In MemoriamlLeona De Paepe Eert gevaar voor de volksgezondheid Staking Honda beëindigd Sociale woningbouw in de streek Bankwezen Mie Nuelant naar de Tour met vakantie aan zee Rattenplaag neemt uitbreiding Schilder doet zware val te Aalst Galerie «DE KEIZER» Vz Gazet van Aalst Kantoor Administratie Redaktie Publiciteit Schoolstraat, 26, Aalst Tel. 241.14 De staking bij Honda, die vijf weken heeft geduurd, is beëindigd, na een overeenkomst tussen de direktie van dit bedrijf en de vak bonden. Tijdens de raadszitting te Haaltert werd de goedkeuring door de hogere overheid gemeld van de verkaveling tot het bouwen van nieuwe wonin gen op de wijk Herenthout. In opvolging van de heer Dupont is de heer Van Landuyt benoemd tot direkteur van de Bank van Brussel bijhuis Aalst - Sint Niklaas. Het is algemeen bekend dat sedert de voorbije zomer zowel te Aalst als in omliggende gemeenten een echte rattenplaag woekert. In dit verband wordt van verschillende zijden de aandacht gevestigd op het feit dat tal van leegstaande huizen als het ware echte kazernes geworden zijn van dit voor de publieke gezondheid zo gevaarlijk en fel aangroeiend ongedierte. Het is onaanvaardbaar dat sommige eigenaars met de daar toe beschikbare middelen deze plaag niet doeltreffend be strijden. Het wordt in elk geval hoog tijd dat van overheids wege de voor de hand liggende maatregelen getroffen worden. Na een 5 weken durende ziekte overleed op 17 juni jl. de bekende bestuurster van Pro Arte Aalst, de pianiste en harpiste Mevrouw Leo- na Coppens-De Paepe, geboren op 26 januari 1915. Met haar verliest Aalst een zeer verdienstelijk, rijk begaafd artieste die zowel op instrumentaal als op organisatorisch gebied zeer vrucht baar gewerkt heeft. Haar pianospel klonk beheerst, was karaktervol, we zouden zeg gen mannelijk. In volle overgave gaf zij zich aan de kunst en ver tolkte Mozart op een unieke wijze. Als harpiste is zij verschillende malen in koncerten verd'ienstvol opgetreden, ingewijd als zij was in de geheimen van het moeilijke maar tevens fijne «harpegespel». Zelf leerlinge van Stefaan De Jonghe, de bezieler van het mu ziekleven 'in Aalst en omgeving rond de dertiger jaren, heeft zij een talrijke schaar van pianisten gevormd. Tenslotte heeft zij haar rijk ta lent in dienst willen stellen van haar volk, samen met haar echtge noot Marcel Coppens, door het organiseren van de bekende Pro Arte koncerten te Aalst, waarvoor zij zich geen moeite spaarde om de beste instrumentisten en voor drachtkunstenaars uit eigen land en verder uit Europa naar Aalst te loodsen. De bekroning van haar vrucht baar leven bestond ongetwijfeld in de prachtige uitvoeringen in de Sint Martinuskerk te Aalst van de Joannes Passie (2 maal) van J.S. Bach en de Messias van Handel. Door het plotse overlijden van Hans Dirken, dirigent van de Hale- wyn-Stichting, kon dit jaar het machtige werk, de Mattheus Pas sie van Bach niet doorgaan. Laat ons hopen dat de traditie van de Pro Arte koncerten en de Passie-uitvoeringen die toch zoveel muzikaal genot aan jong en oud gebracht hebben, o.a. door de me dewerking van de koraalkoren van Aalst en omgeving, in stand ge houden mag worden tot verrijking en verheffing van ons Vlaamse volk. De jeugd, waarvoor Pro Arte zich altijd bijzonder inzette, rekent op de verdere steun van de orga nisatie. De voortzetting van Pro Arte worde alzo een blijvende hul de aan de onvermoeibare kunste nares Leona De Paepe. De plechtige uitvaartmis heeft plaats heden zaterdag, 22 juni, te 11 u. 15 in de dekenale kerk van Sint Martinus te Aalst. Hebben wij hef: op een andere plaats in ons blad over de niet aanduiding van Vic Nuelant voor de Ronde van Frankrijk dan vernemen wij bij het ter perse gaan dat de Moorse!naar nu toch werd aange duid, nu dat Rik Van Looy en Willy Planckaeri zich hebben teruggetrokken. Dus alleszins een verheugend nieuws voor de sport liefhebbers uit het Aalster se. De schilder Emiel De Stroper wonende Sint Apolloniastraat 12 te Aalst, was aan het werk aan een huisgevel, Gentsesteenweg nr. 110, toen hij ingevolge een ver keerde beweging van een ladder viel. De man werd erg gewond en werd ter verpleging naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht. FABRIEKS PRIJZEN zonder tussenpersonen VLAANDERENSTRAAT, 6 AALST Tel. 242.81 ingang vrij TOON HERMANS Amerikaanse show te Oostende. Het Casino-Kursaal van Oostende brengt tijdens de a.s. vakantie periode een 9-tal top-vedetten op het podium. Claude Francois op zaterdag 6 juni, Jacques Dutronc op zaterdag 13 juli, Mireille Matbieu op vrijdag 19 juli, Georgie Fame (Mister Bonnie and Clyde) op zaterdag 27 juli, Boudewijn de Groot op zondag 28 juli, Richard Anthony op vrijdag 2 augustus, Michel Polnareff op zaterdag 10 augustus, Adamo op vrijdag 16 augustus en last but not least Toon Hermans op vrijdag 23 augustus. Heden zaterdag gaat eveneens in het Casino-Kursaal de eerste Zomerboekenbeurs open onder het motto «Met een boek de vakantie in». Dit laatste initiatief gaat uit van de Vlaamse Klub Kust. Deze boekenbeurs blijft geopend tot 15 juli. FOTO HIERNAAST: Van proiest-toerisme gesproken Deze huismoeders van het Britse badplaatsje Drigg protesteren met hun echtgenoten tegen een beslis sing van hun gemeenteraad waardoor het strand voor het publiek werd afgesloten om de zwartkopmeeuwen te beschermen.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 16