Bouwen Wonen Komfort Sint-Maarteninstituut Woningbouw in Belgle achteruit Verhoren van woningen en appartementen Esplanadeplein 6 AAIST Lager Onderwijs EfisiiiiRiora Handelsonderwijs Nuttigt Iniichtingen UÉP 4 Ten overstaan van het jaar 1964 heeft ons land in 1966 een gevoelige achteruitgang gekend inzake woningbouw. In 1964 bedroeg het aantal voltooide woningen per 1.000 inwoners 5,6 t.h., in 1966 5,1 t.h. Meteen is Belgie voor wat 1966 betreft het land dat het laatst geklasseerd staat inzake het aantal voltooide woningen in Europa. Vooraan staat Zweden met 12,4 afgewerkte woningen per 1.000 inwo ners. De Duitse Bondsrepubliek volgt met 10,1; Nederland 9,8; Sovjet- Rusland 9,7; Zwitserland 9,6; IJsland 8,6; Spanje 8,5; Frankrijk 8,4; Denemarken 8,3; Finland 7,9; Italië 5,6; Belgie 5,1. INFORMATIE Het Nationaal Instituut voor de Huisvesting wijst in zijn bulletin op een bijdrage van de jurist A. Pauwels in «La Défense Sociale» waarin een overzicht wordt gegeven van de verschillende gevallen waarin een huurprijsverhoging al dan niet wordt toegestaan. Aan een samen vatting van deze bijdrage verschenen in dit bulletin van het N.I.H. ont lenen wij het volgende «De auteur onderzoekt vooreerst het geval waar er slechts een monde linge huurovereenkomst of een geschreven huurkontrakt voor onbe paalde duur bestaat. Drie mogelijkheden kunnen zich voordoen 1. De verhuring is onderworpen aan de wet van 28 december 1966, die de wet van 21 januari 1964 betreffende de bescherming van de bescheiden huurprijzen wijzigt en er de geldigheidsduur van ver lengt. De huurprijs mag niet verhoogd worden voor 1 januari 1969, behalve in de gevallen van minnelijke schikking tussen de partijen of van intrekking van de verlenging door de vrederechter die, bij zijn uitspraak, zal rekening houden met de bijzondere omstandigheden en met de familiale toestand van de verhuurder en van de huurder. 2. De verhuring is onderworpen aan de wet van 12 juni 1967, die slaat op de al of niet gemeubelde woningen gelegen in de gemeenten grenzend aan de Shape-installaties. Deze wet blokkeert de huur prijzen tot 21 december 1967. (Nota N.I.H. deze datum werd verplaatst naar 31 december 1968 krachtens de wet van 22-12-'67) Correlatief schort deze wet de opzeggingen op van de huurover eenkomsten met onbepaalde duur en verlengt automatisch de huur overeenkomsten met bepaalde duur tot op deze datum. 3. De verhuring is onderworpen aan het gemeen recht wanneer de twee voornoemde wetten niet van toepassing zijn en de huurprijs mag zondsr beperking en zonder rechtvaardiging verhoogd worden bij middel van een voorafgaand bericht aangetekend bij de post of van een deurwaardersexploot. De termijn door de verhuurder ver meld in zijn betekening moet dezelfde zijn als die welke in het kanton gebruikelijk is om een einde te kunnen stellen aan een huurovereenkomst. Wanneer er een geschreven huurkontrakt bestaat met bepaalde duur, zijn er twee gevallen mogelijk 1. Het huurkontrakt omvat geen clausules van glijdende schaal; onder deze voorwaarden kan de huurder in geen enket geval verplicht worden een huurprijsverhoging te aanvaarden voor de kontraktuele vervaldag, met dien verstande dat de huurprijzen van de woningen die onder toepassing vallen van de wetten van 28 december en van 12 juni 1967 geblokkeerd blijven zelfs na het einde van het huur kontrakt wanneer de vervaldag ervan voor 31 december 1967 plaafci heeft. (Nota van N.I.H. deze datum werd krachtens de wet van 22 december 1967 naar 31 december 1968 verschoven). 2. Het huurkontrakt omvat een clausule van glijdende schaal; in dit geval mag de huurprijs altijd verhoogd worden volgens de kriteria voorzien door het kontrakt, zelfs wanneer de huurder beschermd is door de wet van 28 december 1966 op de bescheiden huurprijzen of door deze van 12 juni 1967 op de gebouwen gelegen nabij de Shape. Steller van het artikel legt de nadruk op het feit dat de vermelde beschikkingen integraal van toepassing zijn op de huurkontrakten be treffende gebouwen en appartementen bestemd voor een handels- of een ambachtsaktiviteit andere dan de rechtstreeks in kontakt met het publiek staande detailhandel of artisinaat. Daarentegen zijn deze beschikkingen zonder effekt op de huurkontrak ten betreffende de gebouwen waarin de huurder een land- of tuinbouw- aktiviteit uitoefent, een detailhandel of een ambachtsberoep die hem rechtstreeks in kontakt met zijn klienteel plaatst.» Opvoeding en onderwijs in jonge en voorname stiji in de school met gevestigde goede faam in het Aalsterse Een ENIG en GESLAAGD experiment een geheel van EVENWAARDIGE afdelingen gespreid over Aalst en Haaltert. AALST Esplanadeplein Moorselbaan Sint Kamielstraat Driesleutelstraat Meuleschettestraat Bedrijvigheidstraat Raffelgemstraat (1e en 2e leerjaar) (1e en 2e leerjaar) (3e leerjaar) HAALTERT Hoogstraat Ouders, geef de voorkeur aan de voorbereidende afdeling van het Sint-Maarten instituut in uw omgeving Waarom Alle afdelingen vormen een groot geheel met EENHEID van directie, leer plannen en methodes, handboeken en didactisch materiaal. Zij geven dus DEZELFDE DEGELIJKE VOORBEREIDING op het middelbaar onderwijs. - Zo geniet u van de voordelen van de spreiding geen gevaarlijke verplaatsingen beter contact tussen ouders en school opvoeding in parochiaal milieu Het Sint-Maarteninstituut biedt ALLE MOGELIJKHEDEN: OUDE HUMANIORA MODERNE HUMANIORA Latijn-Grieks Latijn-Wlskunde Latijn-Wetenschappen Algemeen Middelbaar Wetenschappelijke A Wetenschappelijke B Economische In elk van deze afdelingen christelijk - humanistische opvoeding wettelijk erkende getuig schriften en bekwaamheidsdiploma's bekommernis voor culturele vorming degelijke voorbereiding op het hoger onderwijs Van de laatstejaarsstudenten 1966 slaagden tijdens de examenzittijd 1967 in het universitair onderwijs 26 op 30 leerlingen (86 in het hoger niet-universitair onderwijs 31 op 36 leerlingen (86 Dagonderwijs Vrije katholieke Handelsschool Lager secundair Hoger secundair Dit onderwijs biedt algemene vorming, talenkennis en praktische vorming in boekhouden, handelscorrespondentie, dactylografie en stenografie. Het be reidt voor op hoger universitair handelsonderwijs en op elk hoger onder wijs op A1-niveau. Avondonderwijs Vrije Taai- en Handeisleergangen voor Juffrouwen en Heren Hoger secundair (B3-B2) - Hoger technisch (B3-B1) Boekhouden - Fiscaliteit, Stenodactylografie, Moderne Talen. het lager onderwijs is KOSTELOOS in elke afdeling middelbaar onderwijs geen schoolgeld een boekenfonds opgericht door de oud-leerlingenbond, vermindert de kosten van de handboeken. - mogelijkheid van warme middagmalen, soep of koffie gelegenheid tot internaat in het Home Sint-Laurentius Capucijnenlaan 95 Aalst INSCHRIJVINGEN elke weekdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur (buiten deze uren na telefonische afspraak) Be sporiaideling van de K.O.O. te Aalst werd kampioen in het stedelijk tornooi en werd ontvangen op het Aalsters stadhuis.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 4