plakjes op het brood Minder huisvrouwen weten dat komkom mer gesmoord of gestoofd als groente bij de warme maaltijd ge geven kan worden of net als to maat gevuld kan worden met bv. gehakt. De oogst belooft goed te worden, dus de prijs van dit tuin- bouwprodukt zal de komende we ken redelijk zijn. WORTELTJES: Wortelen kunt u het gehele jaar door eten, maar bospeen kunt u alleen in de zomermaanden ko pen. Deze jonge, sappige wortel tjes met het loof er nog aan ziet u nu overal in de winkels. ASPERGES: Na 22 juni mogen er geen as perges meer geoogst worden, dus zorg dat u de komende weken nog voldoende van deze fijne groente geniet. PAPRIKA: De laatste tijd wagen steeds meer huisvrouwen het eens een paar paprika's te kopen en thuis te proberen. Als u eenmaal de lekkere, pittige smaak van deze zonnige vruchten geproefd hebt, blijft u een enthousiast gebruik- ster van de paprika. Uw gezin zal daarvan mee profiteren, want met deze vitaminerijke vrucht zijn bijzonder veel smakelijke gerech ten te bereiden. BLOEMKOOL: Bloemkool is er al een poosje. Op het ogenblik echter is ze er volop en aan redelijke prijs. De Mechelse bloemkool is bekend om zijn hagelwitte bloem en met een dergelijke kwaliteitskool kunt u heerlijke gerechten bereiden. Als u bloemkool wilt bewaren, doet u dat op een koele donkere plaats, want door inwerking van licht treedt bruinverkleuring op. Minimeid in een ultra-modern pakje van roze katoengabardine. Bermuda en A-vormige tuniek zijn met blauwe festons afgezet. Model Germa, Zeebrugge. Wie aan vakantie denkt (en wie doet dat nu niet denkt aan badkleding. Niet alleen aan een badpak, maar ook aan iets om er overheen te dragen. Want niet alleen aan ons strand, ook aan de Middellandse Zee kan wel eens een venijnig windje opsteken. Bo vendien al te veel bloot aanvaardt men wel aan het strand, maar niet op de boulevard of op een terrasje. Bekijken we eerst de badpakjes. Hoewel er heel veel ééndelige badpakken zijn, blijft de bikini zich nog stug handhaven en bo vendien alsmaar miniemer worden. Vooral de jeugd blijft de bikini trouw. Het moet gezegd een bikini doet een jong goed figuur tje beter tot zijn recht komen. Zowel de bovenstukjes als de broekjes zijn dit seizoen nog klei ner dan verleden jaar. Toch zijn er allerlei kleine grappen op deze kleine oppervlakken, die weer gro te variëteit toelaten. De materialen en dessins in de eerste plaats effen, strepen, bloemetjes, ruitjes. Katoen, wol, stretch badstof, ly cra, helanca en zelfs satijnglim- mende katoenen stoffen die er als leer uitzien of een gelakte indruk maken. Het ligt voor de hand dot ou dere dames en dikkertjes zo'n mini-bikini niet mogen dragen. Ook zij wier huid niet glad en rimpelloos is doen er beter aan dit onder een badpak te verber gen. Gelukkig is er op het gebied van ééndelige pakjes een over vloed van keus. Hier zijn het voor al de halslijnen, die de mode '68 aangeven. Van voor is het decol leté eerder bescheiden. Soms heeft het pak brede schouder banden, die in V-vorm zijn aange zet. De ruggen echter zijn bijna allemaal zeer diep uitgesneden, zodat deze een maximum aan zon kan opvangen, vooral ook door de schouderbanden zoveel mogelijk opzij te plaatsen. De materialen voor badpakken zijn overwegend elastisch zoals lycra gekombineerd met antron, buccaroni en helanca. Maar er is een tendens naar het wollen badpak met de zelfgebreide allure, die overigens alleen kan worden aangeraden voor zeer sprietige jeugdige figuurtjes. Om over het badpak te dragen zijn er talloze kledingstukjes als jasjes, overgooiers en wijde jurk jes gemaakt van bedrukte of effen badstof. Van deze stof zagen we ook leuke strandpyama's, een keu rige fleurige dracht voor jong en oud. Als het niet anders kan, dan gooien we een aangebrand gerecht weg. Met de bewuste pan kunnen we dat evenwel niet doen En daar zitten we dan met zo'n vieze onsmakelijke aangekoekte panbo dem. Wanneer het een emaillen pan betreft, zetten we er een laag je water met enkele lepels zout of soda in en laten de «koek» zo een paar uurtjes weken. Dan brengen we het water langzaam aan de kook en de verbrande laag laat zich nu gemakkelijk verwijd deren. Voor aluminium pannen is zowel soda als zout taboe. Maar die krijgt u wel weer schoon met een niet té sterke citroenzuur oplossing.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 7