B 0 u w 1 E 1 N N.V. Aktie «Open Slagboom» Onbekenden gezocht in de Denderstreek Laatste hulde aan Fr. Couck te Denderleeuw VLAANDERENSTRAAT 26 AALST VersSag van de Syndikale Kamer der Verenigde Aannemers Een verdienstelijk man is heengegaan U kunt geen appartement kopen zonder bij Verimo binnen te lopen ANJELIER en TERMUREN RAMSES Oostpriesterhulp voor de kerk in Tsjechoslowakije de streek In een bondig verslag van de Syndikale Kamer der Verenigde Aannemers voor de Bouwnijverheid in het arrondissement Aalst, ver schenen in het Jaarverslag 1967 van de Kamer van Koophandel, komt men tot volgende vaststel lingen In de sektor van de privé bouw is er een pauze, ander zïjds vertoont de hoogbouw die sedert 1962 stijgend was een stagnatie. Ofschoon min der opvallend was er even eens in de sociale woning bouw tijdens 1967 een stil stand vast te stellen. Dit bevestigt, volgens dit ver slag, dat de vertraging in de eko- nomische expansie ook sporen na gelaten heeft in het bouwbedrijf. De Syndikale Kamer heeft in 1967 de verzoekschriften afge werkt met betrekking tot de ves tigingsregeling van de Meester- Glazenmakers, de Bevloerders, de Mozaiekbewerkers, de Installateurs van Sanitair-, Lood- en Zinkwerken, de Asfalteurs - Specialisten en de Elektriciens. Honderden vrienden uit de Den derstreek hebben tijdens de plech tige uitvaart een laatste groet ge bracht aan Frans Couck, die enige dagen geleden te Denderleeuw is overleden. Frans Couck een bekende fi guur in de kringen van het bouw bedrijf, maar nog meer een dyna misch, sociaal en Vlaamsbewust man, wiens leven getuigde van een trouw aan de beste tradities. De naam van Frans Couck zal onafscheidelijk verbonden blijven aan tal van initiatieven op het kul- turele vlak. Het is merkwaardig hoe deze man, die een aannemersbedrijf leidde, toch nog de energie en de tijd had voor een gans andere be langstellingssfeer, inzonderheid de lokale gescheidenis. Als dusdanig was hij ere-voor- zitter van de heemkundige kring van zijn geboortedorp Liedekerke en voorzitter van Het Land van Aalst en De Bond voor Familie- kunde. Belangrijke archeologische op zoekingen te Liedekerke waren in grote mate zijn werk en hadden merkwaardige resultaten tot ge volg o.m. in verband met het mid deleeuwse kasteel van de graven van Liedekerke. Hij was de man van de milde steun aan tal van Vlaamse initia tieven. Hij deed het bescheiden, maar met de onbaatzuchtigheid die zijn generatie kenmerkte. De Denderstreek verliest in hem een schone figuur, wiens herinne ring zal bijblijven aan allen die hem hebben gekend. VERIMO (naast cinema Feestpaleis) TEL. 290.90 Nu in opbouw aan de Leo de Bethunelaan vlak bij de EE. PP. Capucienen. aan het rondpunt «Haring» Geniet van de nieuwe premie (55.000 F 11.000 F per kind) nu OOK bij de aankoop van een APPARTEMENT KOMFORT... LIGGING... KOMFORT... LIGGING. Twintig jaar lang werden de katolieken in Tsjechoslowakije ver volgd omwille van hun overtuiging. Het regime streefde naar een samenleving zonder God. Luister maar riaar Mgr. Tomasek,, apostolisch administrator van het aartsbisdom Praag. In zijn herderlijke brief van 20 maart 1968 schreef hij «Wij allen hebben samen de last gedragen van bespotting, ver nedering, laster, intimidatie, verbanning uit het openbaar leven, kwelling, internering en gevangenschap. Dit alles trof kinderen, de jeugd, de gezinnen, de kloosterlingen, de priesters, de bis schoppen en ook onze aartsbisschop. De pers werd ons ontnomen. W-ij werden beroofd van het kontakt met elkaar en met de plaats bekleder van Cnristus, met het leven en het aggiornamento van de wereldkerk. God echter verlaat ons niet, wij die Hem getrouw zijn. En hoewel de kerk in aantal verminderd is, leeft zij meer dan ooit door haar innerlijk leven.» In die benarde toestand is nu verandering gekomen en men mag optimistisch zijn voorzichtig optimistisch wat de verdere ont wikkeling in Tsjechoslowakije betreft. Intussen kunnen en moeten wij echter onze geloofsbroeders hel pen. Oostpriesterhulp is daartoe de aangewezen organisatie. Twintig jaar lang werden de kristenen in Tsjechoslowakije, zoals in alle kom- munistische landen, in stilte maar doeltreffend geholpen door Oost priesterhulp. Nu zijn er nieuwe mogelijkheden. En zoals «Kerk en Wereld» op 23 maart jl. terecht schreef, wordt er op dit ogenblik veel verwacht van Oostpriesterhulp Daarom werd het aktieplan «Open Slagboom Tsjechoslowakije» ontworpen. Het omvat de volgende punten 1. Een pakket sturen aan 100.000 beproefde katolieke gezinnen. 2. De kerkelijke pers helpen. Er is dringend geld nodig voor pa pier en machines. 3. Studiebeurzen schenken aan priesters en studenten, die naar het Westen wensen te komen. 4. Postconciliaire boeken om te voorzien in de geestelijke honger van de priesters. 5. Stoffelijke en morele hulp verstrekken aan 1500 vervolgde priester-arbeiders. 6. Zo mogelijk een wagen bezorgen aan de overbelaste priesters in de zielzorg. 7. Finantiele steun aan de seminaries, die in het nijpend tekort aan priesters moeten voorzien. Pater Werenfried van Straaten, moderator-generaal van Oost priesterhulp, schreef terecht «Wat de toekomst brengen zal, weten wij niet, maar vandaag kunnen wij helpen. Helpt ons om deze enige kans niet te missen.» Oostpriesterhulp rekent daarom op alle katolieken I Drie kapelwagens kómen DINSDAG 18 JUNI en WOENSDAG 19 JUNI naar AALST en staan geparkeerd van 9 tot 12 uur kerk H. Hart Colinetplein Varkensmarkt; 13.30 tot 16 uur Hopmarkt Esplanadeplein kerkplein O. L. Vrouwparochie Plein Sint Annakerk. Breng hier uw gaven textiel, levensmiddelen, medikamenten, theologisch studiemateriaal, religieuze literatuur in het Engels, Duits of Frans, fonoplaten met religieuze muziek, dia's voor catechese, liturgische benodigdheden en een geldelijke bijdrage. Ook schrijfmachines, bandapparaten en auto's worden gezocht. Dinsdagavond 18 juni te 20 uur, openluchtmis bij de kapelwagens op de koer van de CIBIE, Graanmarkt. Wij verwachten een grote volkstoeloop HELP MEEDe grenzen staan open. In verband met enkele voorvallen in de voorbije weken worden in da Denderstreek een aantal onbekenden gezocht, van wie de persoons beschrijving aan de verscheidene politie- en rijkswachtposten werd gestuurd. Eerst in verband met de aanrandingen waarvan inwoners uit Nieu* werkerken het slachtoffer werden en waarbij een tweetal aan het werk was. Vervolgens in verband met een geval van exhibitionisme op de Termurenlaan ter hoogte van het stadspark tegenover mevrouw B. uit Erembodegem en tenslotte naar aanleiding van een mislukte poging tot diefstal ten nadele van A.S. te Ninove. Hierbij werd door de inbreker een ruit gebroken, maar de gewekte bewoners zagen nog slechts een persoon van kleine gestalte en met een pet op het hoofd op de vlucht slaan.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 3