t. V. -kron i e k Nieuw feuilleton PEYTON PLACE Vrijdag T.v.-FLITSEN Nederland 2 GOLFLENGTEN Bruss. Vlaams: lijn G25B kan. 2-10 Brussel Frans: lijn 625B kan. 3-8 Nederland 1 lijn 625 E kan. 5-7 Nederland 2 lijn 625E kan. 27 Frankrijk 1 lijn 819 F kan. 12 Frankrijk 2 lijn 625F kan. 21 Duitsland 1 lijn 625 E kan. 9 Brussel Nederlands 18.55 Zandmannetje 19.00 Het geheim van Killary Harbour 19.30 Ziet u er wat in? 19.45 Zoeklicht 19.55 De weerman 20.00 Joernaal 20.25 T.V.-spel Waldhaus- strasse 20 22.10 Nieuws 22.15 Ballet met John Cranko Brussel Frans 18.50 Nieuws 18.55 Affiches 19.25 Grain de sable 19.30 Thibaud 20.00 Joernaal 20.30 Les 5 dernières minutes 22.25 Les inconnus dans Ia maison 23.40 Joernaal Nederland 1 18.50 Barend de Beer 19.00 Nieuws 19.06 Rodeo 20.00 Joernaal 20.20 Hier en nu 20.45 Weet je nog wel 21.45 De gevangene 22.35 Koorzangen 22.45 Joernaal 18.50 Barend de Beer 19.00 Nieuws 19.03 Joernaal voor hardhorigen 19.25 Open oog 20.00 Joernaal 20.20 Anjer-aktie 20.30 Olie onder de golven 21.10 Vrij worstelen 21.30 Het verhaal van de zee 22.20 Joernaal Duitsland 1 16.40 Nieuws 16.45 Schrijf een stuk 17.20 Wat wilt ge worden? 18.00 Nieuws 18.05 Dr. Kildare 18.25 Goedenavond 18.30 Hier en nu 19.10 Kalary Payat 19.40 Tussen camera en beeldscherm 20.00 Joernaal 20.15 Report 21.00 Geschaft mit dem Tod 21.50 Prix Jeunesse International 22.20 Joernaal 22.40 Twee eenakters van G. B. Shaw O'Flaherty» Augustus tut, was er kann 0.10 Nieuws PEYTON PLACE Ie aflevering Dr. Michael Rossi zaterdag 8 juni te 20u25 Dr. Michael Rossi arriveert in zijn nieuwe standplaats, Peyton Place, ledereen kent er iedereen, er wordt over en weer geroddeld en de hartstochten kunnen er hoog oplaaien... MANNIX zaterdag 8 juni te 22u00 Vanavond moet Joe Mannix er op uit om een gevaarlijke maniak onschadelijk te maken. De ker heeft al enkele moorden op zijn kerfstok en zijn bevallig vrouwtje zou wel eens nummer vier kunnen worden... DAKTARI zondag 9 juni te 19u00 Diertle, een Afrikaanse boer, is er in geslaagd van Prince, een prachtige herdershond, een genie pige sluipmoordenaar te maken om hulpeloze wilde dieren te overval len. Op een dag wordt Prince echter gekwetst. Paula en Jack vinden hem en brengen het dier over naar het Wameru-centrum om hem te verzorgen. Hier wordt de hond opnieuw zachtzinnige manie ren aangeleerd. Als achteraf Diert le er opnieuw een wreedaard wil van maken krijgt hij echter wel een lesje... TROUBADOURSAVOND zondag 9 juni te 20u40 Het is een programma waarin de televisie een beetje radio en de radio een beetje televisie wordt. Dat komt doordat er zowel bij de radio als bij de televisie jongens en meisjes zitten die meestal als de microfoons niet luisteren en de camera's niet loeren, hun hart on- gekomplexeerd uitzingen. Vanzelf sprekend moesten die elkaar vin den, niet enkel tussen pot en pint, zoals dat gaat, maar vanavond voor de microfoon-oren en de ca mera-ogen. Die troubadourende groep van t.v.- en radio-mensen en Jef Vandenberg hebben een he leboel gelijkgestemde zielen gemo- bilizeerd The Clouds, het Trio Cassiman, The Five Palls, de Ele- gasten, de Bob Boon Singers, Elly Nieman en Miel Cools. Ze vinden het allemaal verrukkelijk zo samen te zijn. Op het laatst zingen ze allemaal We shall overcome... MET PETER SCOTT NAAR DE ZUIDPOOL zondag 9 juni te 21u55 Op zijn reis naar de Antarctica volgde Peter Scott de voetsporen van zijn vader, Robert Falcon Scott, en vond er behalve de over blijfselen van de eerste Zuidpooi- expeditie een technisch perfekt georganiseerde wereld. HIGH CHAPARRAL maandag 10 juni te 20u25 De hoofdrol in dit nieuwe t.v.- feuilleton wordt gespeeld door de familie Cannon, die in de jaren 1870 een veefokkerij tracht op te richten in het Westen van de Ver enigde Staten. Dat loopt van geen leien dakje, want in die dagen wa ren de Apache-Indianen zeer boos op de blanken, die zij voortdurend dwars zaten. Een soort familie-western is dus deze nieuwe reeks, zoiets in de zin van Bonanza, waarvan de producer David Dortort trouwens ook in dit feuilleton «High Chaparral» het heft in handen houdt. RETROSPECTIEVE HUMPHREY BOGART Humphrey Bogart (Bogey) over leed in 1956, 56 jaar oud, aan de gevolgen van keelkanker. De ou dere filmliefhebbers zullen zich on getwijfeld nog deze stoere ver schijning op het witte doek herin neren. Bogart speelde zichzelf een man die rechtlijnig door het leven ging, trouw aan een voor hem geldende morele code, of hij nu de rol van een politieman of van een gangster vertolkte. Zo was hij een filmakteur die al tijdens zijn leven tot de legende van de allergroot sten ging behoren. Na zijn dood werden verscheidene van zijn films in de Verenigde Staten met sukses opnieuw vertoond, een uitzonderlijk feit dat niet beschoren was aan de films van die van de andere groten, Clark Gable en Garry Cooper. In twintig jaar tijd speelde Bogart in een zestigtal films, verscheidene samen met zijn vierde en laatste vrouw Lauren Bacall. Voor zijn on vergetelijke vertolking in «The Afri can Oueen» (1951) kreeg hij de Oscar als beste akteur van het jaar. Key Largo woensdag 12 juni te 21u10 Met deze boeiende gangsterfilm wordt vanavond de Humphrey Bo gart Retrospectieve ingezet. Het is het verhaal van een man die dank zij zijn sterke persoonlijkheid een brutale boevenbende de baas blijft. De kineast, John Huston, weet de immorele sfeer van de gangsterwe reld uitstekend weer te geven en de psychologie van de personages is raak getekend. De film dateert van 1948. PEYTON PLACE 2e aflevering De ontmoeting donderdag 13 juni te 20u20 Constance Mackenzie, Allison's moeder, heeft een zekere terug houdendheid om Dr. Rossi te ont- moeten. Rodney Harington heeft met zijn vader een gesprek van man tot man... IN DE SPIEGEL VAN DE KUNST donderdag 13 juni te 21u.40 Christina van Zweden is einde lijk in Rome beland. Haar droom is werkelijkheid geworden. De Ro meinse feesten zijn begonnen. Tweemaal reist ze naar Frankrijk. Tijdens haar verblijf te Fontaine- bleau laat ze, in de Gallerie des Cerfs van het kasteel aldaar, haar schildknaap Monaldeschi koelbloe dig terechtstellen. Wraak voor be drogen liefde, hoogverraad Wie zal het zeggen Deze aflevering geeft vervolgens een beeld van Christina's verblijf te Rome; haar betrekkingen met de pausen, haar kunstverzamelin gen in het Palazzo Riario, haar belangstelling voor muziek en ope ra, haar liefdesavontuur met kar dinaal Azzolino; ook een beeld van de laatste dagen toen ze, over alle illusies en ontgoochelingen heen, haar leven en de wereld waarin ze geleefd had, overschouwt. Christina is gestorven in 1689. Zij werd met pracht en praal be graven in de Sint Pieterskerk. Haar lichaam werd bijgezet in de krypte waar de pausen voor immer rusten. WALDHAUSSTRASSE 20 vrijdag 14 juni te 20u25 Dominee Dalstran is de leider van de Zweedse kerkgemeenschap te Berlijn tijdens de tweede wereld oorlog. Hij zorgt voor de evacuatie naar het neutrale Zweden van men sen die door het nazi-regime ver volgd worden. Dat kost hem het leven. Zijn opvolger, de jonge do minee Tarnquist, staat voor een gewetensprobleem, want hij wil zijn ambt waarnemen binnen de beperkingen van het regime. Uit eindelijk besluit hij de vluchtelin genhulp van zijn voorganger voort te zetten. Hij slaagt er in een groep vervolgde mensen uit de handen van de SS te redden maar wordt tenslotte zelf het slachtoffer van zijn liefdadigheidsaktie. BALLET MET JOHN CRANKO vrijdag 14 juni te 22u15 Vanavond kunnen wij de slot- voorstelling meemakan naar aan leiding van de uitrek'ng van de Prix Jeunesse 1963 in het Cuv '!ié- theater te Munchen. We z'en het ballet van Igor Strav nski «Begeg- nung in drei Farben» en «Kata lyse» van Dimitri Sjostakovits. Op zaterdag 8 juni start de Vlaamse t.v. met een nieuw feuilleton, «Peyton Place», naar de gelijknamige roman van de Amerikaanse schrijfster Grace Metalious. Peyton Place is een van de vijf in de V.S. meest gelezen boeken van deze eeuw. De roman handhaafde zich meer dan een jaar op de best seller lijst van de New York Times. Alleen al van de pocketuitgave werden 9 miljoen stuks verkocht. De t.v.-bewer- king ervan loopt al jaren in de V.S. en heeft ook tal van andere landen stormenderhand veroverd. Het enorme sukses van deze reeks sluit nauw aan bij het verhaal dat Grace Metalious in haar boek ophing van het (gefingeerde) provin ciestadje in de Amerikaanse staat New England. De schrijfster rukte daarin de gordijnen open van de oerfatsoeniijk aandoende huizen en keek onbeschaamd naar binnen. Dat leverde als resultaat op vier verleidingen, twee ongehuwde moeders, twee gevallen van abortus en een moord op een vrouwenverkrachter door diens slachtoffer. De filmmaatschappij 20th Century Fox zag goud in deze aan het libido van het grote publiek sterk appelerende poel van sex en zonde. Nu is het wel zo dat voor het t.v.-feuilleton een enigszins gefilterde versie wordt opgediend, maar overigens is het wel zo gebleven dat de levenswandel van de 23 personages verre van onbesproken kan worden genoemd. Bovendien hebben de makers van de serie aan de personages uit het boek een aantal nieuwe figuren toegevoegd. En ook öleze nieuwelingen verzeilen in situaties die als een schijnbaar nooit eindigende stroom In elkaar vloeien. De vorm waarin dit feuilleton werd gegoten, is dus één doorlopend drama met een groet aantal afleveringen, een soort chronique scan- daleuse van een schijnbaar deftig provinciestadje. De grote man van Peyton Place is de fabrikant Leslie Harington. Hij heeft twee zoons, Rodney en Norman. Rodney trouwt met Betty Anderson, wier vader een dronkaard en wier moeder de maitresse van Leslie Harington was. Maar Rodney trouwde met Betty alleen maar omdat ze hem verteld had dat ze een kind van hem verwachtte, want in werkelijkheid hield hij van Allison Mackenzie, de onwettige dochter van Constance Mackenzie en Elliot Carson, die in de gevan genis belandde op beschuldiging van moord op zijn vrouw Elizabeth, eer moord die in werkelijkheid was gepleegd door Catherine Harington, de vrouw van Leslie, omdat Elizabeth 'n verhouding had met haar man. Zo op papier lijkt het allemaal een beetje ingewikkeld, maar op het scherm zijn de draden van de intrige best uit mekaar te houden. En, als u goed toekijkt, kunt u in Peyton Place best uw eigen stad herkennen. Naast tal van doorgewinterde akteurs, o.a. de platina-blonde Dorothy Malone, vinden we de prille Mia Farrow als het meisje Allison Mackenzie, die door haar verbazing om het leven in Peyton Place naar de volwassenheid groeit. WENSKAARTEN voor elke gelegenheid GEBOORTE VERJAARDAG FEESTDAG DE GAZET VAN AALST VERLOVING Schoolstraat 26, Aalst HUWELIJK e.a. ruime keus

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 9