li; ffuelant naar de !®ii§ f Voetbalflitsen... Eerste zege voor Fr. Melckenbeeck Ward'Ernst kan"er komen fUiei Goppens zoekt de forme Etienne Lievens kwam van ver terug René Schelfout wii giggen J Jé - baandag a.s.Aalsters kriterium Okapi op rust Remi V. VracftM hoopt SPORT op alle fronten WIELRENNEN Talrijke sportliefhebbers uit de Denderstreek zijn ontgoocheld om dat Vic Neulant er niet bij is voor de Ronde van Frankrijk. De Moor- selnaar heeft nochtans bij vroe gere gelegenheden bewezen uit het goede rondehout te zijn gesneden. Hij 'is taai en sterk en is als helper onbetaalbaar. Wij kunnen ons dan ook afvragen waarom de selektie- heren hem over het hoofd hebben gezien, daar waar zij meerdere renners hebben aangeduid waarvan zij bij voorbaat weten dat zij nooit op de cols zullen geraken. Is Vic Nuelant nu precies niet de man die zich aan de aandacht opdringt door een reeks bloemtuilen, dan vertoeft hij nochtans regelmatig vooraan in de resultaten. Trouwens tijdens de voorbije da gen leverde hij enkele prestaties die de bewondering van de wieler liefhebbers hebben afgedwongen. Bijzonder in Strombeek leverde de kleine Denderstreker pracht werk. Hij was er de grote aansto ker van een vlucht die door nie mand kon gestuit worden en het was slechts de Engelsman Wright die hem voorafging voor de zege- bloemen. Deze tweede plaats in Toen de Aalstenaar Ward Ernst plots de liefhebbersrangen verliet om in de hoogste kategorie zijn kans te gaan waren er velen van zijn aanhangers die zulks als een bij voorbaat verloren avontuur be schouwden. Wij bekennen eerlijk dat wij ook een ogenblik getwij feld hebben voor zijn doorbraak bij de profs, alhoewel wij wisten dat hij genoeg talenten bezat om zulks mogelijk te maken. Ondertussen zijn er een paar maanden overheen gegaan en wij mogen zeggen dat Ward stilaan maar zeker zijn weg vindt in de hogere kategorie. Bliksemslagen heeft hij nog niet gegeven, dat heeft trouwens nog niemand ver wacht, maar dat hij bijna het no dige leergeld heeft betaald, bewij zen de verschillende prijzen die hij tijdens de voorbije dagen in de wacht heeft gesleept. Indien de Aalstenaar eens de kans krijgt om voor de zegebloemen te spurten, dan zijn wij er van overtuigd dat hij met zijn pijlsnel eindschot best voor de verrassing zou kunnen zor gen. Zulks zou dan misschien zijn definitieve doorbraak kunnen bete kenen. Miel Coppens is er niet bij voor de Ronde. Zulks was te verwach ten ook, daar de Merenaar zelf er niet veel voor voelde om het grote avontuur aan te pakken. Hij zal het houden bij een paar klei nere ronden waarin hij hoopt ein delijk de topkonditie te pakken te krijgen. Het is immers een waar heid dat Miel tot nog toe niet ge geven heeft wat zijn vele aanhan gers er van hadden verwacht. De oorzaak van dit minder presteren kan gezocht worden in de aanhou dende tegenslagen, alhoewel hij toch dikwijls het echte moreel mis te om prestaties te verwezenlijken. Voor de zo talentrijke Merenaar is het nog niet te laat om bij de profs de volledige doorbraak te forceren, maar wij zouden hem toch aanraden een tikje hardnek kiger zijn wielertaak aan te pak ken. Wij zijn verzekerd dat er spoedig grotere prestaties zouden volgen. De Kerkskenaar Etienne Lievens bleef bijna twee jaar uit de wieier- beweging toen hij plots besloot van terug in de arena te komen en dan nog van meet af aan aan te spannen bij de profs. Een zeer gewaagd avontuur was het voor de sympathieke Etienne, die onmid dellijk weer een hele schaar sup porters achter zich kreeg. Natuurlijk dat er een hele tijd overging vooraleer de Denderstre ker weer het nodige koersritme te pakken kreeg. Ondertussen is dat alles reeds verleden tijd en begint Etienne zich links en rechts voor aan in de uitslagen te tonen. Een bewijs dat hij de verloren tijd koste wat het wil wil goedmaken en dat hij hiervoor flink op weg is weten de wielerliefhebbers die hem regelmatig op de voet volgen. een keiharde wedstrijd heeft aan getoond dat de pittige Vic op het huidig ogenblik gerust met de aller- besten kan wedijveren, wat hij trouwens ook te Erembodegem heeft bewezen. Misschien is nog niet alles ver loren voor een plaatsje in de Tour daar hij toch als eerste invaller werd aangeduid. 'Dat betekent dat elk plaatsje dat vrij komt de kans zal zijn voor Nuelant om dan toch naar de Tour te trekken. Laat het ons samen met de vele wielerlief hebbers uit het Aalsterse hopen. René Schelfout, die zijn goed betaalde job als opsteller bij het Ministerie liet varen om zich voor goed aan de wielersport te wijden, heeft tot nog toe nog niet de vol ledige inburgering in de hogere rangen kunnen verwezenlijken. Hij heeft dit seizoen weliswaar reeds enkele mooie uitslagen kunnen be halen, doch deze kwamen er al te sporadisch om van een geslaagd optreden bij de profs te kunnen gewagen. De Nieuwerkerkenaar heeft nochtans niet de moed ver loren, want hij blijft met de meeste volharding in de verschillende wedstrijden zijn kans gaan met de vaste hoop dat de tij wel eens zal keren. Eindelijk is dan voor Frans Melckenbeeck de eerste zege van het seizoen binnen schot. In Erembodegem versloeg hij in de spurt nipt Pol Van den Neste, na gedurende gans de wedstrijd op het voorplan te hebben gestreden. Vroeger kwam het Aalsters wielerkriterium voor internationale lief hebbers steeds in het naseizoen, toen de sportliefhebbers reeds ruim schoots verzadigd waren. De organisatoren van Sport en Nering heb ben zulks ook begrepen en hebben nu hun kriterium overgeheveld naar het meest drukke leven van het wielerseizoen. Het kan dan ook niet anders of zulks moet de belangstelling ten goede komen. Wij hebben dan ook de verzekering dat het maandag a.s. op de Grote Markt een invasie van wielerliefhebbers zal worden, te meer daar alles wat naam heeft in de amateursrangen aan de afrit zal zijn. BASKETBAL. Nu Okapi aan zijn vertrouwde aanhangers zijn nieuwe Tsjechen heeft voorgesteld en men ook de nieuwe trainers heeft aangeduid, heeft de Aalsterse basketbalformatie meteen het doel bereikt en zal men nu gedurende enkele weken van een aangename rust genieten. De bedrij vigheid zal hervat worden begin augustus onder leiding van de nieuwe trainer Jef Troch. Remi Van Vreckom, die zoals men weet door de selektieheren werd aangeduid voor de Ronde van Frankrijk, vertelde ons dat hij se dert zijn aanduiding alle koersen aanziet als voorbereiding op het zware avontuur. Hij doet dan ook geen overbodige krachtinspannin gen en zulks is dan ook de oorzaak dat hij op het huidig ogenblik zo gezegd mindere prestaties voor het voetliicht brengt. Wij hebben ech ter alle vertrouwen in Remi Van 'Vreckom, die blinkt van gezond heid en met onaangetaste krach ten de Ronde kan aanpakken. Wat enkele weken geleden niemand had durven voorspellen is onder tussen tot eikeens verwondering dan toch gebeurd. ANDRE DE NUL verlaat Eendracht Aalst om bij Sportkring Lierse in de dans te komen. Daartegenover zal de Lierse Uefa-junior Keynen voor een jaar de witzwarte Eendrachttrui omgorden. LOUIS PFAFF van Eendracht Aalst werd door vele ploegen nage jaagd. Het was uiteindelijk White Star leper die de slag thuis haalde, zodat deze voetbalkracht in West-Vlaanderen blijft. De twee beloftevolle jongeren GOESSENS en VERBESTEL werden door Edixvelde Nieuwerkerken afgestaan aan Eendracht Aalst. Een sportief gebaar van Edixvelde, die de opmars van deze twee jon geren niet in de weg wil staan. Natuurlijk dat Edixvelde in ruil van Eendracht Aalst andere spelers heeft gekregen. Zo zijn SCHELLAERT en BAETEN definitief over geheveld naar de Aalsterse randgemeente, terwijl Edixvelde ook de Eendracht-jongeren EDDY DE SMET, MARCEL REDANT, MARCEL ELOOT en RONALD DE LANGHE in de rangen kreeg. De Aalstenaar. KAREL BACKVIS, die tijdens het voorbije seizoen bij Wilskracht Gijzegem aktief was, zal tijdens het komend seizoen optreden bij Standaard Wetteren. De Aalstenaar ROGER VAN LEUVEN blijft samen met ROLAND MARTENS bij Leewkens Teralfene. Men weet dat Leeuwkens tijdens de volgende kompetitie in Bevordering zal optreden, zodat het duo Martens-Van Leuven er beslist zwaar werk voor de boeg heeft, Eendracht Aalst was enkele dagen geleden opnieuw te gast op het stadhuis om er over de aankoop van het Pierre Cornelisstadion te praten. In tegenstelling met wat sommigen menen, moet de aankoop alleszins nog voor de Aalsterse gemeenteraad komen. Deze bijeen komst zou dan een der laatste klippen zijn naar de definitieve be slissing.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 14